PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید هارد 4 ترابایت اینترنال

EHSANRF
16-12-2014, 15:56
سلام
قصد خرید هارد 3 یا 4 ترابایت اینترنال دارم

الان هارد 1 ترابایت وسترن گرین روی سیستمم هست که احساس میکنم خیلی کنده
چه مدلی پیشنهاد میدین

البته بودجه در حد 500 تا 600

ata.royalfalcon
16-12-2014, 18:38
سلام
قصد خرید هارد 3 یا 4 ترابایت اینترنال دارم

الان هارد 1 ترابایت وسترن گرین روی سیستمم هست که احساس میکنم خیلی کنده
چه مدلی پیشنهاد میدین

البته بودجه در حد 500 تا 600

سلام .

میتونید Seagate Desktop HDD.15 (مدل نامبر ST4000DM000) را بخرید که حدود 500 الی 515 هزار تومن هست . گزینه دیگه ای هم به ذهنم نمیرسه . از WD Green که راضی نیستید . در مورد WD Black با توجه به بودجه محدودی که دارید حداکثر دوترابایت میتونید بخرید .

EHSANRF
16-12-2014, 19:12
هارد سیگیتی که معرفی فرمودین، متاسفانه سرعتش 5900 هست!
هارد های بنفش وسترن برای کاربری خونگی مناسب نیستن!؟

ata.royalfalcon
16-12-2014, 19:53
هارد سیگیتی که معرفی فرمودین، متاسفانه سرعتش 5900 هست!

بازهم پرفورمنس خیلی بهتری در مقایسه با WD Green دارد .

هارد های بنفش وسترن برای کاربری خونگی مناسب نیستن!؟

ميتونيد WD Purple را هم انتخاب كنيد (حداقل به خاطر MTBF بيشتر و ضریب اطمینان بالاتر در كاركردهای 24/7) ولی ویژگیهایی که داره و اصلاحاتی که روی آن انجام شده اونو مناسب و بهینه شده برای کاربردهای خاص خودش کرده نه برای استفاده در یک سیستم عادی . همچنین مطمئن باشید که پرفورمنس این مدل بهتر از WD Green هم نیست .

EHSANRF
16-12-2014, 19:57
من امنیت و سرعت برام مهمه، چون دیتاهایی که دارم زیادن و اکثرا Fhd و 2K هستن

ata.royalfalcon
16-12-2014, 21:26
من امنیت و سرعت برام مهمه، چون دیتاهایی که دارم زیادن و اکثرا Fhd و 2K هستن

سیگیتی که پیشنهاد دادم پرفورمنس مناسبی دارد . اما در مورد امنیت ، والا هیچکس نمیتواند برای خراب نشدن و از بین نرفتن اطلاعات تضمینی بدهد . میتونید اطلاعات را روی دو یا چند هارد دیسک ذخیره کنید .

EHSANRF
16-12-2014, 21:36
سیگیتی که پیشنهاد دادم پرفورمنس مناسبی دارد . اما در مورد امنیت ، والا هیچکس نمیتواند برای خراب نشدن و از بین نرفتن اطلاعات تضمینی بدهد . میتونید اطلاعات را روی دو یا چند هارد دیسک ذخیره کنید .

یعنی مناسب نصب ویندوز و ... هست!؟ از نسخه قرمز و آبی وسترن بهتره؟

ata.royalfalcon
17-12-2014, 08:06
یعنی مناسب نصب ویندوز و ... هست!؟ از نسخه قرمز و آبی وسترن بهتره؟

بله ؛ روي اين مدل هم ميتونيد ويندوز نصب كنيد و پرفورمنس خوبي در مقايسه با WD Red دارد ولي پرفورمنس آن بهتر از WD Blue نخواهد بود (از نظر Access & Seek Time/IOPS) .

