PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوست من با 17 تومن برای آسایش خانواده خودت دقیقا چی میخری؟

shahinfarasystem
14-11-2014, 19:13
سلام روزتون به خیر باشه
دوستان عزیز من حدود 16 و نهایتا 17 تومن حداکثر پول میتونم جور کنم
میخوام یه ماشینی بخرم که خرجش کم باشه و راحت باشه... برای خانواده میخوام راحتی پدرم برام مهمه
توقع زیادی ازش ندارم هفته ای دو سه بار نهایتا سوار میشیم و میخوام راحت باشه و کم خرج باشه ولی وجود چیزای اولیه مثل هیدرولیک برام مهمه

میشه خواهش کنم سه تا پیشنهاد بهم بدید همراه با مدل و نهایتا پیشنهاد خودتون
برام مهم دوستان عزیز نظر شماها ... اگه پاسخ بدید ممنون میشم

hossein.az
14-11-2014, 19:54
سلام روزتون به خیر باشه
دوستان عزیز من حدود 16 و نهایتا 17 تومن حداکثر پول میتونم جور کنم
میخوام یه ماشینی بخرم که خرجش کم باشه و راحت باشه... برای خانواده میخوام راحتی پدرم برام مهمه
توقع زیادی ازش ندارم هفته ای دو سه بار نهایتا سوار میشیم و میخوام راحت باشه و کم خرج باشه ولی وجود چیزای اولیه مثل هیدرولیک برام مهمه

میشه خواهش کنم سه تا پیشنهاد بهم بدید همراه با مدل و نهایتا پیشنهاد خودتون
برام مهم دوستان عزیز نظر شماها ... اگه پاسخ بدید ممنون میشم
یراید 131 مدل 90
پژو 405 مدل 85
سیلو

پیشنهادم مورد اول هست

shahinfarasystem
14-11-2014, 23:48
دوست عزیز در مورد 405 و سمند تو این رنج قیمت میشه یکم توضیح بدی اگه ممکنه.....چرا 405 پیشنهاد میشه؟
و موردایی مثل ریو چجوریه به نظرتون؟

Iloveu-ALL
15-11-2014, 00:55
دوست عزیز در مورد 405 و سمند تو این رنج قیمت میشه یکم توضیح بدی اگه ممکنه.....چرا 405 پیشنهاد میشه؟

دوست عزیز ریو رو بهتره نگیری چون بعضی از لوازم جانبیش کمیابه

A M ! N
15-11-2014, 10:23

سلام دوست عزیز.

به نظر منم بهترین آپشنها همونایی بود که دوستمون معرفی کرد.

یکی اینکه تو این رنج قیمتی نمیشه زیاد مانور داد روی ماشینهای بخصوص. پراید چون کم کارکرد تر هستش و سالم.
دوم اینکه از ماشین های کارکرده ی گرون قیمت تر نمیشه سراغ هر ماشینی رفت، پژو 405 اگه خوب بگردید میشه چیز خوب پیدا کرد که براتون کار کنه، معمولن 405 به راحتی لخت نمیشه با کارکرد. اما سمند تو این رنج قیمتی مناسب نیست. ریو هم بعید میدونم تو این قیمت چیز خوبی به این راحتی ها پیدا کنی.

به پیشنهادات دوستمون توجه کنید بهتره

aminkhan2014
15-11-2014, 10:28
با17 تومن ميتوني پرايد 92 هم بخري،ونهايتا91 خيلي تميز
درضمن كم خرج بودن با راحتي خيلي فرق داره!!مثلا شايد پرايد كم خرج باشه ولي راحت نيست

shahinfarasystem
15-11-2014, 13:52
دوست عزیز ریو رو بهتره نگیری چون بعضی از لوازم جانبیش کمیابه
جدی یعنی اصلا روش فکر نکنم؟ نمیصرفه؟

سلام دوست عزیز.

به نظر منم بهترین آپشنها همونایی بود که دوستمون معرفی کرد.

یکی اینکه تو این رنج قیمتی نمیشه زیاد مانور داد روی ماشینهای بخصوص. پراید چون کم کارکرد تر هستش و سالم.
دوم اینکه از ماشین های کارکرده ی گرون قیمت تر نمیشه سراغ هر ماشینی رفت، پژو 405 اگه خوب بگردید میشه چیز خوب پیدا کرد که براتون کار کنه، معمولن 405 به راحتی لخت نمیشه با کارکرد. اما سمند تو این رنج قیمتی مناسب نیست. ریو هم بعید میدونم تو این قیمت چیز خوبی به این راحتی ها پیدا کنی.

