PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فشرده کردن فایل های iso و exe

gooogh
26-12-2014, 10:08
سلام
من یه فایل iso دارم که 4.5 گیگ حجم داره و می خوام فشرده اش کنم با این شرط که در درایو مجازی خونده بشه.
با نرم افزار ultraiso اون رو کمپرس کردم به isz ولی فقط 400 مگ از حجمش کم شد. ولی وقتی به فرمت zip و rar و 7z تبدیل می کنم حدود 2 گیگ کم می شه اما درایو مجازی اون رو نمی شناسه.
آیا نرم افزاری وجود داره که بتونم به بیشترین حد ممکن فایل iso یا extract شدش رو کمپرس کنم با این شرط که درایو مجازی اون رو بشناسه.
همچنین با چه نرم افزاری می شه فایل های exe رو فشرده کرد چون وقتی به rar و zip و 7z کمپرس می کنم حجمش همون می شه و در مواقعی 100 یا 200 مگ بیشتر.
با سپاس

Mohammad-t-1992
05-01-2015, 02:52
سلام
من یه فایل iso دارم که 4.5 گیگ حجم داره و می خوام فشرده اش کنم با این شرط که در درایو مجازی خونده بشه.
با نرم افزار ultraiso اون رو کمپرس کردم به isz ولی فقط 400 مگ از حجمش کم شد. ولی وقتی به فرمت zip و rar و 7z تبدیل می کنم حدود 2 گیگ کم می شه اما درایو مجازی اون رو نمی شناسه.
آیا نرم افزاری وجود داره که بتونم به بیشترین حد ممکن فایل iso یا extract شدش رو کمپرس کنم با این شرط که درایو مجازی اون رو بشناسه.
همچنین با چه نرم افزاری می شه فایل های exe رو فشرده کرد چون وقتی به rar و zip و 7z کمپرس می کنم حجمش همون می شه و در مواقعی 100 یا 200 مگ بیشتر.
با سپاس
سلام
میزان فشرده سازی به فرمت موردنظر بستگی داره ، مثلا طوری که من خوندم فایل rar به مقدار 10% بیشتر از فایل zip فشرده تر میشه ،ultra iso نرم افزار خوبیه پس بهتر از این نمیشه فشرده کرد
فایلهای exe هم بستگی داره که خودشون چقدر فشرده شده باشن! مثلا من فایل exe با حجم 80 مگ رو با فشرده سازی به کمک winrar به حجم 30 مگ رسوندم ولی فایلهای exe دیگه اینجوری نبودن و حتی حجمشون بیشتر شده!
همه چیز به نوع فایل و فرمت انتخابی برمیگرده

behnam_tr
12-02-2015, 04:30
اول زیپ کن بعد ایزو کن !

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk