PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید تبلت

NET DOCTOR
02-12-2014, 20:49
سلام علیکم!

فعلا دوستان جواب ها رو بدون محدودیت پول در نظر بگیرن

آقا اگه یادتون باشه من مشاوره خرید گوشی هم چند مدت پیش تاپیکش رو زدم بعد چند نفری زیر پوست ما خزیدن که آقا لپ تاپ رو بزار واسه داداش شما برو تبلت بگیر که با یه تیر دو نشون زده باشی(هم گوشیه هم لپ تاپ) با این قیمتا خرید دو تاش به صرفه نیست

من 3 کار ازش میخوام : اینترنت، تماشای فیلم، خوندن و نوشتن(آفیس و pdf)

اهل بازی و عکس گرفتن هم به هیچ وجه نیستم لذا کلا این دو کار رو باهاش نشه انجام داد هم مهم نیست فقط از جهت زبان ملت یه چیزی روش باشه

اما با جستجوهایی که کردم چند تا سوال جالب برام پیش اومد

1- در مورد سایز خیلی ها گفتن مشکل پیش میاد و نمیشه راحت باشی با تبلتی که بخوای باهاش فیلم رو دلچسب ببینی(9 تا 10 اینچ)

من به فکرم زد که آدم از هندزفری بی سیم استفاده می کنه

آیا فکرم معقوله یا نه؟ یعنی آدم تبلتش جای گوشیش باشه. یه خرده بزرگترم باشه و با هندزفری جواب مخاطب رو بده نه اینکه یه سینی رو بگیره جلو گوشش!

ضمنا با شغل و کار من اصلا مشکلی نداره که دائم تبلت دستم باشه از اون لحاظ مساله ای نیست

2- تبلت های مبتنی بر ویندوز از نظر من راحت ترن(کلا با ویندوز حال می کنم!)

آیا تبلت مبتنی بر ویندوز با امکان مکالمه داریم؟ من که هر چی گشتم نیافتم

3- مدلی از تبلت ها رو دیدم که هر دو سیستم ویندوز و اندروید رو با هم دارن

آیا اینا تو بازار موجودن؟ قیمتشون چنده حدودا؟

و آیا با اینا میشه مکالمه داشت؟

دوستان دقت کنن که برخی سیم کارت میخورن اما نمیشه باهاشون مکالمه کرد. من هدفم مکالمه است

فعلا بی زحمت همینا رو دقیق جواب بدید چون من وقت خرید یه چیز خیلی وسواس به خرج میدم اما در عوض هیچ وقت پشیمون نمیشم

مرسی

NET DOCTOR
02-12-2014, 23:49
برادران جواب بدید لطفا

NET DOCTOR
04-12-2014, 01:23
نشد ما یه تاپیک در انجمن بزنیم و یه نفر جواب ما رو بده!

آرزو به دل موندیم!

sansa
04-12-2014, 01:40
سلام
چقدر میخواید هزینه کنید .

sansa
04-12-2014, 01:48
خب بزار راهنمایی شفاف بکنم .

1- تبلت هیچ وقت جای گوشی رو نمیگیره . حتی با هندزفری بلوتوث هم خیلی اذیت کننده هست . از نظر شارژ و حمل مداوم یک تبلت !!!
2- برای تماشای فیلم هیچ صفحه نمایشی لذت بخش تر از Amoled نیست . از این نظر تبلت های سامسونگ عالی هستند . چون هم MKV و هم زیرنویس فارسی با تنظیمات صفحه نمایش و زیرنویس رو دارند .
3- تبلت های درست و حسابی ویندوز باید حداقل 4 تا 5 میلیون تومان هزینه کنید که اصلا اقتصادی نیستند !!!
4- Asus یک مدل دارهبه اسم PADphone که هم گوشی هست و هم تبلت . به عبارتی گوشی و تبلتش از هم جدا میشود و به طور جدا گانه میتوان استفاده کرد .

پشنهاد من : به نظرم یا Sony Xperia Z ultra خریداری کن یا Samsung galaxy Note 3
به نظرم فبلت کار شما رو راه میاندازه .

پیشنهاد اول من : Samsung galaxy Tab s 10.1 inch
پیشنهاد دوم من : Sony Xperia z2 tablet
پیشنهاد سوم من : Asus Padphone

NET DOCTOR
04-12-2014, 02:40
مرسی

اول پست گفتم که جواب ها رو بدون محدودیت پول در نظر بگیرید

البته حرف شما درسته و مثلا برخی تبلتای ویندوزی مایکروسافت دوبرابر اکثر لپ تاپای توپ هزینه داره!

پس در کل شما هم مدلی از تبلت ویندوزی که بشه باهاش مکالمه کرد سراغ نیستی نه؟

فبلت ها رو دوستانم پیشنهاد دادن اما مشکلم سایزه که مرددم آیا 5-6 اینچ کفاف می کنه یا همون تبلت 9- 10 اینچ بگیرم برای فیلم

حالا مدلایی که شما گفتی رو بررسی می کنم ببینم چی میشه

تشکر مجدد بابت جوابگویی:n16:

