PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فورى:كنكور دوباره يا ارشد؟

user6691
07-12-2014, 15:32
سلام
من ليسانس رياضى كاربردى از پيام نور رشت گرفتم.٥ساله فارق التحصيل شدم.اما نتونستم هيچ كارى پيدا كنم جز تدريس خصوصى.اونم رضايتبخش نيست.واسه علاقه شديدى كه به پزشكى و زير گروهش دارم و حتى از علاقه زياد از سن ١٥ سالگى رفتم مطب يه دكتر عمومى و تزريقات ياد گرفتم و تو سن ٨ سالگى يه قورباغه بدبختو آمپول زدم و تشريحش كردم. (البته در سطح بچگونه)
حالا باز به سرم زده دوباره كنكور بدم و دنبال علاقه ام برم.با وجود اينكه خبراى ضدو نقيضى راجب حذف كنكور از سال بعد و تأثير معدل صرفا تو نتايج كنكور مؤثره اما آيا منكه سال ٨٣-٨٤ ديپلم گرفتم و معدلمم بالاى ١٦ هست مى تونم پزشكى يا دارو يا دندون قبول شم؟با توجه به اينكه رشتم رياضى بوده و نمرات حسابان و جبرو گسسته خوب بوده.آيا به نظرتون ميتونم واسه ورودى كنكور سال ٩٤-٩٥ آماده بشم و با وجود فراموشى نسبى درساى دبيرستان ميتونم دانشگاه آزاد رشت پزشكى قبول شم؟چه رتبه و ترازى مى خواد؟البته اينم بگم كارم با يه بچه كوچيك خيلى سخته و امكان كلاس رفتنو اصلا ندارم.لطفا درصدهاى هر درسم بگيد و منابع كمك آموزشى خوبم معرفى كنيد ممنون ميشم.

ازينكه سؤالم پراكنده و زياده معذرت مى خوام.لطفا زود جواب بديد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Argada
11-12-2014, 14:16
شما الان متاهلید و یک فرزند هم دارید درسته!؟
برای قبول شدن در رشته پزشکی باید حسابی تلاش کرد...درسته شما ریاضیاتت خوب هست اما عربی فارسی و دینی و زبان و شیمی و فیزیک و از همه مهم تر درس سخت زیست شناسی رو هم باید بخونید تازه زمین شناسی هم هست . زیست شناسی درس سنگینی هست و نمیشه با یک بار مرور و مطالعه دفعه اول یاد گرفتش.

البته کار نشد نداره اما باید زحمت زیاد کشید که با توجه به سر کار رفتن و زندگی مشترک به شخصه احتمال پایین میدم برای موفقیت در قبولی... پزشکی دانشگاه ازاد هم همچین راحت نیست کلی داوطلب داره و فقط یک دهمشون قبول میشند!

user6691
11-12-2014, 17:58
شما الان متاهلید و یک فرزند هم دارید درسته!؟
برای قبول شدن در رشته پزشکی باید حسابی تلاش کرد...درسته شما ریاضیاتت خوب هست اما عربی فارسی و دینی و زبان و شیمی و فیزیک و از همه مهم تر درس سخت زیست شناسی رو هم باید بخونید تازه زمین شناسی هم هست . زیست شناسی درس سنگینی هست و نمیشه با یک بار مرور و مطالعه دفعه اول یاد گرفتش.

البته کار نشد نداره اما باید زحمت زیاد کشید که با توجه به سر کار رفتن و زندگی مشترک به شخصه احتمال پایین میدم برای موفقیت در قبولی... پزشکی دانشگاه ازاد هم همچین راحت نیست کلی داوطلب داره و فقط یک دهمشون قبول میشند!

سلام
مرسى از شما كه جواب داديد.ميدونم كار سختيه اما واسه خودم اينجورى حساب كردم:زمين شناسى كه درصدش صفره ميتونم نخونمش يا سطحى بخونمش.زيست ١ رو كه خوندم زياد برام سنگين و سخت نبود چون من حفظ كردنيم خوبه اما زيستم راحت نيست ميدونم ولى ميتونم از پسش برآم فك مى كنم.بقيه درسام كه رسته ما با تجربى مشتركه تقريبا بعدش شيميو با زيست رو بالا بزنم رياضيمم خوبه نصف راهو رفتم واسه حفظياتم كتاباى كمك درسى از يكى از دوستام ميگيرم يكم حل ميشه .به امتحانش نمى ارزه؟

AliSub
11-12-2014, 18:07
من تجربه ای که دارم اینه که بچه های ریاضی میتونند توی همه رشته های دیگه موفق باشند. حتی اگر غیر مرتبط با ریاضی باشه.
به نظرم میتونید برید پزشکی اما باید وقت بزارید و خوب بخونید.
تازه متاهل هم که هستید و بدتر!!!!

user6691
11-12-2014, 21:21
من تجربه ای که دارم اینه که بچه های ریاضی میتونند توی همه رشته های دیگه موفق باشند. حتی اگر غیر مرتبط با ریاضی باشه.
به نظرم میتونید برید پزشکی اما باید وقت بزارید و خوب بخونید.
تازه متاهل هم که هستید و بدتر!!!!

مرسى ازتون كه تجربه و نظر خودتونو گفتين.بله كارم خيلى سخته ولى به خاطر علاقه ميخوام استارت بزنم و اميدوارم كه هر كسى كه انگيزه داره و شرايطشو داره بتونه تاًجايى كه ميشه تحصيل كنه چوه معتقدم تحصيلات شخصيت سازه ممكنه استثنائاتيم باشه اما درصدش ناچيزه.
بازم ممنون كه بهم انرژى دادين.

user6691
11-12-2014, 21:22
مرسى ازتون كه تجربه و نظر خودتونو گفتين.بله كارم خيلى سخته ولى به خاطر علاقه ميخوام استارت بزنم و اميدوارم كه هر كسى كه انگيزه داره و شرايطشو داره بتونه تاًجايى كه ميشه تحصيل كنه چوه معتقدم تحصيلات شخصيت سازه ممكنه استثنائاتيم باشه اما درصدش ناچيزه.
بازم ممنون كه بهم انرژى دادين