PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انصراف از تحصیل یا گرفتن مدرک کاردانی؟!

hamed29
30-11-2014, 00:36
سلام
دانشجوی کارشناسی پیوسته برق الکترونیک هستم و بنا به دلایلی میخوام ترک تحصیل کنم. تعداد واحدهایی که پاس کردم از 70 تا خیلی بیشتره و عملاً میتونم 2 تا کار انجام بدم:

»» درخواست بدم که دانشگاه با مدرک فوق دیپلم من رو به نظام وظیفه معرفی کنه.
»» انصراف بدم و با مدرک دیپلم برم خدمت.

اگه فوق دیپلم بگیرم برای ادامه تحصیل باید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم که نسبت به کنکور کارشناسی پیوسته خیلی سخت تره!

با توضیحاتی که کاربران در تاپیک مشاوره در مورد خدمت سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارائه دادن، هنوز یه سؤال برام بدون جواب مونده:

اگه کاردانی بگیرم با کنکور کاردانی به کارشناسی در چه دانشگاه هایی میتونم قبول بشم؟
دفترچه سازمان سنجش رو که نگاه کردم اکثرشون فنی حرفه ای بودن، در حالیکه من دانشگاه سراسری درس خوندم و چارت واحدهای ما احتمالاً کمی فرق میکنه.
از نظر آموزشی با مدرک کاردانی دانشگاه سراسری میتونم کارشناسی رو در فنی حرفه ای بگیرم؟

اما اگه انصراف بدم، مدرکی نمیدن ولی بعداً اگه بخوام ادامه تحصیل بدم، میتونم کنکور شرکت کنم؛ بعد واحدهایی که پاس کردم، تطبیق بشه و ادامه واحدها رو بگذرونم. البته منظورم همون کنکوری هست که از مدرسه میرن دانشگاه!
اینطوری واحدهایی که میگذرونم همون واحدهای کارشناسی سراسری خواهد بود.

آیا جایی از حرفهام اشتباهه؟!
به نظر شما کدوم راه بهتره؟

#25901 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مدرک کاردانی رو میدن.
کنکورش سختتر نیست کمی بخونید میتونید خیلی راحت قبول بشید چونکه تعداد شرکت کننده ها نسبت به کنکور سراسری خیلی خیلی کمتر هست همینطور تعداد درسها خیلی کمتر هست فقط چند درس رو باید بخونید مثلا واسه رشته من 3 یا 4 درس رو باید می خوندیم. در حالی که واسه سراسری کل دروس رو باید بخونید از همه پایه ها.
همچنین چون چند سالی از دبیرستان میگذره بیشتر دروس رو فراموش کردید احتمالا ولی الان چون تازه دانشگاه تموم میکنید درسا یادتون هست.
اگه دوباره بخاید کنکور بدید جو روانیش هم هست اینکه همه این سال ها عمرتون تلف شده و دوباره باید با سنین پایینتر سر کلاس بشینید. در حالی که اگه کنکور کاردانی به کارشناسی بدید 2 سال جلوتر میفتید تا اینکه بخاید دوباره 4 سال از اول بخونید.
کنکور سراسری عمومی هست همه شرکت می کنند ولی کاردانی به کارشناسی کنکور بدی فقط با هم رشته ای های خودت رقابت داری.
واسه سراسری چون رقابت زیاد هست باید خیلی بیشتر تلاش کنی ولی واسه کاردانی به کارشناسی چند ماه بخونی میتونی جای خوب قبول بشی.
فقط مشکلی که هست چون کنکور کاردانی به کارشناسی بیشتر واسه فنی حرفه ای ها بوده دانشگاه دولتی مثل سراسری به اونصورت نداره و فقط هم چند دانشگاه دولتی خوب داره. اما غیر انتفاعی و آزاد شبیه به سراسری هست بیشتر اونهایی که توی سراسری هست اینجا هم هست. میتونی دفترچه انتخاب رشته رو از سایت سنجش بگیری تا همه چیز دستت بیاد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عاقلانه ترین کار اینه که مدرکت رو بگیری چون هم توی سربازی چونکه درجه داری برات خیلی بهتر هست هم دو سال جلو میفتی.هم اینکه بعد سربازی ممکنه دیگه حال و حوصله درس خوندن رو نداشته باشی که در اون صورت حداقل مدرک کاردانیت رو داری.هر موقع هم خواستی میتونی ادامه بدی.
در ضمن طبق دفترچه سال 93 سراسری با مدرک کاردانی هم میتونی کنکور بدی

#25905 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داداش کلا داری اشتباه میکنی . من یه تجربه هایی دارم که اگه بگم باز یه سری افراد میان زیرش داستان مینویسن واسه همین دیگه نمیگم اما بهت اطمینان میدم اگه کلا بزاریش کنار بدجوری پشیمون میشی اگه دیگه نمیتونی ادامه بدی بگو مدرک معادل کاردانی بهت بدن .این که از اول بیای با بقیه بشینی و کارشناسی رو از ابتدا بخونی حتی اگه واحدهات رو هم قبول کنن خیلی بهت سخت میگذره .من یه بار نظیرش رو در مقطع کاردانی تجربه کردم میتونم بگم از سربازی هم سخت تره کلا زجرکش میشی و نمیتونی تحمل کنی چون حالت تکرار پیدا میکنه و اذیت میشی به هیچ وجه این کارو نکن .کلا لپ کلامم اینه که نه فقط در مورد دانشگاه بلکه در تمام مراحل زندگی هیچ وقت سعی نکن کاری رو از اول انجام بدی یا برگردی عقب چون بار دومش از بار اول خیلی سخت تر و غیر قابل تحمل تره .

سربازی رفتن با مدرک دیپلم هم معلومه دیگه یه جاهایی مثل معافیت و مرخصی اینطور که شنیدم بهتر باهات راه میان اما پست هایی که میدن به مراتب سخت تره .اونایی که دانشگاهین یه مقدار ممکنه مسئولیتشون سنگین تر باشه اما وضعشون از سربازه دپلمه بهتره .یه مثالش همین خدمت در مناطق درگیر یا لب مرزه یا بد اب و هوا .درسته که هر کسی با هر مدرکی ممکنه هرجایی بیفته اما خدمت در اینگونه مناطق احتمالا اولویت با افرادیه که مدرک تحصیلیشون پایین تره .البته من فقط شنیدم و مطمئن نیستم که واقعا اینطور باشه چون هنوز قسمت نشده تجربش کنم

یا علی

#25907 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خیالت تخت، اصلا هم سخت تر از کنکور سراسری نیست هیچ، آسون تر هم هست پس کلا این رو از فکرت بیرون کن که سخته

#25909 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اصلا کنکور کاردانی به کارشنای ازاد و علمی کاربردی برداشته شده .......

paranoid_android
30-11-2014, 11:36
گذشت اون سال هایی که کنکور کاردانی به کارشناسی سخت تر از کنکور سراسری و ارشد بود... همانطور که خودتون هم می دونید دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و یکسری از غیرانتفایی ها بدون کنکور پذیرش دارن.
چون دانشگاه دولتی درس خوندید میتونید با یه مقدار درس خوندن توی کنکورش هم قبول بشید، یا اینکه می تونید برای کنکور ارشد سرمایه گذاری کنید و یه دانشگاه بهتر قبول بشید.

