PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هدیه پای عقد برای خانواده نزدیک و بسیار ثروتمند

رومنس
26-12-2014, 11:06
سلام دوستان عزیزم.
عروسی یکی از فامیل های نزدیکمون هست و بسیار هم ثروتمند هستن وقتی میگم ثروتمند یعنی ساعت 50 میلیونی و ماشین میلیاردی و ..... دارن. برای پای عقد با حقوق ماهی 1 میلیون 100 هزارتومان ما چی میتونیم براشون بخریم که ضایع نباشه و به چشم بیاد ؟ خانواده میگن سکه ولی من میگم اصلا به چشم نمیاد و تازه شاید چون قیمتش مشخصه حرفم دربیاد من گفتم یه زنجیر طلا که ارزونتر از 1 میلیون باشه بگیریم که هم یادگار بمونه براشون و هم به چشم بیاد و هم حرف و حدیثی نباشه بگیریم.

باز هم نظر شما رو می خوام. واقعا خرید سختیه. اینم بگم خیلی برامون عزیز هستند ، فقط هدیه دادن به افراد خیلی ثروتمند اونم در یه مناسبت خیلی خاص بسیار سخته.

خلاصه هر پیشنهادی دارید بگید ممکنه یه هدیه خیلی هم ارزون باشه ولی ماندگار باشه و یه هدیه خیلی هم گرون و اصلا به چشم نیاد.
بودجه هم که دیگه با حقوق ماهی 1 میلیون 100 حساب کنید .:n02:

amin_947
26-12-2014, 15:43
به نظر من همون سکه بده تا حداقل متوجه بشن یه میلیون بهشون کادو دادی چون فکر نکنم زنجیر یک میلیونی چنگی به دل بزنه !!!

supermax15
26-12-2014, 16:00
xperia z2

1 و 300

رومنس
26-12-2014, 18:36
xperia z2

1 و 300
سلام
آیفون 6 سفارشی دارن پس z2 خیلی به چشمشون مسخره خواهد بود. کلا آندروید رو هم قبول ندارن .

رومنس
26-12-2014, 18:38
به نظر من همون سکه بده تا حداقل متوجه بشن یه میلیون بهشون کادو دادی چون فکر نکنم زنجیر یک میلیونی چنگی به دل بزنه !!!

جدا؟ یعنی انقدر زنجیر طلا گرون شده که 1 میلیونیش انقدر ضایع هست ؟

ملا نصرالدین
26-12-2014, 21:46
به نظر من سفارش بدید یه چیزی براشون بسازند

نمیدونم مثلا یک پلاک طلا که روش یک جمله بخصوص نوشته باشه

یا یک پلاک طلا که اسم عروس یا داماد یا هر دو روش باشه

به هر حال چیزی ماندگار میشه که مخصوص انها ساخته شده باشه

رومنس
26-12-2014, 22:57
به نظر من سفارش بدید یه چیزی براشون بسازند

نمیدونم مثلا یک پلاک طلا که روش یک جمله بخصوص نوشته باشه

یا یک پلاک طلا که اسم عروس یا داماد یا هر دو روش باشه

به هر حال چیزی ماندگار میشه که مخصوص انها ساخته شده باشه

والا ما رو سورپرایز کردند همین 3 یا 4 روز آینده عروسیه و فکر نمی کنم فرصتی باشه برای سفارش/

ArashMiniStar
26-12-2014, 23:04
همون سکه بگیرین والا!

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

روانپریش
26-12-2014, 23:22
اتفاقا چون وضع مالیشون خوبه یه شاخه گل بدین
چرا هدیه همیشه باید بار مالی زیادی داشته باشه؟

Reza Azimy_RW
26-12-2014, 23:34
والا . اونجوری مثل قیمت گذاشتن روی افراد میشه
مثلا یه گل شیک هم میشه خرید یا یه چیز خاص مخصوص همونا, ارزش معنوی مهمه(:دی) که اونم تو ایران زیاد فرهنگش جا نیوفتاده شاید یه فکرای بد بکنن که مشکل از خودشونه :دی

روانپریش
26-12-2014, 23:36
مثلا یه گل شیک هم میشه خرید یا یه چیز خاص مخصوص همونا, ارزش معنوی مهمه(:دی) که اونم تو ایران زیاد فرهنگش جا نیوفتاده شاید یه فکرای بد بکنن که مشکل از خودشونه :دی

