PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناهنجاری ها

ali c
04-12-2014, 13:22
سلام

ازتون درخواست دارم رفتارها و کارهایی که به نظرتون بد هست و به عبارتی ناهنجاری حساب میشه و آزارتون میده را بیان کنید

اگر ناهنجاریی دیدید و واکنشی نشون دادید مثلا به طرف چیزی گفتید و یا ... اون رو هم بیان کنید

miss_ava7
04-12-2014, 17:24
امیدوارم درست متوجه منظورتون شده باشم. من چند تا از رفتارهایی که زیاد تو کوچه خیابون می بینم رو به عنوان مثال براتون میگم.

موارد زیر شاید خیلی به گوشتون هم خورده باشه اما خب هنوزم زیاد دیده میشه:

متاسفانه اکثر آقایون توی خیابون و حتی جلوی پات رو زمین تف می کنن و پیاده رو رو که می بینی حالت بد میشه
در مقابل این رفتار تا حالا جرئت نکردم واکنشی جز حالت بی تفاوتی یا نهایتا اخم و کمی چندش بروز بدم:n02:

بعضی ها توی اتوبوس مدام براندازت می کنن و به معنای واقعی کلمه به خودت و لباسهات زل میزنن. معمولا وقتی چند لحظه با اون شخص چشم تو چشم نگاه می کنم بیخیال میشه!
یا داری با گوشیت کار میکنی، بغل دستیت زل میزنه ببینه چی می نویسی و چی می بینی. معمولا این موقع ها گوشیمو کج می کنم یا به اون آدم نگاه میکنم تا بفهمه از کنجکاویش ناراضی ام.

توی صف عابربانک بعضی ها خیلی مشتاقن ببینن چقدر موجودی دارم و یا چقدر پول برداشت می کنم طوری که سرشون رو نزدیک گردنم حس می کنم!

به نظر من پوشش بیش از حد غیرمتعارف بعضی از دختر و پسر ها هم به نوعی ناهنجاری حساب میشه. منظورم اونایی هستن که باعث میشن تمام مردم سرشونو برگردونن و بهشون نگاه کنن.

توی خیابون یا آپارتمان ، سروصدای زیاد راه انداختن(ضبط ماشین، بلند حرف زدن با گوشی یا دوستامون، دعوا کردن با همسر...) هم فقط باعث خجالت و نگاه منفی مردم میشه.

یا بعضی ها فکر می کنن چون ماشین چند صد میلیونی دارن می تونن با لباس خونه(دمپایی،شلوارک،آستین حلقه ای..) از خونه بیان بیرون و ماشینشونو هر جا که خواستن وسط کوچه یا جلوی راه بقیه پارک کنن. بدون اجازه سگشونو بیارن توی خونه یا مغازه ت و ..

رفتار غلط یا خلاف عرف جامعه و متضاد با فرهنگ جامعه زیاده. توی بیشتر موارد، رعایت نکردن قوانین اون جامعه و رفتار کردن خلاف فرهنگ عمومی، نابهنجار محسوب میشه. توی هر جامعه ای هم که زندگی کنیم مجبوریم به عرف و قوانینش احترام بزاریم.
به نظر من همین که آسایش بقیه رو ازشون نگیریم و احترام به حق بقیه آدما بزاریم ،هم مصداق رفتار بهنجاره هم تمدن...

در کل ما داریم کنار هم زندگی می کنیم و دیگه توی غار نیستیم و رفتاری که ازمون سر میزنه روی رفتار بقیه هم تاثیر داره.. پس نمیتونیم بگیم رفتارمون به کسی ربط نداره... آدم فقط وقتی که تنهایی و دور از همه کس داره زندگی میکنه میتونه بگه رفتارم فقط به خودم مربوطه...

این موضوع به نظرم توی تاپیک علوم انسانی زده میشد بیشتر دیده میشد.

Atghia
04-12-2014, 21:03
من همیشه و همیشه با بد نشستن اقایون در تاکسی کنار خانمها مشکل داشته و دارم
و متاسفانه بعضی ها در حدی هم نیستند(( یعنی مشخخصا جواب مودبانه ای نخواهیم شنید)) که ادم تذکر بده تا بهتر بشینن!
و مجبوری پیاده بشی!