تحت هر شرایطی انصراف از تحصیل کار بسیار اشتباهیه. روی تطبیق واحدها خیلی حساب باز نکنید، دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی روی مطابقت واحدها خیلی اذیت میکنن و خیلی از واحدهای دروس اصلی و تخصصی رو تطبیق نمیدن اصلا...

hamed29
30-11-2014, 13:02
گذشت اون سال هایی که کنکور کاردانی به کارشناسی سخت تر از کنکور سراسری و ارشد بود... همانطور که خودتون هم می دونید دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و یکسری از غیرانتفایی ها بدون کنکور پذیرش دارن.

با مدرک کاردانی دولتی میشه کارشناسی ناپیوسته در این مؤسسات قبول شد؟
چون سیستمشون فرق میکنه؛ اونها فنی هستند ما نهایت کار عملی که داشتیم توی آزمایشگاه بود!

اگه بخوام کاردانی بگیرم، دانشگاه دولتی میشه کارشناسی ناپیوسته قبول شد؟
ترجیح میدم تا جایی که میشه دانشگاه شهریه ای نباشه!

تحت هر شرایطی انصراف از تحصیل کار بسیار اشتباهیه. روی تطبیق واحدها خیلی حساب باز نکنید، دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی روی مطابقت واحدها خیلی اذیت میکنن و خیلی از واحدهای دروس اصلی و تخصصی رو تطبیق نمیدن اصلا...

در صورت انصراف اگه دوباره کنکور بدم و کارشناسی پیوسته دولتی قبول بشم، بعد قبول نمیکنن؟ یعنی واحدها تطبیق نیمشه؟

چون دانشگاه دولتی درس خوندید میتونید با یه مقدار درس خوندن توی کنکورش هم قبول بشید، یا اینکه می تونید برای کنکور ارشد سرمایه گذاری کنید و یه دانشگاه بهتر قبول بشید.

منظورتون از ارشد چیه؟ :n13: خُب اول باید کارشناسی رو بگیرم دیگه!
مگه کاردانی به کارشناسی ارشد پیوسته هم داریم؟:n02:

hrgh2010
16-12-2014, 21:21
سلام داداش عزیزم. من دقیقاً وضعیتم مثل تو بود. کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری. تنها فرقش این بود که قدرت می خوندم.
مدرک کاردانی رو بهمن 92 گرفتم. توی 5-6 ماهی که فرصت بود نشستم به خوندن. خیلی هم کم خوندم. در حدی که اگه بخوام مفید کلش رو جمع کنم شاید بشه یه هفته. چون از رشته های مهندسی زده شده بودم و یه علاقۀ کمی هم به معماری داشتم این رشته رو انتخاب کردم. آزمونش هم وسط تابستون. رفتم امتحان دادم نتایج که اومد توی بهترین دانشگاه روزانه‌ای که می‌شد قبول شد، پذیرفته شدم! :n04: اصلاً امیدی به قبولی نداشتم. پس فکر نکن قبول شدنش سخته. من هم اصلاً آدم نخبه‌ای نیستم. یه درصد خیلی پایینی درسای تخصصی رو زده بودم و یه درصد متوسطی هم درسای عمومی. کارنامه قبولی‌ها تو همین فوروم هست. بگردی پیدا می‌کنی. تازه درصد پذیرش هم سال به سال بالاتر می‌ره. از این بابت خیالتون راحت.
به نکته ای که هست چون گرفتن مدرک همون انصراف هست نه توی کاردانی به کارشناسی می‌تونید رشتۀ قبلیتون رو انتخاب کنید نه موقعی که رفتید سربازی و بخواید دوباره از نو کنکور سراسری بدید.
چون رشتۀ غیرمرتبط باید برید اگه قبول شید نهایت 10 واحد اضافی مربوط به درسای کاردانی رشته‌ای که قبول می‌شید رو باید بگذرونید (هر وقت که شد: همزمان با واحدای اصلی، بعد از اونا، ترم تابستون) ولی برای ارشد دوباره می‌تونید رشتۀ قبلیتون رو بخونید.
از اینجا به بعد براساس وضعیت شخصی خودتون باید تصمیم‌گیری کنید. قضیه سربازی، کار و خیلی چیزای دیگه پیش می‌آد.
من خودم اینجا که قبول شدم یه ترم رفتم دیگه ول کردم. (الآن حکم ترک تحصیل برام اومده! :n09:) چون فهمیدم (اگرچه خیلی دیر) درس به درد من نمی‌خوره. (البته راه‌حل جایگزینی براش پیدا نکردم، دارم بیخودی ول می‌چرخم، فکر و خیال دیوونم کرده)
پس بازم می‌گم براساس شرایط خودتون باید تصمیم بگیرید. تصمیمی که خیلی مهمه. کاملاً منطقی و به دور از احساس باید تصمیم بگیرید. (که خدای نکرده به حال و روز من نیفتید)
از اون طرف سال به سال ارزش مدرک داره پایین می‌آد. اگه بخواید. برید سربازی برگردید دوباره کنکور بدید این مدرکی که خواهید گرفت به دردتون می‌خوره؟
اگه از لحاظ مالی مشکلی ندارید و بعد از درس از هر لحاظ از طرف خانوده پشتیبانی می‌شید (حتی اگه مدرک به دردتون نخورد سرمایه برای کار دیگه‌ای در اختیارتون می‌ذارن؟) و به تحصیل علاقه دارید برید دنبال درس. وگرنه درس به دردتون نمی‌خوره چه کاردانی به کارشناسی بخونید چه از اول.
درهرحال بازم آینده مشخص نیست شاید هم خوندید و توی مسیری قرار گرفتید که خوشبخت شدید.
برای انتخابتون یه استخاره خوب بگیرید و به خدا توکل کنید و همه چیز رو به خدا واگذار کنید. ایشالا که موفق باشید.
سوالی هم بود در خدمتتون هستم.

Khan gholi
16-12-2014, 21:41
فقط یک چیز رو مد نظر داشته باشید اینکه فقط و فقط میشه یکبار دانشگاه دولتی درس بخونید و دولت هزینه تحصیل شما رو میده.برای کارشناسی دوباره باید از دانشگاه های پولی استفاده کنید

hamed29
17-12-2014, 01:44
با تشکر فراوان از راهنمایی کاربران محترم :n16:

من رفتم انصراف دادم و درخواست نوشتم برای مدرک کاردانی.