واقعا این چشم و همچشمی زندگی خیلیا رو داغون کرده

ArashMiniStar
26-12-2014, 23:54
ماشالا بعضیا تریپ روشن فکری برداشتن
خودتون برین همچین حرکتی بزنید بعد واکنش طرف رو اینجا بگید دیدنیه

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2014, 10:11
سلام
تابلو فرش دست باف , با توجه به عقیده و افکارشون ( آیه قرآن - منظره - تصویر یک شخصیت و غیره )

aftab_azad20
27-12-2014, 10:17
یه جعبه اچار بکس خفن:n02:
یا به قول آقا محمد یه تابلو فرش یا یه گلیم با یه طرح زیبا
زیاد به قیمت کاری نداشته باشید چیزهای ساده خیلی بیشتر به دل میشینه

ملا نصرالدین
27-12-2014, 10:40
راستی گل های طلا هم هست.الان دقیقا نمیدونم شاخه ای چند هست.ولی اگر زیر 1 تومان باشه میتونید چند شاخه بگیرید و بدید تزیینش کنند
میشه دسته گل طلا

رومنس
27-12-2014, 17:28
راستی گل های طلا هم هست.الان دقیقا نمیدونم شاخه ای چند هست.ولی اگر زیر 1 تومان باشه میتونید چند شاخه بگیرید و بدید تزیینش کنند
میشه دسته گل طلا

رفتم دیدم شاخه ای 250 بود ولی به نظرم تقلبی باشن . والا این روزا هیچی بعید نیست. راستش خیلی هم زشت بودن . اصلا یه وضی

رومنس
27-12-2014, 17:33
یه جعبه اچار بکس خفن:n02:
یا به قول آقا محمد یه تابلو فرش یا یه گلیم با یه طرح زیبا
زیاد به قیمت کاری نداشته باشید چیزهای ساده خیلی بیشتر به دل میشینه

میشه بیشتر راهنمایی کنید همین چیزای ساده دل نشین چیا هستن ؟ به خدا نمی دونید خرید برای میلیاردرها چقدر سخته . هر چی بگیریم بالاخره اونا قبلا داشتن . الان به پیشنهاد دوستان دنبال چیزی هستم که یادگاری بمونه و ساده باشه ولی نمی دونم چی ؟
جدای این مسائل حرف در اومدن پشت سر آدمه . اصلا تحمل این مورد رو ندارم . ببین خیلی دوستشون دارم و نمی خوام یه هدیه واقعا بی ارزش دلخوری پیش بیاره ، مثلا فردا دلخور شن که چه چیز بی ارزشی آوردن و ..... .
مرسی

رومنس
27-12-2014, 17:36
سلام
تابلو فرش دست باف , با توجه به عقیده و افکارشون ( آیه قرآن - منظره - تصویر یک شخصیت و غیره )

تابلو فرش که خودم عاشقشم .فقط خیلی گرونه یه چیز رج بالا و حسابی بالای 2 م در میاد.از پس هزینه اش برنمیام . بعد سخته وسط عروسی یه چیز سنگین رو خرکش کنی این ور و اون ور . یه همچین هدیه ای مناسب بعد از ازدواجه ///
مرسی سلیقه شما عالیه:n09: ولی جیب من خالیه قافیه هم که جاریه .

رومنس
27-12-2014, 17:39

بله کاملا حق با شما ست . ولی خدا رو شکر نسل بعدی دارن به سمت روشن فکری پیش می رن . واقعا پیش میاد که آدم هیچی پول نداشته باشه که هدیه ای در شان طرف بخره ولی با یه شاخه گل بخواد تمام احترام و عشقش رو به طرف مقابل برسونه .
البته تو ایران این کار رو سر عروسی بکنی تا ابد تو خاندان پشت سرت حرف و حدیث هست و کلی چیزای ناجور به آدم نسبت می دن .:n34:

رومنس
27-12-2014, 17:41

داداش رضا خود من هم خیلی از گل خوشم میاد و اگر کسی به عنوان هدیه عروسی بهم بده خیلی هم خوشحال می شم .ولی حرف درمیاد .برادر من خفن پولدارن ضایع میشم .

