PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا حذف شبانه رایگان منجر به بهبود وضعیت اینترنت ایران خواهد شد؟

netstat
25-11-2014, 19:27
همونطور که می دونید اخیرا صبانت و پارس آنلاین شبانه ی رایگان کلیه ی سرویس هاشون رو عملا حذف کردن و شایعاتی وجود داره که قراره تمام شرکت ها همین سیاست رو در پیش بگیرن. برخی این ادعا رو مطرح میکنن که این کار برای بهتر کردن وضعیت اینترنت ایران انجام میشه و با این کار هم قیمت و هم کیفیت اینترنت روزانه بهبود پیدا خواهد کرد.
حال سوال اینجاست که چطور ممکنه حذف شبانه باعث بهبود کیفیت اینترنت روزانه بشه؟
شکی نیست پهنای باندی که توی ساعات شبانه مورد استفاده قرار میگیره ربطی به ساعات روزانه نداره. پهنای باند در صورت عدم استفاده هدر میره* و پهنای باند اضافی در ساعات شبانه کمکی به حل مشکل کمبود پهنای باند در ساعات روزانه نخواهد کرد. (مگه اینکه همونطور که alireza20202003 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توی این پستش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفته، ماشین زمان داشته باشیم :n08:)
شاید قابل توجه ترین دلیلی که برای این مسئله ارائه میشه این باشه:

در شرایط فعلی بیشتر حجم مصرفی کاربرها توی ساعات شبانه اتفاق میفته... الان شرکت ها هیچ نوع درآمدزایی از این حجم نمیتونن داشته باشن. این باعث شده برای اینکه بتونن درآمد کافی داشته باشن مجبور شن قیمت روزانه رو افزایش بدن... اگر شرکت ها از این ترافیکی که توی ساعات شبانه مصرف میشه کسب درآمد کنن میتونن قیمت روزانه رو هم کاهش بدن!
من خودم فکر میکردم این استدلال درست باشه... اما وقتی حساب کتاب کردم دیدم :n15:
حالا بریم سراغ حساب کتاب!!! :n02:
فرض کنیم ماهیانه حداکثر d گیگابایت ترافیک از طریق پهنای باند یه شرکت قابل تامین باشه. قیمت هر گیگ رو در شرایطی که شبانه رایگان باشه با PNd نشون میدیم. یه نکته ای که اینجا مطرحه اینه که معمولا برای اینکه سرعت ناپایدار نباشه شرکت بهتره تعداد مشترکینش رو طوری انتخاب کنه که توی حالت متوسط از 100 درصد پهنای باندش استفاده نشه... عدد مناسب شاید 90 یا 80 درصد باشه. (کمتر از این واقعا ظلم به مشتریه و باعث افزایش بی دلیل قیمت اینترنت میشه!) ما ضریبی که از باند داره استفاده میشه رو با a نشون میدیم. حالا اگه فرض کنیم شرکت 6 ساعت رو به عنوان ساعات رایگان در نظر بگیره میزان درآمد شرکت برابر میشه با:

0.75*a.d.PNd

حالا فرض میکنیم شرکت بیاد شبانه رو از حالت رایگان خارج کنه و شبانه رو هم پولی کنه و برای هر گیگ شبانه Pn پول بگیره. روزانه هم ارزون میکنه و قیمتش رو میکنه Pd . با توجه به این که ترافیک روزانه ارزون شده لازمه حتما گیگ های شبانه به خوبی فروش بره در غیر این صورت شرکت ضرر میکنه! (یادمون باشه که پهنای باندی که استفاده نشه هدر میره) من خودم فکر میکنم لازم هستش قیمت شبانه از یک پنجم قیمت روزانه کمتر باشه، در غیر این صورت تقاضای کافی برای استفاده از ترافیک شبانه وجود نخواهد داشت. ما توی محاسبات این ضریب رو با b نشون میدیم و درواقع فرض میکنیم: Pn=b*Pd در این شرایط اگه تمام پهنای باند شبانه هم استفاده بشه درآمد شرکت برابر میشه با: (اگر از تمام پهنای باند شبانه استفاده نشه پولی کردن شبانه تاثیر مثبت کمتری برای شرکت داره)

a.d.Pd*0.75+d.Pn*0.25

با توجه به اینکه نمی خوایم درآمد شرکت تغییری بکنه این دو مقدار رو برابر با هم قرار میدیم. d از طرفین معادله خط میخوره و می تونیم نسبت PNd به Pd رو محاسبه کنیم.(یعنی نسبت قیمت گیگ روزانه در حالتی که شبانه رایگان باشه به حالتی که شبانه پولی باشه) این نسبت برابر میشه با:
1+(b/(3*a

یعنی به عنوان مثال اگه فرض کنیم قیمت گیگ شبانه یک پنجم قیمت گیگ روزانه باشه (b=0.2) و میزان استفاده از پهنای باند توی ساعات روزانه 80 درصد باشه (a=0.8) قیمت ترافیک روزانه فقط 8 درصد کاهش پیدا میکنه!!!! :n09:

پس میشه با اطمینان گفت رایگان بودن یا نبودن شبانه تاثیر چندانی در کیفیت اینترنت روزانه نداره!!!!

علاوه بر این به کمک این روابط میشه میزان افزایش درآمد یک شرکت رو با فرض ثابت بودن قیمت گیگ روزانه محاسبه کرد. برای محاسبه قرار میدیم Pd=PNd و نسبت رابطه ی دوم به اول رو حساب میکنیم. دوباره d توی صورت و مخرج کسر ساده میشه و نسبت میزان افزایش درآمد ای-اس-پی در صورت پولی کردن شبانه دقیقا برابر با عبارت b/(3*a)+1 به دست میاد! (جالب شد!!! :n09:) یعنی میزان افزایش درآمد یک شرکت توی مثال قبلی همون 8 درصد میشه!

پس میشه گفت با پولی کردن شبانه حتی میزان درآمد یک سرویس دهنده ی اینترنتی تغییر چندانی نمی کنه!!!!

یه بحث مهمی که بچه ها توی پست ها مطرح کردن اینه که شرکت میخواد با حذف شبانه فروش روزانه اش رو افزایش بده و فکر در آمدزایی مستقیم از شبانه نیست! من توی محاسباتم این رو در نظر نگرفتم و فرض کردم فروش روزانه توی هر دو حالت یکسان باشه. در واقع ضریب a توی فرمول ها همین رو نشون میده که ما توی هر دو حالت 0.8 در نظر گرفتیمش. یعنی فرض کردیم که 80 درصد کل پهنای باند روزانه داره مصرف میشه و فروش روزانه ی شرکت اشباع شده.
اگر فرض کنیم که شرکتا الان پهنای باند روزانشون خالی مونده سوال میتونه این باشه که چرا اینها نمیان به جای تعطیل کردن شبانه قیمت گیگ رو کاهش بدن؟ آیا این یه جورایی نامردی در حق مشتری نیست؟

* پهنای باند رو زیر ساخت به صورت خطوط STM1 میفروشه هر خط 155 مگابیت سرعت داره که این سرعت توی 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته یکسان هستش... نمیشه پهنای باند رو برای یک ساعاتی از روز خریداری کرد... البته این مسئله به روش فروش پهنای باند زیر ساخت ربطی نداره... در واقع پهنای باند اینترنت از جنس اتصال الکتریکی هستش و وقتی اتصال برقرار بشه توی 24 ساعات شبانه روز اتصال برقرار خواهد بود... به نوعی دیگه هم میشه پهنای باند رو به یک لوله ی آب تشبیه کرد... اگر شما از لوله برای انتقال آب استفاده نکنید هزینه ای که برای لوله کشی کردید هدر میره...

