PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه نسبت به تصویر درحال پخش Samsung Smart TV

kamrava
07-12-2014, 14:25
سلام

بنده تلویزیون Samsung Smart TV مدل 48H6490 رو تازه خریدم. سری 6

اگر تصویر درحال پخش یک تصویر تیره باشه، نور صفحه هم کم میشه!!!!:n34:

و اگر تصویر درحال پخش یک تصویر معمولی(تیره نباشه) نور هم خوبه.

میخواستم ببینم این یک مشکله؟ بنظر من که یک مشکل محسوب میشه!

دوستانی که اطلاع دارند لطفا جواب بدند که این توی همه تلویزیون های این سری هست یا فقط تلویزیون من اینطوریه!؟

دلم بدجور چرکی شده...:n27:

عکس گرفتم که اینجا قرار بدم ببینید ولی توی عکس زیاد مشخص نبود!

matinpour
07-12-2014, 18:01
سلام

دوستانی که اطلاع دارند لطفا جواب بدند که این توی همه تلویزیون های این سری هست یا فقط تلویزیون من اینطوریه!؟

دوست عزیز
ممکن است شما حسگر صرفع جویی انرژی تان روشن باشد . که این باعث می شود بر اساس تغییر روشنایی محیط عکس العمل نشان دهد . برای رفع این کار از این مسیر بروید.
منو -->سیستم --> راهکار صرفحه جویی ---> و وقتی وارد منوی آن شدید تمامی آیتم های آن قسمت را خاموش کنید.

kamrava
07-12-2014, 18:09
دوست عزیز
ممکن است شما حسگر صرفع جویی انرژی تان روشن باشد . که این باعث می شود بر اساس تغییر روشنایی محیط عکس العمل نشان دهد . برای رفع این کار از این مسیر بروید.
منو -->سیستم --> راهکار صرفحه جویی ---> و وقتی وارد منوی آن شدید تمامی آیتم های آن قسمت را خاموش کنید.
ممنون.

به این مسیری که گفتید رفتم ولی همه ی آیتم ها خاموش بودند:n37:

matinpour
07-12-2014, 19:28
ممنون.

به این مسیری که گفتید رفتم ولی همه ی آیتم ها خاموش بودند:n37:

دوست عزیز
اگر یک مشکل با صفحه نمایش وجود دارد، اجرای تست تصویر )پشتیبانی -->عیب یابی خودکار--> تست تصویر (
تشخیص این مسئله است. اگر آزمایش برای شناسایی مشکل با شکست مواجه شد ، یعنی اینکه در آن وضعیت هم همان مشگل وجود دارد ممکن است شما با یک دستگاه خارجی مشکل داشته و یا استحکام سیگنال ضعیف و یا بر قرار نباشد.
اگر شما دریابید که رنگ در تلویزیون سامسونگ شما درست است اما فقط کمی بیش از حد
تاریک یا روشن، سعی کنید تنظیمات زیر را برای اولین بار تنظیم کنید. حرکت به تصویر و تنظیم نور پس زمینه / همراه نور )مدل های قابل اجرا(، کنتراست، روشنایی، وضوح، رنگ، رنگ (G / R) و تنظیم کیفیت تصویر و دیگر تنظیمات را در منوی تصویر انجام دهید.

و در آخر این وضعیت را در چه شرایطی دارید در هنگام تماشای کانالهای تلویزیونی و یا استفاده از دستگاه های دیگر با کابلهای مربوطه آنها

kamrava
07-12-2014, 20:11
دوست عزیز
اگر یک مشکل با صفحه نمایش وجود دارد، اجرای تست تصویر )پشتیبانی -->عیب یابی خودکار--> تست تصویر (
تشخیص این مسئله است. اگر آزمایش برای شناسایی مشکل با شکست مواجه شد ، یعنی اینکه در آن وضعیت هم همان مشگل وجود دارد ممکن است شما با یک دستگاه خارجی مشکل داشته و یا استحکام سیگنال ضعیف و یا بر قرار نباشد.
اگر شما دریابید که رنگ در تلویزیون سامسونگ شما درست است اما فقط کمی بیش از حد
تاریک یا روشن، سعی کنید تنظیمات زیر را برای اولین بار تنظیم کنید. حرکت به تصویر و تنظیم نور پس زمینه / همراه نور )مدل های قابل اجرا(، کنتراست، روشنایی، وضوح، رنگ، رنگ (G / R) و تنظیم کیفیت تصویر و دیگر تنظیمات را در منوی تصویر انجام دهید.