omidbooter
06-04-2015, 19:57
سلام به همه.
اقا عطا یه راهنمایی کن لطفا
من هارد 3 ترا دارم و میخوام 4 ترا بگیرم اینترنال و برای ارشیو.برای ویندوز ssd دارم
اما یه مشکل خوردم که وقتی هارد 3 ترا وصله عین یه هارد اکسترنال یا فلش میشناسه که ایکون safe remove..... کنار ساعت میاد وقتی فلش وصل میکنین که با امتیت جدا شه بعد فلشو بکشیم.میدونین که چیرو میگم؟؟هارد 3 ترا گرین رو اینطوری میشناسه.اما 2 ترا گرین دارم اینجوری نیست
درایورهای مادر برد با اپدیت جدید کامل نصبه.
با توجه به این اولا مشکل کجاست چرا اینجوریه؟ دوما 4 ترا بگیرم هم اینجوریه؟
و اما هارد میخوام 4 ترا برای ارشیو و البته خواندن اطلاعات به صورت روزانه.امنیت اولویته و کیفیت و عمر بالا.از این گرین ها راضی ام هم سرعت دارن هم بیصدا هم خنک.اما امنیت کدوم از وستر ها بیشتره؟blue..red..green..black?????درضم ن فکنم وسترن زرد هم هست اره؟خلاصه جدا از قیمت کدوم بهترن؟؟مارک که وسترن باید بهتر باشه دیگه اره؟؟؟
البته خب بلک هم کمیابه هم خیلی گرونه.به جز بلک کدوم پیشنهاد میدین؟
ممنون

ata.royalfalcon
06-04-2015, 21:54
سلام به همه.
اقا عطا یه راهنمایی کن لطفا
من هارد 3 ترا دارم و میخوام 4 ترا بگیرم اینترنال و برای ارشیو.برای ویندوز ssd دارم
اما یه مشکل خوردم که وقتی هارد 3 ترا وصله عین یه هارد اکسترنال یا فلش میشناسه که ایکون safe remove..... کنار ساعت میاد وقتی فلش وصل میکنین که با امتیت جدا شه بعد فلشو بکشیم.میدونین که چیرو میگم؟؟هارد 3 ترا گرین رو اینطوری میشناسه.اما 2 ترا گرین دارم اینجوری نیست
و اما هارد میخوام 4 ترا برای ارشیو و البته خواندن اطلاعات به صورت روزانه.امنیت اولویته و کیفیت و عمر بالا.از این گرین ها راضی ام هم سرعت دارن هم بیصدا هم خنک.اما امنیت کدوم از وستر ها بیشتره؟blue..red..green..black?????درضم ن فکنم وسترن زرد هم هست اره؟خلاصه جدا از قیمت کدوم بهترن؟؟مارک که وسترن باید بهتر باشه دیگه اره؟؟؟
ممنون

سلام .

این مسئله به مادربرد و احتمالاً تنظیمات بایوس مربوط میشود نه هارد دیسک . برای اطمینان میتونید هارد دیسک سه ترابایتی را به پورتی که هارد دیسک دوترابایتی را به آن وصل کردید متصل کنید و ببینید بازهم اینطوری هست یا خیر ؟ (در جابجا کردن کابلها و خاموش بودن سیستم و در کل رعایت نکات ایمنی و احتیاطی دقت کنید تا خرابکاری نشود) .

و اما هارد میخوام 4 ترا برای ارشیو و البته خواندن اطلاعات به صورت روزانه.امنیت اولویته و کیفیت و عمر بالا.از این گرین ها راضی ام هم سرعت دارن هم بیصدا هم خنک.اما امنیت کدوم از وستر ها بیشتره؟blue..red..green..black?????

WD Blue که نهایتاً یک ترابایتی هست . WD Red بهتر از WD Green هست و اگر بودجه به اندازه کافی دارید WD Red را انتخاب کنید در غیر اینصورت با توجه به اینکه WD Green داشتید و از سرعت و کارایی آن راضی هستید میتونید بازهم WD Green را انتخاب کنید .

درضمن فکنم وسترن زرد هم هست اره؟خلاصه جدا از قیمت کدوم بهترن؟؟

ظاهراً بعضی از کاربرها ، WD Re را وسترن زرد میدانند . این مدلها بیشتر در دیتاسنترهایی استفاده میشود که بارکاری زیادی روی آن هست (Workload و Duty Cycle بالا) . قیمت چهارترابایتی این مدل از WD Black هم بیشتر و در حدود یک میلیون و دویست هزار تومن هست . با توجه به قیمت بالا و همچنین با توجه به اینکه اکثر سیستمهای خانگی بار کاری بالایی بر روی هارد دیسک اعمال نمیکنند خرید چنین مدلی غیر منطقی و هدر دادن بودجه هست .

omidbooter
12-04-2015, 05:56
با سلام و تشکر خدمت عطای عزیز.خیلی ممنونم.بین هارد وستر بلک و red کدوم برای ارشیو اطلاغات و امنیت و عمر بالا بهتره؟
من تو بازار هارد 3 ترا پیدا کردم وسترن red و وستر purple که بنفش هست.یه مختصر میگی این دوتا برای چه کاری ساخته شدن و برای من کدوم بهتره؟؟؟
ممنونم

ata.royalfalcon
12-04-2015, 08:27
با سلام و تشکر خدمت عطای عزیز.خیلی ممنونم.بین هارد وستر بلک و red کدوم برای ارشیو اطلاغات و امنیت و عمر بالا بهتره؟
من تو بازار هارد 3 ترا پیدا کردم وسترن red و وستر purple که بنفش هست.یه مختصر میگی این دوتا برای چه کاری ساخته شدن و برای من کدوم بهتره؟؟؟
ممنونم

سلام .

ابتدا بايد كاربرد ، انتظارات و همچنين ميزان بودجه را مشخص كنيد تا مدل مناسبي پيشنهاد شود . از آنجايي كه در صفحه قبل هم گفته بوديد كه SSD داريد پس احتمالاً اين هارد ديسك براي آرشيو و ذخيره كردن ديتاهايي خواهند بود كه سرعت لود شدن مهم نخواهد بود . من پيشنهاد ميكنم همان WD Red انتخاب كنيد قبلاً WD Green داشتيد و با سرعتش هم مشكلي نداشتيد پس با پرفورمنس WD Red هم مشكلي نخواهيد داشت .

MTBF هارد ديسك WD Red يك ميليون ساعت آنهم بر اساس 24/7 هست ولي MTBF هارد ديسك WD Black و كلاً هارد ديسكهاي سري دسكتاپ مثل WD Black و Blue و Green چيزي در حدود هشتصد هزار ساعت هست . پس ميشه گفت كه از نظر عمر مفيد و يا احتمال كمتر خرابي ، WD Red يك سر و گردن بالاتر از WD Black هست .

WD Purple ميشه گفت در واقع همان WD Red هست به همراه يكسري تغييرات جهت بهينه شدن براي كاري كه بخاطر آن طراحي و ساخته شده (Surveillance Storage) . براي من خيلي عجيبه كه قبلاً هم از همین سری Audio/Video Storage توسط کمپانی وسترن هم تولید میشده ولی اینقدر مورد توجه کاربران نبوده و در بازار هم فراوان نبوده و واقعاً هم تعجب میکنم که چرا بعضی از کاربران این مدل را برای سیستم معمولی خودشان انتخاب میکنند !

در مورد ویژگیهای WD Purple و کلاً هارد دیسکهای سری AV و بعضی از تفاوتهای این سری از هارد دیسکها با مدلهای عادی در پست 15# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیحاتی دادم . در مورد WD Red و خصوصيات و ويژگيهاي اين مدل در پست 18# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم توضيحاتي دادم .

