PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری لطفا

Chelsea_Fc
30-12-2014, 14:28
سلام من همین الان لپتاپمو باز کردن N5110 Dell فنش مشکل داشت نمیچرخید الان فنشو در آوردم انگار که چیزی لاش گیر کرده خیلی سفته نمیشه فنو باز کرد داخلشو تمیز کرد ؟ منظورم توی مرکز فن هستش دایره ای هست ؟
توی اینترنت دیدم فنش باید خیلی رون باشه ولی مال من سفت شده قبلا روون بود چجوری درستش کنم ؟
لطفا سریع جواب بدین

mehrdad8086
30-12-2014, 16:58
سلام ،بهتره که تعویضش کنید.اما بالفرض اینکه اورژانسی هست،معمولا پشت فن و جای محور اون که با درپوشی پوشونده شده رو باز کنید .محور فلزی رو می بینید.روی محور کمی تاکید می کنم فقط کمی روغن هیدرولیک یا روغن چرخ بریزید.

سپس با دست و خیلی آروم که پره های فن رو به فنا ندید :n04: کم به چپ و راس بگردونید تا روون بشه.سپس درپوش رو جای خودش نصب کنید و تمام.....

سریعا نصبت به تعویضش اقدام کنید که بد چیزیه!:n30:

Chelsea_Fc
30-12-2014, 17:40
من روغن مایع ریختم درست شد . نباید روغن مایع میریختم ؟

HOJ-JAT
30-12-2014, 18:40
روغن اشپزی منظورته؟؟؟

Chelsea_Fc
30-12-2014, 19:09
آره روغن آشپزی ریختم

mehrdad8086
31-12-2014, 07:22
نه روغن آشپزی به علت اینکه گرد و غبار رو خیلی سریع جذب میکنه و اینکه با به خاصیت ویسکوزیته روغنها کمی غلیظ و سفت هست توصیه نمیشه.

بهتره همون روغن چرخ یا هیدرولیک(ازماشین مبارک!) یه قطره بردارین:n33:

Chelsea_Fc
31-12-2014, 14:06
یعنی الان بار لپتاپو باز کنم نمیشه از اون دریچه زیر فن روغنو بریزم ؟ تازه فن الان خیلی خوب کار میکنه از روز اولشم بهتره .بعد تازه یه مشکل دیگه هم دارم اینه که الان که فن درس شده دمای لپتاپ اومده روی ۳۷ قبلا همش ۵۳ بود لپتاپم خیلی خوب کار میکنه ولی تو بازی دما میره رو ۱۰۰ در حالی که لپتاپ و بادی که ازش میاد بیرون خنکه قبل از اینکه فن خراب شه فوقش دما تو بازی به ۸۰ یا ۸۵ میرسید بعدشم دمایی که speed fan نشون میده هر یک ثانیه روی ۹۹ هست بعد میاد ۶۰ دوباره میره ۹۹ باز میاد ۶۰

mehrdad8086
31-12-2014, 15:25
ببین دوست من گفتم اول تعویض ولی اگر اصرار به استفاده دارید فن باز شود.روغن لادن :n02: قبلی رو با دستمال کاغذی پاک کن.همونطور که عرض کردم از روغنهای ذکر شده در بالا استفاده کن.

نشون ندادن درجه دمای صحیح بستگی به سنسورهای موجود روی مادربرد داره و و و .......

Chelsea_Fc
31-12-2014, 15:51
دمت گرم انقد سریع جواب میدیروغن لادنو هون موقع که ریختم بعد از اینکه روون شد با دسمال پاک کردم بعد سشوآرو با سرعت بالا زدم به فن انقد چرخید تموم روغن اومد بیرون بعدم دوباره تمیزش کردم روغن اومد بیرون سیاه بود انگار کثیفی های توی فنو کرفته بود نه نمیخوام فنو عوض کنم یارو گفت ۸۰ ۹۰ تومن میگیره برا عوض کردن فن . اینم داره خیلی خوب کار میکنه بعدم لپتاپ باز کردن سخته این یه بارم که باز کردم همش فک میکردم دیگه روشن نمیشه . تنها مشکل همینه که دمای تو بازی رو الکی بالا نشون میده

EXTREME
31-12-2014, 16:09
فقط روغنی بریزید که درجه غلظتش پایین باشه مثل روغن چرخ خیاطی

Chelsea_Fc
31-12-2014, 16:26
یعنی الان این روغن لادنی که ریختم به لپتاپ یا فن صدمه میزنه یا این اینکه هین روغنی باعث افزایش دما تو بازی ها شده یا اینکه آسیبی نمیزنه اگه نمیزنه که روغن هیدرولیکو هر موقع که فن باز مشکل پیدا کرد بریزم مشکلی نداره ؟
بعد یع سوال دیگه اینکه الان من روغن ماشینو دارم سرنگ هم دارم میتونم به جای اینکه لپتاپو باز کنم از همون دریچه زیر فن با سرنک یکم روغن ماشین بریزم توش ؟

تابو
30-01-2015, 03:56
دوست عزیز دستگاه شما مستعد سوختن گرافیکه بخاطر 80-90 تومن که البته ما 70 میگیریم خرج 500 هزاری رو دست خودت نزار . از ما گفتن بود فن نوت بوک از مهمترین ارکان دستگاهه .وقتی فت گیرپاج میشه یعنی رادیاتورا پر از پرزه عزیزم و تو تمام این مدت بخاطر گرمای زیاد سیلیکون ها خشک میشه که خیلی بده همه این مجموعه باید سرویس بشه عزیزم