PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده 100% از هارد

hraa
28-12-2014, 10:36
سلام خدمت اساتید
مدتی است هنگام شروع بکار ویندوز 8.1 درصد استفاده از هارد دیسک به 100 میرسد و مدتی هم همین شکل میماند، چند تا گزینه پیشنهادی ( مثلا حذف گوگل کروم، اسکن کامل با آنتی ویروس آپدیت،استفاده از سیستم چک، تغییرات در سرویسها، نرم افزارهای تمیز کننده و دفرگ و ...) مخصوصا در سایتهای خارجی را تست کردم ولی هیچ کدوم موثر نبود، :n27: دوستان اگر کسی مشکل من را دارد و به جواب خوب و اجرایی رسیده ممنون میشم راهنمایی سریع کنند. :n16:

saeed774
28-12-2014, 21:58
فقط در ویندوز 8.1 این مشکل وجود داره ؟ احتمالش هست در درایوی که ویندوز رو نصب میکنین بدسکتور نرم افزاری یا فیزیکی وجود داشته باشه . شما یکبار درایو ویندوز رو راست کلیک کن و properties بزن و از منوی Tools گزینه check disk زو انتخاب کن و در صفحه ظاهر شده تیک هر دو گزینه رو بزن تا اگر بدسکتوری وجود داشته باشه البته بصورت نرم افزاری رفعشون کنه . اگر بدسکتور فیزیکی باشه باید از نرم افزارهای تحت داس و بوتیبل مانند HDD Regenerator استفاده کنی .
در Task Manager هم نگاه کن ببین کدوم پروسس هارد رو مشغول میکنه ؟

afshin b
28-12-2014, 23:04
با استفاده از resource monitor ویندوز، از تب disk، ببینید چه فایل هایی در حال بیشترین خواندن و نوشتن هستن

vissoto
29-12-2014, 05:24
سلام

پس از اجرای ویندوز ؛ چند دقیقه این مشکل وجود دارد ؟ شاید لود یکی از نرم افزارهایی که در شروع ویندوز اجرا می شوند باعث ایجاد این مشکل شده است.(از جمله خود آنتی ویروس ) و اگر پس از لود نرم افزارهایی که در start up تسک منجر وجود دارند ؛ فعالیت هارد کاهش می یابد , مشکلی نیست.

نرم افزار زیر را اجرا کنید و از منوی view ؛ system information را انتخاب کنید و سپس به تب I/O بروید و اگر نمودار به صورت فعال وجود دارد موس را روی نمودار قرار دهید تا نام پروسس مورد نطر را نشان دهد.(نمودار آبی رنگ)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در تب health نرم افزار hdtune هم چک کنید هارد مشکلی نداشته باشد.

hraa
29-12-2014, 17:35
با تشکر از همه دوستان ، خدمتتون بگم که وقتی وارد محیط ویندوز میشم این اتفاق میفته و چند دقیقه هم همینطور میمونه و بعد خودش کم میشه، اینکه برنامه ای اجرا بشه یا نه ویا اینکه به اینترنت وارد بشم یا نه هم تاثیری نداره...
در مورد بدسکتور، چک کردم هرچند که قبلا هم چک کرده بودم ولی مشکلی نداشت، با نرم افزارهایی هم که گفتید چک کردم و نتیجه اش بدین شکل شد که براتون عکسشو گذاشتم... ولی کماکان همونطوره، ضمنا یک بار هم ریستور کردم سیستممو ولی باز هم مشکل پابرجاست، نمیدونم چکار کنم...
عکس مربطو به شروع کار بدون اجرای هیچ برنامه ای:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکسهای مربوط به نرم افزار process بدون اجرای برنامه ای :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس مربوط به برنامه تست ارد، فقط یکی از گزینه ها مثلث زرد بود که روی آن کلیلک کردم و نتیجه اش زیرش نوشته:
بازم ممنون:n35:

vissoto
30-12-2014, 09:32
سلام

ابتدا عکس مربوط به hdtune را به آقای ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نشان دهید تا از مشکل نداشتن هارد مطمئن شوید.