V!Ci
20-12-2014, 19:33
آقا نمیدونم واسه شما سخته یانه ولی واسه من روزایی که به انصراف فکر میکردم و انجامش دادم دردناک بود.دقیقا اون روزی رو که نوشتم:اینجانب فلانی دانشجوی فلان با 88واحد پاس کرده درخواست انصراف از تحصیل و دریافت مدرک کاردانی رو دارم یادم هست.منم سراسری بودم.چند سال گذشت..
حالا سوالم اینه که کدوم دانشگاه ها میتونم ثبت نام کنم برای کاردانی به کارشناسی.ثبت نامشون کی هست ؟کلا چیزای مربوط به کنکورو یادم رفته.فقط یادمه کنکور اوایل تابستون بود..:n32:همین الان تو یه سایت دیدم سری ثبت نام بدون کنکور داشگاه غیرانتفاعی تا فردا مهلت داره.اگه سریع بتونید جوابمو بدید ممنون میشم.

hrgh2010
21-12-2014, 13:39
این دوتا اطلاعیه مال سازمان سنجشه. لینک سومی رو هم نگاه کن شاید اطلاعاتی داشته باشه. برای دانشگاه های آزاد و ... برو تو سایتشون نگاه کن. تو همین فروم هم کلی تاپیک هست که کامل همه چیزو توضیح دادن. سرچ کنی حتماً پیداشون می کنی.
1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

A_two_sa
15-01-2016, 15:42
سلام
ببخشید تاپیک زیرخاکی رو بالا میکشم، ولی ضروری بود. میخواستم بدونم مگه میشه کسی انصراف بده، مدرک معادل فوق دیپلم بگیره و بعد از سربازی بیاد تو آزمون کاردانی به کارشناسی (همون کارشناسی ناپیوسته ) شرکت کنه ؟ چون من تو آیین نامه دانشگاه ازاد خوندم نمیشه .

hrgh2010
25-01-2016, 19:18
سلام
بله که می شه! حتی اگه تا شیش ترم تونستید مدرک معادل بگیرید، نیازی نیست که سربازی برید، اگه کاردانی به کارشناسی قبول شدید می تونید بدون مشکل دانشگاه برید. پس این دوستانی که وضعیتشونو بالا گفتن می خوان چه کار کنن؟ البته من وضعیت دانشگاه سراسری رو می دونم، ممکنه آزاد آیین نامه هاش فرق داشته باشه. بهترین راه برای اینکه مطمئن بشید اینه که برید از آموزش دانشگاتون سوال بپرسید، البته از کسی که سر در می آره.

hamed29
25-01-2016, 21:43
نکته ای که باید دقت کرد اینه که وقتی شما از تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته انصراف دادید و مدرک کاردانی گرفتید اگه بخواید در همون رشته کارشناسی بگیرید رشته محلهای کمتری برای انتخاب در مقطع کاردانی به کارشناسی وجود داره

Sajjad.1996
04-04-2016, 20:24
سلام منم همین وضعیت دارم و میخوام انصراف بدم و یه بار تغییر رشته دادم اومدم برق اما الان اصلا به برق علاقه ای ندارم و پاس کردن خیلی سخته ولی بخاطر وضعیت نظام وظیفه فقط یه بار میشه تغییر رشته داد و چون یه بار تغییر رشته دادم دیگه نمیتونم بدم تصمیم گرفتم انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم حالا میخوام بدونم میتونم تو کنکور شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم برا کارشناسی ناپیوسته یا باید برم سربازی؟؟؟؟
اگه میشه بهم بگین چون خیلی برام مهم
مرسی

Pr0m3en
04-04-2016, 20:42
سلام منم همین وضعیت دارم و میخوام انصراف بدم و یه بار تغییر رشته دادم اومدم برق اما الان اصلا به برق علاقه ای ندارم و پاس کردن خیلی سخته ولی بخاطر وضعیت نظام وظیفه فقط یه بار میشه تغییر رشته داد و چون یه بار تغییر رشته دادم دیگه نمیتونم بدم تصمیم گرفتم انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم حالا میخوام بدونم میتونم تو کنکور شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم برا کارشناسی ناپیوسته یا باید برم سربازی؟؟؟؟
اگه میشه بهم بگین چون خیلی برام مهم
مرسی
بعید میدونم گیر بدن
تا وقتی تو مراکز آموزشی مجاز مشغول به تحصیلی معافی

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

hrgh2010
04-04-2016, 20:53
بستگی داره به اینکه وقتی می گید تغییر رشته دادید یعنی انصراف دادید از رشته قبلیتون، بعد دوباره کنکور دادید رشته برق قبول شدید، یا اینکه تو همون دانشگاه تغییر رشته دادید؟ اگه انصراف دادیدیک بار و بخواهید دوباره انصراف بدید نمی تونید تا حل شدن مشکل سربازیتون ادامه تحصیل بدید، اگه تا حالا انصراف نداده باشید برا ادامه تحصیل یک شرط رو باید رعایت کنید، مجموع ترم هایی که تا حالا از معافیت تحصیلی استفاده کردید: یعنی هرچند ترمی که تو رشته قبلیتون خوندید به علاوه این چند ترمی که برق خوندید باید کمتر از شش ترم باشه، در این صورت می تونید مدرک معادل کاردانی بگیرید و اگه تو آزمون کاردانی به کارشناسی قبول بشید می تونید ادامه بدید. اگه که می خواید از اول بخونید، یعنی کنکور سراسری بدید نباید مدرک معادل بگیرید. سوالی بود در خدمتم.

Sajjad.1996
04-04-2016, 21:11
بستگی داره به اینکه وقتی می گید تغییر رشته دادید یعنی انصراف دادید از رشته قبلیتون، بعد دوباره کنکور دادید رشته برق قبول شدید، یا اینکه تو همون دانشگاه تغییر رشته دادید؟ اگه انصراف دادیدیک بار و بخواهید دوباره انصراف بدید نمی تونید تا حل شدن مشکل سربازیتون ادامه تحصیل بدید، اگه تا حالا انصراف نداده باشید برا ادامه تحصیل یک شرط رو باید رعایت کنید، مجموع ترم هایی که تا حالا از معافیت تحصیلی استفاده کردید: یعنی هرچند ترمی که تو رشته قبلیتون خوندید به علاوه این چند ترمی که برق خوندید باید کمتر از شش ترم باشه، در این صورت می تونید مدرک معادل کاردانی بگیرید و اگه تو آزمون کاردانی به کارشناسی قبول بشید می تونید ادامه بدید. اگه که می خواید از اول بخونید، یعنی کنکور سراسری بدید نباید مدرک معادل بگیرید. سوالی بود در خدمتم.

من دو ترم تو یه دانشگاه دولتی برق خوندم اما چون شهر غریب بودم انصراف دادم اومدم ازاد همین رشته برق دروسی که پاس کردم معادل سازی کردم و الان دو ترم تو ازاد خوندم جمعا میشه 4 ترم درس خوندم بعد تا ترم تابستونم 70 واحد پاس میکنم حالا میخوام بدونم میتونم کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم یا باید برم سربازی؟
البته میدونم دیگه نمیتونم تغییر رشته بدم ولی چون مدرک کاردانی بگیرم به نوعی فارغ‌التحصیل هستم میزارن کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم و برم دانشگاه؟

hrgh2010
04-04-2016, 21:41
نه متاسفانه. با اینکه شما تعداد ترماتون زیر شش ترمه، چون دومین بارتون می شه که انصراف دادید نمی تونید کاردانی به کارشناسی بخونید. قانون نظام وظیفه می گه هر کس فقط یک بار می تونه توی دوران تحصیلش انصراف بده و بدون اینکه سربازی بره ادامه تحصیل بده. اینکه مدرک معادل بگیرید برای نظام وظیفه حکم انصراف داره نه فارغ التحصیلی. شما توی آزمون کاردانی به کارشناسی می تونید شرکت کنید و قبول بشید، و ثبت نام کنید. ولی برا صدور حکم معافیت تحصیلی به مشکل برمی خورید. در هر حال تصمیم برای دادن معافیت تحصیلی به شما رو کارشناسای نظام وظیفه می گیرن، در هر حال شاید با صحبت کردن یا پارتی بازی:n02:بتونید این مشکل رو حل کنید.

Sajjad.1996
04-04-2016, 21:51
نه متاسفانه. با اینکه شما تعداد ترماتون زیر شش ترمه، چون دومین بارتون می شه که انصراف دادید نمی تونید کاردانی به کارشناسی بخونید. قانون نظام وظیفه می گه هر کس فقط یک بار می تونه توی دوران تحصیلش انصراف بده و بدون اینکه سربازی بره ادامه تحصیل بده. اینکه مدرک معادل بگیرید برای نظام وظیفه حکم انصراف داره نه فارغ التحصیلی. شما توی آزمون کاردانی به کارشناسی می تونید شرکت کنید و قبول بشید، و ثبت نام کنید. ولی برا صدور حکم معافیت تحصیلی به مشکل برمی خورید. در هر حال تصمیم برای دادن معافیت تحصیلی به شما رو کارشناسای نظام وظیفه می گیرن، در هر حال شاید با صحبت کردن یا پارتی بازی:n02:بتونید این مشکل رو حل کنید.

خیلی ممنون مرسی از پاسختون
حالا اگه مثلا دو سه واحد کم اوردم میتونم معرفی به استاد بگیرم یا نه؟

hrgh2010
05-04-2016, 17:17
قربان شما، آره فکر کنم تا سه واحد رو بتونی ارائه به استاد برداری.

anahit_ch
14-05-2016, 16:44
سلام
من ترم 4 معماری دانشگاه سراسری هستم، الان میخوام تغییر رشته بدم به برق (انتقال دائم + تغییر رشته). میخواستم بدونم میتونم برای مدرک کاردانی معماری هم درخواست بدم؟ تا آخر این ترم 68 واحد پاس میکنم که 15 تاش عمومیه. تو پستا دیدم گفتن بالای 70، اگر تابستون 2 واحد دیگه عمومی بردارم میشه؟

Ahmad_cityzen
21-06-2016, 15:42
سلام دوستان عزیز
به راهنمایی شما دوستان خیلی نیاز دارم،
بنده 19 سالمه و در حال حاضر ترم 2، رشته عمران پیوسته مشغول به تحصیلم،

بنا به دلایلی میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم، این کار و میخوام با مدرک فوق دیپلمم انجام بدم.
سوالات بنده اینان:

1: حداقل واحد های پاسی و دروس اجباری برای مدرک فوق دیپلم؟؟؟
2: تعداد ترم های تحصیلی چقدر تاثییر داره در گرفتن فوق دیپلم!؟ ( تعداد واحد مد نظره فقط، یا تعداد ترم هم ک میگذرونیمهم مهمه!!!)
3: بعد از انجام کارهای معافیتم میتونم دوباره در رشته خودم( عمران) با مدرک فوق دیپلم ادامه تحصیل بدم!؟ و چ شرایطی داره ادامه دادانش!؟

Alireza SM
22-06-2016, 17:00
سلام دوستان عزیز

بنا به دلایلی میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم، این کار و میخوام با مدرک فوق دیپلمم انجام بدم.
سوالات بنده اینان:

2: تعداد ترم های تحصیلی چقدر تاثییر داره در گرفتن فوق دیپلم!؟ ( تعداد واحد مد نظره فقط، یا تعداد ترم هم ک میگذرونیمهم مهمه!!!)
3: بعد از انجام کارهای معافیتم میتونم دوباره در رشته خودم( عمران) با مدرک فوق دیپلم ادامه تحصیل بدم!؟ و چ شرایطی داره ادامه دادانش!؟

تعداد ترم ها اصلا مهم نیست فقط دروس گذرونده ملاک هست. قبلا همه دانشگاه ها با تعداد واحد خاصی برای هر رشته مدرک معادل رو میدادن ولی جدیدا دانشگاه ها ملاکشون برای اعطای مدرک معادل، تعداد واحد گذرونده نیست. بعضی جاها به تعداد واحد مدرک معادل میدن ولی اکثر دانشگاه ها میگن باید تمام دروس تخصصی که برای گرفتن مدرک کاردانی لازم هست رو گذرونده باشی تا بهت فوق دیپلم رو بدن. مثلا اگه 85 واحد پاس کرده باشی ولی تعدادی از دروس تخصصی لازم توی اونها نباشه بهت مدرک رو نمیدن. تنها راه اینه که لیست دروس تخصصی که پاس کردی رو به کارشناس آموزش داشکدتون بدی و ببینی شرایط دریافت مدرک معادل رو داری یا نه

اگه کارت معافیت بگیری از هفت دولت آزاد هستی در هر رشته ای هرجای دنیا میتونی ادامه تحصیل بدی. شرایطشم بستگی به انتخابت داره. میتونی بری در دانشگاه های بدون ثبت نام کنی و واحدهایی که قبلا پاس کردی رو در صورتی که نمره لازم (اگه اشتباه نکنم 12 ) رو گرفته باشی تطبیق بزنی و بقیه دروس رو انتخاب واحد کنی و درست رو بخونی. اگه هم بخوای میتونی کاردانی به کارشناسی بخونی.

Alireza SM
22-06-2016, 17:04
سلام
من ترم 4 معماری دانشگاه سراسری هستم، الان میخوام تغییر رشته بدم به برق (انتقال دائم + تغییر رشته). میخواستم بدونم میتونم برای مدرک کاردانی معماری هم درخواست بدم؟ تا آخر این ترم 68 واحد پاس میکنم که 15 تاش عمومیه. تو پستا دیدم گفتن بالای 70، اگر تابستون 2 واحد دیگه عمومی بردارم میشه؟

نخیر نمیتونین. مدرک معادل فقط به تارک التحصیلین تعلق میگیره یا باید اخراج بشین یا انصراف. ضمنا صرفا با تعداد واحد پاس کردن بهتون مدرک معادل نمیدن. الان تقریبا همه دانشگاه ها یه تعداد دروس تخصصی رو لازمه دریافت مدرک کاردانی قرار دادن شما ممکنه حتی 80 واحدم پاس کنین ولی اون درسای تخصصی اجباری رو نگذرونده باشین و شرایط دریافت کاردانی رو نداشته باشین.

madrakmoadel
30-09-2016, 14:43
مدرک معادل دیپلم تا دکتری

M O H A MM A D
02-11-2016, 13:58
سلام دوستان عزیز

سوالات بنده اینان:

68~72
فقط واحد
قکر نکنم ،اگرم بشه رشته محل های کمتری وجود داره احتمالا(دانشکده های فنی و حرفه این اکثرا)

لاله21
22-02-2017, 19:05
سلام دانشجوی ترم شش کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی ام من تو چهار ترم اول نتونستم بالای ۷۰واحد بگذرونم اگه الان بخوام انصراف بدم و مدرک معادل بگیرم ایا واحد هایی که ترم پنج وشش میگذرونم نیز برام لحاظ میشه و میتونم با این وجود مدرک معادل بگیرم و مجددا کنکور بدم و برای داروسازی بخونم

afshin hesami
28-07-2017, 11:39
سلام
من ترم 8 برق هستم دانشگاه دولتی و 133 واحد پاس کردم،اما میخوام ترم 9 انصراف بدم و در کنکور 97 تجربی شرکت کنم.مشکل من سربازی هست.پلیس +10 بهم گفت اگر بعد انصراف مدرک معادل کاردانی بگیرم نمیتونم کنکور بدم و باید برم سربازی.میخواستم بدونم میشه من درخواست بدم که مدرک معادل بهم ندن که بتونم کنکور بدم یا دست من نیست و دانشگاه تصمیم میگیره؟

- - - Updated - - -

سلام
من ترم 8 برق هستم دانشگاه دولتی و 133 واحد پاس کردم،اما میخوام ترم 9 انصراف بدم و در کنکور 97 تجربی شرکت کنم.مشکل من سربازی هست.پلیس +10 بهم گفت اگر بعد انصراف مدرک معادل کاردانی بگیرم نمیتونم کنکور بدم و باید برم سربازی.میخواستم بدونم میشه من درخواست بدم که مدرک معادل بهم ندن که بتونم کنکور بدم یا دست من نیست و دانشگاه تصمیم میگیره؟

hrgh2010
28-07-2017, 22:54
می تونی مدرک معادل نگیری، ولی این موضوع رو هم سوال کن اگه دوباره توی یه رشته جدید قبول شدی این هشت ترمی که از معافیت تحصیلی استفاده کردی به علاوه یک سالی که تا کنکور سال بعد هست، از مقدار سنواتی که توی رشته جدید برات تعیین می کنن، کم می شه یا نه؟

shangil
28-07-2017, 23:29
سلام

- - - Updated - - -

سلام

ببخشید میشه بپرسم چرا الان این تصمیم رو گرفتین؟ !

pedramm23
13-12-2017, 21:16
سلام توروخدا جواب منو بدین،هیچ کس جواب واضحی بهم نداده،
من دانشجو بودم که قبل از اتمام سنوات مجاز به تحصیل انصراف دادم در تاریخ ۲۵ مرداد، و میخواستم کنکور سراسری شرکت کنم اما متوجه شدم که باید دیر تر انصراف میدادم که در مدت یکسال فرصتم تا ثبت نام در دانشگاه جدید وقت داشته باشم،
حالا راه چاره برای منه بخت برگشته چیع؟ایا باید دفترچه پست کنم؟اگه پست کنم و درصورت قبولی از خدمت ترخیص میشم؟
بخدا خیلی سرگردونم اصلا تمرکزم از بین رفته،سوال دومم اینه که اگه ترخیص بشم در صورت اتمام تحصیلات باز باید با مدرک دیپلم خدمت کنم؟

hrgh2010
15-12-2017, 00:32
دوست بزرگوار شما حتما باید توی این فرصت یکساله دفترچه پست کنید ولی اگه در دانشگاه پذیرفته شدید معافیت تحصیلی به شما تعلق می گیره و ترخیص می شید و می تونید تحصیلتون رو ادامه بدید. در جواب سوال دومتون هم اگه تحصیلتون رو ادامه بدید مدرکی که در سربازی براتون لحاظ میشه، اونی هست که باهاش فارغ التحصیل شدید نه مدرک دیپلم. باز برای مطمئن شدن حتما از نظام وظیفه سوال بپرسید که نگرانیتون رفع بشه.

pedramm23
15-12-2017, 12:59
ممنون که جواب منو دادین،خیلی سپاس گزار هستم،من حتما میرم نظام وظیفه میپرسم
فقط یه سوال داشتم ،اونم اینه که چه زمانی دفترچرو پست کنم؟
و سوال دوم اینه که توی بخش ثبت نام کنکور سراسری چه کدیو برای نظام وظیفه وارد کنم؟

hrgh2010
15-12-2017, 18:11
ممنون که جواب منو دادین،خیلی سپاس گزار هستم،من حتما میرم نظام وظیفه میپرسم
فقط یه سوال داشتم ،اونم اینه که چه زمانی دفترچرو پست کنم؟
و سوال دوم اینه که توی بخش ثبت نام کنکور سراسری چه کدیو برای نظام وظیفه وارد کنم؟
خواهش می‌کنم. دفترچه رو هر زمان توی این بازه یه ساله که فرصت دارید می تونید پست کنید، پست کردن دفترچه به این معنیه که برای تعیین تکلیفِ نظام وظیفه توی فرصت قانونیش اقدام کردید. البته به نظرم شما توی هفته های پایانی تموم شدنِ فرصت یکساله اقدام کنید تا اگه مشکلی برای پست کردن دفترچه وجود داشت برای رفع و رجوعش فرصت کافی داشته باشید. این جوری هم نیست که وقتی دفترچه رو پست کنید بلافاصله اعزام بشید، مطمئنا اون قدر وقفه بین زمان پست دفترچه تا اعزام دارید که زمان ثبت‌نام دانشگاه بتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید و مشکلی برای ادامه تحصیلتون پیش نیاد. در مورد کد نظام وظیفه هم اگه این لینک

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کد-وضعیت-نظام-وظیفه-داوطلبان-ثبت-نام-آزمون-و-کنکور-های-سازمان-سنجش
رو ببینید به احتمال خیلی زیاد آخرین کد (کد ۱۲) شامل وضعیت شما بشه. ولی باز هم می گم، برای جواب دقیق حتما از نظام وظیفه پرس و جو کنید تا مطمئن تر بشید.