و در آخر این وضعیت را در چه شرایطی دارید در هنگام تماشای کانالهای تلویزیونی و یا استفاده از دستگاه های دیگر با کابلهای مربوطه آنها

تمام اینکارهایی که گفتید رو انجام دادم. ولی مشکل پابرجاست!

در تمامی وضعیت ها.

ماهواره - کانال های داخلی - فلش

اصلا منوی خود تلویزیون رو وقتی مثلا بکگراند تاریک باشه، تاریک میشه و وقتی بکگراند روشن باشه منو هم روشن میشه!!

یعنی نور خود منو هم تغییر میکنه بر اساس تصویر درحال پخش!!!!

matinpour
07-12-2014, 21:42
تمام اینکارهایی که گفتید رو انجام دادم. ولی مشکل پابرجاست!

در تمامی وضعیت ها.

ماهواره - کانال های داخلی - فلش

اصلا منوی خود تلویزیون رو وقتی مثلا بکگراند تاریک باشه، تاریک میشه و وقتی بکگراند روشن باشه منو هم روشن میشه!!

یعنی نور خود منو هم تغییر میکنه بر اساس تصویر درحال پخش!!!!

دوست عزیز
هر مشگلی است در تنظیمات تصویر است ممکن است شما در تنظیمات تصویر کاری کردید که اینطور شده یک بار تنظیم مجدد کنید.
از این مسیر بروید.
منو---> پشتیبانی---> خود عیب یابی---> تنظیم مجدد

● ●Backlight نور پس زمينه
تنظيم روشنايی پيکسل های فردی است .کاهش روشنايی، مصرف برق را کاهش می دهد .اين
گزينه فقط در دسترس برای تلويزيون های LED است.

● ●Cell Light نور همراه
تنظيم روشنايی پانل .کاهش روشنايی مصرف برق را کاهش می دهد .اين گزينه فقط برای تلويزيون های PDPدر دسترس
است.
● ●Contrast کنتراست
کنتراست صفحه نمايش را تنظيم می کند .
● ●Brightness روشنايی
برای تنظيم روشنايی کلی است .
● ●Sharpness وضوح
تيره گی ها يا لبه های اشياء را واضح ميکند .
● ● Colour رنگ
تنظيم اشباع رنگی به طور کلی .
● ●(Tint G / R) ته رنگ يا تينت
تنظيم نسبت از سبز به قرمز است .افزايش ارزش سبز به اشباع سبز و ارزش به اشباع قرمز

kamrava
08-12-2014, 12:43
دوست عزیز
هر مشگلی است در تنظیمات تصویر است ممکن است شما در تنظیمات تصویر کاری کردید که اینطور شده یک بار تنظیم مجدد کنید.
از این مسیر بروید.
منو---> پشتیبانی---> خود عیب یابی---> تنظیم مجدد

● ●Backlight نور پس زمينه
تنظيم روشنايی پيکسل های فردی است .کاهش روشنايی، مصرف برق را کاهش می دهد .اين
گزينه فقط در دسترس برای تلويزيون های LED است.