رومنس
27-12-2014, 17:42

نمی شه >>>>>>>>ارجاع به پست بالا :n02:

Atghia
27-12-2014, 17:46
اگر قرار باشه که هدیه دادن ما به افراد به اندازه وسع مالیشون باشه که نمیشه!
هرکسی در حد توان خودش باید هدیه بده!
شما هرچیزی هم بخرید چون خیلی پولدارن بازم کمه! و این یک واقعیت عوض نشدنی هست
پس
هدیه رسمی و روتین سفره عقد همانا سکه هست . حالا اگر در توانتون هست سه سکه دوسکه یا اگر نه هم همان یک سکه خیلی رسمی و خوب
(صرفا نظر شخصیم رو گفتم)
شما هم میتونید یک جمع بندی از نظرات دوستان داشته باشید که اکثریت به چه چیزی معتقدن اونوقت احتمالا نظر اکثریت احتماله مقبولیت بیشتری خواهد داشت
موفق باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2014, 18:04
به خدا نمی دونید خرید برای میلیاردرها چقدر سخته . راستش رو بخواین , این فامیلِ ملياردر شما باید هدیه بدند به حضّاری که برای جشن تولدشون اومدند , نه اینکه هدیه بگیرند ازشون
وقتی کسی ملیاردر شد باید جشن تولدش هم به شیوه ی دیگه ای باشه که نشون بده ملیاردر و مقتدر هست
============================
تابلو فرش هم بستگی به اندازه و کیفیتش داره
بنده تابلو فرش دیدم 500 هزار تومن

رومنس
27-12-2014, 18:31
راستش رو بخواین , این فامیلِ ملياردر شما باید هدیه بدند به حضّاری که برای جشن تولدشون اومدند , نه اینکه هدیه بگیرند ازشون
وقتی کسی ملیاردر شد باید جشن تولدش هم به شیوه ی دیگه ای باشه که نشون بده ملیاردر و مقتدر هست
============================
تابلو فرش هم بستگی به اندازه و کیفیتش داره
بنده تابلو فرش دیدم 500 هزار تومن
بله خب هست ولی چیز با کیفیت و زیبایی نیست . داریم به نیم سکه فکر می کنیم ولی بدیش اینه که یهو یه فامیل خیلی دور(نکته : با اون فامیل دور در کلاه قرمزی اشتباه نگیرید .) که انتظاری هم ازش نیست یهو یه سکه بده اون وقت نه تنها اون نیم سکه که خودش 600 (قیمت ندارم) تومن قیمتش همون ارزششم به چشم نمیاد تازه حرف و حدیث و دلخوری هم پیش میاد .

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2014, 18:56
اگر مسلمان هستند قرآن نفیس با خط درشت و ترجمه هدیه بدین بهشون
تا آخر عمر میمونه تو خونه شون . هر بار که خوانده بشه هم کلی به نفع شما میشه حتی اگر چند ثانیه باشه
بعضیهاش 500,000 تومن قیمت داره . ارزانتر هم هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d9%86%20%d8%a8%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b1%20%d9%86%d9 %81%db%8c%d8%b3%20%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%a7%d9%86

Reza Azimy_RW
27-12-2014, 19:36

یه جورایی راست هم میگی من خودمم اگه تو این شرایط باشم حتما بیشتر از یه چیز نمادین میگرفتم .
هر چند چون وضع مالیشون هم خوبه و نیازی به ... ندارند براشون یه چیز نمادین و شخصی موندگارتره .
مثلا من گفتم اگه فرهنگ اونجوری راه افتاده بود بهتر بود نه در این شرایط:n09:

M . Sayid
27-12-2014, 19:45
عروسی رو تحریم کنید :دی !

سیسمونی نوزاد بگیرید ، در راستای اهداف دولت و نظام :دی ! :دی ! :n09: !:n09: !

Demon King
27-12-2014, 19:45
درود؛

پس با این استدلال اگه خانواده ای فقیر بود، باید بگردیم بی ارزش ترین هدیه رو براشون پیدا کنیم. خیر اینطور نیست.
من با نظر کاربر Atghia موافق هستم. شما باید طبق توان خودتون کادو بخرید و نه طبق اوضاع مالی طرف مقابل!