pedramm23
17-12-2017, 11:51
من واقعا از لطفتون ممنونم خیلی ممنون که جوابمو دادین والا هیچکس حتی حاضر نیست شرایط منو بشنوه،
باز برای اطمینان نظام وظیفه میرم،
خیلی ممنون از لطفتون برام دعا کنید لطفا

hrgh2010
17-12-2017, 22:02
من واقعا از لطفتون ممنونم خیلی ممنون که جوابمو دادین والا هیچکس حتی حاضر نیست شرایط منو بشنوه،
باز برای اطمینان نظام وظیفه میرم،
خیلی ممنون از لطفتون برام دعا کنید لطفا
کسایی که توی نظام وظیفه، یا دانشگاه هستن ملزمن که جواب ارباب رجوع رو بدن، این که بی توجهی می کنن از پرروییشونه.
امیدوارم موفق باشید و به احتمال ۹۹ درصد مشکلی از این بابت براتون پیش نمی اد، زیاد نگران نباشید و بعد از این که از این بابت مطمئن شدید تمرکزتون رو روی هدفتون بذارید.

pedramm23
27-12-2017, 19:34
سلام من رفتم‌پلیس +۱۰ و موقعیتمو گفتم ، اونا میگن مشکلی پیش نمیاد،
نمیدونم‌چقدر مطمئن هستن ولی ته دلم قرص نیست،
ایشالا اوکی باشه از شما هم‌خیلی ممنونم دوست عزیز، میشه ازتون خواهش کنم به من یه اس بدین 09013738653
اکه بتونم باهاتون تلفنی حرف بزنم‌ممنون میشم ،راسی شما این اطلاعاتو از کجا‌میارین؟

محمد7966
27-12-2017, 20:23
ایشالا اوکی باشه از شما هم‌خیلی ممنونم دوست عزیز، میشه ازتون خواهش کنم به من یه اس بدین 09013738653
اکه بتونم باهاتون تلفنی حرف بزنم‌ممنون میشم ،راسی شما این اطلاعاتو از کجا‌میارین؟

سلام

اینجا قوانین رو نوشته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hrgh2010
28-12-2017, 00:30

دوست بزرگوار بهتره که شمارتون رو از اینجا پاک کنید، شما به reza1396t توی تلگرام پیام بدید هستم اونجا.

omidjj0111
27-01-2018, 05:30
سلام دوستان خسته نباشید
من دانشجوی رشته نرم افزار هستم
دانشگاه ازاد درس میخونم
ترم 9 هستم و خیلی نتونستم واحد پاس کنم
میخواستم بپرسم ازتون کلا انصراف بدم بهتره یا فوق دیپلم رو بگیرم?
برای گرفتن فوق دیپلم چند واحد باید پاس کرده باشم و مهمه ک چه درسایی رو پاس کردم?
بعد سربازی بخوام ادامه بدم با کدوم مورد راحت ترم?
و اینکه اگه بخوام ادامه بدم تا چند ترم فرصت دارم کل واحدارو پاس کنم
هم مهلتی ک دانشگاه میده و هم نظام وظیفه
ممنون ازتون

omidjj0111
27-01-2018, 05:51
سلام دوستان خسته نباشید
من دانشجوی رشته نرم افزار هستم
دانشگاه ازاد درس میخونم
ترم 9 هستم و خیلی نتونستم واحد پاس کنم
میخواستم بپرسم ازتون کلا انصراف بدم بهتره یا فوق دیپلم رو بگیرم?
برای گرفتن فوق دیپلم چند واحد باید پاس کرده باشم و مهمه ک چه درسایی رو پاس کردم?
بعد سربازی بخوام ادامه بدم با کدوم مورد راحت ترم?
و اینکه اگه بخوام ادامه تحصیل بدم تا چند ترم فرصت دارم کل واحدارو پاس کنم
هم مهلتی ک دانشگاه میده و هم نظام وظیفه
ممنون ازتون

hassanshaikhi
27-01-2018, 10:04
اگه اشتباه نکنم حدود 78 واحد باید پاس کرده باشید فرقی هم نداره چی باشه بهتره از آموزش تعداد دقیقش رو بپرسید.
اینکه انصراف بدید یا نه تصمیم خودتون هست ولی اگه یک ترمه دیگه میتونید کاردانی بگیرید انصراف ندید چون بالاخره 9 ترم هزینه کردین حداقل یک نتیجه ای داشته باشه.و هم توی سربازی کمی وضعیتتون بهتر هست.
توی دوره تحصیلی هم یکبار میتونید انصراف بدید و دوباره کنکور شرکت کنید ولی اگه کاردانی بگیرید باید برید سربازی.
بعد سربازی معلوم نیست چه وضعیتی داشته باشید حوصله درس خوندن رو داشته باشید یا نه.اگه همون آزاد میخاید برید که وضعیتتون بهتر میشه چون میتونید بعضی دروس رو معادلسازی کنید.
تعداد مجاز ترم تحصیلی هم برای پیوسته 5 ساله که یک ترم هم در صورت قبول نظام وظبفه میتونید درخواست بدید.
بازم اینارو از اموزش سوال کن چون هر دفعه یه قانون جدید میاد.

hamid_diablo
27-01-2018, 17:42
سلام

حدودا بین 70 تا 80 واحد باید پاس کرده باشید ...

حتما فوق دیپلم بگیرید بعد برید سربازی . با دیپلم نمیتونید تو شرایط دیپلمه ها خدمت کنید . هم از نظر سنی ازشون بالترید و هم اینکه بلاخره شما دانشگاه رفتید ...

shinay
27-01-2018, 23:17
سلام منم دانشجوی نرم افزارم و کارشناسی پیوسته خوندم بالای 75 واحد پاس کردم میخوام برم سربازی برگردم دوباره it بخونم هم میتونم کاردانی بگیرم هم کارشناسی نا پیوسته کودوم رو بگیرم بهتر هست ؟!!

hamid_diablo
27-01-2018, 23:45
سلام منم دانشجوی نرم افزارم و کارشناسی پیوسته خوندم بالای 75 واحد پاس کردم میخوام برم سربازی برگردم دوباره it بخونم هم میتونم کاردانی بگیرم هم کارشناسی نا پیوسته کودوم رو بگیرم بهتر هست ؟!!

کارشناسی ناپیوسته رو متوجه نشدم دقیقا چیه ؟!!!

