PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپتاپ

amin1374
26-12-2014, 13:28
سلام من قصد خرید یک لپتاپ دارم با کانفیگ هاسول M تو بازار گشتم فقط سری تینک پد M بود بقیه نمیدونم چرا سی پی یو هاشون اکثرا U هست تا اونجا که من میدونم سری Mقدرتمند ترن
بودجه چندین حالت داره که باید در نظر بگیرمش بستگی به کمک بابام داره :دی

اگه کمک کنه که یا بودجه میرسه به 1800 ایناا یا میرسه 2300
اگرم کمک نکنه میرسه 1500-600

خودم یک سریچی زدم تو دیجیکالا فوجیتنسو یافتم این مدل البته این مدلم رو حالتی که بودجه برسه 1800 در نظر دارم اون کافنیگش I5 عه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک چند مدل لنوو هم دیدم حالا موندم چیکار کنم ؟

کاربردمم من نویسنده ام تو سایت Beroozresani.com بخش اخبار فن آوری کار میکنم البته باهاش بازی هم میخام بکنم و همچنین کار های دانشجویی و گه گاهی گرافیکی البته انتظارم در حدبودجمه

حالا میخاستم ببینم چی پیشنهاد میدین ؟

سری U خیلی ضعیفن ؟

کلا هرچی پیشنهاد دارین بدین ممنون

brad pitt
26-12-2014, 14:46
لپ تاب فقط ایسوس و لنووو
اول ایسوس

HOJ-JAT
26-12-2014, 15:50
سلام من قصد خرید یک لپتاپ دارم با کانفیگ هاسول M تو بازار گشتم فقط سری تینک پد M بود بقیه نمیدونم چرا سی پی یو هاشون اکثرا U هست تا اونجا که من میدونم سری Mقدرتمند ترن
بودجه چندین حالت داره که باید در نظر بگیرمش بستگی به کمک بابام داره :دی

اگه کمک کنه که یا بودجه میرسه به 1800 ایناا یا میرسه 2300
اگرم کمک نکنه میرسه 1500-600

خودم یک سریچی زدم تو دیجیکالا فوجیتنسو یافتم این مدل البته این مدلم رو حالتی که بودجه برسه 1800 در نظر دارم اون کافنیگش I5 عه

یک چند مدل لنوو هم دیدم حالا موندم چیکار کنم ؟

کاربردمم من نویسنده ام تو سایت Beroozresani.com بخش اخبار فن آوری کار میکنم البته باهاش بازی هم میخام بکنم و همچنین کار های دانشجویی و گه گاهی گرافیکی البته انتظارم در حدبودجمه

حالا میخاستم ببینم چی پیشنهاد میدین ؟

سری U خیلی ضعیفن ؟

کلا هرچی پیشنهاد دارین بدین ممنون
سلام ما cpu ضعیف یا قوی نداریم ما بر اساس نیازیمون یکی از سری های u-m -hq-mq بر میداریم
کاربرد شما مناسب سری u هست با خرید u مشکلی نداری..مزیت های u رو هم که خودت میدونی
البته من اون قسمتی که گفتی بازی میکنم را میزایم پای بازی های ۴ سال پیش و فانتزی ۰مثل انگری برد.. بازی کردن بازی های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ مثل cod:aw-ac:unity با این بودجه شوخی بیش نیست!
واما چون گفتی تایپ میکنی و کار گرافیکی مهم چیز برات نمایشگر میشه بهتره نمایشگر فول اچ دی با ips بخری که تو این رنج توشبیا s50b136 هست که باید حتما از بابات کمک بگیری قیمتش حدود ۲.۲ هست
الباه الان دیجی کالا تخفیف گراشته روی مدل های توشیبا و مدل های قوی تر را تا ۲.۳ میشه خرید

amin1374
26-12-2014, 19:31
والا من یک لپتاپ دارم ماله 4سال پیشه سیپیوش i5 2410m هست و رم 4 گرافیکم 540 m باهاش هرچی باری جدید بوو تموم کردم البته رو حد وسط ولی خب رو تنظیمات متوسط خوب جواب میده ولی دیگه قدیمیه با این حال در همین حدم لپتاپ جدید اجرا کنه راضیم الان به جز کاهش مصرف سیپیو سری uدیگهج چه مزیت هایی داره
به نظرتون سریm بخرم یا u اگه بشه خودتون یک تحلیلی بکنین واسم بعدش کیفیت لپتاپ های فوجیتسو و لنوو چیه تو بوزار که گشتم اکثرا لنوو بود سری ام هم فقط سری تینک پد لنوو بود تو بازار ایسوس ها چطوره کیفیتاشون تو رنج 1500 تا 600 همینطور اچ پی

نمیدونم چرا تو بازار سریuبود اکثر لپتاپ ها m خیلی کم بود چراشو نمیدونم ؟!

amin1374
26-12-2014, 19:37
والا من یک لپتاپ دارم ماله 4سال پیشه سیپیوش i5 2410m هست و رم 4 گرافیکم 540 m باهاش هرچی باری جدید بوو تموم کردم البته رو حد وسط ولی خب رو تنظیمات متوسط خوب جواب میده ولی دیگه قدیمیه با این حال در همین حدم لپتاپ جدید اجرا کنه راضیم الان به جز کاهش مصرف سیپیو سری uدیگهج چه مزیت هایی داره
به نظرتون سریm بخرم یا u اگه بشه خودتون یک تحلیلی بکنین واسم بعدش کیفیت لپتاپ های فوجیتسو و لنوو چیه تو بوزار که گشتم اکثرا لنوو بود سری ام هم فقط سری تینک پد لنوو بود تو بازار ایسوس ها چطوره کیفیتاشون تو رنج 1500 تا 600 همینطور اچ پی

نمیدونم چرا تو بازار سریuبود اکثر لپتاپ ها m خیلی کم بود چراشو نمیدونم ؟!

HOJ-JAT
26-12-2014, 19:56
دوست عزیز لپتاپ خوبی داری چرا میخوای عوضش کنی؟؟؟
لپتاپ های این رنچ هیچ چیز اضافه تر از لپتاپ خودت ندارن مگر نمایشگر با کیفیت تر و وزن کمتر ...اونم فقط تو مدل توشیا هست
سری یو دمای پایینی دارن یعنی صدا هم نمیدن مصرف هم اگر خارج از خونه استفاده کنی خیلی موثر هست مثلا لپتاپ خودم ۸-۹ ساعت باطری نگه میداره
ببین یک تجربه خودم من سال گذشته یک مدل سونی خفن داشتم مثل لپتاپ شما فروختمش یک مدل ایسوس ۲ تومنی خردیم همون ساعت اول پشیمون شدم کیفت ساخت این رنج واقعا تو ذوق میرنه حالا بماند که خراب شد و......مجبور شدم یک مدل ۴.۵ از اپل بخرم
کلا دوست من اگر لپتاپ فعلیت خراب نیست نگهش دار بودجت که زیاد شد حدود ۴ تومن یک مدل خفن بردار
۴ سال پیش کیفت لپتاپ ها بالا بوده اما الان خیلی افت کرده الان مدل های زیر ۳ خیلی با کیفیت نیستد با این که از یک کارخونه خارج میشن
شما تصور کن لپتاپ ۵۰۰ تومنی ۴ سال پیش چی بوده؟؟؟ همونو (از نظر کیفیت و کانفینگ )الان میشه با ۲ تومدخرید!!!!

amin1374
26-12-2014, 20:59
ن لپتاپه ضرب خورد بعدش دیگه یک مدتی خیلی هنگ میکرد باز یک مدتی هست که خوبه میخام بدمش بره یکیک گوشه اش که شکسته کفشم که ترک برداشته بعدش باتری باید بخرم واسش هارد بخرم کلا ارزش خرج نداره میخام یک چیز جدید بگیرم کیفیت صفحش مهم نیست برام
مصرفم نه تو خونه است خیلی کم پیش مباد ببرمش بیرون
وزنشم مهم نیست برام اصولا من از لپتاپام برا همه کار استفاده میکنم یعنی اچار فرانسه است توقعمم در حدقیمتسه اینجا توشیبا زیاد پیدا نمیشه لنوو هست ایسوس هست ایسرم هست حالا تو این رنج قیمت لپتاپی که کیفیتش خوب باشه به نسبت به قیمت از رنج 1500تا 600
1800 ت
2000تا 2300 چه مدل های خوبی سراغ دارین یو و ام هم بود بگید

ممنون

HOJ-JAT
26-12-2014, 21:05
ابسوس سري ايكس هست كه اصلا طرفش نرو خرابيش بالاست
سري كا از همين ايسوس هست باحاله
از لنوو z510 هست كه cpu .m داره ولي نمايشگرش ضايع است
z5070 هم هست cpu .u داره ولي رزلوشنش بالاست ولي با كيفيت نيست ولي بازم از z510 بهتر است
با برند هاي ديگه هم كار نكردم

amin1374
26-12-2014, 22:38
حالا با این تفاصیر سری Uیا M بگیرم ؟ بزرگترین شک و دودلیم رو همینه میترسم سری U بخرم کم بیاره و قدرتی که باید داشته باشه رو تداشته باشه :n27:
به نظرتون چرا اکثر لپتاپ های تو بازار سری U اند و سری M کمه ؟
یعنی سری های M بدرد نمیخورن ؟؟؟؟

و در پایان مرسی حجت جان و بقیه :)

HOJ-JAT
27-12-2014, 00:25
ببیند mq-hq پردازنده قدرتمندی هست که معمولا برای گیم سنگین یا مدل مالتی مدیا قوی استغاده میشه که این رنچ بالای ۳.۵ قیمت دارند
ولی تو رنج زیر ۳ تومن چون هیچ کدوم گرافیک قوی ندارند در نتیجه کمتر کسی از تمام قدرت cpu استفاده میکنه پس میان سری u قرار میدن ب دلیل همین مزیت های که گفتم
خیلی کم پیش میاد کسی که فقط cpu قوی بخواد چون رندر یا بازی که کارای سنگین cpu هستند هر دو گرافیک نیاز دارد

NOR-1
27-12-2014, 02:59
حالا با این تفاصیر سری Uیا M بگیرم ؟ بزرگترین شک و دودلیم رو همینه میترسم سری U بخرم کم بیاره و قدرتی که باید داشته باشه رو تداشته باشه :n27:
به نظرتون چرا اکثر لپتاپ های تو بازار سری U اند و سری M کمه ؟
یعنی سری های M بدرد نمیخورن ؟؟؟؟

و در پایان مرسی حجت جان و بقیه :)

چرا باید کم بیاره من با i7 سری u بازی ResidentEvil:Operation Raccoon City اجرا کردم بدون لگ
سری m کم نیست وارد کننده های محترم نیاز ندیدن وارد کنن

Xerxes-I
27-12-2014, 11:57
اگه زیاد بیرون نمیبری لپ تاپ رو وضخامتش مهم نیست برات ،منم سری g510 لنوو رو برات پیشنهاد میکنم. با 1600 می تونی پردازنده i3 4000M رو بخری با 2 گیگ 8750M ساخت AMD. (که به نظرم تا این قیمت بهینه ترین لپ تاپه) اگر تا 2300-2400 بالا ببری i7 4702 mq با 4 و یا 2 گیگ 8750m گرافیک میرسی. سری خوبیه این سری و به نظرم خوش قیمت ترین و لپ تاپ های تو این و البته با با قدرت بالا هستند. من به یکی از دوستام یکی i5 همین مدل رو پیشنهاد دادم الان کاملا راضیه.اگه از من میشنوی 1-تا زیر 2700-2800 سراغ ایسوس نرو 2- اگه میدونی نهایتا تا 2 سال دیگه میتونی لپ تاپ عوض کنی سری u شاید زیاد بد نباشه(هر چند که فکر نمیکنم با توجه اینکه زیاد بیرون نمیبری شارژدهی بالا برات ملاک باشه) اگه بیشتر از 2 سال میخای کار کنی سری u نخر

راستی این فوجیتسو که گذاستی هم خوبه.لپ تاپ های آلمانی اند. خودم کار نکردم با این مدل.گرافیکش نسبت به 8750 AMD اون مدل لنوو که گفتم چنگی به دل نمیزنه ولی. در ضمن فکر میکنم به دلیل تعطیلات سال نو میلادی بعضی مدل های پر فروش تر تو بازار کم شده

amin1374
29-12-2014, 00:01
سلام خدمت دوستان عزیز بالاخره پس از باللا و پاینن کردن های بسیار یک لپتاپ خریدم

Lenovo Thinkpad Edge E540

I5 4300M 2.6-3.3 Ghz
Ram 6GB DDR3
HDD 1Tb
740M

با گارانتی دوساله سازگار و قیمت 2140
یک سوال رمش الان 6 گیگه بخام عوضش کنم بکنمش 8 گیگ گارانتی چیزی نمیگه چون بالاخره 4 تا پیچ ازش باز میشه و.....
مورد دیگه این که لپتاپ چطوریه؟ من هرجا گستم ازش تعریف شنیدم باتریشم تا 6 ساعت جواب میده :)

NOR-1
29-12-2014, 09:13
دکمه ctrl بد جایی نیست؟
رم 8 چه نیازه
دستگاه به هر صورت غیر از گارانتی باز کنه گارانتی باطل میشه

amin1374
29-12-2014, 11:12
دکمه ctrl بد جایی نیست؟
رم 8 چه نیازه
دستگاه به هر صورت غیر از گارانتی باز کنه گارانتی باطل میشه
یکمی ولی با توجه به بقیه کلید های کیبورد تقریبا جاش خوبه چون ما عادت کردیم همیشه اخرین دکمه کنترل باشه یکمی اولش سخته ولی بعدش عادت میکنی از نظر بقیه چیزاش فوق العاده است مخصوصا باتریش صفحشم کیفیتش خوبه تازه مات هم هست فقط یک سوال میمونه اون دکمه قرمزه کاربردش چیه ؟؟؟؟

Xerxes-I
29-12-2014, 14:44
مبارکه :n20: فقط اومیدوارم گرافیکشم جواب کاراتو بده

اون دکمه قرمزه اسمش track point هست. به نوعی یادگار IBM تو طراحی سری تینک پد هست که واسه این سری یه جور شناسنامه محسوب میشه.یعنی هر لپ تاپی که اونو داشته باشه از 100 کیلومتری داده میزنه من تینک پدم:n31:.قبلا که کنترل سیناپتیک رو تاچ پد ها نبود خیلی کاربردش زیاد بود. لینک زیر درمورد کاراش و نحوه فعال سازی کمکت میکنه.
بازم مبارکه

amin1374
29-12-2014, 16:00
تنکیو ه جالبه اون دکمه اصلا نمیدونستم کاربردش چیه :D فقط کاشکی IBM یادگاریشو جای بهتری میزاشت گرافیکشم مگه چشه؟درسته به قدرت 840نمیرسه ولی از 540 قبلیم بهتره من با اون کال اف و واچ داگز میزدم دسگه فک نکنم 740 از اون قیبلی ضعیف تر باشه البته میخاستم سریI7 دارشو بخرم منتها اونا هم گرافیکشون 740 بود دیدم سیپیوش ارزش 400 بیشتر رو نداره همین کارمو راه میندازه و پدرشو در میارم :D امیدوارم این یکی لپتاپم به خر کاری ایسر 5750 جی قبلیم باشه چون من پدرشونو در میارم :D لپتاپم همه کاره است از بازی بگیر تا فوتوشاپ و افیس تا وب گردی :D
راستی حافظه گرافیکیشم 2 گیگه !
فقط کاشکی لنوو یک دی وی دی درایور میزاشت تو سایتش پدرمون در اومد درایور پیدا کنیم :(
یک سوال دیگه اسکرول کردن تو این لپتاپ ها چجوریه ؟ اون ایسر قبلیم یک برامدگی داشت گوشه تاچ پد برا اسکرول کردن ولی این یکی فک کنم ترکیبیه اگخ کسی میدونه چجوریه بی زحمت بگه ممنون

amin1374
29-12-2014, 22:30
یک چیز جالب یافتم ایت لپتاپم اسلات سیمکارتم داره یهنی سیمکارت خوره حالا چجوری سیمکارتشو راه بندازم؟

HOJ-JAT
30-12-2014, 00:28
یک چیز جالب یافتم ایت لپتاپم اسلات سیمکارتم داره یهنی سیمکارت خوره حالا چجوری سیمکارتشو راه بندازم؟
فک نکنم توی ایران جواب بده
مخصوص ی سری اپراتور خاص هست

Xerxes-I
31-12-2014, 03:05
آخه این گرافیک،کرافیک لپ تاپ های روز حدودا یک سال و نیم پیشه.تا یه سال که مطمئن راحت جوابتو خیلی خوب بده ولی خب از اونجایی که فکر نمیکنم خیلی تو انجام بازی های سنگین و با رزولوشن بالا و روی تنظیمات آخر مته رو خشخاش بذاری فک میکنم فکر کنم خیلی بیشتر از اینها جوابتو بده. درضمن واسه در آوردن پدر لپ تاپ هم خوب لپ تاپی رو انتخاب کردی:n31: از اونجایی که لپ تاپ برای فروش تو کل دنیا ساخته شده احتمالش هست سیمکارتش واسه ایران هم جواب بده.به نظرم یه امتحان بکن.سنگ مفت گنجشکم مفت دیگه:n02: این ویدیو یو تیوب رو من دیدم رو e531 هست.واسه اینم باید همینطوری باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mosi_reali
31-12-2014, 19:59
سلام خدمت مهندسین
یه سوال فنی
میخواستم بدونم (توو لپ تاپ ) cpu dual i3 1.7 Ghz بهتره یا pentium quad 2.2Ghz ??? چرا ؟؟؟
با تشکر :n40:

afshin b
31-12-2014, 22:09
مدل دقیقشون رو تو این سایت پیدا کنین و با هم مقایسه کنین

mosi_reali
01-01-2015, 21:15
به نظر شما اساتید از نظر شما کدوم بهتره؟؟

یه سوال دیگه
کارت گرافیگ intel HD در حد اجرای چه بازی هایی هست؟؟؟؟

HOJ-JAT
01-01-2015, 22:17
کارت گرافیگ intel HD در حد اجرای چه بازی هایی هست؟؟؟؟
بستگی داره؟
hd400
hd3000?
iris pro???
در کل از ۴۰۰۰ با بالا در حد geforce 500 هستند
ولی برای بازی طراحی نشده اند پس بسیاری از افکت ها ممکن است ب درستی احرا نشود

mosi_reali
02-01-2015, 20:26
شما بین این گذینه ها کدوم رو انتخاب میکنی (قیمت مهم نیست)

g510 core i3
g5045 amd a6
e1-510 pentium n3520
e5-511 pentium n3530

mosi_reali
14-02-2015, 00:16
یه سوال
core i دو هسته برای بازی بهتره یا pentium چهار هسته ؟؟؟