PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم با رم جدید خاموش نمیشه !

hes25
13-11-2014, 15:01
سلام دوستان
من دو تا دو گیگ رم داشتم دیروز دو گیگ دیگه خریدم زدم کنار اون دوتا الان شد 6 گیگ اما این باعث میشه سیستمم نه sleep بره نه shut down کنه و نه restart..!

اون رم دو گیگ جدیده رو که در میارم خوب میشه اما وقتی میزارم رو سیستم اینطوری میشه! (رم ها هر سه تا 1333 هستن)
الان چکار باید بکنیم؟

دوبار هم ویندوز و عوض کردم فایده نداشت ویروس کشی هم کردم چیزی پیدا نکرد

رمها هم یکی کینگستون هست دوتای دیگه یه چیز دیگه
تایمیگ و هم نگاه کردم برای همه نوشته CL 9

رمها سالمن گمونم ، هر 6 گیگ و من تو برنامه های گرافیکی استفاده میکنم ...

EXTREME
13-11-2014, 16:13
سلام دوستان
من دو تا دو گیگ رم داشتم دیروز دو گیگ دیگه خریدم زدم کنار اون دوتا الان شد 6 گیگ اما این باعث میشه سیستمم نه sleep بره نه shut down کنه و نه restart..!

اون رم دو گیگ جدیده رو که در میارم خوب میشه اما وقتی میزارم رو سیستم اینطوری میشه! (رم ها هر سه تا 1333 هستن)
الان چکار باید بکنیم؟

دوبار هم ویندوز و عوض کردم فایده نداشت ویروس کشی هم کردم چیزی پیدا نکرد

رمها هم یکی کینگستون هست دوتای دیگه یه چیز دیگه
تایمیگ و هم نگاه کردم برای همه نوشته CL 9

رمها سالمن گمونم ، هر 6 گیگ و من تو برنامه های گرافیکی استفاده میکنم ...

رم جدید رو به صورت تکی رو همه اسلات ها تست کنید اگه مشکلی نداشته باشه مشکل میتونه از ناسازکار بودن رم ها با هم باشه که در این مواقع باید چینش رم ها رو عوض کنید ضمن اینکه در سایت مینتون چک کنید ببینید مینتون این حجم رم رو ساپورت میکنه یا نه

ولی اگر رم به صورت تکی مشکل داشت روی همه اسلات ها یا ایراد از رم است یا اینکه رم جدید با برد سازکار نیست
بایوس مینتون رو حتما آپدیت کنید
یک احتمال خیلی ضعیف هم میتونه به دلیل ضعف پاور باشه پس در آخر با یک پاور دیگه هم سیستم رو چک کنید

hes25
14-11-2014, 10:24
رم جدید رو به صورت تکی رو همه اسلات ها تست کنید اگه مشکلی نداشته باشه مشکل میتونه از ناسازکار بودن رم ها با هم باشه که در این مواقع باید چینش رم ها رو عوض کنید ضمن اینکه در سایت مینتون چک کنید ببینید مینتون این حجم رم رو ساپورت میکنه یا نه

ولی اگر رم به صورت تکی مشکل داشت روی همه اسلات ها یا ایراد از رم است یا اینکه رم جدید با برد سازکار نیست
بایوس مینتون رو حتما آپدیت کنید
یک احتمال خیلی ضعیف هم میتونه به دلیل ضعف پاور باشه پس در آخر با یک پاور دیگه هم سیستم رو چک کنید

سلام مهندس

اینو نگاه کنین ببینین رمها باهم سازگار هستن؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مادربردم گیگا z68ud5_F6 هست برای سال 2012 هست ...چطوری باید بایوس ابدیت بشه؟

پاورمم 585 گرین هست

کارت گرافیکم 660 انودیا
سی پی یو هم core i5 هست
چیز خاص دیگه ای هم ندارم که مصرف داشته باشه