اگر واقعا این مشکل فقط یکی دو دقیقه ؛ و آن هم فقط هنگام شروع ویندوز اتفاق می افتد نمی توان به ان مشکل گفت.

اگر کندی در کپی و جابجایی فایلها ؛ blue screen ؛ هنگ کردن های بی مورد؛ کندی در اجرای نرم افزارها رخ نمی دهد ؛ مشکلی وجود ندارد.

task manager را اجرا کنید و در تب perfomance در پایین پنجره open resource monitor را کلیک کنید و سپس در تب

Disk ببینید کدام سرویسها در حال استفاده از هارد می باشند.( طبیعتا در همان ثانیه های آغازین ویندوز باید چک کنید )

تا در صورت امکان آنها را غیر فعال کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این موارد را بررسی نمایید .(وضعیت فعلی را به خاطر بسپارید تا در صورت نیاز به حالت قبلی باز گردانید.)

سرویسهای زیر را ابتدا stop و سپس disable نمایید و سپس سیستم را ریست نمایید. (فقط برای بررسی)
background intelligent transfer service
windows search
windows update
windows error reporting service

کلید ویندوز روی کیبورد را +Q بزنید و بنویسید defender
حالا بر windows defender کلیک کنید و پس از باز شدن پنجره windows defender بهsetting بروید و بر administrator کلیک کنید و سپس تیک turn on windows defender را بردارید و save change را بزنید.(احتمالا node 32 قبلا ان را غیرفعال کرده است )

در قسمت سرچ کنترل پنل بنویسید maintenance و وارد action center شوید . و سپس به maintenance رفته و در زیر مجموعه ان setting را بزنید و سپس در پنجره باز شده change report setting for all user را بزنید و بر never check تنظیم کنید. (فقط برای بررسی)

آنتی ویروس هم در حال اسکن است که درصدی از استفاده از هارد مربوط به اسکن آنتی ویروس می باشد که طبیعی است.

hraa
31-12-2014, 07:47
با تشکر از همه دوستان، من همه راهها رو امتحان کردم ولی مشکل (اگر مشکل باشه با توجه به سخنان شما) هنوز پابرجاست، یک مدت با همین اوضاع سر میکنم تا ببینم چی میشه، باز هم از همه ممنونم...

saeed774
31-12-2014, 15:42
شما درایورهای مربوط به چیپست ، cpu ، هارد رو اخیرا آپدیت نکردید ؟ مخصوصا درایور مربوط به آپدیت Intel Desktop Chipset ؟
این مورد برای منم مدتی قبل بوجود اومد که به دلیل قدیمی بودن مادربردم ، آپدیت مربوط به چیپست هارد رو در ویندوز 8.1 انجام دادم که بعد اون صداهای عجیبی از هارد میومد یا هارد مثل هارد شما مدتی با خودش درگیر میشد .

شما در Device Manager روی Storage Controllers کلیک کن و بعد روی Intel Desktop/server/... Chipset دابل کلیک کن و بعد در تب Driver ببین گزینه Roll Back Driver فعال هست یا نه ؟ اگر فعال بود یعنی اینکه این درایور آپدیت شده ! میتونی روی اون کلیک کنی تا درایورهای قبلی سازگارتر برگردونده شوند .

اگر هم آپدیت نکردی که هیچ !

masoud_m_bf_m_bf
13-01-2015, 11:01
سلام دوستان
منم یک هفته ای هست این مشکل رو دارم
موقع بالا اومدن ویندوز فایل System هارد رو 100% درگیر میکنه
انواع و اقسام نرم افزارهای پاک سازی و دیفراگ و تعمیر و... رو امتحان کردم
کل اینترنت رو شخم زدم
چندین گیگ آموزش و فیلم و فایل دانلود کردم
خیلیا این مشکل رو دارن ولی هیچکس راه حلی براش نداره!
ویندوزم 8 اورجینال بود که چند ماه پیش به 8.1 آپدیت کردم
جالب اینکه وقتی Windows Repair استفاده میکنم ارور میده و باز هم هیچکس نمیدونه این ارور چطوری رفع میشه!