alireza20202003
25-11-2014, 20:05
و البته هنوز هم خیلی ها فکر میکنن ماشین زمان برای پهنای باند وجود داره :n08:و قراره کیفیت روزانه بهتر بشه. دریغا که حتی شاتل گرانقدر هم میدونه ماشین زمانی نیست و شبانه اگه استفاده نشه هدر میره ! و این مطلب را بخوانید از خود شاتل :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بر اساس روشی که این کاربر استدلال کرده‌اند، به این نتیجه رسیده‌اند که «پس این وسط چه کسی از دانلود شبانه رایگان استفاه می‌کنه؟ تقریبا هیچ‌کس»، که اتفاقا استدلالی صد درصد نادرست است. ترافیک مصرفی شبانه در شبکه شاتل، در برخی روز‌ها تا 150 درصد ترافیک روز شبکه است که به دلیل استقبال فراوان کاربران و تلاش حداکثری این شرکت برای فراهم کردن چنین امکانی و استمرار ارایه آن بوده است و به طور دقیق دلیل کند شدن سرویس این کاربر همین حجم مصرف بالای شبانه کاربران محترم شاتل است. ایشان در جای دیگر مطرح کرده‌اند که «پس ظاهرا وقتی مصرف دانلود رایگان شبانه به صفر برسه تنها منفعتش برای شرکت شاتل است» که باز هم به نظر می‌رسد ناشی از کمبود اطلاعات ایشان از نحوه خرید اینترنت در کشور است.
درصورتی‌که کاربران از ترافیک رایگان شبانه استفاده نکنند، منابع شاتل بی‌استفاده خواهد ماند، هرچند هزینه آن توسط شاتل پرداخت می‌شود. در واقع ترافیک رایگان شبانه همانگونه که پیشتر توضیح داده شده، یک امکان تشویقی و ویژه بوده است که جای تعجب دارد که این مشترک محترم یک امکان تشویقی (فراتر از الزامات قانونی) را حق خود می‌دانند و شاتل را متهم به تضییع حق می‌کند.

aliiran2008
25-11-2014, 20:27
خب میشه اینجور کرد پهنای باند کمتری را خریداری میکنن ه؟؟ و دیگه نیازی به اضافه فروختن نباشه

netstat
25-11-2014, 20:34
خب میشه اینجور کرد پهنای باند کمتری را خریداری میکنن ه؟؟ و دیگه نیازی به اضافه فروختن نباشه

پهنای باند رو زیر ساخت به صورت خطوط STM1 میفروشه هر خط 155 مگابیت سرعت داره که این سرعت توی 24 ساعت شبانه روز یکسان هستش... و نمیشه مثلا پهنای باند رو برای یک ساعاتی از روز خرید... در واقع پهنای باند اینترنت از جنس اتصال الکتریکی هستش وقتی اتصال برقرار بشه توی 24 ساعات شبانه روز اتصال برقراره... به نوعی دیگه هم میشه پهنای باند رو به یک لوله ی آب تشبیه کرد...

Le0nard0
25-11-2014, 20:44
سوال درست تر اینه که آیا زدن همچین تاپیکهایی به حذف حذف شبانه رایگان کمک خواهد کرد؟

netstat
25-11-2014, 20:46
سوال درست تر اینه که آیا زدن همچین تاپیکهایی به حذف حذف شبانه رایگان کمک خواهد کرد؟
:n08:
تو باز اومدی؟ :n31:
کلا ما که کاری از دستمون بر نمی یاد... فقط برای من جالب بود که بفهمم با این کار میشه روزانه رو ارزون تر کرد یا نه... فکر میکردم بشه ولی وقتی حساب کردم دیدم نمیشه....:n26:

mehdidotcom
26-11-2014, 01:16
اگر برای شرکت ضرر داره شبانه رو ببنده پس چرا باید این کارو بکنه و شبانه رو محدود کنه؟دلیل منطقی چی میتونه باشه استارتر عزیز

farshad0123
26-11-2014, 01:24
اگر برای شرکت ضرر داره شبانه رو ببنده پس چرا باید این کارو بکنه و شبانه رو محدود کنه؟دلیل منطقی چی میتونه باشه استارتر عزیز

اين شركتاي اينترنتي هرچي پول بريزي تو حلقشون طمعشون بيشتر ميشه و سيري ناپذير هستن
شبانه رايگان باعث ضرر نميشه بلكه حذفش باعث سود بيشتر ميشه چون اينا كه اينترنتو حجمي نميخرن كه ضرر كنن اينترنتو نامحدود ميخرن براشون فرقي هم نداره كاربرا شبا چقدر دانلود ميكنن حذف كردنش هم اصلا رو سرعت روزانه تاثيري نداره ولي حذف كردن نامحدود ها چرا خيلي رو كيفيت تاثير داره چون بعضيا 24ساعته.ميزارن رو دانلود و پهناي باند اشغال ميشه البته اگر شركتي پهناي باندش خوب باشه نامحدود ها هم باعث افت كيفيت نميشن

netstat
26-11-2014, 01:35

بستن شبانه در صورتی میتونه به شرکت ضرر بزنه که یک شرایط رقابتی سالم توی بازار اینترنت وجود داشته باشه.... مثله اینه که بگیم اگر یک شرکت قیمت گیگ رو از 3600 تومن به پنجاه هزار تومن افزایش بده آیا ضرر میکنه یا نه؟ اگر شرایط رقابتی وجود نداشته باشه سود هم میکنه!
در کل منم خودم درست نمیدونم کاهش کیفیت اینترنت کشور(حذف شبانه، حذف سرویس ها نامحدود) توی این یکسال اخیر به چه دلیلی اتفاق افتاده؟

Zeitgeist
26-11-2014, 02:23
در کل منم خودم درست نمیدونم کاهش کیفیت اینترنت کشور(حذف شبانه، حذف سرویس ها نامحدود) توی این یکسال اخیر به چه دلیلی اتفاق افتاده؟

تا جایی که به نظر میاد "دستوری" هست.

احتمالاً دوباره یه عده رفتن پیش فلان علماء و بهشون نشون دادن چه شیطان بزرگیه این اینترنت و یه فتوایی صادر شده! (دقیقاً قضییه ی حرام اعلام شدن برخی از تکنولوژی های ارتباطی اخیر به همین صورت رخ داده که عده ای برای منافع خودشون رفتن مخ یه عده "عالم!" رو زدن)... :biggrin:

Le0nard0
26-11-2014, 02:37
حالا که کار به اینجا رسیده به نظر من آره , چون با حذف هدیه شبانه درآمد شرکت بیشتر میشه میتونه بهتر و دست و دل بازتر برای خرید پهنای باند و تجهیزات اقدام کنه که اینم یعنی بهبود وضعیت

farshad0123
26-11-2014, 03:05
حالا که کار به اینجا رسیده به نظر من آره , چون با حذف هدیه شبانه درآمد شرکت بیشتر میشه میتونه بهتر و دست و دل بازتر برای خرید پهنای باند و تجهیزات اقدام کنه که اینم یعنی بهبود وضعیت

مگه الان درآمدش كمه و نميتونه پهناي باندو گسترش بده؟ميتونست بجاي اينكه تجهيزات چند صد ميليوني براي محدوديت بخره جاش با اين پول پهناي باندو ارتقاء بده

S.A.M.S.U.N.G
26-11-2014, 06:59
مگه الان درآمدش كمه و نميتونه پهناي باندو گسترش بده؟ميتونست بجاي اينكه تجهيزات چند صد ميليوني براي محدوديت بخره جاش با اين پول پهناي باندو ارتقاء بده

حرف زدی جواب نداره ! :12: یکی نیست بهشون بگه به جای این که این همه هزینه می کنین و از انواع تجهیزات سخت افزاری + استخدام نیروی انسانی استفاده می کنید اون هم فقط برای این که کاربرها رو بیشتر لیمت کنید کمتر انجام بدید ! مگه کاربر باید پول گسترش آی اس پی و خرید تجهیزاتی که علیه خودش

استفاده میشن رو بده ؟ !! :n23:

khoodet
26-11-2014, 11:30
داداش وقتی تموم کاربرا رفتند بشینید تموم تجهیزات برای خوتون استفاده کنید:n31:
دانلودرها گه همه میرند مردم عادی هم خیالت تخت تابع دانلودر ها هستند
من خودم تا الان چند تا یوزر عادی رو از پارس پروندم:n07:

and-roid2
26-11-2014, 11:39

داداش تو هم حرفایی میزنیا!!!
من خودم صبانت دارم و خودت اطلاع داری 3-4 ماهی میشه که این قانون رو اجرایی کرده.
سرعت شبانم با اینکه بضعی وقتا ترافیک میخرم ولی اصلا مثل سرعت روز نیست!!باید هزارتا لینک بزارم تا بلکه یکم خوب بشه.

اردیبشهت امسال + اذر پارسال هم پارس داشتم سرعت روزانش مشکل داشت.
هر سری هم میگفتن ما پهنای باند اضافه میکنیم دروغ بود.(فقط یه بار بصورت رسمی ایمیل زدن که فلان روز اضافه میکنیم که اخرش هیچ تغییری نکرد)
==============

حالا از اینها بگذریم من بشخصه منتظرم از 10 اذر ببینیم کسایی که سرعت روز و شبشون مشکل داشت درست شده یا نه.
اگر درست نشده باشه شما باید جواب تک تک کاربرهایی که سرعتشون مشکل داره رو بدید.چون هر جا میبنیم داری از این قانون شدیدا دفاع میکنی.:n37:

موفق باشی/

netstat
26-11-2014, 15:16
حالا خدا کنه وضع بدتر نشه ما به بهتر شدن امیدی نداریم! :n02:

david-ebi
27-11-2014, 17:01

شما دوست عزیزم اگه پشت گوشتو دیدی(البته نه با آینه و دوربین و به طور غیر مستقیم:n02:) اونوقت خواهی دید که شرکتا دست ودلباز میشن و پهنای باندشونو اضافه میکنن.از شما که من میدونم فرد بسیار با دانش و مطلعی در این زمینه هستی تعجب میکنم که همچی حرفی میزنی:n04: بعدشم وقتی به خود مخابرات که انحصار خرید اصلی رو داره اجازه افزایش پهنای باند اینترنت رو نمیدن شرکتای pap اونوقت چکاره ان:n02:

sdfssdfs
27-11-2014, 19:46
راست میگه دیگه دانلود نکنی میخوای وبگردی کنی فقط منم از پارس رفتم رفیقامم با خوذم می برم

DJMOKHTAR
27-11-2014, 20:34
بنده امروز به سازمان مقررات شکایت کردم . این کلاه برداری هست . وقتی سرویس خریدم به اسم شبانه رایگان بوده حالا هم حق ندارند تغییری برای مشترکین فعلی در سرویس ایجاد کنند تا پایان قرار داد .

و مدرک کلاه برداری :

جالبه ....

وقتی قانون یا ... ویرایش میشه باید تاریخ ویرایش هم درج بشه نه اینه سر ملت کلاه بگذارند تاریخ سال 91 برای چیزی که 3 روزه اعلام شده !

netstat
27-11-2014, 22:25
بنده امروز به سازمان مقررات شکایت کردم . این کلاه برداری هست . وقتی سرویس خریدم به اسم شبانه رایگان بوده حالا هم حق ندارند تغییری برای مشترکین فعلی در سرویس ایجاد کنند تا پایان قرار داد .

و مدرک کلاه برداری :

جالبه ....

وقتی قانون یا ... ویرایش میشه باید تاریخ ویرایش هم درج بشه نه اینه سر ملت کلاه بگذارند تاریخ سال 91 برای چیزی که 3 روزه اعلام شده !

آره! راست میگه!!! :n04:
ایناها اینم لینکش:

ورداشتن اطلاعیه 2 سال پیش رو ادیت کردن... عجب دزدایین! آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه! :n36:

M.R.S.
27-11-2014, 23:02

و مدرک کلاه برداری :

جالبه ....

برای همینه که باید تخلیه کنیم......بحث حذف شبانه یا سرویس نامناسب نیست
بحث اینه که پارس آنلاین داره به شعور مشتریاش توهین میکنه و هیچ اهمیتی به مشتریاش نمیده

farshad0123
27-11-2014, 23:05
تو خوزستان رفاتک نمایندگی پارس آنلاینه الان رفته نمایندگی مخابرات شده مثل اینکه پارس داره ورشکست میشه

arioxxxxx
27-11-2014, 23:11
من که قبلا هر که می گفت میگفتم فقط پارس آنلاین ولی هر روز دارن بدتر می شن من که دیگه آخرین ماهیه از این شرکت خدمات می گیرم به امید روزی که ........

netstat
29-11-2014, 00:43
بچه ها یه چیز جالب!!!:n02:
میتونیم به کمک روابطی که توی پست اول به دست اوردیم میزان افزایش درآمد یه شرکت رو با فرض ثابت بودن قیمت گیگ روزانه محاسبه کنیم. برای محاسبه قرار میدیم Pd=PNd و نسبت معادله ی دوم به اول رو حساب میکنیم. دوباره d توی صورت و مخرج کسر ساده میشه و نسبت میزان افزایش درآمد شرکت در صورت پولی کردن شبانه دقیقا برابر با عبارت b/(3*a)+1 به دست میاد!!! یعنی میزان افزایش درآمد یک شرکت با این کار همون 8 درصد میشه!

پس میشه گفت با پولی کردن شبانه حتی میزان درآمد یک سرویس دهنده ی اینترنتی تغییر چندانی نمی کنه!!!!

iman2025
29-11-2014, 08:50
توی این گرونی اینترنت ایران ... شبانه رایگان یا نیم بها غنیمته
البته به نظر من باید نیم بها باشه که کسایی که دانلود دارند اندازه نیازشون دانلود کنند
اونایی هم که گیر افتادن با افت پهنای باند مواجه نشن

javad_0569
30-11-2014, 11:27
مخابرات ما جدیدا یه سرویس داده به صورت جشنواره ای ... :n05:

لینکش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( زنگ زدم خواستم سرویس 5 مگ یا 10 مگ رو بگیرم ... میگه : حاجی چه کاریه وقتی سرعت همه از 512 تا 10 یکیه ( باز خدا خیرش بده حقیقت رو هم مگیه ) :n13::n13:

( یعنی همه چی این حذف شبانه به کنار ، من این جمله که میگن " این کار برای رضایتمندی کاربران اینترنت بوده " رو تو مخم فرو نمیره :n02:)

یکی راهنمایی کنه این شرکتی ک من دارم حرف حسابش چیه :

ببینید

حجم اضافه تا 5G : ریال 38880

حجم اضافه بین 5G تا 10G : ریال28080

حجم اضافه از 10G به بالا : ریال17280

الان منظورش چیه ؟ یعنی من بخوام 11 گیگ بگیرم هر گیگ رو برام 1728 تومن حساب میکنه ؟

radarz
30-11-2014, 11:39
بله === بهتر خواهد کرد === ملت ما سرگرمی جز اینترنت ندارن == و مثله فشنگ سرویس می خرن

Fusi0n
30-11-2014, 11:45
عقب نشینی پارس انلاین :

توجه : تغییر طرح هدیه شبانه که در ادامه توضیح داده شده است، مربوط به سرویسهایی می باشد که پس از تاریخ 10 آذر ماه 93 خریداری یا تمدید شوند؛ بنابراین هدیه شبانه کلیه سرویس های خریداری شده قبل از این تاریخ، مطابق روال گذشته اعمال خواهد گردید.

تغییر نکرده که ؟! :n13:

DJMOKHTAR
30-11-2014, 20:28
عقب نشینی پارس انلاین :

توجه : تغییر طرح هدیه شبانه که در ادامه توضیح داده شده است، مربوط به سرویسهایی می باشد که پس از تاریخ 10 آذر ماه 93 خریداری یا تمدید شوند؛ بنابراین هدیه شبانه کلیه سرویس های خریداری شده قبل از این تاریخ، مطابق روال گذشته اعمال خواهد گردید.

sdfssdfs
01-12-2014, 09:21
البته هنوز سر سوزوندن و رزرو کردن دعواس

Sent from my HUAWEI G730-U10

sky1sky
01-12-2014, 14:26

و مدرک کلاه برداری :

جالبه ....

برای همینه که باید تخلیه کنیم......بحث حذف شبانه یا سرویس نامناسب نیست
بحث اینه که پارس آنلاین داره به شعور مشتریاش توهین میکنه و هیچ اهمیتی به مشتریاش نمیده

بچه ها جالبیش اینه که مثل روز روشنه که این شرکت ها به نفع خودشون کلاه برداری می کنن و اصلا هم به فکر رضایت مشتری اینا نیستن و یک مشت دروغ هست ، دروغ خالسسس
به همین جوابی که دادن دقت کنین نوشته که : بسیاری از مشترکین از کندی سرعت در ساعات ترافک رایگان ابراز نارضایتی کردند. از این رو شرکت فلان با توجه ب نیاز و درخواست مشترکین ......
چه طور توی این طور مواقع ادعا می کنن که کلی نارضایتی وجود داشته و علت تغییر طرح ها و قانون رو عدم نارضایتی می دونن ، اما اگه که ما ها ، همه اینایی که مخالف محدود کردن طرح های نامحدود و بعدش مخالف حذف شبانه و یا مخالف پولی کردن شبانه هستیم ، اگه داد و بزینم و خودمونو خفه کنیم و کلی شکایت و فلان ، اصلا شرکت ها ذره ای توجه نمی کنن و خواستار این نمیشن که طرح ها رو به روال قبلی خودش برگردوننن!؟؟ چرا این جور مواقع شرکت ها توجه و نیاز مشترکین رو در نظر نمی گیرن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! خب معلومه به فکر جیب خودشون هستن ما بدبختا هم مجبوریم بسوزیم و بسازیم
:n34:

بچه ها یه چیز جالب!!!:n02:
میتونیم به کمک روابطی که توی پست اول به دست اوردیم میزان افزایش درآمد یه شرکت رو با فرض ثابت بودن قیمت گیگ روزانه محاسبه کنیم. برای محاسبه قرار میدیم Pd=PNd و نسبت معادله ی دوم به اول رو حساب میکنیم. دوباره d توی صورت و مخرج کسر ساده میشه و نسبت میزان افزایش درآمد شرکت در صورت پولی کردن شبانه دقیقا برابر با عبارت b/(3*a)+1 به دست میاد!!! یعنی میزان افزایش درآمد یک شرکت با این کار همون 8 درصد میشه!

سلام حالا نمیشه یه جوری حساب کنی کهه فرضا با برگردانده شدن طرح نامحدود ، سود بیشتری می ره به جیب شرکت ها؟؟ تا اونا هم در طمع پول بیفتن و طرح نامحدود دوباره بدارن؟؟:n01:
و یا طوری حساب کنی که با حذف و تغییر شبانه رایگان ، شرکت ها به جای همون اندک سودی که گفتی ، دچار ضرر میشن ؟؟ این طوری حساب کنیم تا مگه این شرکت ها ازخوا غفلت بیدار شن ! :n01:
این که یه عده اینجا این طور حساب کتاب ها رو ببین فایده نداره ، باید اونای ک مسئول وضع قوانین هستن ببین

توی این گرونی اینترنت ایران ... شبانه رایگان یا نیم بها غنیمته
البته به نظر من باید نیم بها باشه که کسایی که دانلود دارند اندازه نیازشون دانلود کنند
اونایی هم که گیر افتادن با افت پهنای باند مواجه نشن
باید به عرض شما برسونم که همیشه فقط دانلود نیست که باعث مصرف ترافیک میشه
و خود وب گردی و سرچ کردن فایل های درسی و هزار تا کار مفید دیگه همگی مثل لولوخورخوره به صورت وحشتناک موجب مصرف ترافیک میشه
پس این نیم بها کردن هیچ ربطی به تصحیح الگوی مصرف نداره

بعدشم شرکت ها به اندازه کافی اینترنت رو با قیمت گران به دست مصرف کننده میرسون دیگه لازم نیست بابت مصرف شبانه هم بیان مجدد پول زور بگیرن و اعصاب ملت و به هم بریزن

:n16:

DJMOKHTAR
01-12-2014, 16:11
ظاهرا پینگ مقداری بهتر شده

به نظر دوستان ربطی به این طرح داره ؟ یا موقتیه ؟ و شانسیه ؟

sdfssdfs
01-12-2014, 16:52
برا من هیچ فرقی نکرده[emoji27]

netstat
01-12-2014, 17:12
ظاهرا پینگ مقداری بهتر شده

به نظر دوستان ربطی به این طرح داره ؟ یا موقتیه ؟ و شانسیه ؟

شانسیه احتمالا... فقط اگه تو خود ساعات شبانه پینگ بهتر بشه میشه ربطش داد به این قضیه!

سلام حالا نمیشه یه جوری حساب کنی کهه فرضا با برگردانده شدن طرح نامحدود ، سود بیشتری می ره به جیب شرکت ها؟؟ تا اونا هم در طمع پول بیفتن و طرح نامحدود دوباره بدارن؟؟:n01:
و یا طوری حساب کنی که با حذف و تغییر شبانه رایگان ، شرکت ها به جای همون اندک سودی که گفتی ، دچار ضرر میشن ؟؟ این طوری حساب کنیم تا مگه این شرکت ها ازخوا غفلت بیدار شن ! :n01:
این که یه عده اینجا این طور حساب کتاب ها رو ببین فایده نداره ، باید اونای ک مسئول وضع قوانین هستن ببین

:n09:

نمیدونم والا باید روش فکر کنم!!! :n31:
ولی گذشته از شوخی میشه نشون داد اگه کاربرا پر مصرف تر باشن کیفیت اینرتنت هم بهتر میشه!!! (البته با فرض اینکه هزینه ی مصرف رو اون مشترک ها پرداخت کنن)

اگه حال داشتم مینویسم پسنش رو... ولی فکر نکنم حالشو داشته باشم :n02:

DJMOKHTAR
02-12-2014, 13:23
دوستان کسی دیشب تست کرد ببینه چطوره ؟ من متاسفانه خابیدم

sdfssdfs
02-12-2014, 13:50
دوستان کسی دیشب تست کرد ببینه چطوره ؟ من متاسفانه خابیدم
بله ظاهرا اکثرا راضی بودن
منم یه ساعتی دان کردم میترسم کل مدت شبانه دانلود کنم محدودم کنن سرعت 500هم میرسید

netstat
02-12-2014, 13:55
بله ظاهرا اکثرا راضی بودن
منم یه ساعتی دان کردم میترسم کل مدت شبانه دانلود کنم محدودم کنن سرعت 500هم میرسید

پارس محدود نمیکنه بیخود خودتو اذیت نکن... اگر سرعتت کم شد بدون که مال همه کم شده و ربطی به دانلود کردنت نداشته!

1376MAXIMUM
02-12-2014, 14:16
اقا من هر چی فکر میکنم میبینم جز سود کردن برای شرکت ها چیزی نداره حالا استدلال به صورت زیر هست:
ما یوزر های دوستداشتنی چه برای خودمون چه برای شرکت ها با اینترنت کار میکنیم و دانلود هامون رو هم به دلیل گرون بودن اینترنت میزاشتیم شب انجام میدادیم حالا چی دانلود میکنیم؟ اکثر فیلم نرم افزار و بازی و چیز هایی از این قبیل(اهنگ رو نگفتم چون خودم به شخصه اهنگ رو همون موقع دانلود میکنم چون جچمشون کمه ۱۰-۱۵ مگ بیشتر نیستن) خوب حالا اومدن و شبانه رو حذف کردن چه اتفاقی میوفته؟‌ اولش هی دانلود نمیکنیم دانلود نمیکنیم بعد ۳-۴ ماه میبینیم که حوصله مان سر رفته هر چی پس انداز داشتبم دیدیم بازی کردیم و .... حتی اون فیلم های قدیمی که از دوستمون گرفته بودیم که حالمون ازش به هم میخورد رو هم دیدیم تصمیم میگیریم بریم بخریم میبینیم که لامصب نیست تو بازار یا اگر هست بعد چند وقت خسته میشیم میگیم چقدر پول بدیم بریم تا فلان جا ۴ تا فیلم و بازی بخریم و دوباره برگردیم سر یک هفته هم همشو بیینیم حالا کاربر ها دو دسته میشن یه عده یه تفریح دیگه جور میکنن دو دسته میشن یه عده تفریح جدید بهشون میچسبه یه سری میبینن نه خیلی درد سر داره جور کردن این تفریح جدید حالا درد سرش هم هر چیزی میتونه باشه و برمیگردن پشت سیستم هاشون بعد میبینن که خوب پای سیستم چه غلطی بکنیم کاری نیست انجام بدیم شیطونه گولشون میزنه و میرن ترافیک رو میخرن و دوباره به دانلود میشینن و تفریح قبلی رو انجام میدن البته با این تفاوت که خیلی کم تر از قبل میشه و با بد بختی و فلاکت زندگی رو به اخر میرسونن حالا یه سری هم بودن که دیدن که اقا تفریح جدید نمیتونن جور کنن و حوصلشونم سر میره دوباره دو قسمت میشن یه سری میرن سر کار و کار میکنن و پول در میارن و .... بعد یه مدت که به کار کردن عادت کردن بعد میبینن که تو خونه که میان بیکارن کاری نیست و همین طور اینقدر وقت ندارن که با دوستا و .... تفریح جور کنن بر میگردن سر دانلود کردن فیلم و بازی و ... البته باید دو دسته میشدن یه دسته هم اونایی که حالا پول دارن و میرن میخرن حالا یه دسته دیگه هست اونایی که نرفتن کار کنن میبینن که حوصلههه داره خیلی سر میره بیکارن مجبور میشن دوباره برن سراغ دانلود کردن و حجم میخرن
خوب حالا نتیجه ای که میگیریم اینه که اخرش مجورن دوباره برگردن سر دانلود و شرکت ها حجم میفروشن دوباره این جا فقط یه فاصله کوتاه ایجاد شده
تازه یه چیز دیگه هم هست این وسط یا رقابت ایجاد میشه یا نه اگر رقابت ایجاد بشه شرکت ها شروع میکنن به ارزون تر کردن و بهتر کردن خدماتشون تا مشتری بیشتری داشته باشن بعد از یک مدت که از جنگ بین شرکت ها گذشت یک شرکت یا ۲ تا یا ۳ تا فوقش ۴ تا شرکت میمونن بعد میبینن که دیگه به خواسته هاشون رسیدن یعد دوباره اینترنت گرون میشه و طی دوباره شرکت هایی به وجود میان و شرایط فعلی ایجاد میشه یا هم که رقابت ایجاد نمیشه اگر رقابت ایجاد نشه همین شرکت ها باقی میمونن و میگن چیکار کنیم که پول در بیاریم اینترنت رو گرون کنیم خوبه و اینترنت رو گرون میکنن و بازار توی منجلاب فرو میرود واین جا ماکاربر ها دوباره به فنا هستبم
تیجه این که در هر صورت ما به فتا میریم

netstat
02-12-2014, 16:10
اقا من هر چی فکر میکنم میبینم جز سود کردن برای شرکت ها چیزی نداره حالا استدلال به صورت زیر هست:
ما یوزر های دوستداشتنی چه برای خودمون چه برای شرکت ها با اینترنت کار میکنیم و دانلود هامون رو هم به دلیل گرون بودن اینترنت میزاشتیم شب انجام میدادیم حالا چی دانلود میکنیم؟ اکثر فیلم نرم افزار و بازی و چیز هایی از این قبیل(اهنگ رو نگفتم چون خودم به شخصه اهنگ رو همون موقع دانلود میکنم چون جچمشون کمه ۱۰-۱۵ مگ بیشتر نیستن) خوب حالا اومدن و شبانه رو حذف کردن چه اتفاقی میوفته؟‌ اولش هی دانلود نمیکنیم دانلود نمیکنیم بعد ۳-۴ ماه میبینیم که حوصله مان سر رفته هر چی پس انداز داشتبم دیدیم بازی کردیم و .... حتی اون فیلم های قدیمی که از دوستمون گرفته بودیم که حالمون ازش به هم میخورد رو هم دیدیم تصمیم میگیریم بریم بخریم میبینیم که لامصب نیست تو بازار یا اگر هست بعد چند وقت خسته میشیم میگیم چقدر پول بدیم بریم تا فلان جا ۴ تا فیلم و بازی بخریم و دوباره برگردیم سر یک هفته هم همشو بیینیم حالا کاربر ها دو دسته میشن یه عده یه تفریح دیگه جور میکنن دو دسته میشن یه عده تفریح جدید بهشون میچسبه یه سری میبینن نه خیلی درد سر داره جور کردن این تفریح جدید حالا درد سرش هم هر چیزی میتونه باشه و برمیگردن پشت سیستم هاشون بعد میبینن که خوب پای سیستم چه غلطی بکنیم کاری نیست انجام بدیم شیطونه گولشون میزنه و میرن ترافیک رو میخرن و دوباره به دانلود میشینن و تفریح قبلی رو انجام میدن البته با این تفاوت که خیلی کم تر از قبل میشه و با بد بختی و فلاکت زندگی رو به اخر میرسونن حالا یه سری هم بودن که دیدن که اقا تفریح جدید نمیتونن جور کنن و حوصلشونم سر میره دوباره دو قسمت میشن یه سری میرن سر کار و کار میکنن و پول در میارن و .... بعد یه مدت که به کار کردن عادت کردن بعد میبینن که تو خونه که میان بیکارن کاری نیست و همین طور اینقدر وقت ندارن که با دوستا و .... تفریح جور کنن بر میگردن سر دانلود کردن فیلم و بازی و ... البته باید دو دسته میشدن یه دسته هم اونایی که حالا پول دارن و میرن میخرن حالا یه دسته دیگه هست اونایی که نرفتن کار کنن میبینن که حوصلههه داره خیلی سر میره بیکارن مجبور میشن دوباره برن سراغ دانلود کردن و حجم میخرن
خوب حالا نتیجه ای که میگیریم اینه که اخرش مجورن دوباره برگردن سر دانلود و شرکت ها حجم میفروشن دوباره این جا فقط یه فاصله کوتاه ایجاد شده
تازه یه چیز دیگه هم هست این وسط یا رقابت ایجاد میشه یا نه اگر رقابت ایجاد بشه شرکت ها شروع میکنن به ارزون تر کردن و بهتر کردن خدماتشون تا مشتری بیشتری داشته باشن بعد از یک مدت که از جنگ بین شرکت ها گذشت یک شرکت یا ۲ تا یا ۳ تا فوقش ۴ تا شرکت میمونن بعد میبینن که دیگه به خواسته هاشون رسیدن یعد دوباره اینترنت گرون میشه و طی دوباره شرکت هایی به وجود میان و شرایط فعلی ایجاد میشه یا هم که رقابت ایجاد نمیشه اگر رقابت ایجاد نشه همین شرکت ها باقی میمونن و میگن چیکار کنیم که پول در بیاریم اینترنت رو گرون کنیم خوبه و اینترنت رو گرون میکنن و بازار توی منجلاب فرو میرود واین جا ماکاربر ها دوباره به فنا هستبم
تیجه این که در هر صورت ما به فتا میریم

آقا اون دسته از کاربرایی که بعد از قطع شدن دانلود شبانه میرن دنبال زن گرفتن رو حساب نکردی!!! :n10: :n31:

بامزه بود... دستت درد نکنه :n09:

DJMOKHTAR
02-12-2014, 16:36
من چند ماه دیگه سرویسم اعتبار داره برای من فعلا شبانه کاملا رایگانه . بعدش یه خاکی تو سرمون میریزیم

امشب یه تستی میکنم ببینم سرعت چطوره

میخام بدونم ایا واقعا کم و زیاد شدن یوزر که اینا بهونش کردم موثره یا اینکه عمدا پهنای باند شبانه رو کم میکنن . چون من کاملا رایگانه و سیستم قدیم . پس امشب تفاوت مشخص میشه .

1376MAXIMUM
02-12-2014, 17:52
پستت اصن علمی نیست! :n15: آخه اون دسته از کاربرایی که بعد از قطع شدن دانلود شبانه میرن دنبال زن گرفتن رو حساب نکردی!!! :n10: :n31:

ولی خدایی بامزه بود... دستت درد نکنه :n09:
خودم میدونم منم برای خنده نوشتم ولی خیلی بیش از ۸ ٪ هست سودشون مثلا حالا که شبانه نیست من مصرفمم ۴ برابر شده

1376MAXIMUM
02-12-2014, 17:55
من چند ماه دیگه سرویسم اعتبار داره برای من فعلا شبانه کاملا رایگانه . بعدش یه خاکی تو سرمون میریزیم

امشب یه تستی میکنم ببینم سرعت چطوره

میخام بدونم ایا واقعا کم و زیاد شدن یوزر که اینا بهونش کردم موثره یا اینکه عمدا پهنای باند شبانه رو کم میکنن . چون من کاملا رایگانه و سیستم قدیم . پس امشب تفاوت مشخص میشه .
اقا اصلا نشونه ای از کمبود پهنای باند نبود یهو بعد از عید این بازیا در اومد

netstat
02-12-2014, 19:29
خودم میدونم منم برای خنده نوشتم ولی خیلی بیش از ۸ ٪ هست سودشون مثلا حالا که شبانه نیست من مصرفمم ۴ برابر شده

منم اون خط اول رو برا شوخی نوشته بودم دیگه... مثکه خوب شوخیم نگرفت نه؟ :n35:

خلاصه دستت درد نکنه متنت خیلی با حال بود!!! من که کلی خندیدم....

radarz
02-12-2014, 20:27
بابا شرکتا دنبال پول دراووردن --- از خداشون بود این سرویس شبانه حذف شه ... ملت تر تر برن حجم بخرن !!!

alireza20202003
02-12-2014, 23:12

آقا اون دسته از کاربرایی که بعد از قطع شدن دانلود شبانه میرن دنبال زن گرفتن رو حساب نکردی!!! :n10: :n31:

بامزه بود... دستت درد نکنه :n09:

بستگی داره البته، عده قلیلی رو به زن گرفتن میارن ! اما عده کثیری، اینترنت که نیست، پول زن گرفتن هم که نیست دیگه باقیشو خودت تصور کن :n02:

بعد تازه زن گرفتی ، صبح تا شب باید از محلی که درش قرار داری فیلم 1080 توسط دوربین موبایلت تهیه کرده و توسط ابزارهای ارتباطی نظیر وایبر برای همسر گرام ارسال کنی. ببین چقدر حجم نیاز داری !!!! :n08:

netstat
02-12-2014, 23:29
حالا گذشته از شوخی بچه ها یه حرف خوبی زدن...
در واقع میگن شرکت میخواد با حذف شبانه فروش روزانه اش رو افزایش بده و فکر در آمدزایی مستقیم از شبانه نیست! من توی محاسباتم این رو در نظر نگرفتم و فرض کردم فروش روزانه توی هر دو حالت یکسان باشه. در واقع ضریب a توی فرمول ها همین رو نشون میده که ما توی هر دو حالت 0.8 در نظر گرفتیمش. یعنی فرض کردیم که 80 درصد کل پهنای باند روزانه داره مصرف میشه و فروش روزانه ی شرکت اشباع شده.
اگر فرض کنیم که شرکتا الان پهنای باند روزانشون خالی مونده سوال میتونه این باشه که چرا اینها نمیان به جای تعطیل کردن شبانه قیمت گیگ رو کاهش بدن؟ آیا این یه جورایی نامردی در حق مشتری نیست؟

Le0nard0
02-12-2014, 23:40
شرکتها با حذف شبانه در اصل میخوان کمک به سلامتی محیط زیست بکنن . با حذف شبانه " دور ریزهای " کاربران هم به صفر میرسه . از اونجایی که تا قبل از این کاربرها نصف+1 از حجمی رو که شبانه دانلود میکردن پاک میکردن شرکتها هم تصمیم گرفتن با حذف شبانه جلوی این حیف و میل رو بگیرن .

sky1sky
03-12-2014, 01:29
حالا گذشته از شوخی بچه ها یه حرف خوبی زدن...
در واقع میگن شرکت میخواد با حذف شبانه فروش روزانه اش رو افزایش بده و فکر در آمدزایی مستقیم از شبانه نیست! من توی محاسباتم این رو در نظر نگرفتم و فرض کردم فروش روزانه توی هر دو حالت یکسان باشه. در واقع ضریب a توی فرمول ها همین رو نشون میده که ما توی هر دو حالت 0.8 در نظر گرفتیمش. یعنی فرض کردیم که 80 درصد کل پهنای باند روزانه داره مصرف میشه و فروش روزانه ی شرکت اشباع شده.
اقا هر جور شما حساب اجحاف در حق مشتری هست و اینا فقط به فکر سودزائی خودشون ان:n19:

civilcal
04-12-2014, 18:08
کلا وقتی شبانه رایگان هست، افت سرعت شدیدی مشاهده میشه و حتی نمیشه وبگردی کرد. بهتره مبلغ کمی براش در نظر بگیرن...

Alone-Star
04-12-2014, 20:18
شرکتها با حذف شبانه در اصل میخوان کمک به سلامتی محیط زیست بکنن . با حذف شبانه " دور ریزهای " کاربران هم به صفر میرسه . از اونجایی که تا قبل از این کاربرها نصف+1 از حجمی رو که شبانه دانلود میکردن پاک میکردن شرکتها هم تصمیم گرفتن با حذف شبانه جلوی این حیف و میل رو بگیرن .

حالا چی میگیرن :n10:
آخه حضرت عالی به جز اینکه توی پارس آنلاین میدونی چه خبره، ظاهرا توی کامپیوتر ملت هم هستی و میدونی چه اتفاق هایی میافته. :n31:

ظاهرا بازم استثناء رخ داده و توی فرمول های شما لحاظ نشده. چون بنده سالهاست دارم (حدود 4-5سال) دانلود میکنم ولی 1-2% دور ریزی داشتم بقول شما (اخیرا هم 2ترابایت اکسترنال گرفتم و ششمین هارد اکسترنال بود البته به جز دوتا پک دیسک 240تایی) اونم بدلیل اشتباه و دانلود تکراری بوده. بهرحال مدیریت آرشیو بزرگ و چندهزار عنوان ساده نیست، البته ویدیو آموزشیه و فیلم و سریال و بازی نیست که دور ریختنی باشه گفتم بگم معلوماتتون بالا بره و لحاظ بشه از این به بعد چون میدونم چقدر طرفدار ما محققین هستین.:n31: کم کم دارم به این نتیجه میرسم شما نبودید اتم کشف نمیشد. :n29::n28:
حالا حول نکن عمو جان، این همه رو از پارس دانلود نکردم :n10: 10%ش از پارس بوده. اینو گفتم چون میدونم پارس چقدر بخیله. :n09:

ولی گذشته از این صحبت ها خیلی حال میکنم با پست هات، ادامه بده به این آمارهای قشنگت. :n09:

farshad0123
04-12-2014, 20:23
کلا وقتی شبانه رایگان هست، افت سرعت شدیدی مشاهده میشه و حتی نمیشه وبگردی کرد. بهتره مبلغ کمی براش در نظر بگیرن...

این کار نقشه ی خود شرکت هاست و عمدا سرعتو از اکانتینگ پایین میارن که شما رو گول بزنن وگرنه چرا مخابرات شبا سرعتش پایین نمیاد ؟نه تنها سرعتش پایین نمیاد تازه بهتر هم میشه

shi.irani
04-12-2014, 20:33
من قبلا از مبین نت استفاده میکردم حتی شبانه شم عالی بود فقط یه عیب بزرگ داشن اونم خیلی حجم ازم میخورد وخیلی هم گرون بود
الان پارس آنلاین استفاده میکنم شبانه ش که دیگه بی خیال یه صفحه معمولی هم باز نمی کنه تا چه برسه به دانلود...
حجم خوری هم داره فقط خوبیش ارزونی شه حتی اگه سرعت سرویس شبانه ش هم مثل روزنه بشه بازم افتضاحه
نمی دونم چرا از حساب وکتاب خبری نیست

sdfssdfs
04-12-2014, 20:35
من قبلا از مبین نت استفاده میکردم حتی شبانه شم عالی بود فقط یه عیب بزرگ داشن اونم خیلی حجم ازم میخورد وخیلی هم گرون بود
الان پارس آنلاین استفاده میکنم شبانه ش که دیگه بی خیال یه صفحه معمولی هم باز نمی کنه تا چه برسه به دانلود...
حجم خوری هم داره فقط خوبیش ارزونی شه
نمی دونم چرا از حساب وکتاب خبری نیست
ولی من اصلا ازش راضی نیستم
ی خیال پارس که شبانش خیلی عالیه

netstat
04-12-2014, 23:21
این کار نقشه ی خود شرکت هاست و عمدا سرعتو از اکانتینگ پایین میارن که شما رو گول بزنن وگرنه چرا مخابرات شبا سرعتش پایین نمیاد ؟نه تنها سرعتش پایین نمیاد تازه بهتر هم میشه

یه سری شرکتا اینکارو میکنن ولی اگه خیلی سرعت رو کم کنن فوقش میزارنش رو سرعت اسمی سرویس...
مخابرات اکثر سرویساش شبانه نداره و فقط برای یه سری سرویسای خاص شبانه ی رایگان میده به خاطر همین افت سرعتش کمتره...

saeidf1
04-12-2014, 23:26
صد رحمت به مبین نت که هنوز شبانش رو داره خدایشش درسته که گرونه و یکم حجم دزدی هم داره اما دانلود شبانش کاملا درسته و ردیفه الان با دو مگش شبی راحت4.50گیگ دان دارم بدون محدودیدت

Babak_King
05-12-2014, 00:00
برای شکایت از کلاه برداری وایمکس مبین دزد نت بدلیل عدم تعهد به قرار داد/ مشخص کردن حجمی بسیار محدود برای دانلود شبانه / کاهش ساعت شبانه /از طریق دو لینک زیر اقدام کنید :
سامانه ثبت شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی :
فریاد مشتریان مال باخته مبین نت :

صد رحمت به مبین نت که هنوز شبانش رو داره خدایشش درسته که گرونه و یکم حجم دزدی هم داره اما دانلود شبانش کاملا درسته و ردیفه الان با دو مگش شبی راحت4.50گیگ دان دارم بدون محدودیدت

آخرش کدوم ؟:n13::n13::n13::n13:

farshad0123
05-12-2014, 04:08
یه سری شرکتا اینکارو میکنن ولی اگه خیلی سرعت رو کم کنن فوقش میزارنش رو سرعت اسمی سرویس...
مخابرات اکثر سرویساش شبانه نداره و فقط برای یه سری سرویسای خاص شبانه ی رایگان میده به خاطر همین افت سرعتش کمتره...