دوستان عزیز پیشنهاد های جالبی دادن؛ تابلو فرش یا اشیا تزیینی و همچنین سکه بسیار گزینه های خوبی هستن.

رومنس
29-12-2014, 01:14
آقا از فکر خرید این هدیه دیشب خوابم نبرد . امشبم هنوز بیدارم . خیلی استرس دارم که چی پیش میاد.باور کنید از عروس و داماد بیشتر استرس دارم.

هر چی فکر کردم یه سکه در توان مالیم نیست.واقعا حقوق 1 ماه زندگیمونه . تازه من حساب خرید لباس و کفش و .... برای عروسی رو نکرده بودم الان کت و شلوارم کوچیک شده کفش رسمی ندارم همینا رو بخوام بخرم خودش کلی میشه دیگه اگر بخوام سکه کامل هم بخرم باید برم پول قرض کنم و 2 ماه بدبختی بکشم . مجبورم نیم بخرم .قیمتش چنده ؟

با اینکه خیلی به هم محبت کردید و کلی حرف زدیم و بحث کردیم و ...... در نهایت نظرتون چیه؟ آبروریزی نیست ؟ ای کاش میشد به یه بهونه ای از عروسی فرار کنیم و اصلا نریم حیف که نمیشه.:n34:

ملا نصرالدین
30-12-2014, 21:07
اینجوری که شما سخت گیری میکنید به نظر من بهتره یه سری به بازار طلا فروش ها بزنید
بهتره یک چیزی براشون بخرید که قیمت دقیقش مشخص نباشه....شاید چیزی دیدید و خوشتون امد

Reza31001
30-12-2014, 21:51
کلا تاپیک جالبی شد

آقا از فکر خرید این هدیه دیشب خوابم نبرد . امشبم هنوز بیدارم . خیلی استرس دارم که چی پیش میاد.باور کنید از عروس و داماد بیشتر استرس دارم.

هر چی فکر کردم یه سکه در توان مالیم نیست.واقعا حقوق 1 ماه زندگیمونه . تازه من حساب خرید لباس و کفش و .... برای عروسی رو نکرده بودم الان کت و شلوارم کوچیک شده کفش رسمی ندارم همینا رو بخوام بخرم خودش کلی میشه دیگه اگر بخوام سکه کامل هم بخرم باید برم پول قرض کنم و 2 ماه بدبختی بکشم . مجبورم نیم بخرم .قیمتش چنده ؟

با اینکه خیلی به هم محبت کردید و کلی حرف زدیم و بحث کردیم و ...... در نهایت نظرتون چیه؟ آبروریزی نیست ؟ ای کاش میشد به یه بهونه ای از عروسی فرار کنیم و اصلا نریم حیف که نمیشه.:n34:

در مورد این بخش آخرتون واقعا اون چیزی که من از روابط بسیار بسیار پیچیده(!) فامیلی فهمیدم اینه که نرفتن بدترین کاره
اوج حرفی که بعدا پشت سرتون ممکنه زده بشه اینه که فلانی نداشت چیزی بخره برای همین نیومد!!!!!!!!

ولی این قدر سخت نگیرید به خودتون
چون به نظر من این مشکل شما نیست که فاصله شما و اون خانواده این قدر زیاده
اصولا میزبان صرف حضور میهمان باید خوشحال باشه دیگه اینکه هدیه چی میارن (اونم این خانواده که آیفون سفارشی دارند!) نباید براشون مهم باشه اونم در حدی که حرف در بیارن
اصلا هم تریپ روشنفکری نیست
دیگه آدم در این جور موارد نباید بره قرض کنه و خودش رو سختی بده برای اینکه بقیه پشت سرش حرف نزنن!
خیلی ببخشید ولی به بقیه هیچ ارتباطی نداره که شما چه هدیه ای میدی یا وسعت چقدره یا اصلا وضع زندگیت چطوره
(اصولا در این موارد هم خودشیرینی اطرافیان هست که سوءتفاهم ایجاد میکنه نه عقیده خود هدیه دهنده/گیرنده)