NET DOCTOR
04-12-2014, 03:07
ایسوس که از این مدلش خیلی بد گفته بودن

اما دو تای دیگه واقعا خوب بود

ولی هنوزم دو دلم که به قول شما خیلی اذیت کنه این بزرگی ابعاد یا نه

3274
04-12-2014, 06:07
ایسوس که از این مدلش خیلی بد گفته بودن

اما دو تای دیگه واقعا خوب بود

ولی هنوزم دو دلم که به قول شما خیلی اذیت کنه این بزرگی ابعاد یا نه
اذیت؟
من نوت 12.2 دارم و مطمئنم کوچکتر از این اندازه برام اسباب اذیت باشه چون هم دیگران به تبلتهای کوچک بیشتر به چشم اسباب بازی! نگاه میکنن! نه به چشم یک دستگاه جدی جایگزین لپتاپ ، هم برای تایپ و وبگردی و سایر امور راحت نخواهم بود
حساسیت شما بی مورده
اگر از تبلت ویندوزی خوشت میاد بی شک فقط سرفیس 3 پرو. باقی ویندوزی ها رو طبق تجربه ای که دارم بهیچوجه توصیه نمی کنم هم کند هستن و هم کیفیت نمایشگر افتضاح. در هر حال تبلت ویندوزی = محرومیت از سیمکارت
در بین اندروییدی ها هم فعلا فقط S 10.5 بخاطر کیفیت بی نظیر نمایشگرش. چون در وهله ی اول، تبلت یعنی نمایشگر. اگرم وجود قلم برای نوت برداری و نوشتن برات مهمه شاید تا 6 ماه دیگه نسخه ی S نوت اش هم به بازار بیاد که لازمه صبر کنی
سعی کن بین همین موارد ذکر شده یکی رو انتخاب کنی

sansa
04-12-2014, 10:26
تبلت ویندوزی میخوای Lenovo هم فکر کن . فکر کنم تبلت Yoga 3 بوت دو گانه ویندوز و اندروید داشته باشه و قابلیت مکالمه داشته باشه !!! البته فکر کنم . قیمتش هم حدود 4 تا 7 میلیون بسته به امکانات و پردازنده و فضای ذخیره سازیش هست .

NET DOCTOR
04-12-2014, 14:45
اذیت؟
من نوت 12.2 دارم و مطمئنم کوچکتر از این اندازه برام اسباب اذیت باشه چون هم دیگران به تبلتهای کوچک بیشتر به چشم اسباب بازی! نگاه میکنن! نه به چشم یک دستگاه جدی جایگزین لپتاپ ، هم برای تایپ و وبگردی و سایر امور راحت نخواهم بود
حساسیت شما بی مورده
اگر از تبلت ویندوزی خوشت میاد بی شک فقط سرفیس 3 پرو. باقی ویندوزی ها رو طبق تجربه ای که دارم بهیچوجه توصیه نمی کنم هم کند هستن و هم کیفیت نمایشگر افتضاح. در هر حال تبلت ویندوزی = محرومیت از سیمکارت
در بین اندروییدی ها هم فعلا فقط S 10.5 بخاطر کیفیت بی نظیر نمایشگرش. چون در وهله ی اول، تبلت یعنی نمایشگر. اگرم وجود قلم برای نوت برداری و نوشتن برات مهمه شاید تا 6 ماه دیگه نسخه ی S نوت اش هم به بازار بیاد که لازمه صبر کنی
سعی کن بین همین موارد ذکر شده یکی رو انتخاب کنی

مرسی

خیالم راحت شد

آره به حرفه ای بودن یا نبودن خود فرد هم بستگی داره.برای من که دائم وبگردی می کنم واقعا بهتره سایز بزرگتر

پس باید برم سراغ اندروید چون میخوام همه چی رو با هم داشته باشه

مدلای شما رو هم بررسی می کنم

احتمالا صبر کنم چون هدف من هم بیشتر جمع آوری اطلاعاته فعلا و در سال جدید خریداری می کنم

کامل که آمار دست آدم باشه مطمئنا بهترین خرید رو می کنه

مرسی بابت پاسخگویی

NET DOCTOR
04-12-2014, 14:48
تبلت ویندوزی میخوای Lenovo هم فکر کن . فکر کنم تبلت Yoga 3 بوت دو گانه ویندوز و اندروید داشته باشه و قابلیت مکالمه داشته باشه !!! البته فکر کنم . قیمتش هم حدود 4 تا 7 میلیون بسته به امکانات و پردازنده و فضای ذخیره سازیش هست .

والا تبلتی دقیقا به این نام پیدا نشد.شاید هنوز به بازار نیومده!

مدل 2 بود که اون به درد نمی خورد این خواص رو هم نداشت!

اگه لینکی ازش یافتی یا مدلای مشابه یافتی ممنون میشم بگی

مرسی

NET DOCTOR
04-12-2014, 17:19
آقا فعلا که واقعا متقاعد شدم یکی از دو مدل سونی یا سامسونگ رو بخرم

البته برخی مدلا فرمت mkv رو پخش نمی کنن که مهم ترین فرمت واسه منه و این رو حتما موقع خرید در نظر داشته باشید اگه مثل من اهل فیلم هستید

یه تاپیک واسه اصلی ترین لوازم جانبی این تبلت ها یعنی هندزفری هم زدم که ممنون میشم اونجا هم کمکم کنید

#307 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرسی

3274
05-12-2014, 13:18
نمایشگرهای IPS هر قدرم خوب باشن بلحاظ رنگ مشکی و کیفیت رنگ بپای AMOLED هرگز نمیرسن. به ویژه موقع تماشای فیلم و در محیط تاریک این ضعف LCDها بطرز محسوس و ناراحت کننده ای خودش رو نشون میده
پس همون سامسونگ S 10.5 رو انتخاب کن
من هم با اینکه نوت 12.2 یکی از بهترین صفحات IPS LCD دنیا رو داره اما اگر نسخه ی AMOLED اش بیاد عوضش می کنم