شما میتونید انصراف بدین و مدرک کاردانی بگیرید و برید سربازی

بعد از سربازی تو یکی از دانشگاه ها کاردانی به کارشناسی شرکت کنید . چند واحد تطبیق بزنید و بقیه واحدهای دانشگاهی رو که تقریبا 65 تا 75 واحد هست رو پاس کنید و لیسانس بگیرید

shinay
28-01-2018, 00:07
راستش الان بعدز گزروندن 78 واحد کارشناسی پیوسته چون نتونستم در وقت معین پاس کنم باید یک مدرک دراخر بگیرم برم سربازی حالا موندم کاردانی بگیرم یا کارشناسی ناپیوسته(مسئول اداره گفت میتونی کارشناسی پیوستت رو به ناپیوست تبدیل کنی ) حالا نمیدونم شاید من بد متوجه شدم :n36: ولی به نظرتون کودوم رو بگیرم بهتر هست کارشناسی ناپیوسته یا کاردانی ؟!
فقط بعداً جوری که خواستم It کارشناسی بگیرم تو تطبیق مشگلی پیشن نیاد

Zeromanam
07-09-2018, 12:26
سلام,لطف میکنی بیشتر توضیح بدی؟

Zeromanam
07-09-2018, 12:35
سلام
آخر ش چی شد ؟اونایی که مدرک معادل کاردانی گرفتن میتونن کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنن یا نه؟درصورت قبول شدن باید شهریه پرداخت کنن یا نه؟

Samire74
08-10-2018, 15:47
سلام بچه های عزیز ببخشید یه سوال از کسایی که اینجا تجربیات رو نوشتن من دانشجوی مکانیک سراسری ام ترم 9 ام 122واحد پاس کردم اما این ترم اوضاع روحیم خیلی بده نمیتونم ادامه بدم آیا میتونم بااین تعداد هم مدرک معادل کاردانی بگیرم؟ واینکه هزینه هم میگیره دانشگاه بابت واحدهای اضافی که پاس کردیم؟

محمد7966
08-10-2018, 19:47
سلام بچه های عزیز ببخشید یه سوال از کسایی که اینجا تجربیات رو نوشتن من دانشجوی مکانیک سراسری ام ترم 9 ام 122واحد پاس کردم اما این ترم اوضاع روحیم خیلی بده نمیتونم ادامه بدم آیا میتونم بااین تعداد هم مدرک معادل کاردانی بگیرم؟ واینکه هزینه هم میگیره دانشگاه بابت واحدهای اضافی که پاس کردیم؟

سلام اگه دولتی قبول شدید هزینه ای نمیگیره ولی باز از آموزش دانشگاه یا مشاور آموزشی اگه دارید بپرسید.در ضمن قوانین آموزشی وزارت علوم رو هم اگه پیدا کنید اونجا هم احتمالا نوشته

مدرک کاردانی هم بهتون تعلق میگیره چون 122 واحد پاس کردید

اما به نظرم ادامه بدید نهایتش ترم 10 تموم می کنید.ترم 9 ممکنه افسردگی ایجاد کنه ،طبیعیه بالاخره دوستان و هم ورودی ها بیشترشون فارغ التحصیل میشن و شما تنها می مونید.این افسردگی ها میگذرن

cool11
11-10-2018, 23:50
حتما و حتما مدرک کارشناسی رو بگیرید، بعدا پشیمون میشید اگر نگیرید.
خود دانشگاه تون اگه جایی برای مشاوره و اینا داره برید و احتمالا کمکتون میکنن که از این حال خراب روحی هم در بیاید.
نهایتا یه ترم مرخصی بگیرید و نمیدونم الان هزینه میگیرن یا نه ولی تا اینجاش رو که اومدید دیگه حیفه کاردانی ش کنید.
برای حال روحی تون اگه یه دکتر ارزون قیمتی برید و حتی یه مدت کوتاهی دارو مصرف کنید اشکالی نداره، از این مشکلات واسه همه پیش میاد نگران نباشید زیاد.

hjr12
12-02-2019, 15:33
سلام.
من کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری میخوندم اما چون نتونستم شهر غریب ادامه تحصیل بدم و تعداد واحدام به کاردانی میخورد درخواست کاردانی دادم اما الان که میخام دانشگاه آزاد شهر خودم کارشناسی ناپیوسته بخونم دانشگاه سراسری مدرکمو بهم نمیده که دانشگاه آزاد بتونم ثبت نام کنم. آموزشش میگه باید پنج میلیون و هفتصد واریز کنی تا مدرک کاردانیتو بهت بدیم.کسی هست که این مشکل براش پیش اومده باشه و هزینه ازش گرفته باشن؟من واقعا ناامید شدم از ادامه تحصیل

محمد7966
12-02-2019, 16:44
سلام.
من کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری میخوندم اما چون نتونستم شهر غریب ادامه تحصیل بدم و تعداد واحدام به کاردانی میخورد درخواست کاردانی دادم اما الان که میخام دانشگاه آزاد شهر خودم کارشناسی ناپیوسته بخونم دانشگاه سراسری مدرکمو بهم نمیده که دانشگاه آزاد بتونم ثبت نام کنم. آموزشش میگه باید پنج میلیون و هفتصد واریز کنی تا مدرک کاردانیتو بهت بدیم.کسی هست که این مشکل براش پیش اومده باشه و هزینه ازش گرفته باشن؟من واقعا ناامید شدم از ادامه تحصیل

سلام

دانشگاه چیکاره اس.شما برید قوانین آموزشی وزارت علوم رو بخونید ببنید همچین قانونی داره که برای گرفتن مدرک کاردانی معادل باید پول بدی؟ تا سال 94 که قوانین رو میخوندم چنین قانونی نبود

بعدش از آموزش می پرسیدید این پول بابت چیه؟

hjr12
13-02-2019, 22:31
ممنون از پاسخگوییتون.قوانینو خوندم اما هیچ جایی نگفته ک باید هزینه پرداخت کنم.سوال کردم از آموزش که هزینه بابت چیه گفتن چون درخواست کاردانی،انصراف از تحصیل تلقی میشه باید هزینه انصرافو پرداخت کرد.

محمد7966
13-02-2019, 23:13
ممنون از پاسخگوییتون.قوانینو خوندم اما هیچ جایی نگفته ک باید هزینه پرداخت کنم.سوال کردم از آموزش که هزینه بابت چیه گفتن چون درخواست کاردانی،انصراف از تحصیل تلقی میشه باید هزینه انصرافو پرداخت کرد.

یه چیزی تو آیین نامه هست و اون اینه که اختیاراتشو به معاونت آموزشی دانشگاه هم میده.برای ما هم از این مشکلات پیش می اومد و وقتی بهشون میگفتیم تو آیین نامه چنین چیزی نیست میگفتن اختیاراتی هم خود دانشگاه داره.شما فقط یه راه دارید و اون اینه که درخواست بدید به مدیر آموزش یا معاونت آموزشی یا کمیسیون آموزشی دانشگاه که بی خیال هزینه بشن.