● ●Cell Light نور همراه
تنظيم روشنايی پانل .کاهش روشنايی مصرف برق را کاهش می دهد .اين گزينه فقط برای تلويزيون های PDPدر دسترس
است.
● ●Contrast کنتراست
کنتراست صفحه نمايش را تنظيم می کند .
● ●Brightness روشنايی
برای تنظيم روشنايی کلی است .
● ●Sharpness وضوح
تيره گی ها يا لبه های اشياء را واضح ميکند .
● ● Colour رنگ
تنظيم اشباع رنگی به طور کلی .
● ●(Tint G / R) ته رنگ يا تينت
تنظيم نسبت از سبز به قرمز است .افزايش ارزش سبز به اشباع سبز و ارزش به اشباع قرمز

تنظیم مجدد رو زدم. و همه تنظیمات به حالت اولیه بازگشت.

ولی مشکل همچنان پابرجاست...:n28:

matinpour
08-12-2014, 15:52
تنظیم مجدد رو زدم. و همه تنظیمات به حالت اولیه بازگشت.

ولی مشکل همچنان پابرجاست...:n28:
دوست عزیز
اگر احساس می کنید مشگل اساس است به نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید.

UIQ 3
09-12-2014, 12:19
باسلام خدمت دوست عزيز Kamrava
مدل تلويزيون من Samsung 40 Es6980 هست و من هم دقيقا مشكل شما رو دارم
آنقدر اين تلويزيون مشكل داره كه از خريدم خيلي خيلي پشيمونم و كلا از محصولات سامسونگ متنفر شدم.
Smart Hub كه اصلا بدرد نمي خوره هر موقع مي خواي استفاده كني ميگه بايست آپديت بشه، ساعت ها صبر مي كنم برنامه هاش آپديت بشه، فردا ميام استفاده كنم باز ميگه بايستي آپديت بشه مخصوصا Browser. موقع Share كرده يك كليپ Full HD از موبايل يا لپ تاپ بصورت Wifi يا همون DLNA هي گير مي كنه و پيغام Bufferin Player مي ده
كاش موقع خريد Sony گرفته بودم، مادرم سوني LCD داره تصويرش با اين قابل قياس نيست.

kamrava
09-12-2014, 16:10
باسلام خدمت دوست عزيز Kamrava
مدل تلويزيون من Samsung 40 Es6980 هست و من هم دقيقا مشكل شما رو دارم
آنقدر اين تلويزيون مشكل داره كه از خريدم خيلي خيلي پشيمونم و كلا از محصولات سامسونگ متنفر شدم.
Smart Hub كه اصلا بدرد نمي خوره هر موقع مي خواي استفاده كني ميگه بايست آپديت بشه، ساعت ها صبر مي كنم برنامه هاش آپديت بشه، فردا ميام استفاده كنم باز ميگه بايستي آپديت بشه مخصوصا Browser. موقع Share كرده يك كليپ Full HD از موبايل يا لپ تاپ بصورت Wifi يا همون DLNA هي گير مي كنه و پيغام Bufferin Player مي ده
كاش موقع خريد Sony گرفته بودم، مادرم سوني LCD داره تصويرش با اين قابل قياس نيست.
سلام دوست عزیز

من بجز این مشکلی که گفتم هیچ مشکل دیگه ای ندارم باهاش.

Smart Hub من با اینکه آپدیت نبود ولی اصلا هشدار نمیداد که آپدیتش کنم!! خودم رفتم و آپدیتش کردم با اینکه اگر آپدیتش هم نمیکردم، مشکلی نداشتم باهاش. تازه آپدیتش هم واسه من زیر ۱ دقیقه طول میکشه.

با Browserش هم مشکلی ندارم خیلی خوب کار میکنه.

من فیلم های 1080P رو دارم از طریق DLNA (البته از طریق نرم افزار XBMC)میبینم که بخوبی کار میکنه و خطای Buffering Player تاحالا دریافت نکردم. فقط چندبار زمان دیدن فیلم های 3D 1080P خطا داد که اونم مشکل از برنامه XBMC بود. با یک نرم افزار دیگه مثل MiniDLNA فیلم ها رو نگاه کردم هیچ مشکلی نبود!

کلا فقط همین مشکل نور صفحه خیلی رفته روی مخم...!:n34::n27:

UIQ 3
11-12-2014, 10:21
سلام دوست عزیز

من بجز این مشکلی که گفتم هیچ مشکل دیگه ای ندارم باهاش.