EXTREME
14-11-2014, 11:35
سلام مهندس

اینو نگاه کنین ببینین رمها باهم سازگار هستن؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مادربردم گیگا z68ud5_F6 هست برای سال 2012 هست ...چطوری باید بایوس ابدیت بشه؟

پاورمم 585 گرین هست

کارت گرافیکم 660 انودیا
سی پی یو هم core i5 هست
چیز خاص دیگه ای هم ندارم که مصرف داشته باشه

مشکلی نداره شما رم جدید رو روی یک اسلات با رنگ دیگه بزارید فرکانس و تایمینگ هم متفاوت باشه باید کار کنه ولی بعضی اوقات کار نکرد باید از بایوس فرکانس و تایمنیگ و ولتاژشو دستکاری کنید

اون مواردی که گفتم تست کردید؟

برای آپدیت بایوس مین های گیگا میتونید از نرم افزار bios@ استفاده کنید میرید سایت مینتون مدل مینتون رو سرچ کنید در قسمت دانلود ها آخرین ورژن بایوس که بتا نباشه رو دانلود کنید و با استفاده از این نرم افزار فایل رو بهش بدید تا آپدیت بشه

hes25
12-01-2015, 06:20
دوستان دوباره سلام

من یه تحقیقی کردم یکی گفت اگه رم جدید با تایمینگ مساوی با رم های قدیمی نمی خونه و سیستم هنگی داره باید ولتاژ رو از تو بایوس تغییر بدی و کانفیگ دستی کنم...این درسته؟

اگه راهش اینه من الان تو بایوس مادربردم ولتاژ هر سه تا رم نوشته 1.5 ...من باید روی چند بزارم؟

TREASURES
12-01-2015, 09:06
دوستان دوباره سلام

من یه تحقیقی کردم یکی گفت اگه رم جدید با تایمینگ مساوی با رم های قدیمی نمی خونه و سیستم هنگی داره باید ولتاژ رو از تو بایوس تغییر بدی و کانفیگ دستی کنم...این درسته؟

اگه راهش اینه من الان تو بایوس مادربردم ولتاژ هر سه تا رم نوشته 1.5 ...من باید روی چند بزارم؟
سلام
اگه فرکانس و تایمینگ و ولتاژ با هم فرق داشته باشند حتما باید بصورت دستی مساوی بشن
کارهایی که آقا مهرداد گفت حتما انجام بدید مثل آپدیت بایاس برد و تست رم ها بصورت جداگانه ....

hes25
12-01-2015, 19:39
سلام
اگه فرکانس و تایمینگ و ولتاژ با هم فرق داشته باشند حتما باید بصورت دستی مساوی بشن
کارهایی که آقا مهرداد گفت حتما انجام بدید مثل آپدیت بایاس برد و تست رم ها بصورت جداگانه ....

سلام
چرا انجام دادم بایوس ابدیت کردم رم های تکی هیچ کدوم مشکلی نداشتن

فقط هم در یه حالت سیستم روشن میشه اونم اینه که اون دوتای قبلی دوال باشن و این یکی رو من بزارم رو کانال اول پشت اون دوتا رم

اگه رمها ولتاژشون مساوی نباشه چی میشه یعنی من برم دستکاری کنم بزارم روی 1.4 یا 1.6 مثلا چی میشه رم میسوزه؟

EXTREME
12-01-2015, 20:20
سلام
چرا انجام دادم بایوس ابدیت کردم رم های تکی هیچ کدوم مشکلی نداشتن

فقط هم در یه حالت سیستم روشن میشه اونم اینه که اون دوتای قبلی دوال باشن و این یکی رو من بزارم رو کانال اول پشت اون دوتا رم

اگه رمها ولتاژشون مساوی نباشه چی میشه یعنی من برم دستکاری کنم بزارم روی 1.4 یا 1.6 مثلا چی میشه رم میسوزه؟

ولتاژ لازم نیست برابر باشه در حالت دوال فرکانس و تایمینگ باید یکی باشه