تو این سایت هم هزینه های انصراف رو زده و چیز قطعی ای درباره دانشگاه دولتی نگفته

تو این سایت مشاورش گفته هزینه انصراف 1.5 برابر هزینه ثابت شبانه حساب میشه.ctrl+f رو بگیرید و کلمه "هزینه " رو سرچ کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

delnavaz03100
29-04-2019, 02:39
سلام ،دوستان هر کس می دونه منو کمک کنه ، یه سوال دارم . دانشجوی کارشناسی پیوسته الکترونیک دانشگاه آزاد بودم و به علت تمام شدن سنوات معافیت تحصیلی با گذراندن ۱۳۵ واحد مجبور به گرفتن کاردانی در رشته شدم و به خدمت رفتم ، الان خدمتم رو تمام کردم می خواهم بدونم بهترین کار برای ادامه دادن چیه ، اصلا میتونم رشته قبلیم رو ادامه بدم منظورم آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته است. آیا دروس بالای دوازده رو معادل سازی می کنم. دروس آزمایشگاهی رو چی؟

hjr12
29-04-2019, 13:54
سلام ،دوستان هر کس می دونه منو کمک کنه ، یه سوال دارم . دانشجوی کارشناسی پیوسته الکترونیک دانشگاه آزاد بودم و به علت تمام شدن سنوات معافیت تحصیلی با گذراندن ۱۳۵ واحد مجبور به گرفتن کاردانی در رشته شدم و به خدمت رفتم ، الان خدمتم رو تمام کردم می خواهم بدونم بهترین کار برای ادامه دادن چیه ، اصلا میتونم رشته قبلیم رو ادامه بدم منظورم آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته است. آیا دروس بالای دوازده رو معادل سازی می کنم. دروس آزمایشگاهی رو چی؟

سلام،منم امسال کاردانی در رشته گرفتم البته توی دانشگاه دولتی و وقتی خواستم با مدرک کاردانیم توی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم برای کارشناسی ناپیوسته،دانشگاه قبلیم برای دادن ریزنمرات کاردانی ازم هزینه خواست برای هر ترم ک اونجا بودم تقریبا هر ترم ۱ و نیم میلیون.ولی دانشگاه آزاد فک نمیکنم اینطور باشه.اگه دوباره توی دانشگاه آزاد ثبت نام کنین میتونین با همون کاردانی ادامه بدین اما فک کنم اگه بخواین دانشگاه دولتی بخونین باید هزینه کنین برای گرفتن ریز نمراتتون از دانشگاه آزاد.بهترین راه اینه ک قبل از ثبت نام برای کنکور از آموزش دانشگاه هم دولتی و هم آزاد همه چی رو بپرسین ک با خیال راحت ثبت نام کنین و مجبور به دادن هزینه اضافی نشین.

radarz
29-04-2019, 19:18
برو ی هنری یاد بگیر بتونی زندگی تو بچرخونی /// بشدت مخالف ادامه تحصیلم اونم با این وضعیت کار و کاریابی تو این کشور

italodance
30-04-2019, 07:33
برو ی هنری یاد بگیر بتونی زندگی تو بچرخونی /// بشدت مخالف ادامه تحصیلم اونم با این وضعیت کار و کاریابی تو این کشور

دقیقا آقا شیرزاد :n05:

اصلا درس خوندن تو این برهه زمانی احمقانه هم هست.

radarz
01-05-2019, 18:58
دقیقا آقا شیرزاد :n05:

اصلا درس خوندن تو این برهه زمانی احمقانه هم هست.

تابلو ساز سر در مغازه ها محل ما از ی پزشک بیشتر در میاره

hosseinjavidnikoo
22-06-2019, 15:09
سلام. من دانشجوی ورودی سال ۸۹ برق الکترونیک دانشکاه ازاد هستم. بیشتر دنبال کار بودم تا درس. خلاصه ک کارمو انجام دادمو قرار شد ک فوق دیپلم رو بگیرم البته کارشناسی پیوسته بودم من. یه ترم میرفتم یه ترم نمیرفتم. خلاصه۱۳۹۵.۶.۳۱ برا گرفتن فوق دیپلم. انصراف دادم . اما نرفتم دنبال کاراش .و اینو هم بگم ک اون اوایل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم دست مدرسه بود نبردم دانشگاه .ینی دست خودمه الان.بعدش این خرید سر بازی پیش اومد . ک من رفتم دانشگاه یه نامه گرفتم ک من انصرافی رو گرفتم دادم.و با مدارک دیپلمی هم ک دستم بود .رفنم سربازی رو خریدم .ینی با دیپلم سربازی رو خریدم. الان سوال اصلیم اینه ک. الان من برم دانشگاه میتونم مدرک فوق دیپلم بگیرم . بعدش تو ازمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟؟؟ یا نرم دنبال مدرک. ک یه وقت گیر ندن دانشگاه بهم ک چرا این کارو کردی؟ من چه کنم دوستان؟

Abolfazl3007
22-06-2019, 16:30
تابلو ساز سر در مغازه ها محل ما از ی پزشک بیشتر در میاره

پس هیچ ایده ای از درآمد به شدت بالا و نا متوازن پزشک ها نسبت به بقیه مشاغل نداری

Amirali780303
12-10-2020, 18:07
سلام دوستان
من دانشجوی رشته برق ورودی ۹۶ ام
الان ترم هفتم(البته یه ترم مرخصی گرفته بودم) میخواستم ببینم اگه این ترم انصراف بدم مدرک معادل فوق دیپلم بگیرم میتونم کاردانی به کارشناسی یه رشته ی دیگه بخونم
نظام وظیفم به مشکل نمیخوره؟

hjr12
13-10-2020, 13:16
سلام دوستان
من دانشجوی رشته برق ورودی ۹۶ ام
الان ترم هفتم(البته یه ترم مرخصی گرفته بودم) میخواستم ببینم اگه این ترم انصراف بدم مدرک معادل فوق دیپلم بگیرم میتونم کاردانی به کارشناسی یه رشته ی دیگه بخونم
نظام وظیفم به مشکل نمیخوره؟

سلام،منم شرایطم شبیه شما بود البته به جز نظام وظیفه،ورودی ۹۵ بودم ترم ۶ انصراف دادم به امید ادامه تحصیل توی یه رشته دیگه،من دانشگاه دولتی بودم شرایطش با ازاد فرق داره.اونموقه(سال۹۷)برای اینکه بتونم کاردانی به کارشناسی یه رشته دیگه توی دانشگاه آزاد بخونم باید ریز نمراتم رو تحویل دانشگاه ازاد میدادم که برای اینکار باید به ازای هرترمی ک توی دولتی خونده بودم ۱میلیون وخورده ای میدادم تا ریزنمراتم آزاد بشه.من یکم اطلاعاتم کم بود و کسی راهنماییم نکرد اگه اطلاعات الانمو داشتم ب جای انصراف انتقالی میگرفتم به پیام نور و تغییر رشته میدادم،اینجوری دیگه دردسرای انصراف و این چیزا رو نمیکشیدم.ولی بازم تحقیق کن عجولانه تصمیم نگیر.اهان راستی دیگه مدرک معادل نمیدن،همون مدرک کاردانی میدن.