PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد مبهم در شکم.

grendier
06-12-2014, 16:33
سلام دوستان.
یه چند روزی میشه که درد مبهمی شکمم رو درگیر کرده.
نحوه ی شروع شدن : یک شب شام ماکاونی و نوشابه خوردم و بعد شام هم قهوه با creamer.بعد حدود یک تا دو ساعت بعد درد شروع شد.اوایل درد بیشتر در ناحیه ی پایین سمت راست جناق سینه بود.حالا درد در تمام شکمم هست.گاهی اوقات اونقدر خفیف میشه که یادم میره.گاهی اوقات هم شدید میشه.گاهی اوقات یه جا درد میگیره و گاهی وقات یه جای دیگه.و یه چیز دیگه احساس میکنم معدم قل قل میجوشه.نکته بعدی اینه که دفعات اجابت مزاجم بیشتر شده.
ممنون میشم نظر شما رو بدونم.در ضمن به پزشک هنوز مراجعه نکردم و حدس خودم سنروم روده تحریک پذیره.

Amir-Rainman
06-12-2014, 16:42
چند هفته پیش غذای سرد خوردم، همینجوری شدم

بعضی اوقات دردش همراه حالت تهوع هم بود

بعد چند روز خوب میشه، سعی کن ناحیه شکم و معده رو همیشه گرم نگه داری

توصیه میکنم دکتر برین، من دکتر نرفتم ولی بعد چند مدت یه سری سوزش در معده و گرفتگی همون قسمت تویه پشت بدنم داشتم، ولی دیگه رفتم دکتر یه قرض ریز سبز رنگ داد ، موضوع حدودا حل شد

Milad4171
06-12-2014, 18:11
سلام.
باید مشخص بشه کجای شکم هست و چه زمانی ایجاد میشه. اگر بعد از غذا خوردن پیش بیاد ممکنه از زخم معده باشه ( واسه خودم پیش اومده ) یه نوع سوزش شدید ولی کم کم خوب میشه.

grendier
06-12-2014, 18:31
سلام.
باید مشخص بشه کجای شکم هست و چه زمانی ایجاد میشه. اگر بعد از غذا خوردن پیش بیاد ممکنه از زخم معده باشه ( واسه خودم پیش اومده ) یه نوع سوزش شدید ولی کم کم خوب میشه.
کل شکم درد میگیره.گاهی اوقلت در یک قسمت هست و گاهی اوقات در قسمت دیگه.در بسیاری از اوقات با خوردن (مخصوصا نان) بهتر هم میشه.

رومنس
06-12-2014, 19:02
ضمن اینکه براتون آرزوی سلامتی میکنم. مشکل من هم شبیه شماست با کمی تفاوت. اگر فکر می کنید سندروم روده تحریک پذیره که خیلی راحت با یک قرص سه بار در روز حل میشه اسمشو در تاپیکم نوشتم.
به نظرتون چرا انقدر درد های شکمی تو این یکساله انقدر زیاد شده؟ خود من آخرین باری که مشکل دل درد و اسهال و ..... داشتم مربوط به بچگیم می شد ولی از سال پیش تا حالا ماهی 2 بار رو دل درد داشتم.موقع مراجعه به درمانگاه هم خیلی از مردم همین مشکلات رو پیدا کردن.ممکنه یک نوع آنفولانزا باشه؟

راستی ناحیه درد من هم دقیقا سمت راست آخرین دنده هست و گاهی (خیلی کم) قسمت های دیگه هم درد می گیره.

Sayam
07-12-2014, 23:45
سندرم روده تحریک پذیر منشا اصلی اون استرس و شرایط نامساعد روحی هست ... و به احساس تخلیه نشدن کامل مدفوع گفته میشه ... متاسفانه میزان شیوع بالایی در بین جوانان پیدا کرده این بیماری...

البته من فکر میکنم مشکل شما احتمالا چیز دیگه باشه...

ضمن اینکه توصیه میشه سریعتر به پزشک مراجعه کنید ، نوشیدن عرق نعنا ، عرق چهل گیاه ، نبات داغ و ... رو هم امتحان بفرمایید...

grendier
08-12-2014, 03:24
به پزشک مراجعه کردم.خدا رو شکر مسمومیت بود -اونقدر بیماری های بد هست- که حل شد.