PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی با نرم افزار

Iman-Emperatour
14-12-2014, 17:04
درود...
من سه تا درایو دارم بنامهای C-D-E
میخوام پارتیشن درایو C که الکی خالی هستند رو بردارم بذارم روی D یا E
حالا بنظر شما بهترین نرم افزار که راحتم باشه باهاش کار کرد واسه پارتیشن بندی که اطلاعات هاردم پاک نشه چیه؟
اینو هم بگم تا حالا با هیچ نرم افزار پارتیشن کار نکردم!

اینم یه عکس از Disk management من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
14-12-2014, 19:45
درود...
من سه تا درایو دارم بنامهای C-D-E
حالا بنظر شما بهترین نرم افزار که راحتم باشه باهاش کار کرد واسه پارتیشن بندی که اطلاعات هاردم پاک نشه چیه؟
اینو هم بگم تا حالا با هیچ نرم افزار پارتیشن کار نکردم!

اینم یه عکس از Disk management من

سلام .

نمیتونید چنین کاری انجام بدید در غیر اینصورت ویندوزتان دیگر بالا نخواهد آمد . پارتیشن C یک درایو System و Active و همچنین Boot هست .

در صورتیکه فقط میخواهید قسمت کوچکی از فضای C را بردارید میتونید با استفاده از برنامه هایی مثل MiniTool Partition Wizard Professional Edition مقداری از فضای C را بردارید (راست کلیک روی درایو C و انتخاب گزینه Split) و سپس از ستون سمت چپ برنامه روی Merge Partition کلیک کنید و فضای جدا شده را به درایو بغل دستی آن یعنی D اضافه کنید .
قبل از جدا کردن فضا از درایو C پیشنهاد میکنم آنرا Defragment کنید و همچنین مقدار فضای جدا شده نباید آنقدر باشد که بعداً کم بیاد .
فضای جدا شده اگر بصورت Unallocated بود (روی سیستم خودم که تست کردم بصورت logical drive جدا شده بود) میبایستی بصورت Logical Drive دربیاورید تا بتوانید با درایو D ترکیب کنید .

به هر حال اینکار 100% بیخطر نیست و حداقل یک درصد احتمال خراب شدن پارتیشنها را در نظر بگیرید .

Iman-Emperatour
14-12-2014, 23:49
واسه چی مگه چه فرقی میکنه با یه درایو C یه سیستم دیگه؟
واسه چی جزئی؟! یعنی منظورتون هم فضای های خالی که با
Defragment آزاد میشن هستش؟
من چند جا دیدم که AOMEI Partition Assistant Pro 5 رو پیشنهاد داده بودن و من نصبش کردم میشه با این نرم افزار توضیح بدین؟

مرسی

ata.royalfalcon
15-12-2014, 08:27
واسه چی مگه چه فرقی میکنه با یه درایو C یه سیستم دیگه؟
واسه چی جزئی؟! یعنی منظورتون هم فضای های خالی که با
Defragment آزاد میشن هستش؟

من چند جا دیدم که AOMEI Partition Assistant Pro 5 رو پیشنهاد داده بودن و من نصبش کردم میشه با این نرم افزار توضیح بدین؟

مرسی

شما نميتوانيد كل درايو C را حذف كنيد . همانطوريكه گفتم درايو C هارد ديسك شما System و Active هست و فقط پارتيشنهاي Primary ميتوانند چنين خصوصيتي داشته باشند . در صورتيكه دو درايو D و E هارد ديسك بصورت Logical هست . كاري كه ميتوانيد انجام بدهيد جدا كردن قسمتي فضا از درايو C و الحاق نمودن آن به درايو بغل دستي يعني D هست يا اينكه درايو D هارد ديسك را به Primary كانورت و سپس به درايو C الحاق كنيد .

بنظر من بهتره كه فايلهاي ويندوزي و غير ويندوزي در درايوهاي جداگانه باشند كه بعداً خواستيد ويندوز عوض كنيد با فرمت كردن درايو ويندوزي ، اطلاعات شخصي خودتان از بين نرود .

Iman-Emperatour
16-12-2014, 00:11
تشکر منم همین رو میخوام اصلا
نمیخوام کل درایو C رو پاک کنم
ببنید من حدود 50 گیگ از این داریو C رو میخوام الحاق کنم به یک درایو دیگم

اینو هم بگم فایلهای شخصیم تو درایو C نیست کلا

ata.royalfalcon
16-12-2014, 08:28
تشکر منم همین رو میخوام اصلا
نمیخوام کل درایو C رو پاک کنم
ببنید من حدود 50 گیگ از این داریو C رو میخوام الحاق کنم به یک درایو دیگم

اینو هم بگم فایلهای شخصیم تو درایو C نیست کلا

اگر فقط قسمتي از درايو C را ميخواهيد جدا كنيد با استفاده از برنامه MiniTool Partition Wizard Professional Edition با راست کلیک روی درایو C و انتخاب گزینه Split مقداری از فضای C را جدا كنيد و سپس از ستون سمت چپ برنامه ، روی Merge Partition کلیک کنید و فضای جدا شده را به درایو بغل دستی آن یعنی D اضافه کنید .