Demon King
04-12-2014, 23:00
سلام؛

خاطره ای از یکی از آشنایان مونث داریم که میگفتن:

« منتظر اتوبوس بودم، وایساده بودم سر ایستگاه. که یه مرد تقریبا مسن، کنارم ایستاده بود. چند لحظه ای گذشت اون طرف رو نگاه کردم دیدم با عرض معذرت اون مرد با دست تمام آب بینیش رو خارج کرد و ریخت کنار درخت. کاش حداقل احترام منو نگاه میداشت، نزدیک من همچین کاری نکنه. »

نمیدونم دستشویی های توی راه، مدارس و ... رو دیدید که چقدر نجس و کثیفه. گرچه گاهی به علت عدم رسیدگی هست اما گاه حتی مدفوع خودشون رو هم نمیشورن و واقعا عذر میخوام دستشویی رو چنان کثیف میکنن که بلانسبت انگار یک حیوون دستشویی کرده.

مدارس نوساز پس از دو یا سه سال به یک متروکه تبدیل میشن و تمام این مسایل باعث تاسفه که با یک تذکر هم نمیشه از بینش برد، من که هر وقت چنان افراد و اتفاق هایی رو میبینم سریع رد میشم.
یعنی واقعا رعایت کردن بهداشت، تمیزی در خیابان، مدرسه، دستشویی اینقدر سخته که برخی کم شعوران زحمت این کار رو به خودشون نمیدند؟!

MƐΛИĪИƓĿƐSS
04-12-2014, 23:19
تو جامعه ما که ناهنجاری خیلی زیاده.خیلی!!!!!
خیلی نکات میتونم بنویسم ولی به یکیشون اشاره میکنم.
بعضی ها هنوز به این باور و شعور نرسیدن و نمیرسن که وقتی آخر شب از مهمانی میخوان برگردن خونشون به دلیل خداحافظی برای صاحب خونه بوق نزنن.بعضی ها هم هستن که دیگه شعورشون صفره یه ده تا بوق میزنن.
خیلی بدم میاد از این آدم های احمق.

1376MAXIMUM
16-12-2014, 21:54
اقا اینایی که چون خودشون یه عقیده ای یه تفریحی یا هر چیزی رو نمی پسندن و شروع میکنن جلوی خودت بهت چیز گفتن مثلا من دوست دارم پول هایی که جمع میکنم رو خرج لوازم کامپیوترم و ... بکنم ولی مثلا شوهر خالم نه این کار رو منطقی نمیبینه و مثلا یه کنایه ای تیکه ای چیزی بهم میدازه
البته خوب بعضی کار ها هست که متناسب با رسوم یک جامعه نیست اونا درسته مورد انتقاد قرار بگیره ولی چیز های شخصی که فقط مربوط به خود طرف مقابل یا خودمون هست رو حق نداریم مورد انتقاد قرار بدیم مثلا کاری که من میکنم یا دین یا عادت های شخصی که کاری به دیگران نداره
سیگار کشیدن تو جاهای عمومی خیلی ازار دهنده هست مثلا داری یه راهی رو میری یه نفر جلوت سیگار روشن کنه خیلی اعصاب خورد کنه و اذیت میکنه
بدقولی و دروغ گویی اعصاب طرف رو به فنا میده
ادبیات نا متعارف
متلک و تیکه انداختن به دختر ها و دنبالشون افتادن و حتی پاچه خاری که گاها میبینه ادم و فرق هایی که میزارن بعضی افراد با این که اصلا مذهبی نیستم ولی تموم این کار ها مغزم رو داغون میکنه یعنی این جور ادما رو که میبینم دلم میخواهد سیر کتکشون کنم
حرف زدن در مورد مسائل شخصی تو جا های عمومی مثل مدرسه و سر کلاس و تو اتوبوس و مترو و .... ایم رفتار هم به نظر من خیلی ازار دهنده هست
تفاوت قائل شدن و بر تر دونستن افراد به خاطر شغل و دارایی که دارن یا برعکسش
پارتی بازی و .... مثلا تو مطب یک دکتر ۲ ساعت نشستی بعد یهو یکی از فامیلاش میاد و میره تو اتاق و ویزیت میشه کارشون راه میوفته و میرن ماهم برگ چغندر