MOSTAFA_ABBASI
05-12-2014, 15:10
سلام دوست عزیز
قوی ترین تبلت اندرویدی بازار رو بهت معرفی می کنم: htc nexus 9
واقعا عالیه .
البته اگر تا 2 3 ماه دیگه صبر کنی اچ تی سی می خواد یه تبلت بهتر از این هم بیرون بده که شاهکاره.:n05:

NET DOCTOR
05-12-2014, 16:17
نمایشگرهای IPS هر قدرم خوب باشن بلحاظ رنگ مشکی و کیفیت رنگ بپای AMOLED هرگز نمیرسن. به ویژه موقع تماشای فیلم و در محیط تاریک این ضعف LCDها بطرز محسوس و ناراحت کننده ای خودش رو نشون میده
پس همون سامسونگ S 10.5 رو انتخاب کن
من هم با اینکه نوت 12.2 یکی از بهترین صفحات IPS LCD دنیا رو داره اما اگر نسخه ی AMOLED اش بیاد عوضش می کنم

مرسی پس با این حساب همون مدل سامسونگ بهترینه واسه من

در مورد هندزفری هم اگر چیزی میدونی ممنون میشم اینجا جوابمو بدی

MOSTAFA_ABBASI
05-12-2014, 16:24
من jabra style دارم حدود 6 7 ماهی میشه ازش خیلی راضیم.

NET DOCTOR
05-12-2014, 16:29
سلام دوست عزیز
قوی ترین تبلت اندرویدی بازار رو بهت معرفی می کنم: htc nexus 9
واقعا عالیه .
البته اگر تا 2 3 ماه دیگه صبر کنی اچ تی سی می خواد یه تبلت بهتر از این هم بیرون بده که شاهکاره.:n05:

ممنون اینم بد نبست اما صفحه نمایش اینم IPS هست.

ضمنا قابلیت نصب کارت حافظه نداره!

اینش رو اعصابه!

حالا باید بیاد ببینیم قیمتشم چنده

احتمال زیاد همون چند ماه دیگه بخرم و لذا مدل دیگه اش هم میاد تا اون موقع ببینم اون چه جوریاست

مرسی

NET DOCTOR
05-12-2014, 16:31
من jabra style دارم حدود 6 7 ماهی میشه ازش خیلی راضیم.

همونجا جواب بده تا من بتونم بحث رو ادامه بدم مدیران نیان بگن تاپیک قفل شد!

MOSTAFA_ABBASI
05-12-2014, 16:40
ممنون اینم بد نبست اما صفحه نمایش اینم IPS هست.

ضمنا قابلیت نصب کارت حافظه نداره!

اینش رو اعصابه!

حالا باید بیاد ببینیم قیمتشم چنده

احتمال زیاد همون چند ماه دیگه بخرم و لذا مدل دیگه اش هم میاد تا اون موقع ببینم اون چه جوریاست

مرسی
ips که عالیه چرا فک می کنی بده؟
ببین اس 4 امولد هست و وان ام 7 هم ips خودت باشی کدوم رو بیش تر می پسندی؟ امولد تو رنگ ها اغراق می کنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره تنها عیبش همینه.
قیمتش که عالیه حداقل 400 دلار و حداکثر 600 دلار.
اون احتمالا تبلت بسیار خوبی خواهد بود و شاید بودجتون بهش نخوره چون اچ تی سی گفته بهترین تبلت تاریخ خواهد بود و قیمتش فضایی
حداقل 750 دلار رو باید داشته باشید.

NET DOCTOR
05-12-2014, 16:58
ببین اس 4 امولد هست و وان ام 7 هم ips خودت باشی کدوم رو بیش تر می پسندی؟ امولد تو رنگ ها اغراق می کنه.

آره تنها عیبش همینه.
اون احتمالا تبلت بسیار خوبی خواهد بود و شاید بودجتون بهش نخوره چون اچ تی سی گفته بهترین تبلت تاریخ خواهد بود و قیمتش فضایی

چی بگم والا نظرات دوستان با هم تناقض داره کمی اما خیلی مهم نیست واسه من اینهمه موشکافی و اینکه حالا یه ذره این بهتره یا اون

ولی برای من مهم ترین مشکلش همین کارت حافظه ایت چون مطمئنا کلی چیز میخوام روش داشته باشه

اگر 750 تا به دست ما برسه که مشکلی نیست اما بعید میدونم

احتمالا خیلی روش میکشن

مرسی مجددا

runner
05-12-2014, 17:22
دوست عزیز تو خرید تبلت و گوشی اولین مشخصه نمایشگر هست که بیشترین کار رو باش دارین بنده نظرم رو OLED ها هست
برای فیلم دیدن از کیفیت مناسبی برخوردارن
برای مطالعه هم شارپنس بودنشون خیلی برای مطالعه لازم هست (که از ppi هم میتونین تشخیص بدین)
قلم هم بدون شک خیلی کمک میکنه مخصوصا تو این سایز برای نوت برداری و کار های اینجوری

در مورد سایز باید بگم من 8 اینچ رو بتون پیشنهاد میدم برای دیدن فیلم هم مناسبه البته خیلی زیاد به عادت کردن و سلیقه خودتون بستگی داره کم کم به هر سایزی عادت میکنین
10 اینچ و 8 رو خودتون تست کنین و انتخاب کنین
شما اگه از محصولات سامسونگ خرید کنین میتونین حتی به جای هندزفری یه ساعت هوشمند بخرین که همه کارتون رو راه میندازه بدون در دست داشتن تبلت

Samsung Gear S

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آیا فکرم معقوله یا نه؟ یعنی آدم تبلتش جای گوشیش باشه. یه خرده بزرگترم باشه و با هندزفری جواب مخاطب رو بده نه اینکه یه سینی رو بگیره جلو گوشش!

