PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم شدن تدریجی فضای کلی هارد لپ تاپ

mohsenmobile1
25-12-2014, 15:07
سلام دوستان

درهنگام نصب ویندوز xp بودم که یک ارور داد و من ریست کردم اما بعد از ریست متوجه شدم هارد 320 شده 298 برای برگردوندن مقدار فضای از دست رفته با نرم افزار های hirent boot کار کردم اما در کمال تعجب فضا از 300 گیگ به 30 گیگ مجدد کاهش یافت :n03:

الان با هر نرم افزاری برای بد سکتور یا low format و ... کار می کنم فضای کلی هارد رو 30 گیگ می شناسه و این 30 گیگ رو سرچ می کنه
لطفا کمکم کنید :worried:

مدل هارد : WD WD3200BEVT-22A23T0

ata.royalfalcon
25-12-2014, 16:20
سلام دوستان

درهنگام نصب ویندوز xp بودم که یک ارور داد و من ریست کردم اما بعد از ریست متوجه شدم هارد 320 شده 298 برای برگردوندن مقدار فضای از دست رفته با نرم افزار های hirent boot کار کردم اما در کمال تعجب فضا از 300 گیگ به 30 گیگ مجدد کاهش یافت :n03:

الان با هر نرم افزاری برای بد سکتور یا low format و ... کار می کنم فضای کلی هارد رو 30 گیگ می شناسه و این 30 گیگ رو سرچ می کنه
لطفا کمکم کنید :worried:

مدل هارد : WD WD3200BEVT-22A23T0

سلام .

اگر مطمئن هستید که کل فضای هارد دیسک 30 گیگابایت شده و فضای پارتیشن بندی دیگری وجود ندارد میتونید از برنامه HDAT2 استفاده کنید . آموزش در پست 4 تاپیک زیر گفته شده است .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن حجم 298 گیگابابایت درست هست . سازندگان هارد دیسک هر 1000 بایت را برابر با یک کیلوبایت میدانند ولی ویندوز هر 1024 بایت را برابر با یک کیلوبایت محاسبه میکند . بعبارت دیگر سازندگان هارد دیسک ، 320GB برابر با 320,000,000,000 بایت میدانند و اگر سه بار تقسیم بر 1024 بشود تقریبا برابر با 298 گیگابایت خواهد بود .

mohsenmobile1
25-12-2014, 17:12
ممنون

هم بر روی USB و هم بر روی سی دی دو نسخه آخر رو جدا از هم رایت کردم اما بعد از انتخاب PATA/SATA ارور No CD-ROM drive with HDAT2 detected میده :n03:

پ.ن : میشه بفرمایید چه طور میشه رو هارد های وسترن اینترنال فریمور اون رو آپدیت کرد .
فریمور از این قسمت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود کردم شاید فرجی بشه :n27:

و جسارتا سوال بعدیم این هست ممکن با نرم افزار های MBR مثل DiskPatch ،مشکل حل بشه چون فکر می کنم نرم افزار ها MBR hirent boot رو اجرا کردم از حجم هارد کم شده

ata.royalfalcon
25-12-2014, 17:41
ممنون

هم بر روی USB و هم بر روی سی دی دو نسخه آخر رو جدا از هم رایت کردم اما بعد از انتخاب PATA/SATA ارور No CD-ROM drive with HDAT2 detected میده :n03:

پ.ن : میشه بفرمایید چه طور میشه رو هارد های وسترن اینترنال فریمور اون رو آپدیت کرد .
فریمور از این قسمت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود کردم شاید فرجی بشه :n27:

و جسارتا سوال بعدیم این هست ممکن با نرم افزار های MBR مثل DiskPatch ،مشکل حل بشه چون فکر می کنم نرم افزار ها MBR hirent boot رو اجرا کردم از حجم هارد کم شده

من چک کردم و مشکلی با اجرای HDAT2 نداشتم . یه بار دیگه آخرین ورژن HDAT2 را از لینک زیر دانلود و اکسترکت و فایل ISO را با برنامه های مناسب روی CD رایت و مجدداً امتحان کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با استفاده از نرم افزار MHDD و از دستور NHPA هم میتوان ظرفیت هارد دیسک را اصلاح کرد (من باهاش کار نکردم) .

خیر ، با این نرم افزارها مشکل کاهش ظرفیت هارد دیسکتان برطرف نمیشود .

mohsenmobile1
25-12-2014, 17:54
بسیار ممنونم با محبت شما مشکل حل شد .:»
کسانی که برای اجرای HDAT2 مانند من مشکل دارند کافیه از تنظیمات بایوس sata mode به IDE تغییر بدند