PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر عجیب فایل ها

Thor God
16-11-2014, 23:17
درود.
فلشم خیلی تمیز کار می کرد و یک سری فایل ( فیلم ) + کمی اهنگ ریخته بودم تو فلش چند مدت کار می کرد و هیچ مشکلی هم نبود تا اینکه پدرم بردند عکاسی تا عکس بریزن تو فلش که وقتی برگشتن فایل های توی فلش این شکلی شد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمیدونم دلیلش چیه ولی فکر می کنم ویروس باشه.

SURIV
22-11-2014, 02:46
به احتمال بسیار زیاد فلشتون رو به یک سیستم آلوده به نرم افزارهای باجگیر یا ransomware (مثل Cryptolocker) وصل کردین.

این نرم افزارها محتویات سیستم رو رمزگذاری کرده و با دادن پیغامی در ازای کد رمزگشایی اطلاعات از کاربر پول مطالبه می کنن.

در صورتیکه فقط فایل های فلشتون به این شکل در اومدن و اطلاعات سیستمتون به این شکل در نیومدن و پیغامی هم مشاهده نکردین خوش شانسین و سیستم شما آلوده نشده و فقط می بایست فلشتون رو به یک سیستم مجهز به آنتی ویروس آپدیت وصل کرده و فرمت کنین.

اگر اطلاعات فلشتون براتون مهمن می بایست اول نوع دقیق نرم افزار باجگیر رو شناسایی کرده و سپس از طریق نرم افزاره و سایتهای رمزگشایی که توسط شرکت های آنتی ویروس برای اون نرم افزار نوشته شدن رمزگشایی کنین.

نمونه این سایت ها در لینک زیر موجود هستن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید.

^Byte
07-12-2014, 02:45
رم ریدیر عکاسی خراب بود. مثل مال من که 5 هزار تومن رم ریدیر خریدم. رم دوربین عکاسیم هم همین جوری شده بود باید ریکاوری کنی. یک دونه رم ریدیر درجه یک خریدم دیگه این مشکل پیش نیامد

Thor God
20-12-2014, 21:30
واقعا با اعصاب آدم بازی می کنن این ویروس ها:n34:
الان باز هم فایل هام رو اینجوری کرده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر فلشم رو ریکاوری کنم، فایل ها برمیگرده ؟