همانطوريكه قبلاً هم گفتم ، سعي كنيد قبل از جدا کردن فضا از درایو C آنرا Defragment کنید و همچنین مقدار فضای جدا شده نباید آنقدر باشد که بعداً کم بیاد . دستكاري كردن پارتيشنها به هر حال 100% بيخطر هم نيست !

saberparhizkar
16-12-2014, 10:19
سلام دوست گرامی بهترین نرم افزار که مبتدی هاهم میتونن باهاش کار کنن پارتیشن مجیک هستش این نرم افزار به صورت بوت هم موجود هست میتونید همون زمان که بوت میشه همون موقع هرکاری خواستین بکنید حتی حذف درایو cو جابجایی اطلاعات و بدون از دست دادن اطلاعات

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

وحید گودرزی
16-12-2014, 23:08
درود
مدیر پروژه ما یک وایو مولتی فلیپ گرفته، هاردش یک ترابایت هست و یک پارتیشن بیشتر نداره، ویندوزش هم 8 اورجینال هستش
چطور می تونم بدون اینکه ویندوزش آسیب نبینه براش پارتیشن بندی کنم
اگر امکانش هست راهنمائی دقیق بفرمائید
سپاس

ata.royalfalcon
17-12-2014, 09:09
درود
مدیر پروژه ما یک وایو مولتی فلیپ گرفته، هاردش یک ترابایت هست و یک پارتیشن بیشتر نداره، ویندوزش هم 8 اورجینال هستش
چطور می تونم بدون اینکه ویندوزش آسیب نبینه براش پارتیشن بندی کنم
اگر امکانش هست راهنمائی دقیق بفرمائید
سپاس

سلام .

براي راهنمايي بهتر ، يك عكس از Disk management ويندوز اينجا بذاريد . ولي بطور كلي درايو C را بايد Split كنيد (درايوي كه Hidden نيست) . براي اينكار ميتونيد از نرم افزارهايي مثل MiniTool Partition Wizard Professional Edition استفاده كنيد .

پيشنهاد ميكنم با استفاده از برنامه Acronis True Image از كليه پارتيشنهاي موجود در هارد ديسك يك بكآپ بگيريد و در جاي ديگري مثل هارد ديسك اكسترنال ذخيره كنيد تا در زمانيكه حتي هارد ديسك هم خراب بشود بتوانيد همه چيز را به هارد ديسك جديد منتقل كنيد و ويندوز اوريجينال را داشته باشيد .

وحید گودرزی
17-12-2014, 12:32
سلام .

براي راهنمايي بهتر ، يك عكس از Disk management ويندوز اينجا بذاريد . ولي بطور كلي درايو C را بايد Split كنيد (درايوي كه Hidden نيست) . براي اينكار ميتونيد از نرم افزارهايي مثل MiniTool Partition Wizard Professional Edition استفاده كنيد .

پيشنهاد ميكنم با استفاده از برنامه Acronis True Image از كليه پارتيشنهاي موجود در هارد ديسك يك بكآپ بگيريد و در جاي ديگري مثل هارد ديسك اكسترنال ذخيره كنيد تا در زمانيكه حتي هارد ديسك هم خراب بشود بتوانيد همه چيز را به هارد ديسك جديد منتقل كنيد و ويندوز اوريجينال را داشته باشيد .

درود و سپاس
با برنامه
Acronis True Image کار کردم ولی اگر از ویندوز ارجینال بک آپ بگیرم قابل بازیابی هست؟ چطوری؟

Split کردن هم متوجه نشدم یعنی چی؟

ata.royalfalcon
17-12-2014, 12:59
درود و سپاس
با برنامه
Acronis True Image کار کردم ولی اگر از ویندوز ارجینال بک آپ بگیرم قابل بازیابی هست؟ چطوری؟

Split کردن هم متوجه نشدم یعنی چی؟

1. اگر از تمام پارتيشنهاي موجود بكآپ بگيريد ، پس از ريستور كردن در حالت عادي بايد ويندوز اوريجينال را داشته باشيد (چه روي همان هارد ديسك و چه روي هارد ديسك جديد).
دقت كنيد كه پس از ريستور كردن ، كليه اطلاعاتي كه مربوط به بعد از تاريخ بكاپ هست از بين ميرود . براي ريستور كردن بايد از نسخه هاي بوتيبل Acronis True Image استفاده كنيد و اگر هم UEFI فعال باشد بايستي از فلش مموري بوتيبل شده استفاده كنيد نه DVD بوتيبل اين برنامه (بهتر هست ابتدا اينو تست كنيد) .

2. در مورد Split ، روي پارتيشن مورد نظر مثلاً C راست كليك ميكنيد (با همان برنامه اي كه معرفي كردم) و گزينه Split را انتخاب ميكنيد كه باعث ميشود مقداري فضا از پارتيشن C جدا شود و بصورت يك درايو جداگانه در my computer ظاهر شود . دقت كنيد كه فضاي جدا شده نبايد در حدي باشد كه براي اطلاعات ويندوزي حجم كم بيايد !

rznrz06
28-12-2014, 19:08
درود
عزیزان من لپتاپ TOSHIBA P50-T 4K دارم. میخوام یه نرم‌افزار بکاپ گیری اورجینال یعنی لایسنس دار باشه بگیرم،از کجا باید تهیه کنم؟
نرم افزارهای کرک شده به هیچ عنوان کار نمیکنه.
ممنون

SONY XPERIA Z3