PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ادامه تحصیل

dani2013
06-12-2014, 18:10
سلام
دوستان من تا اول دبیرستان درس خوندم یعنی اول دبیرستانو تموم کردم که یه حادثه ای برام پیش اومد ترک تحصیل کردم
تا الان که 18 سالمه (2.3 هفته دیگه 19 سالم میشه متولد 74/10/08) میخوام ادامه تحصیل بدم رشته کامپیوتر
امروز رفتم دبیرستانمون که توش درس میخوندم گفتن تا 19 سالت نشده برو ثبت نام کن تا بتونی تو مدرسه روزانه درستو ادامه بدی وگرنه 2.3 هفته دیگه 19 سالت بشه باید بری مدرسه شبانه
من چون 2.3 سال از درس عقب افتادم یه سال اول دبیرستانو افتادم میخوام خیلی زود دیپلم بگیرم دیگه دوم سوم دبیرستانو نخونم (پول بدم دیپلم بگیرم) که 2 سال طول بکشه اگه هم نشد همون 2.3 سالو مجبوری بخونم
خودم موندم برای ادامه تحصیل برم هنرستان یا اموزشگاه فنی حرفه ای
میخوام بدونم فرق هنرستان با اموزشگاه فنی حرفه ای چیه؟ دیپلم کدوم معتبره (میخوام رشته کامپیوترو تا لیسانس ادامه بدم)؟
خواهشا راهنماییم کنید چون مسیر زندگیم عوض میشه

hamid_diablo
06-12-2014, 20:12
به نظرم برید هنرستان

اموزشگاه فنی و حرفه ای فکر نکنم مدرکش برای ادامه تحصیل در دانشگاه مناسب شما باشه

با مدرک دیپلم هنرستان میتونید تو کنکور فنی و حرفه ای شرکت کنید.البته هنرستان برید پیش دانشگاهی ندارید و همین باعث میشه شاید اگر خواستید مثلا تو دانشگاه " آزاد " ادامه تحصیل بدید به مشکل بربخورید

dani2013
06-12-2014, 22:12
سلام
ممنون بابت کمکتون
به من گفتن اگه مدرک دیپلم از اموزشگاه بگیری تو دانشگاه ازاد یا دانشگاه علمی کاربردی میتونی ادامه تحصیل بدی دیپلم هم 5.6 ماهه بهت میدن
اما اگه برم هنرستان باید 2 سال درس بخونم اونم با کسایی که 3 سال از من کوچیک ترن و 1 سال هم کنکور بدم میشه 3 سال از طرف دیگه دانشگاه دولتی میتونم برم
من خودم صحت این حرفو نمیدونم راسته یا دروغ
مدرک اموزشگاه مگه چه معایبی داره که مناسب من نیست؟
و مدرک هنرستان چه فوایدی داره؟
از دوستان دیگه هم اگه تجربه ای یا اطلاعاتی دارن خواهشا راهنمایی کنن ممنون