PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل صدای بیمورد در Asus k551 نو!

malkemid
15-11-2014, 20:00
سلام دوستان. من یه لپتاپ ایسوس k551 خریدم چند روزه. یه صدای ریزی میده حتی وقتی هیچ کاری انجام نمیده لپتاپ. صدای هارد نیست...صداش فرق داره.
یه سرچ کردم بعضی ها تو دیجی کالا گفته بودن مال اونا هم این مشکل رو داره...بعضی ها هم گفتن بیصدائه.
حالا موندم چیکار کنم...بدم گارانتی؟ میارزه بدم بازش کنن؟ اصلا بلدن درست کنن؟ زورم میاد ۲۷۵۰ پولشو دادم در حالی که کاملا نوئه تیک تیک صدا میده.

HOJ-JAT
15-11-2014, 21:08
اگر هر ۳-۴ ثانیه صدای چلیک چلیک مانند میده(در سکوت) صدای هارد هست چون فن های جدید کم صدا هستند این صدا ها ب گوش شنیده میشه ولی اگر زیادی بلنده که مثلا وقتی داری اهنگ هم گوش میدی صدا میاد ممکنه از فن باشه یا هر چیز دیگه ای...

malkemid
15-11-2014, 21:16
اگر هر ۳-۴ ثانیه صدای چلیک چلیک مانند میده(در سکوت) صدای هارد هست چون فن های جدید کم صدا هستند این صدا ها ب گوش شنیده میشه ولی اگر زیادی بلنده که مثلا وقتی داری اهنگ هم گوش میدی صدا میاد ممکنه از فن باشه یا هر چیز دیگه ای...
صدای هارد نیست. نوع صدای هارد مشخصه...این ممکنه هر 20 ثانیه یه بار یا دوبار بزنه...یه چیزی شبیه صدای سی دی رام هست ولی از اونم نیست...حتی سی دی رام رو ایجکت کردم بازم تیک تیک صدا میده. اصلا صدای بلندی نیست ولی من چون آخر شب کار طراحی سازه ای انجام میدم و همه جا ساکته...این صدا تمرکز مو بهم میزنه...:n29::n27:

گارانتی همچین مواردی رو قبول می کنه؟

HOJ-JAT
15-11-2014, 23:13
بنظر من این کارا رو بکن (چون خودم ایسوس مثل شما داشتم و این صدا رو میداد میگم)
یک فایل سنگین ۱ گیگ جابجا کن تو هاردت و زمان کپی شدن با دقت گوش بده ببین بازم صدا میاد یا خبر(البته ممکنه با صدای کپی کردن هارد قاطی بشه ولی قابل انجامه)
اگه اومد از هادرت نیست ممکته از فن باشه ...
برای گرانتی قبول میکنن ولی اگر تهرانی همونجا وایسا تا بهت بگن دیلیش چیه اگه بزاریش ایقدر روش خط و خش میندازن که نگو!!!(تجربه خودم) حالا بماند ۱ ۲ هفته ای الاف میشی !!

malkemid
16-11-2014, 00:49
رفتم به فروشنده گفتم داستانو...میگه واسه اینه که هدفون زدی بهش! ویندوز رو عوض کن خوب میشه. اصرار داره که با تعویض ویندوز خوب میشه! نمی دونم سرم و به کدوم دیوار بکوبم:n03:

کاری که شما گفتید رو انجام دادم. حین کپی کردن اون مدل صدا دیگه نیومد و فقط صدای عادی هارد شنیده میشه. به محض اینکه هارد بیکار میشه این صدا دوباره میاد و بلند تر از صدای معمول کار کردن هارد هست. الان هاردش مشکل داره؟ چند ماه پیش یه لپتاپ ایسوس سری x خریدم اون هم کاملا بیصدا کار می کنه و این تیک رو نداره.

مدل هارد ST1000LM024 HN-M101MBB هست. میشه از طریق نرم افزاری کاری کرد که موقعی که هارد بیکار شد این صدا رو نده؟:n29:

HOJ-JAT
16-11-2014, 10:35
عرض كردم كه از هارد ... هارد شما مشکلی نداره و سالم هست این صدای طبیعی هارد هست ولی چون فن بی ضدا هست و احتمالا ایسوس و شرکت تولید کننده هارد عایق کاری خوبی برای دفع صدا انجام نداده اند این مشکل بوجود میاد حال شما برای اطمینان بیشتر یک تست با hd tune بگیرید..
برای حل این مشکل باید هارد را با ssd عوض کتید هم سرعت میره بالا هم مصرف کمتر میشه و هم صدا نمیده

ghomeishi
16-11-2014, 11:27
اگر مطمن هستید که از هارد نیست احتمالا صدا از بلندگوی لپ تاپ باشه
گوش بدید ببینید صدا از کدوم قسمت لپتاپ میاد

malkemid
16-11-2014, 11:51
مرسی از راهنمایی تون. تست گرفتم مشکلی نداره.

اگه هاردش رو خودم عوض کنم گارانتی ش باطل میشه؟ شنیدم تعویض رم و هارد گارانتی رو باطل نمی کنه. همچین چیزی هست؟

اگر مطمن هستید که از هارد نیست احتمالا صدا از بلندگوی لپ تاپ باشه
گوش بدید ببینید صدا از کدوم قسمت لپتاپ میاد

صدا از گوشه ی سمت راست میاد. با توجه به صدای کارکرد عادی هارد که اونم از همون قسمت میاد به نظر میرسه همون هارد سامسونگی که روش سوار شده باشه.

HOJ-JAT
16-11-2014, 14:17
بسته ب نوع گرانتی دارد ولی معمولا میپره.....اگر فروشنده کارت گارانتی رو چاپ کرد همون میتونه برات عوض کنه و دوباره کارت چاپ کنه(فروشنده نمایده گارنتی هست یعنی)

saman999999
16-11-2014, 15:31
دوست عزیز یه سوال این صدا شبیه وقتیه که دی وی دی میذاری تو درایو نوری ؟اخه اون موقع یه صدای چلیک چلیک میده...واسه این میگم اگه اونجوریه صد در صد ایراد سخت افزاریه..نمیدونم مال کجاست ولی من یه لپ تاپ X500 واسه خواهرم گرفتم که مرتبا تو کارهای خیلی ساده هم این صدا رو میداد...رفتم پسش دادم از یه فروشگاه دیگه خریدم الان حتی تو کارهای سنگین مثل بازی هم اون صدا رو نمیده...ولی در کل دوستان من به این نتیجه رسیدم خرید لپ تاپ ایسوس اشتباهه واقعا کیفیتش افت کرده به جرات میشه گفت از هر ده مورد خرابی تو این سایت 5 تا 6 موردش متعلق به ایسوسه...

malkemid
16-11-2014, 16:16
چند وقت پیش یه هارد یک ترا سامسونگ روی لپتاپ قدیمی سونی که داشتم انداختم.
الان که این داستان پیش اومد گفتم هارد اونو بندازم رو لپتاپ جدیده. رفتم سراغش دقت کردم دیدم اونم همین صدا رو میده منتها چون فن ش صداش بیشتره متوجه نشده بودم. خلاصه اینکه هرچی هست زیر سر هارد سامسونگه...دوستم همین مدل منتها ۱۴ اینچش رو داره هارد اون هیتاچی ه بی صدا کار می کنه کاملا. این سامسونگ هم با اون هارد زدنش.
گارانتی هم اینو به عنوان ایراد قبول نمیکنه. فروشنده هم که عمرا پس بگیره.
اس اس دی فکر کنم خیلی گرون باشه...درسته؟