omidbooter
13-04-2015, 22:34
سلام و تشکر از عطا جان.دمت گرم مفصل و مفید و همیشه زود جواب میدی ادم حال میکنه باهات.ایشالا در بهشت با حورالعین محشور بشی.
آقا من همومطور که گفتم هاردSSD دارم روش ویندوزه و برای ویندوز مشکلی ندارم.هارد میخوام فقط واسه ارشیو و ذخیره اطلاعات که از روش اطلاعات مثل فیلم و اهنگ و نرم افزارو و غیره بخونه و اجرا کنه و چیز جدید بریزم روش.زیاد سرعت بالا نمیخوام و همین سرعت گرین ساتا 3 عالیه برای کار من.فقط و فقط مهم واسم امنیت اطلاعاته یعنی سکتور نزنه و اطلاعات از بین نره بر اثر خرابی و اطلاعات واسه مدت طولانی سالم نگه داره و از روش بخونه وقتی نیاز دارم.بیشترین استفاده دیدن تصاویر و ویدیو و فیلم هست.فیلم و اطلاعاتشو هروز نگاه میکنم استفاده میکنم و البته زیاد روشنه سیستم و هارد هم زیاد کار میکنه چون دانلود زیاد دارم باید سیستم زیاد روشن باشه.
برای ارشیو اطلاعات و امنیت بالا و عمر زیاد هارد نیاز دارم حود 6 یا 7 ترا.حالا با وجود همه مطالب گفتم و بدون توجه به بودجه شما چیا معرفی میکنی چه مارک و مدلی.البته فکنم بهترین مارک وسترن باشه.فقط مدلاشو شما راهنمایی کن.هارد گرین که دارم سرعتش خوبه و صدا نداره و دماشم خوبه اما قبلا یبار مشکل خوردم باهاش و اطلاعات نزدیک بود از بین بره.برا همین میخوام امنیت و عمر بالا داشته باشه.
یه سوال دیگه این که با توجه به اینکه حدود 6 یا 7 ترا نیاز دارم و نمیخوام بیشتر از 3 عدد باشه هاردام چه ظرفیتی بگیرم؟؟
یک 4 ترا و یک 3 ترا؟ یا یک 3 ترا و دوتا 2 ترا؟
یا دوتا 3 ترا و یک 1 ترا؟
راستی هرچی ظزفیت هارد بیشتر میشه کندتر میشه و عمرش و امنیتش کمتر میشه؟؟؟؟؟چون 4 ترا red از 5 تا پلاتر 800 گیگی درست شده دمای تولیدی این 5 تا بیشتر از یه پلاتر 1 یا 2 ترا نیست؟؟؟؟ یا 5 تا 800 گیگی لرزشش بیشتر نمیه تا مثلا دوتا 2 ترا؟؟
اینم توضیح بدی ممنون میشم که رابطه بین ظرفیت و امنیت و عمر و تعداد پلاتر بیشتر با امنیت و عمر و کارایی چطوره؟؟

ata.royalfalcon
15-04-2015, 08:20
سلام و تشکر از عطا جان.دمت گرم مفصل و مفید و همیشه زود جواب میدی ادم حال میکنه باهات.ایشالا در بهشت با حورالعین محشور بشی.
آقا من همومطور که گفتم هاردSSD دارم روش ویندوزه و برای ویندوز مشکلی ندارم.هارد میخوام فقط واسه ارشیو و ذخیره اطلاعات که از روش اطلاعات مثل فیلم و اهنگ و نرم افزارو و غیره بخونه و اجرا کنه و چیز جدید بریزم روش.زیاد سرعت بالا نمیخوام و همین سرعت گرین ساتا 3 عالیه برای کار من.فقط و فقط مهم واسم امنیت اطلاعاته یعنی سکتور نزنه و اطلاعات از بین نره بر اثر خرابی و اطلاعات واسه مدت طولانی سالم نگه داره و از روش بخونه وقتی نیاز دارم.بیشترین استفاده دیدن تصاویر و ویدیو و فیلم هست.فیلم و اطلاعاتشو هروز نگاه میکنم استفاده میکنم و البته زیاد روشنه سیستم و هارد هم زیاد کار میکنه چون دانلود زیاد دارم باید سیستم زیاد روشن باشه.
برای ارشیو اطلاعات و امنیت بالا و عمر زیاد هارد نیاز دارم حود 6 یا 7 ترا.حالا با وجود همه مطالب گفتم و بدون توجه به بودجه شما چیا معرفی میکنی چه مارک و مدلی.البته فکنم بهترین مارک وسترن باشه.فقط مدلاشو شما راهنمایی کن.هارد گرین که دارم سرعتش خوبه و صدا نداره و دماشم خوبه اما قبلا یبار مشکل خوردم باهاش و اطلاعات نزدیک بود از بین بره.برا همین میخوام امنیت و عمر بالا داشته باشه.
یه سوال دیگه این که با توجه به اینکه حدود 6 یا 7 ترا نیاز دارم و نمیخوام بیشتر از 3 عدد باشه هاردام چه ظرفیتی بگیرم؟؟
راستی هرچی ظزفیت هارد بیشتر میشه کندتر میشه و عمرش و امنیتش کمتر میشه؟؟؟؟؟چون 4 ترا red از 5 تا پلاتر 800 گیگی درست شده دمای تولیدی این 5 تا بیشتر از یه پلاتر 1 یا 2 ترا نیست؟؟؟؟ یا 5 تا 800 گیگی لرزشش بیشتر نمیه تا مثلا دوتا 2 ترا؟؟
اینم توضیح بدی ممنون میشم که رابطه بین ظرفیت و امنیت و عمر و تعداد پلاتر بیشتر با امنیت و عمر و کارایی چطوره؟؟

سلام مجدد .