m007007
30-12-2014, 22:09
توی این جور موارد دو دسته ادم هستند:
دسته اول کسایی که درک دارند و به توانایی هدیه دهنده نگاه میکنند و هیچ وقت بد نمیگن چون میدونند بیشتر توانش رو نداشته و خوشحال هم میشند.
دسته دوم هم کسایی هستند که اصلا به این جور چیزا توجه و درکی ندارند و اگر شما مازراتی گرانتوریسمو 2015 کروک با موتور 4.7 لیتری و سیلندرهای V شکل هم بهشون هدیه بدید بازهم به چشمشون نمیاد و غر میزنند و پیش این و اون مسخرتون میکنند که همین؟؟
دست شما هم نیست این قضیه و به اونا برمیگرده پس خودتونو اونقدرا عذاب ندید اینجوری...

رومنس
31-12-2014, 13:04
مرسی بچه ها . واقعا خوشحالم که حداقل دوستانم در این فروم انقدر سطح فکری بالایی دارند و درک می کنند . متاسفانه نمی دونید این خیلی ثروتمندها چجوری به دنیا نگاه می کنند یجوریه دیدشون که شمایی که نداری انگار جرم مرتکب شدی.
البته الان دیگه واقعا برام مهم نیست هفته دیگه میرم بازار طلافروش ها و یه چیزی که خیلی شیک باشه متناسب با بودجه ام می خرم .اگرم پیدا نشد همون نیم سکه.
ممنون

mehrdadb3
31-12-2014, 18:56
دوست عزیز کارهای دستی رو مد نظر بگیر مثلا مجسمه هایه چوبی یا سنگی البته حدود قیمتشون رو نمیدونم ولی تو این سبک کارها میشه یادگاری قشنگی پیدا کرد فقط باید سلیقه طرف رو بدونی که طبق اون خرید کنی

رومنس
01-01-2015, 00:42
دوست عزیز کارهای دستی رو مد نظر بگیر مثلا مجسمه هایه چوبی یا سنگی البته حدود قیمتشون رو نمیدونم ولی تو این سبک کارها میشه یادگاری قشنگی پیدا کرد فقط باید سلیقه طرف رو بدونی که طبق اون خرید کنی

مرسی از پیشنهادتون ولی اصلا این چیزا به چشمشون نمیاد . دوست دارن ولی انقدر ریز و درشت و آثار گاها مجسمه سازای برجسته ایرانی و خارجی رو دارن که مجسمه ای که من بخوام بخرم اصلا به چشم نمیاد البته به عنوان هدیه عروسی منظورمه.
بعد ، روز عروسی با یک مجسمه آدم بخواد بره یه مقدار مسخره و سخته. ولی برای کادوی بعد از ازدواج شاید بشه روش کار کرد.از این مجسمه چوبی ها هست که بزرگه یه دونه طاووسشو دیدم حدود 300 تومان خیلی قشنگه رنگ دم طاووسشم عالیه.اونو مبشه برای بعد عروسی داد.
ممنون

AhmadReza.
01-01-2015, 13:58
برای گوشی آیفونش یه قاب یا جلد یا... خیلی خوشگل بخر....:n27:
عینک دودی :n33:
کیف پول :n36:
البته باید کادوش کنی بعد یه گل قرمزم روش بچسبونی..

mehrabooni
04-01-2015, 07:42
پتوی گلبلفت بخرین براشون

والا بخدا

----
----

یه سوال ازتون بپرسم ؟ به نظرتون درآینده اونا هم براتون جبران میکنن ؟ اگه اینجوریه به نظرم سه چهار میلیون طلا ملا بخرین

Sent from my iPhone using Tapatalk

رومنس
04-01-2015, 08:45
پتوی گلبلفت بخرین براشون

والا بخدا

----
----

یه سوال ازتون بپرسم ؟ به نظرتون درآینده اونا هم براتون جبران میکنن ؟ اگه اینجوریه به نظرم سه چهار میلیون طلا ملا بخرین

ممنون.نه مطمئنا جبران نخواهند کرد.

mehrabooni
04-01-2015, 09:34
ممنون.نه مطمئنا جبران نخواهند کرد.

اها پس یه تسبیح پلاستیکی بخر

شوخی میکنم

اگه میدونی در آینده بدردت نمیخورن زیاد براشون مایه نزار