آره فکر خوبیه با توجه به این که لوازم برای راحتی کار با تبلت ها اومده مثل همین ساعت های هوشمند

در مورد سیستم عامل باید بگم ویندویز یه سیستم عامل همه فن حریفه و خاصه توش شکی نیست
ولی تنوع محصول کم و در حال حاضر پشتیبانیه پایینش ممکنه آزار دهنده باشه
شما رو اندروید بچرخی بهتره هم بازار خوبی داره هم تنوع برنامه زیاده مخصوصا برای کاربری های آفیس و...

در مورد چند سیستمی هم میشه گفت تمام گوشی ها و تبلت های با سخت افزار قوی و به روز میتونین روشون این حرکت رو انجام بدین
الان اوبونتو رو در کنار اندروید ریختن ولی به صورت رسمی نیست و یه سری کار ها باید خودتون انجام بدین و نصب کنین (در آینده بهتر میشه اولش هست تازه)

پیشنهادات من به شما سامسونگ هست:
این دو مدل قلم ندارن ولی جدید و قوی هستن
Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE با قیمت 1.420.000 حدودا
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE با قیمت 1.620.000 حدودا

اگر هم با قلم میخواین
Samsung Galaxy Note 10.1 SM-P605 3G+LTE با قیمت 2.040.000 حدودا

هرسه از تمام نسل های اینترنت سیم کارت ها پشتیبانی میکنن همراه با مکالمه

runner
05-12-2014, 17:29
در مورد صفحه نمایش باید گفت این یه چیز سلیقه ای هست
شما رنگ هارو تو AMOLED اشباع میبینین ولی این به نظر من خیلی خوبه چون همین امر باعث گرم نشون دادن رنگ ها میشه و تفکیک رنگ ها خیلی بهتره مصرف بهتری هم دارن
پنل های OLED تو نشون دادن رنگ سفید ضعف دارن ولی عمق رنگ مشکی رو خیلی خوب نشون میدن
پنل های LCD تو نشون دادن رنگ سفید خوبن و تو رنگ مشکی خیلی مشکل دارن و به سفیدی میزنه
ممکنه تو فیلم دیدن بیشتر حس بشه بدونین بد نیست
از طرفی هم این نوع (AMOLED) پنل ها زاویه دید خیلی خوبی دارن و زیر نور آفتابم بهترن (این مورد به کنتراست نمایشگر هم برمیگرده)
شما تست کنین دو پنل رو خودتون ، چون سلیقه شما با من فرق داره
در مورد ppi هم اینو بدونین که از حدود 300ppi به بالا رو چشم دیگه قادر به تشخیص نیست پس به نظر من حداقل 300 رو داشته باشه بهتره
رزولویشن هم تا یه جایی قابل قبول هست دیگه سایز های خیلی بالا تبلیغاتی میشه و با چشم عادی تفاوت هاشون قابل تشخیص نیست

NET DOCTOR
05-12-2014, 18:16
مرسی عالی بود

آره تا یه حدی آدم باید بره تو بحر این چیزا و از یه حدی به بعد تبلیغاتی میشه

اون نور آفتاب نکته ظریفی بود که برم بیشتر مطالعه کنم

ضمنا برم در مورد اون ساعت هم باز مطالعه کنم

بازم موردی بود میپرسم

مرسی مجدد

NET DOCTOR
05-12-2014, 18:52
جالب بود واقعا

در مورد کیفیت صفحه نمایش و خصوصا کار در آفتاب حق با شما بود و ضمنا مصرف شارژ رو هم کم می کنه که برای من مهمه

در مورد ساعت هم سوالات زیادی برام پیش اومد

برخی پرسیده بودن که اینا سیمکارت هم میخورن یا نه؟

کلا باید بغل دست اون وسیله باشن تا بتونی ازش استفاده کنی یا مثلا میتونی وقتی میری مثلا توی جلسه توی اتاق دیگه بزاری گوشی یا تبلت رو و 100 متر اونورتر یا بیشتر از روی ساعت چک کنی گوشی یا تبلت رو؟

قابلیت های زیادی دارن از جمله برخی دوربین دارن و برخی نه و ... اما برای من فقط مکالمه مهمه

میخواستم بدونم طرز کار اینا (فقط مکالمه) چطوریه؟

میشه کلا باهاش صحبت کرد؟ اگه میشه باید بگیری دم دهنت؟! و صدای مخاطبت باید تو محیط پخش بشه(شاید نخوای کسی صداش رو بشنوه!)

