PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علاقه شدید به ضربه زدن و گاز گرفتن بدنم

روانپریش
12-12-2014, 15:05
دوستان من یه مدته خیلی دوست دارم بدنم رو گاز بگیرم یا ضربه های دردناک به بدنم بزنم
یا بعضی وقتا دوست دارم با تیغ روی بدنم خط بندازم
آیا این یه مشکل روانیه؟

SADEGH 7
12-12-2014, 15:10
مسلما این رفتار شما غیر عادی هست و بهتره قبل از اینکه به خودتون آسیب جدی وارد کنید، به روان شناس یا روان پزشک مراجعه کنید.

روانپریش
12-12-2014, 15:20
مسلما این رفتار شما غیر عادی هست و بهتره قبل از اینکه به خودتون آسیب جدی وارد کنید، به روان شناس یا روان پزشک مراجعه کنید.
ممکنه نشونه های افسردگی یا شیدایی باشه؟

SADEGH 7
12-12-2014, 15:28
ممکنه نشونه های افسردگی یا شیدایی باشه؟

من اطلاعی ندارم دوست گلم.
و تو مدتی که عضو انجمن بودم تا به حال عضو روانپزشک یا روان شناس تو انجمن ندیدم. (اگر هم بودن، زیاد فعال نبودن.)
مراجعه به روان شناس یا روان پزشک بهترین راه حل هستش. چون اقدامی هستش برای حل مشکل.
ضمنا متاسفانه هستند اعضایی که ممکنه اطلاعات نادرست بهتون بدن یا بر اساس تجربه شخصیشون بخوان راهنماییتون کنن که احتمالا چون دلیل علمی نداره ممکنه علاوه بر حل نکردن مشکل، مشکلات دیگه ای رو هم براتون به همراه داشته باشه.

laxer
12-12-2014, 16:49
دوستان من یه مدته خیلی دوست دارم بدنم رو گاز بگیرم یا ضربه های دردناک به بدنم بزنم
یا بعضی وقتا دوست دارم با تیغ روی بدنم خط بندازم
آیا این یه مشکل روانیه؟

هنگامی که بخودتون آسیب میزنید مسکن های طبیعی بدن ( اندورفین)ترشح میشه مخصوصا" اگر روی بدنتون تیغ بکشید.
این عادت ( تیغ کشیدن) کم کم باعث اعتیاد میشه طوری که هر بار برای ارام کردن خودتون این کار رو انجام میدین مخصوصا" اگر در موقعیت اضطراب آور باشید.
دقیقا" مثل نوزادی که هنگام گریه با مکیدن انگشت ارام میشه. ( علاوه بر اندروفین سروتونین هم نقش بسزایی در این امر داره)

مشکل شما با مازوخیسم تفاوت داره و شما بیشتر از نظر جسمی به این عادت مبتلا هستین تا روحی.

دارو ضد افسردگی یا ضد سایکوز مصرف میکنید؟ چندین نوع دارو باعث ایجاد میل به خودآزاری و خودکشی میشن که در صورت تداوم مصرف براتون مشکل ساز خواهند بود پس حتما" درباره این موضوع با روانپزشکتون صحبت کنید.

روانپریش
12-12-2014, 17:57
هنگامی که بخودتون آسیب میزنید مسکن های طبیعی بدن ( اندروفین)ترشح میشه مخصوصا" اگر روی بدنتون تیغ بکشید.
این عادت ( تیغ کشیدن) کم کم باعث اعتیاد میشه طوری که هر بار برای ارام کردن خودتون این کار رو انجام میدین مخصوصا" اگر در موقعیت اضطراب آور باشید.
دقیقا" مثل نوزادی که هنگام گریه با مکیدن انگشت ارام میشه. ( علاوه بر اندروفین سروتونین هم نقش بسزایی در این امر داره)

مشکل شما با مازوخیسم تفاوت داره و شما بیشتر از نظر جسمی به این عادت مبتلا هستین تا روحی.

دارو ضد افسردگی یا ضد سایکوز مصرف میکنید؟ چندین نوع دارو باعث ایجاد میل به خودآزاری و خودکشی میشن که در صورت تداوم مصرف براتون مشکل ساز خواهند بود پس حتما" درباره این موضوع با روانپزشکتون صحبت کنید.

رسپریدون مصرف میکنم
ولی قبل از مصرف دارو هم همین مشکل رو داشتم تازه شاید شدیدتر

reza.kaka
12-12-2014, 23:16
مشکل کم خونی شدید دارید . که ضربه زدن و گاز گرفتن باعث اروم شدن تون میشه .

روانپریش
12-12-2014, 23:33
مشکل کم خونی شدید دارید . که ضربه زدن و گاز گرفتن باعث اروم شدن تون میشه .

جالبه
با یه دکتر صحبت میکردم میگفت ممکنه انگل داشته باشی

رومنس
13-12-2014, 22:42
جالبه
با یه دکتر صحبت میکردم میگفت ممکنه انگل داشته باشی

سلام
اگر آزمایش خون کامل انجام دادید قرار بدید . قرص ویتامین می خورید ؟ شاید از کمبود ویتامین باشه.من خودم زیاد بلد نیستم آزمایش خون رو تفسیر کنم ولی حداقل میشه مواردی مثل کمخونی ها یا برخی مشکلات دیگر رو فهمید. براتون سلامتی آرزو میکنم .

روانپریش
22-12-2014, 23:47
سلام
اگر آزمایش خون کامل انجام دادید قرار بدید . قرص ویتامین می خورید ؟ شاید از کمبود ویتامین باشه.من خودم زیاد بلد نیستم آزمایش خون رو تفسیر کنم ولی حداقل میشه مواردی مثل کمخونی ها یا برخی مشکلات دیگر رو فهمید. براتون سلامتی آرزو میکنم .

تغذیم خوبه
چندبار هم روانپزشک رفتم گفتش مشکل خاصی نداری
تاثیر روانشناس روم بهتره ولی موقته نهایتن 3 روزه:n03: