PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای شبکه کردن سه تا سیستم

Mohammad1980
17-12-2014, 13:51
درود دوستان
یکی از آشنایان بنده یه کاری به من سپرده که باید براش انجام بدم . میخواستم اگر ممن هست راهنمایی کنید برای این کار به چه سخت افزارهای نیاز دارم و البته حدود قیمت و مدل هم بهم بگید تا راحت بتونم تهیه کنم بدون مشکل. و اگر امکانش هست برای نصب هم راهنماییم .کنید . البته با این مباحث نا آشنا هم نیستم

3 تا سیستم داریم توی یک کارگاه که دو ناشون تقریبا حدود حدود 4 متر با هم فاصله دارند و سیستم سوم حدود 15 متر از این سیستمها فاصله دارم.
میخوایم این سه تا رو با هم شبکه کنیم.البته یک پرینتر هم داریم اما پورت rj45 نداره . و میخوایم این هم مشترک بشه .
البته نیاز به سرور هم نداریم .
سیستم ها ویندوز 7 دارند و همه کارت شبکه آنبرد دارند

حالا برای این کار باید سوئیچ تهیه بشه؟
چه مارک و چه قیمتی مناسب این کار هست ؟

چه نوع کابلی بگیرم؟
با چه استانداری سیم های داخل کابل رو به سوکت rj45 متصل کنم؟

نحوه اتصال کابل و سوئیچ یه توضیح کلی
و آیا تنظیمات خیلی خاصی توی سیستمها نیاز هست یا فقط یک رنج آیپی به هر کدام از سیستمها بدم کفایت میکنه ؟ defaault gateway باید روی چی تنظیم بشه؟ اینترنت رو چطور میشه شیر کرد بین این سه تا سیستم؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کننند
با سپاس

mmf66
17-12-2014, 14:17
برای یکی از آشناها همین کار رو کردیم سه تا سیستم رو شر کردیم هم اینترنت استفاده میشه هم چاپگر
با استفاده از
TP-Link TL-WN725N 150Mbps Wireless N Nano USB Adapter[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*.com/Product/DKP-20855/TP-Link-TL-WN725N-150Mbps-Wireless-N-Nano-USB-Adapter/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-USB-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%AF%D9%84-TL-WN725N

mr-hamed
17-12-2014, 23:53
با سلام
شما به یک سوئیچ 4 پورت و از کابل کت5 هم میتونید استفده کنید مارک خیلی اهمیت نداره
کابل ها باید به صورت استریت وصل بشن

mohammadashegh
18-12-2014, 01:29
سلام دوست عزیز انشا.. بتونم کمکمت کنم!!
خیلی خلاصه بگم اگر به اینترنت نیاز داری که یه روتر وایرلس ADSL میگیری و همه رو بهش وصل میکنی در غیر این صورت یه سوئیچ4پورت میخری و به هم وصل میکنی به همین سادگی!
در ضمن برای پرینترت که گفتی پورت شبکه ندراه یه Wireless Print Server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مدل tplink TL-WPS510U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میخری میذاری به پرینترنت(تبدیل USB به Rj45) به صورت WIFI همه میتونن بهش وصل بشن و پیغام پرینت بدن.اگر هم نمیخوای وای فای بخری مدل کابلی TL-PS310U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا TL-PS110U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو میخری میذاری رو یکی از پورتهای سوئیچ همه استفاده کنن به همین سادگی!
اگر سوال دیگه ای داشتی ببرس البته من زیاد نمیام اینجا سوال داشتی بهم میل برن!
[ حذف شد ]