در مورد ارتباطش با هندزفری یه بنده خدایی توضیح داده بود اما اونجوری که بخوام با این جواب بدم بعد فوری دکمه هندزفری رو بزنم و با هندزفری جواب بدم که فایده نداره چون اونجوری که از همون هندزفری استفاده می کنم

ممنون میشم اینا رو هم جواب بدید

3274
05-12-2014, 19:06

آره تنها عیبش همینه.
دوست عزیز پیشرفتهای فناوری AMOLED جهش قابل توجهی طی سالهای اخیر داشته و مقایسه ی شما مربوط به S4 دیگه امروزه اعتباری نداره
در نوت4 و همچنین تبلت S 10.5 به اذعان همه ی رویووهای تخصصی نمایش رنگها بسیار بهبود پیدا کرده و چیزی به نام اشباع و تمایل سفید به سبز و ... دیگه وجود نداره
پیشنهاد می کنم رویووهای بسیار حرفه ای Notebookcheck رو در این زمینه ببینید بویژه تستهای تخصصی مربوط به Adobe RGB
Galaxy Tab S 10.5 Tablet With Super AMOLED ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
vs.
Galaxy Note 10.1 2014 with IPS LCD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

runner
05-12-2014, 19:16
جالب بود واقعا

در مورد کیفیت صفحه نمایش و خصوصا کار در آفتاب حق با شما بود و ضمنا مصرف شارژ رو هم کم می کنه که برای من مهمه

در مورد ساعت هم سوالات زیادی برام پیش اومد

برخی پرسیده بودن که اینا سیمکارت هم میخورن یا نه؟

کلا باید بغل دست اون وسیله باشن تا بتونی ازش استفاده کنی یا مثلا میتونی وقتی میری مثلا توی جلسه توی اتاق دیگه بزاری گوشی یا تبلت رو و 100 متر اونورتر یا بیشتر از روی ساعت چک کنی گوشی یا تبلت رو؟

قابلیت های زیادی دارن از جمله برخی دوربین دارن و برخی نه و ... اما برای من فقط مکالمه مهمه

میخواستم بدونم طرز کار اینا (فقط مکالمه) چطوریه؟

میشه کلا باهاش صحبت کرد؟ اگه میشه باید بگیری دم دهنت؟! و صدای مخاطبت باید تو محیط پخش بشه(شاید نخوای کسی صداش رو بشنوه!)

در مورد ارتباطش با هندزفری یه بنده خدایی توضیح داده بود اما اونجوری که بخوام با این جواب بدم بعد فوری دکمه هندزفری رو بزنم و با هندزفری جواب بدم که فایده نداره چون اونجوری که از همون هندزفری استفاده می کنم

ممنون میشم اینا رو هم جواب بدید

در مورد ساعت من خودمم هم اطلاعات دقیقی ندارم چون هنوز سعادت تست رو نداشتم!
ولی چیزی که تو سایت نوشته اینه که میتونین از طریق بلوتوث به ساعت برای گوش دادن به موسیقی وصل بشین که حتما باش مکالمه هم میتونین انجام بدین یعنی یه جورایی به هندس فری هم نیاز دارین بدون هندزفری هم رو اسپیکر باید باشه!!!
باید از نزدیک کار کنین باش تا اطلاعات دقیق بدست بیارید باز من چیزی دستگیرم شد بتون میگم
Gear 2 Neo - R381 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این مدلی که من تو پست قبلی گذاشتم نانو سیم هم میخوره!!!!

runner
05-12-2014, 19:38
این دفترچه فارسی یه مدل از این ساعت هاست
Gear 2 - R380 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود کنین و مطالعه کنین توضیحاتش میتونه کمک کنه

تو قسمت مکالماتش اینجوری توضیح داده

به نظر همون یا با اسپیکر یا با هندز فری بلوتوث تماس برقرار میشه

NET DOCTOR
05-12-2014, 19:56
جالبه البته به قول شما باید از نزدیک اینا رو دید و تست کرد

با این حال بعید میدونم خیلی به کار من بیاد چون دیگه خیلی سنگین میشه هزینه ها

فعلا به نظرم با این اوصاف همون تبلت و هندزفری کفایت میکنه

در مورد هندزفری هم اگه اطلاعات دارن دوستان در تاپیک زیر راهنمایی کنن بنده رو

مرسی

runner
05-12-2014, 20:06
جالبه البته به قول شما باید از نزدیک اینا رو دید و تست کرد

با این حال بعید میدونم خیلی به کار من بیاد چون دیگه خیلی سنگین میشه هزینه ها

فعلا به نظرم با این اوصاف همون تبلت و هندزفری کفایت میکنه

در مورد هندزفری هم اگه اطلاعات دارن دوستان در تاپیک زیر راهنمایی کنن بنده رو

مرسی

از اونجایی که سقف قیمت مشخص کردین عرض کردم
در حال حاضر همین کارو بکنین چون این ساعتا اوایل راهن و هم بهتر و هم ارزونترمیشن بعد ها دوست داشتین میتونین تهیه کنین
من فقط گفتم شاید علاقه مند به تکنولوژی باشین و برا تقلب نیاز داشته باشین! :)

NET DOCTOR
05-12-2014, 20:16
از اونجایی که سقف قیمت مشخص کردین عرض کردم
در حال حاضر همین کارو بکنین چون این ساعتا اوایل راهن و هم بهتر و هم ارزونترمیشن بعد ها دوست داشتین میتونین تهیه کنین
من فقط گفتم شاید علاقه مند به تکنولوژی باشین و برا تقلب نیاز داشته باشین! :)

نه من خرم از این پلا گذشته!:n02:

آره برای خریدش دیر نمیشه

راستی در مورد لوازم جانبی این تبلت های سامسونگ چی بخرم

دوستان اولویت بندی کنن

هندزفری که قطعی شد

کیف و کاور و محافظ صفحه نمایش و....