به پیشنهادات دوستمون توجه کنید بهتره
سلام به روی ماهت...
ممنونم یه سوال این لخت شدن یا لش شدن چیه به سمند اختصاص داده میشه
به زبون خودمونی میشه یه توضیح بدید بی زحمت؟

با17 تومن ميتوني پرايد 92 هم بخري،ونهايتا91 خيلي تميز
درضمن كم خرج بودن با راحتي خيلي فرق داره!!مثلا شايد پرايد كم خرج باشه ولي راحت نيست

درست میگی پراید گزینه خوبیه اما واقعیتش خیلی خودم دلم به پراید نیست....
یه ماشین یه درجه بالانر حتی قدیمی تر... بیشتر به کارمون میاد فکر کنم....

A M ! N
15-11-2014, 15:14
سلام به روی ماهت...
ممنونم یه سوال این لخت شدن یا لش شدن چیه به سمند اختصاص داده میشه
به زبون خودمونی میشه یه توضیح بدید بی زحمت؟

درست میگی پراید گزینه خوبیه اما واقعیتش خیلی خودم دلم به پراید نیست....
یه ماشین یه درجه بالانر حتی قدیمی تر... بیشتر به کارمون میاد فکر کنم....

خواهش میکنم قربان.

البته اصطلاح لش شدن فقط به سمند اختصاص داده نمیشه، 405 ، آردی ، روا هم میتونن لش بشن. دلیلش هم نوع تقسیم وزن بدنه و موتور روی شاسی هستش. سمند هم اتاقش از همشون سنگینتره و روی شاسی و جلوبندی فشار بیشتری وارد هست، کافیه این ماشین دست کسی باشه که در دست اندازها مراعات ماشین رو نکنه. اونوقت تعادل وزن روی شاسی بیش از پیش بهم میخوره و موتور بهش فشار وارد میشه و واشر سرسیلندر میسوزونید! و در این بازه ی زمانی که شما متوجه قضیه نیستید مصرف سوختتون هم افزایش پیدا میکنه. پس این قضیه تا حدی به نوع سلیقه فرد هم بستگی داره اما استعداد سمند در این زمینه بیشتره. آردی و روا هم افتضاح لش میشن خودمون داشتیم. پژو اومد یه موتور 1800 تولید کرد و حالا با محاسباتی که داشت گذاشتش روی اتاق پژو.. شاید هیچوقت فکر نمیکرد این موتور روی ماشینی به نام سمند (معمولی) هم قرار بگیره، یا مثلن فکر نمیکرد اتاق پژو رو وردارن روش یه موتور 1600 پیکان رو بزارن!

در نهایت اگه به فکر چیزی غیر از پراید هستی (و قابل درکه این) پژو گزینه خوبیه برات، ظاهر نداره این ماشین، ایمنیش هم مث سمند نیست اما کارت رو به خوبی راه میندازه، به قول گفتنی موقع گاز دادن یا سبقت توی جاده روت رو زمین نمیندازه. فقط خوب بگرد ماشین سالم پیدا کنی و کارشناسی شده. (مکانیک ببر بالای سر ماشین، ماشین رو ببر صافکاری نقاشی و.... خلاصه محافظ کار باش در این زمینه)

موفق باشید.

shahinfarasystem
15-11-2014, 16:59
خواهش میکنم قربان.

البته اصطلاح لش شدن فقط به سمند اختصاص داده نمیشه، 405 ، آردی ، روا هم میتونن لش بشن. دلیلش هم نوع تقسیم وزن بدنه و موتور روی شاسی هستش. سمند هم اتاقش از همشون سنگینتره و روی شاسی و جلوبندی فشار بیشتری وارد هست، کافیه این ماشین دست کسی باشه که در دست اندازها مراعات ماشین رو نکنه. اونوقت تعادل وزن روی شاسی بیش از پیش بهم میخوره و موتور بهش فشار وارد میشه و واشر سرسیلندر میسوزونید! و در این بازه ی زمانی که شما متوجه قضیه نیستید مصرف سوختتون هم افزایش پیدا میکنه. پس این قضیه تا حدی به نوع سلیقه فرد هم بستگی داره اما استعداد سمند در این زمینه بیشتره. آردی و روا هم افتضاح لش میشن خودمون داشتیم. پژو اومد یه موتور 1800 تولید کرد و حالا با محاسباتی که داشت گذاشتش روی اتاق پژو.. شاید هیچوقت فکر نمیکرد این موتور روی ماشینی به نام سمند (معمولی) هم قرار بگیره، یا مثلن فکر نمیکرد اتاق پژو رو وردارن روش یه موتور 1600 پیکان رو بزارن!

در نهایت اگه به فکر چیزی غیر از پراید هستی (و قابل درکه این) پژو گزینه خوبیه برات، ظاهر نداره این ماشین، ایمنیش هم مث سمند نیست اما کارت رو به خوبی راه میندازه، به قول گفتنی موقع گاز دادن یا سبقت توی جاده روت رو زمین نمیندازه. فقط خوب بگرد ماشین سالم پیدا کنی و کارشناسی شده. (مکانیک ببر بالای سر ماشین، ماشین رو ببر صافکاری نقاشی و.... خلاصه محافظ کار باش در این زمینه)

موفق باشید.

امین جان یه کلامم عالی بود خیلی ممنون از توضیح خوبت
فقط یه سوال مثلا 405 مدل 85 چقدر کار کرده باشه کم کارکرد حساب میشه؟

A M ! N
15-11-2014, 17:33
خواهش میکنم. کم کارکرد همینجوری که خودت میدونی به مدل و مقدار ضربه و رنگ و و همچنین رنج قیمتی بستگی داره. با مدل ۸۵ و رنج قیمتی مدنظر شما به طور معمول کارکرد با رنج 110 تا 200 هزار کیلومتر پیدا میشه که شما باید سعی کنی تا حد ممکن پایینترینش رو گیر بیاری. البته کیلومترشمار خود ماشین رو اصلن ملاک قرار نده. ماشین باید بره روی دستگاه تا کارکرد واقعیش در بیاد. دلال ها ماشالا همه کار از دستشون بر میاد این روزها :n02:

aminkhan2014
16-11-2014, 13:48
رواسال مدل90 هم با پول كمتر ميتوني گيربياري كه هم مدلش بالاست و هم از پرايد امنتره(قيافه اش هم مثل 405 هست)...
405 هم كه بچه ها گفتند ولي خرج سرويساش به مراتب گرونتر از روا و پرايده
سيلو هم با اين پول نهايت بتوني 81-82 بخري كه تميزش سخت گير مياد

shahinfarasystem
16-11-2014, 16:41
رواسال مدل90 هم با پول كمتر ميتوني گيربياري كه هم مدلش بالاست و هم از پرايد امنتره(قيافه اش هم مثل 405 هست)...
405 هم كه بچه ها گفتند ولي خرج سرويساش به مراتب گرونتر از روا و پرايده
سيلو هم با اين پول نهايت بتوني 81-82 بخري كه تميزش سخت گير مياد

سلام خوبید /"؟ ممنونم
والا ماشین فعلی مون RD سال 81 هستش
یکم بعضی کمبودهاش اذیتمون میکنه

مثل اینکه صدای موتور خیلی تو اتاق میاد..
یا تو سربالایی با دوسه نفر سرنشین میمونه
و اینکه دیگه تو دنده جا زدن و اینا از اول هم صدا میکرد و نهایتا هم درست نشد

من اگه ماشینی باشه که این معایب رو بپوشونه مشکلم رو حل میکنه...
خوب مسلما ROA با پولی که من دارم ماشین کم کارکرد تری از GLX در میاد
ولی این بران مهمه که ایا با توجه به اینه RD ROA تقریبا از یک خانواده هستند مشکلاتشون هم شبیه بهم خواهد بود؟
همونایی که بالا عرض کردم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید

aminkhan2014
16-11-2014, 17:59
سلام از ماست!!!ممنون قربان
بهت پیشنهاد میدهم یک روا سال سالم امتحان کن،بعد ببین فرقی داره یا نه؟
رواسال موتورش بهینه تر از آردی هست اونم81 شما که به احتمال زیاد کاربراتوری هست و خیلی ضعیفتره...اینو بدان اگه بخای پراید بخر اتاق و کولر و بخاریش مثل پژو راضیت نمیکنه...یک سرچ تو نت در موردش بزننتایجش معلوم میشه که روا خوبه یا بد؟
خودم نداشتم ولی شنیدم و دیدم صدا کمی بهنر از روا هست.کششش هم فیلمهاش توی آپارات و..بگردی کشش خوبه
رخش مشابه 405(ذقیقا برعکس آردی و روا معمولی که خیلی تابلو هست)..گیربکس که کلا ماشینای ایرانی شانسی هست

rmd
03-12-2014, 19:52
دوست من با 17 تومن برای آسایش خانواده خودت دقیقا چی میخری؟

بدون شک پراید ، یا تیبا...
و اگر پولو بیشتر کنید پراید صفر بگیرید که چه بهتر...
باقی ماشینا با این رنج قیمت دردسره و آرامش خانواده رو تهدید میکنه...
البته اگه از جهت ایمنی منظور شماست (نه خرج و استهلاک...) مساله فرق میکنه...