نه اینجور نیست
مثلا مخابرات ما 10مگ تجاری با شبانه میداد سرعت دانلود تک کانکشنش 1.2مگابایت شبانه روز خلاصه همه رفتن 10مگ و 5مگ گرفتن اصلا افت سرعت هم نداشتن تو دانلود شبانه مخابرات هم دید ضرر(البته ضرر که نه منظور جلوگیری از سود بیشتره) میکنه شبانه 10مگو 5 مگو برداشت

saeidf1
05-12-2014, 07:50
آخرش کدوم ؟:n13::n13::n13::n13:امضامو همین جوری از قبل مونده حوصله نداشتم عوضش کنم

javad34
05-12-2014, 08:17

من 2 مگ مخابرات دارم روزها سرعتش میاد پایین. شبها که مهم نیست.

اینم تیکتی که زدم تو سایتشون:

سلام خسته نباشید. نزدیک به 6 ماه اینترنت 2 مگ نامحدود دارم ماهی 74 هزا رتومان . بعدظهر ها تقریبا بعد از ساعت 12 ظهر الی 12 شب

سرعت اینترنت افت میکنه و سرعت دانلود از 240 به 60 کیلوبایت تغییر پیدا میکنه از سرورهای خارج از ایران و سایتهای خارجی.

فقط از سرورهای داخل ایران مثل آپارات سرعت با قدرت 240 باقی می ماند.

و همونطور که مستحضر هستید اکثر سایتهای دانلود فیلم از سرورهای خارج از ایران هستند .

ممنون میشم پیگیری کنید.

در سایت speedtest.net تست ساعت 8 صبح با 2 بعد ظهر
زمین تا آسمان فرق میکند.

تست بعدظهر :

تست صبح:

نزدیک به 6 ماه هست همچین وضعیتی دارم. انگار که سرویس 512 دارم اما ماهی 74 هزا رتومان دارم پول قبض میدهم.

خواهش میکنم رسیدگی کنید.

تهران هستم منطقه مخابراتی اشرفی اصفهانی پیش شماره 3310

شماره کامل را قید کردم

و این پاسخ رو دادن

مشترک گرامی باسلام لطفا برای اطلاعات بیشتر باواحد فروش و پشتیبانی وفنی ADSL با سامانه ٢٠٢٠ بلافاصله عدد١ راشماره گيري كنيدتابامسئول مربوطه تماس بگیرید.ارتباط مردمی

بعد زنگ میزنی میگه بلد نیستم درست کنم اصلا این سرعت کللی دست ما نیست

netstat
05-12-2014, 17:19
نه اینجور نیست
مثلا مخابرات ما 10مگ تجاری با شبانه میداد سرعت دانلود تک کانکشنش 1.2مگابایت شبانه روز خلاصه همه رفتن 10مگ و 5مگ گرفتن اصلا افت سرعت هم نداشتن تو دانلود شبانه مخابرات هم دید ضرر(البته ضرر که نه منظور جلوگیری از سود بیشتره) میکنه شبانه 10مگو 5 مگو برداشت

البته یه چیز رو راست گفتی... شرکتا رو 1/8 سرویس تعهد دارن پس میتونن سرعت رو بزارن رو 1/8 اسمی....
در هر صورت شبا بحث شلوغی شبکه هم هست فقط این نیست که بگیم خود شرکتا عمدا محدود کردن.....

sleeplessness
05-12-2014, 20:09
معمولا ضریب اشتراک باید به شکلی باشه که در بیش از نود درصد زمانها رضایت کاربر جمع بشه
اما خب ......

farshad0123
05-12-2014, 20:32
البته یه چیز رو راست گفتی... شرکتا رو 1/8 سرویس تعهد دارن پس میتونن سرعت رو بزارن رو 1/8 اسمی....
در هر صورت شبا بحث شلوغی شبکه هم هست فقط این نیست که بگیم خود شرکتا عمدا محدود کردن.....

اگر 1به 8باشه حق هیچ کی خورده نمیشه بهشون بگو اگر به فکر کسایی هستید که شبا سرعتشون پایین میاد جاش ضریب اشتراکو شبا بالا نبرید البته من مطمئنم که اینا همش بهانست برای بدست آوردن سود بیشتر اگر به فکر رضایت مشتری بودن راحت میتونستن بدون حذف شبانه سرعتو درست کنن

konjkavkhan
05-12-2014, 21:05
هاها. مخابرات تو روزشم افتضاحه.... من سرويس ١٠ مك داشتم جون ميكند صفحه بازكنه..... حالا شما ميكي شبا سرعتو كم نميكنه..... البته شايد شما فقط با سرورهاي داخلي دانلود داري

ali9095
05-12-2014, 21:15
بنده هم قبول دارم وضعیت اینترنت کشور از نظر کیفیت و تناسب آن با قیمت وضعیت مطلوبی نیست. اما متاسفانه شاهد هستم که برخی کاربران به جای استفاده از سرویس در حد نیاز به استفاده بی رویه و دانلود محتوایی که شاید هرگز به آن نگاهی هم نیندازند صرفا به دلیل شبانه رایگان و یا نامحدود بودن سرویس می کنند . که این امر موجب تضییع حقوق دیگر کاربران می شود. یکی از دلایلی که شرکت ها به سمت محدودیت های بیشتر می روند همین نحوه استفاده برخی از کاربران است. و شرکت ها سرویس دهنده نیز به دنبال منافع خودشان هستند.

netstat
05-12-2014, 21:50
اگر 1به 8باشه حق هیچ کی خورده نمیشه بهشون بگو اگر به فکر کسایی هستید که شبا سرعتشون پایین میاد جاش ضریب اشتراکو شبا بالا نبرید البته من مطمئنم که اینا همش بهانست برای بدست آوردن سود بیشتر اگر به فکر رضایت مشتری بودن راحت میتونستن بدون حذف شبانه سرعتو درست کنن

نه منظورم اون نبود... منظورم این بود که این شرکتا مثلا وقتی 1 مگابیت میفروشن میگن ما ققط برای 1/8 تعهد داریم یعنی میگن سرعتت اگه 128 کیلو بیت باشه باید تازه خوشحالم بشی... :n09: در نتیجه ممکنه سرعت رو روی کمتر از اسمی هم توی شبانه محدود کنن... بحث در مورد این بود که محدودیت سرعت عمدی توی شبانه چقدره.... درست میگم؟

matr!x_2008
05-12-2014, 22:02
مخابرات که ساعت 2 شب به بعد حتی سرور داخلی هم سرعتش داغونه!!!

farshad0123
05-12-2014, 22:09
هاها. مخابرات تو روزشم افتضاحه.... من سرويس ١٠ مك داشتم جون ميكند صفحه بازكنه..... حالا شما ميكي شبا سرعتو كم نميكنه..... البته شايد شما فقط با سرورهاي داخلي دانلود داري

شاید مخابرات شما پهنای باندش ضعیفه ولی من که 10مگ داشتم سرعت دانلود چه از سایت دانلود ها و پی سی دی و آپلودبوی و آپلود باز و اکسپرس لیچ و آپ تو باکس و حتی تورنت شبانه روز 1.2مگابایت بود

1376MAXIMUM
05-12-2014, 23:23
اقا به نظر شما میشه یه دو هفته مردم اعتصاب اینترنت کنن تا این وضعیت داغون و نکبتی درست بشه من خودم فکر میکنم نمیشه
دوهفته که هیچی یک هفته هم نمیشه

DJMOKHTAR
06-12-2014, 05:25
دوستان من از ساعت دو دارم دانلود میکنم

بجز حدود 5% سرعت بهتر فرقی با گذشته حس نکردم همون افت سرعت و 0 شدن همچنان وجود داره .

sdfssdfs
06-12-2014, 07:54

بجز حدود 5% سرعت بهتر فرقی با گذشته حس نکردم همون افت سرعت و 0 شدن همچنان وجود داره .
دوستان لطفا شرکت و سرویسی که استفاده میکنین رو هم بگین

netstat
06-12-2014, 12:19

یعنی هنوز دندون اره ای رو خاموش نکردن؟؟ طرف باید 1200 پول گیگ بده بعد با دندون اراه ای دانلود کنه؟؟؟ :n04:

پ.ن: روش تروکسی رو که بلدی؟

DJMOKHTAR
06-12-2014, 20:10
یعنی هنوز دندون اره ای رو خاموش نکردن؟؟ طرف باید 1200 پول گیگ بده بعد با دندون اراه ای دانلود کنه؟؟؟ :n04:

اره همون حالت قبلی هست که

نمیدونم برای بقیه هم اینجوره یا فقط من ؟ چون شبانه من فعلا تا پایان قرارداد رایگان هست و ظاهرا همون سیستم قدیمه . فقط از 5 تا 7 قابل تحمله .