Smart Hub من با اینکه آپدیت نبود ولی اصلا هشدار نمیداد که آپدیتش کنم!! خودم رفتم و آپدیتش کردم با اینکه اگر آپدیتش هم نمیکردم، مشکلی نداشتم باهاش. تازه آپدیتش هم واسه من زیر ۱ دقیقه طول میکشه.

با Browserش هم مشکلی ندارم خیلی خوب کار میکنه.

من فیلم های 1080P رو دارم از طریق DLNA (البته از طریق نرم افزار XBMC)میبینم که بخوبی کار میکنه و خطای Buffering Player تاحالا دریافت نکردم. فقط چندبار زمان دیدن فیلم های 3D 1080P خطا داد که اونم مشکل از برنامه XBMC بود. با یک نرم افزار دیگه مثل MiniDLNA فیلم ها رو نگاه کردم هیچ مشکلی نبود!

کلا فقط همین مشکل نور صفحه خیلی رفته روی مخم...!:n34::n27:

دوست عزيز آقاي Kamrava اين نرم افزار XBMC كه فرمودين براي موبايل هستش يا لپ تاپ (ويندوز) ؟
چون من اكثرا از روي موبايل مي فرستم و فقط تو Full HD ها اين مشكل رو دارم و اكثرا هم Full HD مي بينم چون كيفيت واسم خيلي مهمه، و اين DLNA برام خيلي مهمه و چون خوب كار نميكنه خيلي اذيت ميشم البته تلويزيون رو يه با هم Reset Factory كردم ولي فايده اي نداشت.

kamrava
12-12-2014, 23:25
دوست عزيز آقاي Kamrava اين نرم افزار XBMC كه فرمودين براي موبايل هستش يا لپ تاپ (ويندوز) ؟
چون من اكثرا از روي موبايل مي فرستم و فقط تو Full HD ها اين مشكل رو دارم و اكثرا هم Full HD مي بينم چون كيفيت واسم خيلي مهمه، و اين DLNA برام خيلي مهمه و چون خوب كار نميكنه خيلي اذيت ميشم البته تلويزيون رو يه با هم Reset Factory كردم ولي فايده اي نداشت.

XBMC واسه همه ی پلتفرم ها هست.

asmif
20-12-2014, 20:41
برای یکنواخت کردن تصویر در این مدل کافیه منو > تصویر > گزینش های تصویر > سطح سیاهی HDMI که در این حالت بر روی کم هست رو به حالت عادی تغییر دهی.

سلام

kamrava
20-12-2014, 23:01
برای یکنواخت کردن تصویر در این مدل کافیه منو > تصویر > گزینش های تصویر > سطح سیاهی HDMI که در این حالت بر روی کم هست رو به حالت عادی تغییر دهی.

ممنون. بعد از انجام این کار، خیلی بهتر شد. ولی فقط واسه تصاویری هست که از HDMI پخش میشه!؟ نمیشه واسه همه قسمت ها بشه؟

asmif
20-12-2014, 23:09
بله دقیقا برای HDMI هست.بسته به نوع SOURCE تنظیمات هم در منو کم و زیاد میشه و اگر تصویر از خود تلویزیون باشد حتما در منوی تصاویر قسمتی وجود خواهد داشت که تصویر یکنواخت شود.ان شا الله صبر داشته باش این مورد رو تست کنم چون این مورد برای بنده پیش نیومده.