مایکروسافت با این ویندوز 8ش گند زد به ابروی چندین و چند ساله کمپانی به اون عظمت:n34:
من که واقعا پشیمونم که مک بوک نگرفتم:n14:

afshin b
13-01-2015, 11:02
نرم افزار quick startup رو تست کنین. من نتیجه خوبی گرفتم ازش

masoud_m_bf_m_bf
13-01-2015, 11:41
نرم افزار quick startup رو تست کنین. من نتیجه خوبی گرفتم ازش

ممنونم
اکثرش رو قبلا دستی انجام داده بودم
ولی فایده ای نداشت بازم

afshin b
13-01-2015, 11:42
ممنونم
اکثرش رو قبلا دستی انجام داده بودم
ولی فایده ای نداشت بازم

این نرم افزار رو تست کنین حتما. دستی همه چیز رو نمیشه تغییر داد

masoud_m_bf_m_bf
13-01-2015, 12:04
این نرم افزار رو تست کنین حتما. دستی همه چیز رو نمیشه تغییر داد

تست کردم
همونطور که گفتم خیلیا رو دستی انجام داده بودم
دو سهتا برنامه رو هم با این برنامه غیر فعال کردم
ولی فایده ای نداشت

afshin b
13-01-2015, 12:08
تست کردم
همونطور که گفتم خیلیا رو دستی انجام داده بودم
دو سهتا برنامه رو هم با این برنامه غیر فعال کردم
ولی فایده ای نداشت
همه ی تب هاش رو چک کردین؟
این برنامه خوبیش اینه که نه فقط نرم افزارهای استارت آپ رو کنترل میکنه، سرویس ها و تسک ها و همه چیزی که همراه ویندوز اجرا میشن رو کنترل میکنه.
من با کنترل همه تب ها، نتیجه خیلی خوبی ازش گرفتم.

masoud_m_bf_m_bf
13-01-2015, 12:16
همه ی تب هاش رو چک کردین؟
این برنامه خوبیش اینه که نه فقط نرم افزارهای استارت آپ رو کنترل میکنه، سرویس ها و تسک ها و همه چیزی که همراه ویندوز اجرا میشن رو کنترل میکنه.
من با کنترل همه تب ها، نتیجه خیلی خوبی ازش گرفتم.

بله تست کردم
خودم قبلا تمام سرویسهای ممکن رو غیر فعلا کرده بودم
مشکل من سر فایلی به نام System هست که پدر هارد رو درآورده

spartaqus
13-01-2015, 12:25
با hd tune pro تست کن ببین halth چی میزنه؟
سرعت بوت کم شده ؟؟

masoud_m_bf_m_bf
13-01-2015, 13:02
با hd tune pro تست کن ببین halth چی میزنه؟
سرعت بوت کم شده ؟؟

تست کردم همه چیز OK بود

سرعت بوت افتضاح شده
قبلا از لحظه روشن کردن تا وقتی ویندوز کاملا بالا می اومد و قابل استفاده بود در بدترین شرایط 40 ثانیه طول میکشید(با اون همه برنامه که نصب کردم)
و فقط یک لحظه هارد 100% میشد و تموم

اما الان روشن که میکنم میره تو یه صفحه سیاه دو سه دقیقه
بعد صفحه Welcome میاد پسورد که میزنم یک دقیقه اونجا گیر میکنه
بعدشم تا وقتی بشه با ویندوز کار کرد حداقل 4-5 دقیقه هارد 100% درگیر میشه

afshin b
13-01-2015, 22:34
تست کردم همه چیز OK بود

سرعت بوت افتضاح شده
قبلا از لحظه روشن کردن تا وقتی ویندوز کاملا بالا می اومد و قابل استفاده بود در بدترین شرایط 40 ثانیه طول میکشید(با اون همه برنامه که نصب کردم)
و فقط یک لحظه هارد 100% میشد و تموم

اما الان روشن که میکنم میره تو یه صفحه سیاه دو سه دقیقه
بعد صفحه Welcome میاد پسورد که میزنم یک دقیقه اونجا گیر میکنه
بعدشم تا وقتی بشه با ویندوز کار کرد حداقل 4-5 دقیقه هارد 100% درگیر میشه

مدل هاردتون چیه؟ یه تست سرعت ازش بذارید.
چرا ویندوز عوض نمیکنین؟

maya_nima_2009
13-01-2015, 22:58
سلام به دوستان . یه اکانت جدید از کنترل پنل , یوزر اکانت بسازید با این اکانت بیاین بالا درست میشه تضمینی

jimrako
14-01-2015, 01:45
سلام به دوستان . یه اکانت جدید از کنترل پنل , یوزر اکانت بسازید با این اکانت بیاین بالا درست میشه تضمینی
دوستان یه چک کنن ببینن واقعا با این راهی دوستمون گفته درست میشه ؟ اگر بشه چقدر جالبه :n04:

maya_nima_2009
14-01-2015, 10:44
دوستان یه چک کنن ببینن واقعا با این راهی دوستمون گفته درست میشه ؟ اگر بشه چقدر جالبه :n04:

پ ن پ دوست عزیز, (اگر بازم نشد )ctrl +r بزنید services.msc تایپ کنید بد از صفحه باز شده
Superfetch و Windows Search کلیک راست و disable کنید ریست و حالشو ببرید. موفق باشید.

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 11:54
مدل هاردتون چیه؟ یه تست سرعت ازش بذارید.
چرا ویندوز عوض نمیکنین؟

سلام
این مشخصات هارد:

ببخشید تست سرعت رو چطور انجام بدم؟

Repair ویندوز کار نمیکنه
Restore و Recovery هم که برمیگردونه به ویندوز 8(تازه اونم کار نمیکنه) و آپدیت کردن دوباره به ویندوز 8.1 خیلی دردسر داره

من برم یه اکانت جدید بسازم ببینم چی میشه

از همگی ممنونم:n40:

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 11:58
پ ن پ دوست عزیز, (اگر بازم نشد )ctrl +r بزنید services.msc تایپ کنید بد از صفحه باز شده
Superfetch و Windows Search کلیک راست و disable کنید ریست و حالشو ببرید. موفق باشید.

این کار رو قبلا انجام دادم

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 12:19
با اکانت جدید هم درست نشد:n03:
فقط بار اول درست بود
بعدش که ریست کردم همونجوری بود

afshin b
14-01-2015, 12:22
برای تست سرعت هارد از تب benchmark نرم افزار hdtune استفاده کنین.
مشکل شما ۱۰۰٪ ویندوزتون هست. اگه میخواین مشکل حل بشه باید بیخیال ویندوز اریجینال بشین و یه ویندوز ۸.۱ از سافت۹۸ دانلود و نصب کنین. اگه هارد موردی نداشته باشه، با این کار حتما مشکل حل میشه.

maya_nima_2009
14-01-2015, 13:25
میشه یه عکس از Superfetch و Windows Search بگیری ببینم؟ شاید اشتباه رفتید.

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 16:40
برای تست سرعت هارد از تب benchmark نرم افزار hdtune استفاده کنین.
مشکل شما ۱۰۰٪ ویندوزتون هست. اگه میخواین مشکل حل بشه باید بیخیال ویندوز اریجینال بشین و یه ویندوز ۸.۱ از سافت۹۸ دانلود و نصب کنین. اگه هارد موردی نداشته باشه، با این کار حتما مشکل حل میشه.