1376MAXIMUM
07-12-2014, 14:59

شانس اوردیم هنوز دندون اره ای هست مثل تیغ اصلاحش نکنن
اگر بکنن باید بریم بمیریم چون این مردم انگار یه کوه کافور بهشون دادن از جاشون تکون نمیخورن اینقدر هم بیخیر و بیشعور هستن که هر کاریشون بکنن بازم حلقشون باز نمیشه
البته تو تموم جوامع افراد بدرد بخور هم پیدا میشه مثل کسایی که هر کاری ازشون اومد انجام دادن ولی نتونستن درست کنن اوضاع رو ما چاکر اونا هستیم و خیلی هم دوستشون میداریم

mohammad_1992
07-12-2014, 16:23
فقط حذف محدودیت دانلود کمک میکنه و بس ! فقط نا محدود

sleeplessness
08-12-2014, 15:18
یه تاپیک جدید بزنید به اسم
ایا احراز هویت باعث امن شدن اینترنت خواهد شد!

farshad0123
08-12-2014, 15:51
خدا رو شکر فعلا مخابرات سرعت شبانش بالاتر رفته قبلا 1مگش 130کیلوبایت بود الان شده 400کیلوبایت با ماهی 15هزار تومن:n19:

netstat
08-12-2014, 15:55
یه تاپیک جدید بزنید به اسم
ایا احراز هویت باعث امن شدن اینترنت خواهد شد!

آره... خوب گفتی! :n09:
میترسم آخرش یه روز برسه که مجبور شم این تاپیکو درست کنم: :n35:
"آیا قطع سرویس اینترنت جهانی منجر به بهبود وضعیت فرهنگی کشور خواهد شد؟"

DJMOKHTAR
09-12-2014, 02:10
اینم تست از شبانه همین الان: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

david-ebi
10-12-2014, 12:12
دوستان سلام.امروز 19 آذر دقایقی پیش از 195 با من تماس گرفتند و گفتند جهت حل مشکل اینترنت شبانه صبانت که چند ماه پیش به ما شکایت نوشته بودید قرار است چهارشنبه هفته(26 آذر) دیگه جلسه ای حضوری با مسئولین مربوطه گذاشته شود آیا مایل به شرکت در آن هستید.با خوشحالی گفتم بله.گفت پس آدرس رو یادداشت کنید:تهران.....تا گفت تهران گفتم خانوم محترم من خیال کردم تو شهر خودمون هستش من نمیتونم بیام تهران.مخصوصا چهارشنبه هفته دیگه.گفت نه این جلسه دیگه خیلی مهم و قرار هست توش تصمیم گیری بشه و فقط در تهران برگزار میشه.منم گفتم نمیتونم بیام و متاسفانه ایشونم گفت پس خداحافظ.:n03:حالا اولا میخواستم ببینم این تماس با بقیه دوستان هم گرفته شده؟و اگر با بقیه دوستان گرفته شده خواهشا دوستان تهرانیمون برن و به جای ما هم اعتراضات رو برسونن.اگر بقیه بچه ها از شهرستانهای دیگه هم میتونند برن حتما این کار رو بکنن.آقا مثل اینکه وضع ریزش مشتریشون بدجور بیخ پیدا کرده:n02:.الان بهترین زمانیست که میتونیم حرفمونو رو در رو بزنیم و به حرفامون گوش بدن.از دوستان خواهش میکنم اگر این تماس برای همه بوده هر کسی که میتونه در این جلسه شرکت کنه.

لطفا دوستان به همه در این مورد اطلاع رسانی کنن.

1376MAXIMUM
10-12-2014, 15:00
دوستان سلام.امروز 19 آذر دقایقی پیش از 195 با من تماس گرفتند و گفتند جهت حل مشکل اینترنت شبانه صبانت که چند ماه پیش به ما شکایت نوشته بودید قرار است چهارشنبه هفته(26 آذر) دیگه جلسه ای حضوری با مسئولین مربوطه گذاشته شود آیا مایل به شرکت در آن هستید.با خوشحالی گفتم بله.گفت پس آدرس رو یادداشت کنید:تهران.....تا گفت تهران گفتم خانوم محترم من خیال کردم تو شهر خودمون هستش من نمیتونم بیام تهران.مخصوصا چهارشنبه هفته دیگه.گفت نه این جلسه دیگه خیلی مهم و قرار هست توش تصمیم گیری بشه و فقط در تهران برگزار میشه.منم گفتم نمیتونم بیام و متاسفانه ایشونم گفت پس خداحافظ.:n03:حالا اولا میخواستم ببینم این تماس با بقیه دوستان هم گرفته شده؟و اگر با بقیه دوستان گرفته شده خواهشا دوستان تهرانیمون برن و به جای ما هم اعتراضات رو برسونن.اگر بقیه بچه ها از شهرستانهای دیگه هم میتونند برن حتما این کار رو بکنن.آقا مثل اینکه وضع ریزش مشتریشون بدجور بیخ پیدا کرده:n02:.الان بهترین زمانیست که میتونیم حرفمونو رو در رو بزنیم و به حرفامون گوش بدن.از دوستان خواهش میکنم اگر این تماس برای همه بوده هر کسی که میتونه در این جلسه شرکت کنه.

لطفا دوستان به همه در این مورد اطلاع رسانی کنن.
ادرس رو بده دوست عزیز بچه ها بتونن برن

H_O_S_E_I_N
11-12-2014, 19:05
بدتر میشه که بهتر نشه
نه تنها پارس آنلاین بلکه تمام شرکت ها شبانشونو حذف خواهند کرد

Khan gholi
11-12-2014, 20:19
دوستانی میگن چون شبانه مفت هست بعضی ها الکی دانلود می کنن؟!!!!!
یک درصد تو همه جامعه افراد مریض هستند و قرار نیست همه اینطور باشند به چند دلیل
این مقدار فایل از کجا میخواد بیاره که دانلود کن مگر به غیر از فیلم ها عذاب جهنمی.این بنده خدا این رو میخواد کی ببینه؟هاردش بد سکتور بگیره 10 برابر سرویس نتش باید پول هارد بده
این افراد برق مصرف می کنند.اصطهلاک سیستم هم دارند شما فقط به فکر نت شرکت هستی
تعداد دانلودر های شب 30 درصد بگیریم و 50 درصد هم که دانلود روزانه فقط میمونه 10 درصد که شب ها می خواهند نت گردی داشته باشه حالا باید قشر اکثریت فدای اقلیت بشه
کیفیت نون هامون گرونمون خرابه , شما میگی چرا تو شب نون کنجدی نیست؟ هر وقت اینترنت نامحدود دادند که عطش این ملت بخوابه بعد شما می تونی دم از کیفیت بزنی.
یک سال مخابرات نامحدود داشتم کلا 10 روز از سی روز رو دانلود بود بقیه اش سیستم خاموش بود

david-ebi
12-12-2014, 00:29
ادرس رو بده دوست عزیز بچه ها بتونن برن

متاسفانه تا گفت تهران من حرفشو قطع کردم و بقیه آدرسو نپرسیدم.اما خوب به بقیه دوستان هم ظاهرا زنگ زدند.اگر از دوستان دیگر کسی آدرسو گرفته لطفا اعلام کنه.