ممنون. بعد از انجام این کار، خیلی بهتر شد. ولی فقط واسه تصاویری هست که از HDMI پخش میشه!؟ نمیشه واسه همه قسمت ها بشه؟

MR.MAHMOOD
22-12-2014, 08:56
دوست عزیز بالاخره مشکلتون حل شد؟ چون خودم قصد خرید این مدل رو دارم با صحبت هایی که تو این تاپیک شد دودل شدم البته من فقط واسه وصل کردن پلی استیشن و دیدن فیلم بلوری و سه بعدی از طریق ر-س-ی-و-ر میخوام این مدل رو بگیرم که در این صورت همه ی استفادم از طریق کابل اچدی ام ای هست ! به بقیه قسمتهاش خوب یا بد کار ندارم نظر شما که این مدل رو دارید چیه بخرم یا نه؟:n36:
ممنون

kamrava
22-12-2014, 11:06
دوست عزیز بالاخره مشکلتون حل شد؟ چون خودم قصد خرید این مدل رو دارم با صحبت هایی که تو این تاپیک شد دودل شدم البته من فقط واسه وصل کردن پلی استیشن و دیدن فیلم بلوری و سه بعدی از طریق ر-س-ی-و-ر میخوام این مدل رو بگیرم که در این صورت همه ی استفادم از طریق کابل اچدی ام ای هست ! به بقیه قسمتهاش خوب یا بد کار ندارم نظر شما که این مدل رو دارید چیه بخرم یا نه؟:n36:
ممنون

سلام دوست من

باید بگم که این مشکلی که من ازش صحبت کردم، خود شرکت سامسونگ یک ویژگی میدونه!(اصلا بهش مشکل نمیگه) ولی خب از نظر من این یک مشکل محسوب میشد(و میشه). توی چندین تلویزیون همین رده هم تست کردم، دیدم که توی اون تلویزیون ها هم این مشکل وجود داره.(خود اون افرادی که تلویزیون هاشون رو چک کردم تا زمانی که من بهشون نگفتم، اصلا بهش دقت نکرده بودن! یعنی میخوام بگم که اصلا واسه خیلی ها محسوس نیست این مشکل!)

ولی خب بعد از اینکه این کاری که دوستمون فرمودند انجام دادم خیلی بهتر شد.

کیفیت تصویرش خیلی خوبه.
3D هم خوب و قابل قبوله.

ریموت کنترل هوشمندش فوق العادست. باتری که روی خودش بود زیاد قوی نیست(مثلا تا فاصله ۳ متر خوبه ولی بیشتر نه). پیشنهاد میکنم باتری DUARACELL (تمام قلم)بخرید. خیلی بهتر میشه.

در کل تلویزیون خوبیه راضیم ازش.

هر سوالی در خصوص این تلویزیون داشته باشید در خدمتم..

موفق باشید

kamrava
29-12-2014, 12:30
بعد از جستجو ها فراوان چندتا راه حل پیدا کردم..

به این ویژگی میگن CE Dimming که توی حالت تصویر Movie غیرفعاله ولی توی حالت تصویر Standard فعال هست!

۲ تا راه حل داره :

۱-
حالت تصویر رو روی سینمایی (به انگلیسی Movie) قرار بدید، دیگه این مشکل کم و زیاد شدن نور برطرف میشه ولی خب از این حالت تصویر خوشم نمیاد چون تصویر رو بی روح میکنه!

۲-

یک راه حل کلی هم واسش هست. باید از توی منوی مخفی برید و گزینه CE Dimming برای حالت تصویر Standard رو غیرفعال کنید.

نکته مهم : (بعد از جستجو زیاد توی اینترنت این رو گیر آوردم و خودم هنوز بدلیل یکسری مسائل شخصی این روش رو تست نکردم ولی خب خیلی ها گفته بودن که مشکلشون با این روش برطرف شده. بنده هیچگونه مسئولیتی در قبال اینکه مشکلی واسه تلویزیون تون پیش بیاد به عهده نمیگیرم)

مراحل انجام اینکار :

نیازی یه ریموت کنترلی که شماره 0-9 داشته باشه هست. با کنترل هوشمند جدیدا نمیشه.(ریموت کنترل تلویزیون های سامسونگ قدیمی تر رو میتونید امتحان کنید)

۱- کلید های
INFO
MENU
MUTE
POWER
رو به ترتیب فشار بدید تا وارد منوی مخفی بشید.

خب الان وارد منوی مخفی شدید حالا روی گزینه Advanced برید و 0000 (چهار تا عدد صفر از روی ریموت کنترل)بزنید.
خب حالا یک کادر باز شده. حالا برید روی گزینه Standard و حالت CE Dimming رو روی Off قرار بدید.

خب حالا دکمه Power روی ریموت رو بزنید تا تلویزیون خاموش بشه.

خب بعد از اینکه تلویزیون که روشن کنید میبینید که دیگه تصویر تیره نمیشه :)

Xenon360
06-02-2015, 15:35
منم ازین مشکل رنج میبرم... به قول سامسونگ این یه خصوصیت خوب هست
ولی آزار دهندست. مخصوصا توی زمانی که فیلم توی شب پر شده یا بازی ای که محیط تاریک داره دیگه هیچی پیدا نیست

hamidreza_4u
17-02-2015, 01:49
مسیر زیر رو دنبال کنین و انرژی و سنسور رو خاموش کنید
Menu\system\eco solution\

Xenon360
17-02-2015, 01:50
کلا بخش اکو همه چیش خاموشه

Sent From Sony Xperia Z2 Using Tapatalk

hamidreza_4u
17-02-2015, 01:52
زبان تلویزیون فارسیه؟
انگلیسیش کن ببین فعال میشه

کلا بخش اکو همه چیش خاموشه

Xenon360
17-02-2015, 23:31
زبان تلویزیون فارسیه؟
انگلیسیش کن ببین فعال میشه
نه زبان دستگاه کلا انگلیسی بوده و هست

soren97
26-06-2015, 23:24
اگه دکمه ی INFO در کنترل رو بزنین میبینین که نشون میده برای بهینه سازی انرژی داره نور رو مطابق با بکگراند تغییر میده که برای ثابت شدن نور صفحه کافیه در تنظیمات تصویر حالت سینمایی رو انتخاب کنین و تنظیمات دلخواه رو اعمال کنین.
با نیم ساعت دست کاری فهمیدم چطوری درست میشه. :):n09::n05:

kasra ardestani
03-08-2017, 19:12
سلام منم با تلوزیون 55 LG دقیقا همین مشکلو دارم. داغون شدم:n38: :n30: گارانتی هم ندارم از این بانه ای هاست. هیچکس هم داستانشو نمی دونه. تورو خدا اگه دلیلشو فهمیدی یه میل به من بزن kasra.ardestani@gmail.com ازت ممنون می شم. کل خونواده کلی خفتمون دادن با این خریدمون.:n28:

kasra ardestani
03-08-2017, 19:50
سلام منم دقیقا همین مشکلو با LG 55 دارم منم مخم سوت کشید :n38: هیشکی هم دلیلشو نمیدونه. بخاطر این خریدم خونواده کلی خفتم دادن.:n30: تو رو خدا آگه دلیلشو فهمیدی یه میل به من بزن. ممنونت میشم. kasra.ardestani@gmail.com

matinpour
04-08-2017, 22:06
سلام منم دقیقا همین مشکلو با LG 55 دارم منم مخم سوت کشید :n38: هیشکی هم دلیلشو نمیدونه. بخاطر این خریدم خونواده کلی خفتم دادن.:n30: تو رو خدا آگه دلیلشو فهمیدی یه میل به من بزن. ممنونت میشم. kasra.ardestani@gmail.com
دوست عزیز
اگر در همه حالات یعنی دیدن برنامه های تلویزیون و ستاب باکس و سینما خانگی و یا هر پخش کننده دیگر همین مشگل را دارید اول در قسمت تنظیمات و تنظیمات تصویر ببینید که روی اکو یا همان صرفه جویی است اگر است آن را خاموش کنید و اگر روی دیگر منوهای تصویر مانند استاندارد - سینمایی و غیره هم همین وضع بود یقین کنید که مشگل از تلویزیون تان است و اگر نبود یعنی یکی از دستگاه های پخش کننده مشگل ارسال سیکنال دارد.