و بدون توجه به بودجه شما چیا معرفی میکنی چه مارک و مدلی

مدل مناسب كه قبلاً پيشنهاد داده شد دوست گرامي . همان WD Red را انتخاب كنيد .

نظرم اين هست كه يك هارد ديسك 3TB با دو عدد هارد ديسك 2TB بخريد . اينطور با تقسيم كردن اطلاعات بين تعداد بيشتري هارد ديسك احتمال از بين رفتن كل اطلاعات در صورت خرابي كمتر خواهد بود . پيشنهاد ميكنم حجم بيشتري انتخاب كنيد تا بعداً دوباره مجبور نشيد هارد ديسك بخريد مثلاً سه عدد سه ترابايت .

راستی هرچی ظزفیت هارد بیشتر میشه کندتر میشه و عمرش و امنیتش کمتر میشه؟؟؟؟

بين كاهش امنيت (يا افزايش احتمال خرابي) و حجم هارد ديسك هيچ ارتباط منطقي وجود ندارد . ولي كاملاً مشخص هست كه تقسيم و ذخيره كردن اطلاعات بر روي تعداد بيشتري هارد ديسك در مقايسه با حالتي كه تمام اطلاعات را روي يك هارد ديسك پرسرعت ذخيره كنيد امنيت بيشتري خواهد داشت .

در مورد سرعت اگر فقط و فقط تعداد پلاتر بيشتر شود و هيچ تغيير ديگري مثلاً تغيير در چگالي پلاترها ، RPM ، سرعت حركت هد و ... ايجاد نشود بنظر من ميتواند باعث افزايش سرعت در Sequential Transfer Rate شود .
علت : فرض كنيد بيروني ترين ترك يك پلاتر يك مگابايت باشد اگر يك فايل پنج مگابايتي داشته باشيم پس فقط يك مگابايت آن بر روي پرسرعت ترين ترك ذخيره ميشود و الباقي بر روي تركهاي دروني كه سرعت كمتري دارند ذخيره ميشود ولي اگر پنج پلاتر داشته باشيم باقيمانده اطلاعات بر روي تركهاي پرسرعت بقيه پلاترهاي ديگر ذخيره ميشوند . يعني مكانيسم ذخيره سازي اينطور نيست كه دیتاها بر روی یکی از پلاترها ذخیره شوند و وقتیکه پر شد بر روی پلاتر دوم و بعدي ذخیره شوند . دیتاها پس از تقسیم شدن ، بطور همزمان بر روی تمام پلاترها و بر روی یک سیلندر ذخیره میشود (تركهاي هم مركز در تمام پلاتر يك سيلندر را تشكيل ميدهند) . به عكس زير دقت كنيد كه هر پلاتر يك قسمت از هر اطلاعات را ذخيره ميكند .

با افزايش حجم ، Access Time / IOPS ميتواند بدتر شود .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دمای تولیدی این 5 تا بیشتر از یه پلاتر 1 یا 2 ترا نیست؟؟؟؟ یا 5 تا 800 گیگی لرزشش بیشتر نمیه تا مثلا دوتا 2 ترا؟؟

پلاتر دوترابايتي كه فعلاً ساخته نشده ، بيشترين چگالي ذخيره سازي هر پلاتر كه به بازار هم عرضه شده فعلاً 1.33 ترابايتي هست (هارد ديسك Seagate Archive HDD كه نهايتاً هشت ترابايت هست) . ممكن هست با افزايش تعداد پلاترها دماي توليدي و لرزش بيشتر شود اما به هر حال از آنجائي كه قبل از توليد انواع تستها روي آن انجام ميشود و تمام شرايط بررسي ميشوند و همچنين با دقت زيادي ساخته و بالانس ميشوند لازم نيست نگران اين مسائل باشيد .

omidbooter
16-04-2015, 00:54
بازم دمت گرم خیلی خیلی ممنون و متشکر.
در مورد اطلاعات که چطور رو پلاتر ها ذخیره میشن فهمیدم منظورت چیه یعنی یجورایی بخوام مثال بزنم امگار پلاترها یکی هستن و مثلا پلاترها باهمRAID شدن که دیگه یه فایل امکان داره رو همه پلاترها ذخیره شه.
درضمن سفارش داده بودم و متاسفانه زود رسید برام که یک هارد 4 ترا RED و یک 3 ترا RED گرفتم.البته من کلا چون اطمینانی به هارای مکانیکی ندارم هر3 یا 5 سال نهایتا هاردامو عووض میکنم که هم تازه نفس باشن هم گارانتی دو سالی داشته باشن.اگه بخوام بهدا هارد دیگه اضافه کنم 3 ترا red بگیرم بازم یا black یا چیز دیگه؟
ممنون عطا جان

omidbooter
21-04-2015, 20:38
سلام.من دوتا هرد red گرفتم یکی 3 ترا و یکی 4 ترا که تایلندی هست و هرکدوم دوسال گارانتی داره.هنوز وصل نکردمشون ببینم چطوره اما ظاهرشون یکم باهم فرق دازه میخواستم عطا جان ببینی اینا چرا فرق دارن و همه اینجورین که ظرفیتاش مدل ظاهریشون باهم فرق دازن.عکس گزاشتم لطفا نظرتو بگو.مرسی
و شوال دیگه اینکه پارتیشن بندیشون حتما باید GPT باشه و تعداد و ظرفیت هر درایو فرقی نداره چطور باشه واسه کیفیت بهتر و امنیت و سرعت فرقی نداره؟؟؟

لینک عکس

هارد الان وصل کردم و پارتیشن بندی نکردم اول چندتا تست گرفتم از دوتا هارد 3 و 4 ترا red ببینید چطوره؟

تستای 4 ترا

تست 3 ترا

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
23-04-2015, 09:31
سلام.من دوتا هرد red گرفتم یکی 3 ترا و یکی 4 ترا که تایلندی هست و هرکدوم دوسال گارانتی داره.هنوز وصل نکردمشون ببینم چطوره اما ظاهرشون یکم باهم فرق دازه میخواستم عطا جان ببینی اینا چرا فرق دارن و همه اینجورین که ظرفیتاش مدل ظاهریشون باهم فرق دازن.عکس گزاشتم لطفا نظرتو بگو.مرسی
و شوال دیگه اینکه پارتیشن بندیشون حتما باید GPT باشه و تعداد و ظرفیت هر درایو فرقی نداره چطور باشه واسه کیفیت بهتر و امنیت و سرعت فرقی نداره؟؟؟

لینک عکس

هارد الان وصل کردم و پارتیشن بندی نکردم اول چندتا تست گرفتم از دوتا هارد 3 و 4 ترا red ببینید چطوره؟

تستای 4 ترا

تست 3 ترا

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1. متفاوت بودن شکل ظاهری و علت آن به خود سازنده مربوط میشه .
2. دوترابایتی را بصورت mbrد، Initialized کنید . سه ترابایتی را هم میتوان بصورت mbrد، Initialized و الباقی فضا را بصورت هارد دیسک مجازی شبیه سازی کنید ولی توصیه میکنم که GPT باشه . تعداد و حجم هر درایو هم به سلیقه خودتان بستگی دارد .
3. سرعت Write هر دو هارد دیسک در تستهایی که گذاشتید بشدت پایین هست . روی پورتهای مختلف SATA مادربرد تست کنید ، هم آنهایی که مربوط به چیپست اصلی هستند و هم آنهایی که مربوط به کنترلرهای جداگانه ای که برای افزایش تعداد پورتها روی مادربرد نصب میشوند . آپدیت بایوس مادربرد هم پیشنهاد میشود (با رعایت نکات ایمنی و احتیاطی) .
4. هارد دیسک را مستقیماً روی فرش یا موکت نذارید مخصوصاً از طرف پشت آن که برد سبز رنگ نصب شده .

omidbooter
26-04-2015, 18:29
سلام عطا جان.ممنون
هارد 2 ترا نگرفتم یه 4 ترا و یه 3 ترا.هردو رو gpt کردم و 4 ترا 3 درایو و 3 ترا رو دو درایو و البته کلاستر های همه درایوهارو 16 kb گزاشتم به نظرت 16 خوبه؟
سرعت هم اره پایینه خودم تعجب کردم اما وقتی تست Write گرفتم هارد پارتیشن بندی نداشت و با پارتیشن نمیشه تست رایت گرفت.الانم اطلاعات ریختم نمیشه باز پاک کنم تست رایت بگیرم.تستهای دیگه که بشه معلوم شه با پورتهای دیگه ساتا بگیرم چیه؟؟
file bechmark یا رندم اکسس بگیرم؟
اما همین سرعت پایین ک گفتین جالبه وقتی اطلاعات روش میریزم و میخونم سرعت انتقال فایل تا 125 مگ هم میرسه و میانگین رو 90 تا 120 هست که از هارد گرین هم کمی ببشتره.البته از گرین رو red سرعت بالاست.اما بین دوتا red سرعت انتقال بین 40 تا 80 مگ هست. سرعت پایین رایت کجا مشخص میشه؟؟
ممنون

omidbooter
26-04-2015, 19:56
اینم تست Write از هارد دیگم که گرین 2 ترا هست.اطلاعات نداشت پارتیشنشو پاک کردم تست گرفتم اما اینم سرعتش پایینه عین اون red که البته پورت ساتا این و red فرق داره

ata.royalfalcon
26-04-2015, 21:01
سلام عطا جان.ممنون
هارد 2 ترا نگرفتم یه 4 ترا و یه 3 ترا.هردو رو gpt کردم و 4 ترا 3 درایو و 3 ترا رو دو درایو و البته کلاستر های همه درایوهارو 16 kb گزاشتم به نظرت 16 خوبه؟
سرعت هم اره پایینه خودم تعجب کردم اما وقتی تست Write گرفتم هارد پارتیشن بندی نداشت و با پارتیشن نمیشه تست رایت گرفت.الانم اطلاعات ریختم نمیشه باز پاک کنم تست رایت بگیرم.تستهای دیگه که بشه معلوم شه با پورتهای دیگه ساتا بگیرم چیه؟؟
file bechmark یا رندم اکسس بگیرم؟
اما همین سرعت پایین ک گفتین جالبه وقتی اطلاعات روش میریزم و میخونم سرعت انتقال فایل تا 125 مگ هم میرسه و میانگین رو 90 تا 120 هست که از هارد گرین هم کمی ببشتره.البته از گرین رو red سرعت بالاست.اما بین دوتا red سرعت انتقال بین 40 تا 80 مگ هست. سرعت پایین رایت کجا مشخص میشه؟؟
ممنون

سلام .

البته کلاستر های همه درایوهارو 16 kb گزاشتم به نظرت 16 خوبه؟

در مورد سایز کلاستر بنظر بهتر بود روی چهار کیلوبایتی (مقدار پیشفرض در ویندوزهایی مثل Windows 7 برای پارتیشن تا حجم 16 ترابایت) میذاشتید که مزیتهایی مثل پشتیبانی از قابلیت compression ، احتمال کمتر fragment شدن اطلاعات ، هماهنگی بیشتر با memory page size و ... دارد .

تستهای دیگه که بشه معلوم شه با پورتهای دیگه ساتا بگیرم چیه؟؟ file bechmark یا رندم اکسس بگیرم؟

از قسمت File benchmark تست بگیرید . البته دقت کنید که تستهای Sequential read / write در اولین پارتیشن سرعت بیشتری در مقایسه با پارتیشنهای آخر دارد (از قسمت Drive میتونید پارتیشن مورد نظر را انتخاب کنید) .

البته از گرین رو red سرعت بالاست.اما بین دوتا red سرعت انتقال بین 40 تا 80 مگ هست. سرعت پایین رایت کجا مشخص میشه؟؟

سرعت ترانسفر دیتا وابسته به علتهای متعددی هست . مثلاً همانطوریکه در بالا هم گفتم سرعت Sequential read / write در پارتیشنهای آخر کمتر از پارتیشنهای ابتدایی هست که روی Track ها پرسرعت ساخته شده اند . اگر از / به پارتیشنهای آخر Copy /Paste میکردید علت سرعت پایین به همین دلیل میتونه باشه .

ata.royalfalcon
26-04-2015, 21:13
اینم تست Write از هارد دیگم که گرین 2 ترا هست.اطلاعات نداشت پارتیشنشو پاک کردم تست گرفتم اما اینم سرعتش پایینه عین اون red که البته پورت ساتا این و red فرق داره

از منوی File این برنامه گزینه option را انتخاب و block size را 2 مگابایت انتخاب کنید و ببینید در نتیجه تست تاثیری میذاره ؟