PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید خودرو کار کرده تا 25 میلیون

LOVEFORLOVE
11-11-2014, 16:45
سلام خواستم بدونم با بودجه 25 میلیون چه گزینه هایی دارم غیر از پراید و تیبا تیبا 2

با گشتی گذار نظرمو سورن جلب کرد با این پول میشه یه 88 خرید نظرتونو در مورد این ماشین چیه از پارس بهتره>
سورن معمولی چه موتوری داره>

A M ! N
12-11-2014, 11:30
سلام.

یه سوال..

دقیقن از ماشین چه انتظاری دارید؟ مسافرت؟ داخل شهری؟ دوگانه سوز؟ تک سوز؟ می‌خواید مدت زیادی نگهش دارید ؟

بعد اول فکر کنم فرموده بودین از سمند خوشتون نمیاد، چی شد سراغ سورن رو گرفتین؟ :n02:

LOVEFORLOVE
12-11-2014, 17:28
2 نفریم سوخت و مصرفش مهمه زیادم بیرون نمیرم رو دوگانه بودنم اصراری ندارم نمیدونم با اقن پول پارس بخرم یا سورن ا ال ایکس
سورن معمولی و elx چه فرقی دارند از چه موتوری بهره میبرند کلا تعصب ندارم ولی از جاداری و تیپ سورن خوشم اومد پیشنهادات دوستانم برسی میشه

A M ! N
13-11-2014, 04:22
سورن یه مدل با موتور XU7JPL3 داره که 1800cc / و 8 سوپاپ / مصرف ترکیبی 8.6 لیتر / یورو 2 و 4

یه مدل هم با موتور EF7 داره که 1600cc / و 16 سوپاپ / مصرف ترکیبی 7.88 لیتر / یورو 3 و 4

البته کلاسهای مختلفی باز داره.

خب نوع دوم بهینه تر هستش از لحاظ مصرف سوخت و همچنین شتاب و سرعت بیشتری هم داره (من که راضی بودم :n09: )

اما با این بودجه فقط L3 (اولی) گیرتون میاد مدل 89-88 بی رنگ احتمالن / ولی کارکرد اگه بالاتر از 60 هزارتا باشه به نظر من ارزش خرید نداره اذیتتون میکنه.

پارس هم فقط پارس معمولی 1800 میتونید بخرید اونم مدلهای پایینتر و حسابی کارکرده.. که بازم توصیه نمیکنم.

این از چیزایی که شما خواستید.

اما برادر به نظر من در این رنج قیمتی 25 میلیون بهترین آپشن برای شما یه ماشین مدل بالا و جدید و کم کارکرد هستش، tu5 405 SLX خوبه برای شما. (موتور 206 تیپ 5 و 6 موتور 1600cc) یه مدل 91 نسبتن تروتمیز احتمالن گیرتون میاد. مصرفش هم 7.5 ترکیبی هستش. ماشین پرشتابی هم هست. طراحی داخلش هم قشنگ تره از glx ولی به نظر من نمای بیرونیش یکم زیاده رویه.

البته اگه مصرف این بازم زیاد باشه برای شما (به نظر من که مورد خوبیه) باید بریم سراغ گزینه های دیگه.

LOVEFORLOVE
13-11-2014, 07:06
بنظرم همین slx مناسبه تره سورن با کارکرد بالا 100 هزار تا گیر میاد

با کمی افزایش بودجه برم سراغ رانا کار کرده 92 در حد 28 میلیون؟؟؟؟؟

A M ! N
13-11-2014, 13:21
بنظرم همین slx مناسبه تره سورن با کارکرد بالا 100 هزار تا گیر میاد

با کمی افزایش بودجه برم سراغ رانا کار کرده 92 در حد 28 میلیون؟؟؟؟؟

کلن یه چیز رو ساده بگم، طبق تجربه، محصولات ایران خودرو، خصوصن اونایی که بیشتر توسط ایران خودرو انگولک شدن کیفیت پایین تر و خرابی بیشتری داشتن. خب رانا هم ازون دسته هاست که دیگه ایران خودرو با خیال راحت هرجوری دلش خواست قطعه ریخت روش.

