PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درج شماره فاکتور در php

مسعود جواهری
21-12-2014, 20:19
سلام دوستان

من یک پروژه دانشگاهی دارم. سایت سفارش آنلاین فست فود که درستش کردم و تقریبا تمام شدست. اما برای درج شماره فاکتور نمیدونم چه راهی رو استفاده کنم.
چون شماره فاکتور رو نمیشه از متغیر استفاده کرد. چون هر کاربر که سایت رو باز میکنه، متغیر به مقدار اولیه برمیگرده و اینجوری شماره فاکتور ها فقط تکرار میشه.

من تو php خیلی حرفه ای نیستم. برای همین راه درستش رو نمیدونم چه جوریه!
نمیدونم آیا باید یک تیبل در دیتابیس برای شماره فاکتور اضافه کنم؟ یا با استفاده از نوشتن در فایل ها میشه درست کرد؟ یا ...
راه حلش چیه؟

اگر نمونه کد بذارید هم خیلی خیلی ممنون میشم.

hamedarian2009
21-12-2014, 22:13
سلام. شما مگه هر سفارش رو داخل دیتابیس ذخیره نمیکنید خب هر سفارشی باید توی جدول یک کلید اصلی داشته باشه که میشه همون شماره فاکتور
برای تولید شماره سفارش هم از الگوی خاصی میتونید استفاده کنید مثلا 2 رقم اولش سال و دورقم دوم ماه و دورقم سوم روز و یه چنتا عدد دیگه هربار منحصر به فرد دربیاد و اینو توی جدول باید ذخیره کنید و همیشه برای تولید شماره جدید یکبار میرین تو جدول چک میکنید اگه تکراری نبود به سفارش جدید اختصاص میدید وگرنه یکی دیگه جدید بسازه

مسعود جواهری
22-12-2014, 01:29
برای درج فاکتور هام، اینطور ک پرسیدم، گفتند که یک جدول فاکتور باید داشته باشی و برای هر غذا یک رکورد ثبت کنی.
مثلا اگر یک نفر چنین سفارشی دهد، در دیتابیس اینگونه ذخیره شود:

1 پیتزا 3 10000
2 همبرگر 2 5000
3 نوشابه 5 1000
و چند فیلد دیگر برای نام و شماره تلفن و آدرس و...

همینطور ک میبینید، آی دی های من 1 و 2 و 3 هستند. برای همین نمیشه از یک آی دی برای شماره فاکتور استفاده کرد. چون اگر کسی 3 نوع فست فود سفارش دهد، 3 رکورد با 3 آی دی مختلف ثبت میشه. حالا یک نفر دیگر میاید و سفارش میدهد. حالا آی دی های 4 و 5 و 6 ثبت میشه. برای همین آی دی به درد شماره فاکتور نمیخوره.
برای همین نیاز به یک روش دیگر دارم.

الان من یک شماره ثابت نمونه برای شماره فاکتور درج میکنم که به سادگی هم میتونم گزارش گیری فاکتور رو تو سایت انجام بدم. ولی خوب فقط برای نمونه یک عدد ثابت گذاشتم!

hamedarian2009
22-12-2014, 11:35
شما باید ارتباطات پایگاه داده رو در بیارین الان مشخصه چون بین غذا و مشتری ارتباط چندبه چند وجود داره یه جدول هم باید برای سفارش غذا داشته باشین برای فاکتور هم باید یه جدول داشته باشین که شماره فاکتور همون کلید اصلیش میشه و چون ارتباط فاکتور با سفارش یک به چند هست جلوی هر سفارش باید شماره شماره فاکتور رو قرار بدی اینجوری خیلی راحت میتونی فاکتور رو به صورت داینامیک چاپ کنی

مسعود جواهری
26-12-2014, 05:55
خیلی خیلی ممنون. با کمک شما بالاخره تونستم شماره فاکتور رو پیاده کنم. مرسی