کدوم رو بخرم

چه مدلی و...؟

مرسی

runner
05-12-2014, 20:28

آره برای خریدش دیر نمیشه

دوستان اولویت بندی کنن

هندزفری که قطعی شد

کدوم رو بخرم

چه مدلی و...؟

مرسی

محافظ صفحه بد نیست داشته باشین
برای ضربه گیر بودن و مقاوم بودن بیشتر و ثایت موندن رنگ میتونین از محافظ های Glass شیشه ای استفاده کنین گرون ترین هستن تو بازار نمیدونم برا این مدل ها باشن البته میتونین سرچ کنین تو بازار
اگه گیر نیاوردین محافظ های بوف هم خوبن ولی به دلیل پلاستیکی بودن بعد یه مدت رنگشون کدر میشه که باید تعویض کنین قیمت مناسبی هم دارن
چیزی به ذهنم نمیرسه فعلا شاید کیف های 360 هم بدرتون بخوره برا فیلم دیدن هم پایه میشه!!

بازم میگم نمیدونم اینا برا مدل خاص شما باشه ولی بگردین! :n02:

3274
05-12-2014, 20:51

آره برای خریدش دیر نمیشه

دوستان اولویت بندی کنن

هندزفری که قطعی شد

کدوم رو بخرم

چه مدلی و...؟

مرسی
در مورد لوازم جانبیش توی آل دیجیتال هر چی لازم باشه توی ص مخصوص کالا میتونید ببینید. من کل لوازم جانبی اصلی نوت 12.2 و خودش رو از همونجا تهیه کردم(غیر از هاب Lan+2 USB" to microUSB" که ناچار شدم از ebay تهیه کردم) و جمعا این لوازم جانبی ها خودشون 1 تومن شد!
پیشنهاد در هر حال استفاده از لوازم جانبی اصلی هست
مثلا اگر گیر آمد اسمارت کاور اصلی خود سامسونگ رو تهیه کنید. گرچه قیمتش گاه تا دو برابر سایر نمونه های مشابهه ولی از لحاظ کیفیت و همچنین عملکرد هوشمند برتری داره بر نمونه های مشابه
محافظ ضدخش هم همونطور که توی یک تاپیک دیگه گفتم بنظر من بیشتر برای گوشیها و تبلتها جنبه ی کلاه برداری داره چون صفحات عموما مقاوم و ضد خش هست و خود اسمارت کاور هم به بهترین شکل ممکن عمل محافظت رو صورت میده . مگر اینکه قرار باشه دست بچه بدین که فقط در اون صورت پیشنهاد میشه
ضمن اینکه هر کی دیدم محافظ به اصطلاح ضد خش انداخته کیفیت نمایشگر افت کرده و بازتاب نور از صفحه بیشتر شده که آزار دهندست
هدست بلوتوث تابحال نیازم نبوده و تهیه نکردم اما سایر لوازم جانبی بستگی داره به نیاز کاربر
مثلا من اینا رو تهیه کردم و اگر در موردشون سوالی بود درخدمتم:
اسمارت کاور
محافظ ژله ای
LCF MHL HDMI OTG Connection kit
Samsung ET-UP900UBEG
mhl to VGA
mhl to A/V Composite
آداپتور 4 آمپری برند ihave
mini TV Tuner Digital ProVision
و ..

runner
05-12-2014, 20:56
محافظ ضدخش هم همونطور که توی یک تاپیک دیگه گفتم بنظر من بیشتر برای گوشیها و تبلتها جنبه ی کلاه برداری داره چون صفحات عموما مقاوم و ضد خش هست و خود اسمارت کاور هم به بهترین شکل ممکن عمل محافظت رو صورت میده . مگر اینکه قرار باشه دست بچه بدین که فقط در اون صورت پیشنهاد میشه

بله این امر هست ولی این مدل هایی که معرفی شده تو پست 21 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هیچ کدوم از ضد خش بودن تو مشخصات گفته نشده

NET DOCTOR
05-12-2014, 20:59
یعنی در کل نظر شما اینه که محافظ نداشته باشیم هم مشکلی پیش نمیاد؟

قرار فقط خودم استفاده کنم. از این روها هم به کسی ندادم که بیاد دست بزنه به تبلتم!

پس اگه خودم استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد(منظورم در دراز مدته چون معلوم نیست چند سال دیگه حال داشته باشم دوباره تبلت بخرم!)

چند تا از اونایی که نوشتید که کلا نمی دونم چیه!

ممنون میشم توضیح کلی بدی در موردشون بلکه خوشم اومد و به در منم خورد

اسمارت کاور رو کامل تر توضیح بده.

ضمنا اگه محافظ لازم نیست این ژله ای که نوشتی چیه پس؟!

مرسی

NET DOCTOR
05-12-2014, 21:01
بله این امر هست ولی این مدل هایی که معرفی شده تو پست 21 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هیچ کدوم از ضد خش بودن تو مشخصات گفته نشده

پس اینایی که من میخوام ضد خش نیستن!

پس محافظ بخرم؟

ضمنا اینایی که قلم نداره می تونم قلم بگیرم جداگانه؟

اصل گیر میاد یا هر چی باشه خوبه؟

runner
05-12-2014, 21:27
پس اینایی که من میخوام ضد خش نیستن!