رانا کیفیت ساخت خوبی نداره ولی اگه فقط به بازار ایران و رنج های متفاوت قیمتها نگاه کنیم، رانا (با کمی ارفاق) بیشتر ازین قیمت دیگه نمی ارزه. (صفر رو میگم). این کیفیت ساخت خصوصن اگه مثل من آدم وسواس و حساسی باشید ممکنه آزردتون کنه.

رانا رو خودم مستقیمن پشت فرمون ننشستم، ولی سوارش شدم و با پسرعمم از اراک تا قم رفتیم باهاش و تجربم رو براتون میگم. این ماشین توی جاده واقعن سرعت میره بدون اینکه فشار زیادی رو حس کنه (ممکنه پراید هم بشه باهاش 160 تا رفت ولی مشخصه که فشار زیادی روشه) شتابش واقعن سورپرایزم کرد. بعد یه نکته دیگه این بود که توی جاده با سرعتهای بالا ترمزش ( ABS و EBD با خنک شونده) خیلی خوب عمل میکرد و بعضی وقتها خیال میکردم با اون سرعت احتمالن با ماشین جلویی برخورد میکنیم که اینطور نبود :n02:

اما برای افراد قد بلند ماشین مناسبی نیست (علی رغم L90)، یعنی من که گردن و کمرم نابود شد تا قم رسیدم، پاهاتون هم جای محدودی داره. اما در L90 شما اصلن معضل فضا ندارید و خیلی راحت تکیه میدید و پاهاتون را با زاویه 110 درجه از زانو میتونید باز کنید. اما رانا خصوصن صندلی عقب که امیدوارم قسمت هیچ قد بلندی نشه بشینه و مخصوصن نزدیک ستونهای ماشین. پس در نتیجه ماشین برای خانواده های پرجمعیت یا قد بلند مناسب نیست.

طراحی داخلی خودرو و داشبورد و صندلی زیباست و از L90 قشنگتر اما بی کیفیت. طراحی بیرونی ماشین رو از 206 SD به شخصه قشنگتر میدونم خصوصن در بخش چراغهای عقب و جلو که عیب اصلی 206 رو برطرف کرده.

موتور رانا هم همون موتور tu5 در 206 تیپ 5 و 6 هستش که در SLX هم اشاره کردم. مصرف سوختش هم در نوع صفر و کارکردهای پایین، بالاست و نیاز به آب بندی داره تا ECU متعادل کنه برنامه رو.

در پایان به نظر من اگه انسان حساس و وسواسی نیستید و با مسائلی که گفتم مشکلی ندارید، با کمی اکراه میشه رانا رو تایید کرد. ولی اگر وسواس هستید بهتره برید سراغ ماشینهایی که ایران خودرو سالهای متمادی بیشتری روشون خط تولید فعال داره مثل 405. (البته 405 SLX هم از کارهای جدید ایران خودرو محسوب میشه ولی خب پلتفرمی هست که ید طولاتری داره)

anyasemani
09-02-2015, 14:16
سلام
به نظرتون با بیست و اندی میلیون ادم بره از نمایندگی یک تیبای صفر بخره بهتره یا بگرده تو بازار یک ماشین دست دوم پیدا کنه:n13:
:n06:pls help me

Pourya-pc
09-02-2015, 18:59
سلام
به نظرتون با بیست و اندی میلیون ادم بره از نمایندگی یک تیبای صفر بخره بهتره یا بگرده تو بازار یک ماشین دست دوم پیدا کنه:n13:
:n06:pls help me

خودروی صفر همیشه به کارکرده ارجعیت دارد ، اگر تیبا نیازهای شما را برآورده میکند خب بهترین گزینه هست ، اگر خودروی جادارتر و کاربری متفاوت تر مد نظر دارید میتونید گزینه های کارکرده رو با توجه به نیازهاتون انتخاب نمایید .

anyasemani
10-02-2015, 08:16
خودروی صفر همیشه به کارکرده ارجعیت دارد ، اگر تیبا نیازهای شما را برآورده میکند خب بهترین گزینه هست ، اگر خودروی جادارتر و کاربری متفاوت تر مد نظر دارید میتونید گزینه های کارکرده رو با توجه به نیازهاتون انتخاب نمایید .

ممنون از راهنمایی و سپاس:n16: