PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پردازنده

ali_78r
22-11-2014, 14:46
سلام دوستان
اخیرا من یه سی پی یو ی core 2 duo e7500 خریدم و روی مادربردم نصب کردم.فرکانس پردازنده ی مذکور 2.93 گیگاهرتز هست ولی من هر کاری کردم فرکانس در محیط بایوس و نیز در cpu-z بیشتر از 1.6 گیگاهرتز نشد.تمام گزینه هایی رو هم که در بایوس هستند و فرکانس پردازنده رو کم می کنند را نیز غیر فعال کردم ولی نشد که نشد.مدل مادربردم ga-945pl-s3 rev3.3 است لطفا کمک کنید.
اگر هم توانستید آخرین ورژن بایوس این مادربورد رو قرار بدید ممنون می شوم.

yoseffaraji
22-11-2014, 14:54
مادربرد شما این سی پی یو رو کامل ساپروت نمیکنه.تو سایت سازنده نوشته.اینم آخرین ورژن بایوس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مادربردتون که تو همون سایت سازنده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست:
تو همون لینک مادربردتون اگه برید روی تب Support @ Download و از اونجا CPU Support Listرو نگاه کنید میبینید که e7500توسط مادربرد شما بصورت کامل پشتیبانی نمیشه

EXTREME
22-11-2014, 21:46
سلام دوستان
اخیرا من یه سی پی یو ی core 2 duo e7500 خریدم و روی مادربردم نصب کردم.فرکانس پردازنده ی مذکور 2.93 گیگاهرتز هست ولی من هر کاری کردم فرکانس در محیط بایوس و نیز در cpu-z بیشتر از 1.6 گیگاهرتز نشد.تمام گزینه هایی رو هم که در بایوس هستند و فرکانس پردازنده رو کم می کنند را نیز غیر فعال کردم ولی نشد که نشد.مدل مادربردم ga-945pl-s3 rev3.3 است لطفا کمک کنید.
اگر هم توانستید آخرین ورژن بایوس این مادربورد رو قرار بدید ممنون می شوم.

در power option حتما حالت balance رو انتخاب کنید ممکنه رو low performance باشه

بایوس مین رو حتما آپدیت کنید

درست نشد باید پاور سیستم و مین و دمای پردازنده بررسی بشه

fsb پردازندتون 1066 است و fsb مینتون حداکثر 800 است ممکن است به همین دلیل این مشکل بوجود آمده باشد به همین خاطر بایوس حتما آپدیت باشه تا ببینید درست میشه یا نه

absineh
23-11-2014, 09:53
من هم مادربوردی دستم رسیده مشکل داشت پس از چک فهیمدم که سی پی یو مشکل داره و سی پی یو E7500 داشتم روی بورد گذاشتم ولی ساپورت نکرد بوت میشه بعداز چند ثانیه ریستارد میشه بوردم EP35-D3L هست بایوس آپدیت کردم نشد.

yoseffaraji
23-11-2014, 13:08
من هم مادربوردی دستم رسیده مشکل داشت پس از چک فهیمدم که سی پی یو مشکل داره و سی پی یو E7500 داشتم روی بورد گذاشتم ولی ساپورت نکرد بوت میشه بعداز چند ثانیه ریستارد میشه بوردم EP35-D3L هست بایوس آپدیت کردم نشد.
برد شما 7500رو ساپورت میکنه حتی سری Quadهم ساپروت میکنه ولی باید بایوسشو آپدیت کنید.اگه با آپدیت بایوس درست نشد همونطور که خودتون گفتید قبلا با یه سی پی یو دیگه هم مشکل داشته احتمال مشکل دار بودن مادربرد هست

absineh
23-11-2014, 14:12
بله طبق فرمایش شما ساپورت میکنه ولی با آپدیت بایوس هم مشکل حل نشده با این سی پی یو بوت میشه ولی ریستارد میشه .

yoseffaraji
23-11-2014, 14:41
بله طبق فرمایش شما ساپورت میکنه ولی با آپدیت بایوس هم مشکل حل نشده با این سی پی یو بوت میشه ولی ریستارد میشه .
باید عیب یابی بشه سیستمتون.امکان داره مادربرد مشکل داشته باشه یا پاور یا گرافیک

EXTREME
23-11-2014, 14:49

کدوم قسمت دقیقا بوت میشه در کار با ویندوز ریست میشه سیستم یا در زمان post screen ؟

در این حالت یک علت میتونه از بایوس مین و خود مین باشه علت های دیگری هم هست مثل رم گرافیک پاور و دمای پردازنده و دمای قطعات دیگر این موارد باید بررسی بشه

میتونید با برداشتن قطعه ها تست کنید مثلا رم و گرافیک و هارد رو جدا کنید به صورت تک تک ببینید سیستم ریست میشه یا نه یا کابل atx رو بکشید ببینید بازم سیستم ریست میشه یا نه

absineh
25-11-2014, 09:02
توی پست اسکرین بعداز حدودا سی ثانیه ریستارد میشه ولی سی پی یو های دیگه که اسمبل می کنم مثلا e5700 هیچ مشکلی نداره سیستم بالا میاد و خیلی خوب جواب میده .

EXTREME
25-11-2014, 09:14
توی پست اسکرین بعداز حدودا سی ثانیه ریستارد میشه ولی سی پی یو های دیگه که اسمبل می کنم مثلا e5700 هیچ مشکلی نداره سیستم بالا میاد و خیلی خوب جواب میده .

پس قطعات دیگر سالم است فقط باید با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید درست نشد و به شرطی که بایوس مین هم آپدیت باشد مشکل از طرف مین است که با این پردازنده سازگار نیست بیشتر میتونه این موارد از fsb باشه یا تکنولوژی ساخت...

ali_78r
25-11-2014, 15:23
سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون ممنون بایوس رو هم به آخرین ورژن آپدیت کردم ولی مشکل هنوز هست .اگه شما تونستید یه core 2 dou e6550 2.33 ghz برام پیدا کنید منم در عوضش e7500 رو میدم(البته با محاسبه ی ماتفاوت) .اگه تونستید پیدا کنید همین تاپیک پیام بذارید.
مرسی:n01: