PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با ارتقا رم

reza8198
13-11-2014, 21:43
با سلام
من یک سیستم ddr2 دارم که دو عدد رم یک گیگ داشت.من یک رم دو گیگ خریدم و در سیستم قرار دادم سیستم رم را شناسایی کرد نوشت میزان رم ۴گیگ و توی پرانتز نوشت سه گیگ دردسترس یعنی عملا سیستمم سه گیگ داره.اما وقتی یکی از رم های یک گیگ را برمیدارم .سه گیگ را کامل شناسایی میکنه.انواع ویندوزها رو تست کردم فرقی نکرد .رم جدید رو در سیستم دیگر تست کردم جواب داد.
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس فراوان

nonamehastam
13-11-2014, 23:28
با سلام
من یک سیستم ddr2 دارم که دو عدد رم یک گیگ داشت.من یک رم دو گیگ خریدم و در سیستم قرار دادم سیستم رم را شناسایی کرد نوشت میزان رم ۴گیگ و توی پرانتز نوشت سه گیگ دردسترس یعنی عملا سیستمم سه گیگ داره.اما وقتی یکی از رم های یک گیگ را برمیدارم .سه گیگ را کامل شناسایی میکنه.انواع ویندوزها رو تست کردم فرقی نکرد .رم جدید رو در سیستم دیگر تست کردم جواب داد.
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس فراوان

سلام.
دوست عزیز این طبیعی هستش. در سیستم عامل ۳۲ بیت شما بیشتر از ۴ گیگ نمیتونید داشته باشید ، یعنی اگر بیشتر از ۴ گیگ رم روی سیستم نصب کنید همان مقدار ۳ گیگ رو نشون میده ( ۳ و خورده ایی ) البته اینها اسمی هستند. اگر شما سیستم عامل ۶۴ بیت داشته باشید تا ۱۲۸ گیگ رم رو میتونید رو سیستم داشته باشید. امیدوارم متوجه شده باشید.

Sent from my iPadAir using Tapatalk

reza8198
14-11-2014, 23:04
ممنون دوست عزیز .در صحبتهام گفته بودم ویندوزهای مختلف را امتحان کردم الان ویندوز ۶۴ بیتی سون نصب دارم اما مشکل پابرجاست

nonamehastam
15-11-2014, 02:16
ممنون دوست عزیز .در صحبتهام گفته بودم ویندوزهای مختلف را امتحان کردم الان ویندوز ۶۴ بیتی سون نصب دارم اما مشکل پابرجاست

سلام. شما مدل دقیق مادربرد و سرعت باس رم دوگیگ و دو عدد یک گیگ را بفرمایید.
و اینکه تک تک رم ها را روی سیستم دیگری تست کردید یا خیر.؟

Sent from my iPadAir using Tapatalk