اینم تست
البته یه صداهای عجیب غریب از هارد می اومد من متوقفش کردم

آخه فرقی نداره
تو خود فروم سافت98 خیلیا همین مشکل رو مطرح کردن
این مشکل بعد از آپدیت های ویندوز به وجود میاد و یه تو کل دنیا یک نفر هم راه حلی براش نداره!

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 16:41
میشه یه عکس از Superfetch و Windows Search بگیری ببینم؟ شاید اشتباه رفتید.

afshin b
14-01-2015, 16:44
اینم تست
البته یه صداهای عجیب غریب از هارد می اومد من متوقفش کردم

آخه فرقی نداره
تو خود فروم سافت98 خیلیا همین مشکل رو مطرح کردن
این مشکل بعد از آپدیت های ویندوز به وجود میاد و یه تو کل دنیا یک نفر هم راه حلی براش نداره!

نگران اون صدا نباشین، میتونین بذارین تست تا آخر بره.
من روی لپتاپم ویندوز ۸.۱ که در بسته ی گردو بوده نصب کردم و یه ساله دارم ازش استفاده میکنم، سرعت استارت آپ بسیار بالاست. بنظر من ارزشش رو داره یبار ویندوز عوض کنین.

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 16:51
نگران اون صدا نباشین، میتونین بذارین تست تا آخر بره.
من روی لپتاپم ویندوز ۸.۱ که در بسته ی گردو بوده نصب کردم و یه ساله دارم ازش استفاده میکنم، سرعت استارت آپ بسیار بالاست. بنظر من ارزشش رو داره یبار ویندوز عوض کنین.

خودمم روی دسکتاپ دارم مشکل سرعت داره ولی نه اینجوری

الان یه چیزی متوجه شدم
سرعت بوت من دقیقا توی 2015/01/09 اینجوری شد
دقیقا 4تا آپدیت هم توی 9ام نصب شده که نمیتونم اونا رو پاک کنم

afshin b
14-01-2015, 16:53
خودمم روی دسکتاپ دارم مشکل سرعت داره ولی نه اینجوری

الان یه چیزی متوجه شدم
سرعت بوت من دقیقا توی 2015/01/09 اینجوری شد
دقیقا 4تا آپدیت هم توی 9ام نصب شده که نمیتونم اونا رو پاک کنم

دسکتاپم آپدیت میکنین؟
اصلا چرا آپدیت میکنین؟

maya_nima_2009
14-01-2015, 18:29
از ادمین اجرا کردی ,چون اگر ادمین نباشه جواب نمیده. ویندوز خودم همنجوری بود با همین روش درست کردم.
موقعی که ویندوز بالامیاد حدود ربع ساعت طول میکشه تا به حالت نرمال برسه . system و system local اکثر هاردو اشغال میکنه . مگه این حالتا نیست.

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 20:38
دسکتاپم آپدیت میکنین؟
اصلا چرا آپدیت میکنین؟
آره اونم آپدیت میکنم
چون اکثرا باگ های ویندوز رو میگیره
ایندفعه نمیدونم چرا اینجوری شده

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 20:40
از ادمین اجرا کردی ,چون اگر ادمین نباشه جواب نمیده. ویندوز خودم همنجوری بود با همین روش درست کردم.
موقعی که ویندوز بالامیاد حدود ربع ساعت طول میکشه تا به حالت نرمال برسه . system و system local اکثر هاردو اشغال میکنه . مگه این حالتا نیست.

دقیقا همین مشکلات هست
یه ریزه بهتر میشه
ولی مشکل قبل از صفحه ولکام هنوز رفع نشده

من الان یوزر جدید میسازم چندتا از نرم افزار هام اونجا هستن چندتا نیستن
واسه اینکه هیچ نرم افزاری تو یوزر جدید نباشه چیکار کنم؟

afshin b
14-01-2015, 20:41
آره اونم آپدیت میکنم
چون اکثرا باگ های ویندوز رو میگیره
ایندفعه نمیدونم چرا اینجوری شده

پیشنهاد من:
ویندوز ۸.۱ دانلود و نصب کنین.نت فریم ورک هم جدا نصب کنین. آپدیت رو کاملا غیر فعال کنین. هیچ باگی من ندیدم یا لااقل مشکلی برای من نداشتن.
این تنها راه حلتون هست.

masoud_m_bf_m_bf
14-01-2015, 21:11
پیشنهاد من:
ویندوز ۸.۱ دانلود و نصب کنین.نت فریم ورک هم جدا نصب کنین. آپدیت رو کاملا غیر فعال کنین. هیچ باگی من ندیدم یا لااقل مشکلی برای من نداشتن.
این تنها راه حلتون هست.

ممنونم:n16:
یه سوال دیگه هم دارم
الان ویندوز من به 10 آپدیت میشه یا نه باید اونو اگه بخوام بخرم؟
البته من که دیگه پول بابت ویندوز نمیدم:n15:, اینم مجبور شدم وگرنه از اول لپ تاپ بدون ویندوز میخواستم

MOHAMMMAD.J
14-01-2015, 22:53
سلام.اقا منم همین مشکل رو دارم :n13: همون لحظات اولیه که ویندوز بالا میاد یه system هست تو تسک منیجر میپچسبونه به 100% هاردو.حدود 10 دقیقه اینجوریه بعد خودش درست میشه.اینقدر کند میشه ک موس رو تکون میدم هنگ میکنه :n27:.ویندوز هم8.بعد از اینکه اپدیتش کردم همچین شد.health هارد هم همش ok هست.کارا بالا هم ک دوستان گفتن انجام دادم ولی مشکل هنوز پابرجاست.دیگه نمیدونم چه کار کنم.:n14:

masoud_m_bf_m_bf
15-01-2015, 14:06
سلام.اقا منم همین مشکل رو دارم :n13: همون لحظات اولیه که ویندوز بالا میاد یه system هست تو تسک منیجر میپچسبونه به 100% هاردو.حدود 10 دقیقه اینجوریه بعد خودش درست میشه.اینقدر کند میشه ک موس رو تکون میدم هنگ میکنه :n27:.ویندوز هم8.بعد از اینکه اپدیتش کردم همچین شد.health هارد هم همش ok هست.کارا بالا هم ک دوستان گفتن انجام دادم ولی مشکل هنوز پابرجاست.دیگه نمیدونم چه کار کنم.:n14:

من دس کردم تو چشم خود آقای مایکروسافت گفتم سیستمم اینجوریه یکی دوتا نرم افزار رو گفت پاک کن منم پاک کردم ولی بازم درست نشد!

sinatv52
16-04-2015, 22:44
من هم این مشکل رو دارم دو سه بار هم ویندوزم رو عوض کردم و همه راه حل های فروم های خارجی رو امتحان کردم هنوزم مشکل رو دارم کسی راه حلی پیدا نکرده؟

afshin b
16-04-2015, 23:09
من هم این مشکل رو دارم دو سه بار هم ویندوزم رو عوض کردم و همه راه حل های فروم های خارجی رو امتحان کردم هنوزم مشکل رو دارم کسی راه حلی پیدا نکرده؟
یه عکس از تب disk برنامه ی resource monitor بذارید طوری که قسمت disk activity بر اساس total مرتب شده باشه

sinatv52
17-04-2015, 21:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

afshin b
17-04-2015, 21:30
پنجره رو کامل باز کن و قسمت File رو کشیده تر کن تا کامل خونده بشه.

از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنین؟ اگر نه این روش غیر فعالش کنین چون فعلا مشکل اصلی رو این برنامه ایجاد کرده.

به این مسیر برین:

Click the Start button , click Control Panel, click Programs, and then click Turn Windows features on or off.

بعد دنبال اکسپلورر بگردید و تیکش رو بردارید. اوکی کنین و بعد ری استارت
اگه مشکل حل شد که هیچ ولی اگه نشد اون کاری که اول گفتم رو انجام بدید و دوباره عکس بذارین

masoud_m_bf_m_bf
18-04-2015, 10:27

آقا تو رو خدا اگه یه روزی این مشکلت حل شد راهش رو به من هم بگو
چندین بار ویندوز عوض کردم
ریستور، ریکاوری، ریست و...
هر کاری که بگی کردم
آپدیت کردم؛ بدون آپدیت نگه داشتم
تو هر چی فروم ایرانی و خارجی بوده گشتم و سوال پرسیدم
حتی لپ تاپ رو ریست فکتوری کردم
بعد چند روز دوباره همینجوری میشه

afshin b
18-04-2015, 11:03
آقا تو رو خدا اگه یه روزی این مشکلت حل شد راهش رو به من هم بگو
چندین بار ویندوز عوض کردم
ریستور، ریکاوری، ریست و...
هر کاری که بگی کردم
آپدیت کردم؛ بدون آپدیت نگه داشتم
تو هر چی فروم ایرانی و خارجی بوده گشتم و سوال پرسیدم
حتی لپ تاپ رو ریست فکتوری کردم
بعد چند روز دوباره همینجوری میشه
شما هم یه عکس از تب disk برنامه resource monitor بذارید طوری که بر اساس total مرتب شده باشه و قسمت file به انذازه کافی کشیده باشه که قابل خوندن باشه.

masoud_m_bf_m_bf
18-04-2015, 11:25
شما هم یه عکس از تب disk برنامه resource monitor بذارید طوری که بر اساس total مرتب شده باشه و قسمت file به انذازه کافی کشیده باشه که قابل خوندن باشه.

واسه من تو استارت آپ این مشکل رو داره
و تا وقتی که میخواد پنجره ای باز کنه مشکلش حل میشه
سعی میکنم عکس بگیرم

تقدیم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).png

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).png

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](28).png

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](29).png

afshin b
19-04-2015, 13:15
واسه من تو استارت آپ این مشکل رو داره
و تا وقتی که میخواد پنجره ای باز کنه مشکلش حل میشه
سعی میکنم عکس بگیرم

تقدیم:

دوست عزیز مشکل شما کسپراسکی هست که باعث کند شدن استارت آپ میشه
کسپر رو از استارت آپ بردارید و تست کنین

masoud_m_bf_m_bf
19-04-2015, 17:48
دوست عزیز مشکل شما کسپراسکی هست که باعث کند شدن استارت آپ میشه
کسپر رو از استارت آپ بردارید و تست کنین

ممنون از لطفتون
بله متوجه شدم و امتحان کردم
بهتر شد
ولی هنوز کند هست

afshin b
19-04-2015, 17:50
ممنون از لطفتون
بله متوجه شدم و امتحان کردم
بهتر شد
ولی هنوز کند هست
حدود یک دقیقه برای استارت آپ ویندوز ۷ روی HDD کاملا طبیعی و خوب حساب میشه.

masoud_m_bf_m_bf
20-04-2015, 07:04
حدود یک دقیقه برای استارت آپ ویندوز ۷ روی HDD کاملا طبیعی و خوب حساب میشه.

ممنونم
اما استارت آپ من با 8.1 از 40 ثانیه بیشتر نمیشده
الان 2-3 دقیقه طول میکشه

mbioni66
07-04-2020, 23:54
سلام
الان نزدیک ۱۳ سال شغلم IT هست.
ادعاکم نمیشه ولی چیزی که میگم واقعیته.
این مشکل هرکاری کنی پابرجاست مگر ویندوز ۱۰ بیلد ۱۷۰۳ بریزی و یا هاردتو ssd کنی و هر نسخه ای که میخوای بریزی. این سیاست کثیف مایکروسافت که با داشتن cpu i7 و رم ۸ و هارد ساتا باید ویندوزی نصب کنی که مجبوریو سخت افزارتو میشناسه. رو همین سیستم ویندوز ۷ بریزی میترکونه ولی میای ویندوز ۱۰ میریزیو این مشکل بوجود میاد. بیلد نامبری که گفتمو نصب کن و تا چند ساعت بهش اینترنت نده هرچقدر خواستی خاموش و روشن کن میبینی عالیه ولی اگه نت بدیو اطلاعات سیستمت بررسی بشه امکان بوجود اومدن مشکل هست تا هاردتو ssd کنی.
به این چیزاام گوش نده فلان سرویس و غیرفعال کنی یوزر بساز یا هرچیز دیگه چون هیچ فایده ای نداره.

mbioni66
07-04-2020, 23:55
سلام
الان نزدیک ۱۳ سال شغلم IT هست.
ادعاکم نمیشه ولی چیزی که میگم واقعیته.
این مشکل هرکاری کنی پابرجاست مگر ویندوز ۱۰ بیلد ۱۷۰۳ بریزی و یا هاردتو ssd کنی و هر نسخه ای که میخوای بریزی. این سیاست کثیف مایکروسافت که با داشتن cpu i7 و رم ۸ و هارد ساتا باید ویندوزی نصب کنی که مجبوریو سخت افزارتو میشناسه. رو همین سیستم ویندوز ۷ بریزی میترکونه ولی میای ویندوز ۱۰ میریزیو این مشکل بوجود میاد. بیلد نامبری که گفتمو نصب کن و تا چند ساعت بهش اینترنت نده هرچقدر خواستی خاموش و روشن کن میبینی عالیه ولی اگه نت بدیو اطلاعات سیستمت بررسی بشه امکان بوجود اومدن مشکل هست تا هاردتو ssd کنی.
به این چیزاام گوش نده فلان سرویس و غیرفعال کنی یوزر بساز یا هرچیز دیگه چون هیچ فایده ای نداره.

CORTANA
11-05-2020, 20:07
سلام خدمت اساتید
مدتی است هنگام شروع بکار ویندوز 8.1 درصد استفاده از هارد دیسک به 100 میرسد و مدتی هم همین شکل میماند، چند تا گزینه پیشنهادی ( مثلا حذف گوگل کروم، اسکن کامل با آنتی ویروس آپدیت،استفاده از سیستم چک، تغییرات در سرویسها، نرم افزارهای تمیز کننده و دفرگ و ...) مخصوصا در سایتهای خارجی را تست کردم ولی هیچ کدوم موثر نبود، :n27: دوستان اگر کسی مشکل من را دارد و به جواب خوب و اجرایی رسیده ممنون میشم راهنمایی سریع کنند. :n16:

درود

با تشکر از پاسخ تمامی کاربران و مدیران انجمن:»

همچنین در Task manager در تب Startup نرم افزار و برنامه هایی ک با بوت شدن ویندوز آغاز ب کار میکنند را چک کنید... بر روی هر برنامه ایی ک میخواهید با بوت شدن ران نشود کلیک راست کنید و گزینه Desable رو بزنید

همچنین اگه راهکار های دوستان عزیز رو رفتید و ب نتیجه نرسیدید هارد بدسکتور گرفته و در استفاده طولانی مدت میتونه ب اطلاعات شما آسیب و هارد آسیب وارد بشه

و حتی اگر ببرید شرکت سازنده هم ممکنه راه حلی نباشه

پیشنهاد بنده استفاده از حافظه ذخیره سازی جامد یا همون SSD هستش ک از چیپ سخت افزاری استفاده میکنه و مث هارد دیسک چرخشی نداره

:»:»:»