PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعداد درایو استاندارد برای پارتیشن بندی ویندوز 8.1

Glad Boy
04-12-2014, 19:18
سلام به دوستان عزیز

می خواستم بدونم تعداد درایو استاندارد واسه پارتیشن بندی ویندوز 8 چندتا هست ؟
آیا تعداد مشخصی داره ؟ چون مثل اینکه می گفتند واسه ویندوز 7 ، ویندوز با دو تا پارتیشن یا یدونه پارتیشن بهتر کار میکنه..

ممنون.

vissoto
05-12-2014, 20:55
سلام

اگر هارد شما به صورت MBR شناسایی شده ؛ تعداد پارتیشنها اگر 3 و یا کمتر باشد بهتر است .(که با پارتیشن ویندوز می شود 4 تا پارتیشن primary )

اگر در هارد پارتیشن 100 و یا 350 مگابایتی مربوط به ویندوز هم وجود دارد ؛ 2تا پارتیشن primary که با پارتیشن ویندوز و پارتیشن 100 یا 350 مگابایتی می شود4تا primary . بهتر است.

البته هیچ الزامی به این تعداد وجود ندارد ولی تعداد بیشتر پارتیشن ها از تعداد بالا به ساختن پارتیشن های logical منجر می شود که فقط در صورت نیاز باید ایجاد شوند. (ولی باز هم مشکلی برای ویندوز ایجاد نمی شود.)(به تعداد نامحدود)

در هاردهای GPT هم محدودیتی وجود ندارد.(127 تا)

برای پارتیشن بندی میتوانید از نرم افزار زیر استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Glad Boy
05-12-2014, 23:44
خیلی ممنون. فقط یه سوال دیگه.
میخواستم بدونم ویندوز 8.1 با اپدیت شدن مشکلی براش پیش نمیاد؟؟

vissoto
06-12-2014, 09:10
مشکلی پیش نمی آید ولی ممکن است کرک از کار بیفتد. از ویندوزهایی که دستکاری نشده اند و دارای آپدیت به روز

می باشند استفاده کنید.

من با خود ویندوز چک کردم و با رفتن به آدرس Control Panel\System and Security\Windows Update و زدن

check for update ویندوز را آپدیت کردم و مشکلی پیش نیومد.(البته هنگام آپدیت ؛هیچ نرم افزار دیگری (مخصوصا نرم افزارهایی که از اینترنت استفاده می کنند و یا CPU را درگیر می کنند) را اجرا نکنید و فقط به آپدیت بپردازید.) چون دانلود و یا نصب نیمه کاره اپدیتها ممکن است باعث ایجاد مشکل برای ویندوز شود.