پس محافظ بخرم؟

ضمنا اینایی که قلم نداره می تونم قلم بگیرم جداگانه؟

اصل گیر میاد یا هر چی باشه خوبه؟

من چندتا سایت رو با سایت سازنده چک کردم چیزی از محافظ صفحه مثل Corning Gorilla Glass 3 ندیدم :n02:
ولی خوب به اون معنی هم نیست که قراره خط و خش بیافته!
تو مصرف عادی مشکلی براش نباید پیش بیاد مگر اینکه اتفاق خاصی براش بیافته!
برا قلم هم ساپورت نمیکنن بجز مدل سوم
با یه محافظ خیالتون راحتتر میشه

3274
06-12-2014, 00:36
یعنی در کل نظر شما اینه که محافظ نداشته باشیم هم مشکلی پیش نمیاد؟

قرار فقط خودم استفاده کنم. از این روها هم به کسی ندادم که بیاد دست بزنه به تبلتم!

پس اگه خودم استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد(منظورم در دراز مدته چون معلوم نیست چند سال دیگه حال داشته باشم دوباره تبلت بخرم!)

چند تا از اونایی که نوشتید که کلا نمی دونم چیه!

ممنون میشم توضیح کلی بدی در موردشون بلکه خوشم اومد و به در منم خورد

اسمارت کاور رو کامل تر توضیح بده.

ضمنا اگه محافظ لازم نیست این ژله ای که نوشتی چیه پس؟!

مرسی
اونایی که از روی اسمشون متوجه نشدی کافیه توی گوگل جستجوش کنی
نمایشگرش درسته که گوریلا گلس نیست اما مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی داره. وگرنه همون قلم خودش تابحال خط خطیش کرده بود!
همونطور که گفتم نصب این محافظهای ضدخش باعث بدقیافه شدن گوشی/تبلت، افزایش بازتاب نور، کاهش کیفیت تصویر و تا حدودی هم کم شدن واکنش لمسی میشه و لذا اصلا توصیه نمیشه مگر برای موارد خاص. مثلا برای تبلت ویژه ی اطفال و یا کاربرد در شرایط سخت و کارگاهی و ...
مثلا من زمانی نوکیا N8 با ص گوریلا گلس ضدخش رو 2.5 سال داشتم یک نقطه هم روی بدنه یا شیشه اش ننداخته بودم دادمش به یک مهندس کامپیوتر، همیشه میذاشت توی جیبش و همچنین میداد دست بچش ظرف 6 ماه تمام صفحش رو خط خطی کرد.اینجور افراد بی سلیقه هم براشون واجبه!:n31:
محافظ ژله ای پشت و اطراف بدنه رو در برابر ضربات محافظت میکنه. صرفا برای داخل خانه مناسبه. این رو من برای زمانی تهیه کردم که برای مدت طولانی نخوام ببرمش بیرون.

اگر قراره همراه کتاب و خرت و پرت و ... و یا حتی داخل کیف دستی به بیرون از خانه برده بشه در هر حال واجب میشه smart book cover البته اصل سامسونگش رو که یک کیف ارگونومیک و هوشمند هست و مقاومت زیادی هم دربرابر هر نوع ضربه داره براش تهیه بشه. ضمن اینکه این بک کاور کاربرد استند رو هم داره که خیلی بکار میاد و در تصویر زیر نمایش داده شده. قیمت نمونه ی اصلی حدود 225 ت هست.
هوشمند بودنش هم از این جهته که با بستنش ص تبلت خاموش میشه و با باز کردنش ص تبلت روشن میشه.در حالیکه بوک کاورهای متفرقه که تا یک سومش هم قیمت دارند از این ویژگی بی بهره اند

runner
06-12-2014, 00:43
وگرنه همون قلم خودش تابحال خط خطیش کرده بود!

دوست عزیز قلم نوکش که از سرامیک یا فلزی نیست که رو شیشه خط بندازه
در ضمن Tab S قلم نداره که!

3274
06-12-2014, 00:53
عزیزم تبلتها غیر از سرفیس مایکروسافت قلم ندارن مگر سری نوت سامسونگ
مقاومت نمایشگر تبلتهای سری نوت با سری Tab جدید با هم یکسانه. پس وقتی قلم روی اون خش نمیاندازه یعنی مقاومت این هم مثل اون بالاست. به این میگن مقایسه
محض اطلاع، نوک قلم هم از پلاستیک بسیار سخت هست. همینکه نمیتونه خش بیاندازه یعنی صفحه ی مقاومی دارن ولو که گوریلا گلس نباشه
البته نمیدونم منظور شما از فولاد و سرامیک چی بود اما اگه قراره با دریل و سرامیک بیفتید بجون تبلت، 6 تا محافظ ضدخش هم نصب کنی بیفایدست

runner
06-12-2014, 01:11
مقاومت نمایشگر تبلتهای سری نوت با سری Tab جدید با هم یکسانه. پس وقتی قلم روی اون خش نمیاندازه یعنی مقاومت این هم مثل اون بالاست. به این میگن مقایسه
محض اطلاع، نوک قلم هم از پلاستیک بسیار سخت هست. همینکه نمیتونه خش بیاندازه یعنی صفحه ی مقاومی دارن ولو که گوریلا گلس نباشه
البته نمیدونم منظور شما از فولاد و سرامیک چی بود اما اگه قراره با دریل و سرامیک بیفتید بجون تبلت، 6 تا محافظ ضدخش هم نصب کنی بیفایدست

شما متوجه نشدی من دارم میگم اگر هم قلم داشته باشه خط نمیندازه
مقاومت صفحه بالاست ولی قلم ملاک نیست که شما میگی اگه مقاومتش پایین بود قلم هم خط ختیش میکرد!
حالا میخوان نوت باشه یا S قلم با نوک پلاستیکی هرچقدرم محکم باشه روی صفحه های تلبت های نوت یا S خط نمیندازه که ما قلم رو ملاک قرار بدیم
در مورد باقیه اشیا باید بگیم اگه به طور اتفاقی یه شی فلزی یا سخت حالا به هر طریقی به صفحه بدون محافظ برخورد کنه معلوم نیست چه بلایی سرش میاد ولی اگه یه محافظ روش باشه نهایت اول اون محافظ خراب میشه!
کسی نمیخواد به جونش بیافته اغراق نمیخوایم بکنیم که اتفاق همیشه هست

در مورد افت کیفیت بنده خودم رو صفحه OLED محافظ گلس انداختم اصلا اینایی که میگین نیست افت کیفیت یا ضعیف شدن تاچ!

3274
06-12-2014, 13:49
عزیز شما داری مشاوره میدی به ایشون یا دعوا داری با دیگران؟!
بنده از ابتدا دارم نظر خودم رو بر اساس تجربیاتم میگم. شما مخالفتی داری بسیار خوب نظر خودت رو بگو بدون کار گرفتن به دیگران. در حالیکه شما هی دائم داری گیر میدی به نظرات دیگران و با جنجال میخوای نظرت رو بکرسی بنشونی!
---------------------
جالبه این روحیات فقطم توی P30 هست نه PT یا موبایلستان!
-----------------------------
آقای NET DOCTOR من چون حوصله ی برخی اخلاقیات افراد رو ندارم اشتراکم رو از این تاپیک برداشتم. شما امری در زمینه ی مشورت داشتی توی پیغام خصوصی مطرح کن

MOSTAFA_ABBASI
06-12-2014, 15:08
دوست عزیز htc flyer و nvidia tegta note قلم دارن یه چن تا تبلت دیگه هم بودن قلم داشتن الان حضور ذهن ندارم.

MOSTAFA_ABBASI
06-12-2014, 15:11
دوستان سختی این نوع نمایشگر ها به دلیل وجود gorilla glass 3 بسیار بالاست.
اگر محافظ صفحه بزارید یا نزارید در هنگام ضربه حتی 1% هم تفاوت ایجاد نمی کنه.:n33:
چیزی که بتونه رو این شیشه ها خط بندازه یه چیزی باید باشه در حد سختی الماس حالا 2 3 پله پایین تر.:n06:

brad pitt
07-12-2014, 21:33
سلام
ضمن عرض تشكر پيشاپيش بابت پاسختون

قصد خريد تبلت ايسوس درم ولي وارد نيستم
گفتم مشاوره اي كنم

دوربين كه راستش در تبلت مهم نيست . همون قابليت مكالمه و نت و وايبر و و فيلم و گاهي بازي واسم مهم هست
فايل پي دي اف هم بخونه و كلن استفاده عادي و روزمره
كلن يك استفاده معمولي

خواستم بدونم بين 3 مدل زير كدوم بهتر هست نسبت به قيمت و امكانات

1. مدل اول و بگيرم ؟ رمش 12 هست مموري 8 و بعد مموري و تا 16 يا 32 ارتقا بدم :
ميشه رم و هم ارتقا داد ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2014)-FE170CG-Dual-SIM-A-8GB/تبلت-ایسوس-فون-پد-7-(2014)-دو-سیمکارته-A-مدل-8-گیگابایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
يا تقريبن 200 تومان بذارم روي پولم و مدل 2 يا 3 بخرم ؟
آيا اين 200 تومن ارزش داره يا همون مدل اول كافي هست ؟ ( اگر دوربين لازم نباشيم )
آيا رم هم قابل ارتقا هست ؟

2.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تبلت-ايسوس-فون-پد-7-FE375CG-دو-سيمکارته-8-گيگابايت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر مدل 2 به نظرتون با همين 8 گيگ بخرم و بعد جدا يه مموري 8 يا 16 اضافه ش كنم يا مورد 3 ؟

3.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تبلت-ايسوس-فون-پد-7-FE375CG-دو-سيمکارته-16-گيگابايت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان من زياد وارد نيستم . يچيزه خوب هم از لحاظ بدنه و كيفيت و هم سخت افزار خوب در اين رنج قيمت ميخوام

اين هم در سايت ديجي كالا مقايسه :

ممنون

Last edited: در 10 دقیقه قبل

samir.1234
11-12-2014, 21:23
سلام دوستان

من يه sony z دارم كه ميخوام بفروشم و يه مقدار پول بزارم يه تبلت تا 1200-1300 بخرم...

ابتدا اينكه من زياد اهل بازي نيستم!

بيشترين استفاده اي هم كه دارم از اينترنت هست و بروز رساني سايت ها و خوندن مقاله و كارهاي دانشگاهي و ...!

ابتدا بهم بگين تبلت اندرويدي واسم مناسبه يا ويندوزي ؟!

مثلا براي بروزرساني سايت تبلت اندرويدي مشكلي نداره؟!
يا خوندن مقالات pdf , word و ...

ويرايش فايل هاي word هم زياد انجام ميدم ...

بعد دو تا تبلت هم گير آوردم
ببينيد كدوم بهتر هستش و اگه انتخابي هم شما داريد بهم بگيد ممنون ميشم
سيمكارت خور بودن تبلت هم خيلي مهمه واسم! چون اكثرا استفاده من اينترنت هست ديگه ...

Lenovo Yoga Tablet 10 HD Plus
ASUS Transformer Pad