PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید بهترین سیستم مقرون به صرفه و بی صدا !

star Walker
23-12-2014, 18:47
با سلام خدمت شما دوستان گرامی

پس از کلی تحقیق در مورد قطعات به نتیجه ی زیر رسیدم، لطفاً نظرتون رو در مورد این سیستم بفرمایید و من رو در خریدش راهنمایی کنید:

Main: msi Z97 Gaming 3 = 575t
CPU: Intel 4460 = 613t
RAM: Corsair vengeance red 2*4gb 2133 mhz = 375t
HDD: WD Blue 1Tb 7200rpm = 192t
PSU: Corsair VS550 550w = 177t
VGA: msi gtx 970 = 1750t
Case: Green X2 = 155t

جمعاً= 3837

سعی کردم با حداقل هزینه یه سیستمی باشه که بهترین و با کیفیت ترین قطعات رو داشته باشه و در عین حال بازده ی بالایی ارائه بده...
میخوام که حداکثر توی رنج 3.5 تا 4 تومان باشه...
میدونم در مورد کارت گرافیک میتونستم گزینه های ارزون تر و مقرون به صرفه تری تهیه کنم از برند های دیگه
مخصوصا زوتاک که خیلی خوش قیمته ... !
اما یه چیزی که خیلی خیلی برام مهمه بی صدا بودن سیستم هستش چون واسه کیس قبلیم خیلی توی این زمینه اذیت شدم ! صدای هواپیما میداد لامصب ! حتی زمان idle بنابراین تصمیم گرفتم که تا اونجا که میشه یک سیستم بی صدای بی صدا جمع کنم ، و یه ویژگیه خیلی جالبی که این کارت و کارت ایسوس داره قابلیت passive cooling هستش که تا یه دمای مشخصی فن ها کاملا خاموش هستند !! که توی هیچ کارت دیگه ای ندیدم باشه !! ، اگر باشه حاضرم یکی دو مدل پایین تر از این کارت هم تهیه کنم تا هزینه ها پایین تر بیاد ... لطفا در این زمینه هم راهنمایی کنید.

یک نکته ی دیگه ... اصلا اورکلاکیگ برام مهم نیست ... پس مهم نیست قطعات این قابلیت رو داشته باشند یا نه !!

ممنون میشم در مورد این سیستم راهنماییم کنید ...

چند سوال:

میشه این قطعات رو با قطعات هم قیمت و بازده ی بالا تر جایگزین کرد ؟ یا میشه با قطعاتی با بازده ی مشابه و قیمت پایین تر جایگزین کرد ؟
امکان داره قطعاتی رو جایگزین کنیم که سیستم رو از این هم بی صداترش کنیم ؟
آیا پاور Corsair RM550 توی بازار پیدا میشه و حدود قیمتش چقدره ، چون اگر در جریان باشید اون هم مثل کارت گرافیک msi و asus یه قابلیت مشابه ای به نام Zero-mode داره و زیر یه دمای خاصی فن هاش خاموش میشه !!

و سوال آخر اینکه فن های یک کیس خالی چند db صدا تولید می کنه ؟! مثلاً همین کیسی که مد نظر خودم هستش ... آیا اصلا منطقی هستش که هزینه ی اضافی برای چند db صدای کمتر بکنم ؟ اگر یه کارتی مثل زوتاک بگیرم چند db صدا تولید می کنه ؟ این صدا به اندازه ای هست که به گوش برسه ؟
یا اینکه صدای کمتری نسبت به فن های خود کیس تولید می کنه و اصلا به نظر نمیاد ؟!

با تشکر

vahid-suarez
24-12-2014, 14:15
پاور مورد نظر حتی 80plus bronze رو هم نداره و همچمنین ضعیفه تا حدودی و در حد و حدود بقیه قطعات نیست !
پاور رو به نظر من Cooler Master Vanguard 650W 80 Plus Gold انتخاب کنید با قیمت حدودی 380 ! اگه هم نمی خواید هزینه زیادی روی پاور کنید به فکر خرید یه پاور Bronze باشید !
رم رو هم با Gskill TridentX 2x4GB 2400 CL 10 جایگزین کنید با قیمت 370 !

kaveh-gh
25-12-2014, 13:16
سیستم زیر پیشنهاد میشه:

Intel Core i5 4690 / 720
GIgabyte GA-H97-Gaming 3 / 470
Kingston HyperX Fury 2x4GB=8GB DDR3 1600MHz CL10 / 280
Seagate Barracuda 1TB / 190
Enermax Triathlor ECO 650W / 360
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming OC WF 3X 4GB / 1,670
Green X1 Basic Gaming / 150
جمعاً به قیمت 3،840