PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنوز هم طراحي وب به صورت ديناميك مشتري داره؟

Pejvak61
11-11-2014, 15:40
من و يكي از دوستان در حدود 10 سال پيش با ASP وب سايت هاي ديناميك مي ساختيم ولي بنا به دلايلي نتونستيم ادامه بديم و به دليل اشتغال به كار ديگري نتونستيم ادامه بديم.

اخيرا در كارم كمي آزاد تر شدم و خيلي دوست دارم از طريق طراحي وب سايت دوباره خودمو مشغول كنم. متأسفانه يا خوشبختانه امروزه به دليل وجود سيستم هاي مديريت محتوا ديگه ايجاد وب سايت به اون صورت هزينه يا تخصص نميخواد. اما سئوالي كه اينجا مطرحه اينه كه طراحي وب سايت ديناميك با php، asp.net يا امثالهم هنوز هم مستقل از CMS ها انجام ميشه يا نه؟!

hamedarian2009
11-11-2014, 16:16
سلام.
CMS های اماده که همه انتظارات ما را برای یک سایت تخصصی و سفارشی را برآورده نمیکند بیشتر برای کارهای عمومی ازآنها استفاده میکنند در ضمن همین CMS ها رو هم برنامه نویس های وب می نویسن و میتونید از طریق پلاگین نویسی و غیره هم کسب در امد کنید ولی باید خودتون رو به روز کنید قبلا سایت ها ساده تر بودن اما الان با تکنولوژی ها و فریمورک هایی که اومده و MVC میتونید وبسایتهای بهتر با زمان کمتری پیاده سازی کنید

Web Design
12-11-2014, 18:22
من و يكي از دوستان در حدود 10 سال پيش با ASP وب سايت هاي ديناميك مي ساختيم ولي بنا به دلايلي نتونستيم ادامه بديم و به دليل اشتغال به كار ديگري نتونستيم ادامه بديم.

اخيرا در كارم كمي آزاد تر شدم و خيلي دوست دارم از طريق طراحي وب سايت دوباره خودمو مشغول كنم. متأسفانه يا خوشبختانه امروزه به دليل وجود سيستم هاي مديريت محتوا ديگه ايجاد وب سايت به اون صورت هزينه يا تخصص نميخواد. اما سئوالي كه اينجا مطرحه اينه كه طراحي وب سايت ديناميك با php، asp.net يا امثالهم هنوز هم مستقل از CMS ها انجام ميشه يا نه؟!

حرف عجیبی زدید ...
در کل .. خیلی راحت میشه مشتری رو راضی به استفاده از CMS خودتون بکنید و وقتی قضیه از حد پروژه های معمولی دور تر میشه ما دیگه بحث web application هارو داریم .... اینجا یعنی یه برنامه نویس لازمه و جدیدا اکثر سایت ها به این موقعیت میرسن ..
درضمن یه پیشنهاد ... یکم سعی کنید بیاین سمت Ruby یا PHP

Pejvak61
15-11-2014, 08:08
در حقيقت من دارم اطلاعات جديد كسب ميكنم و با php آشنايي كامل ندارم اما قصد دارم php را به صورت جدي به كار بگيرم.

در کل .. خیلی راحت میشه مشتری رو راضی به استفاده از CMS خودتون بکنید و وقتی قضیه از حد پروژه های معمولی دور تر میشه ما دیگه بحث web application هارو داریم .... اینجا یعنی یه برنامه نویس لازمه و جدیدا اکثر سایت ها به این موقعیت میرسن ..
درضمن یه پیشنهاد ... یکم سعی کنید بیاین سمت Ruby یا PHP

من سال گذشته يك وب سايت با جوملا تحويل مشتري دادم و از قضا هيچ برنامه نويسي روش انجام ندادم و سعي كردم با ماژولها و كمپوننت هاي مجاني موجود نيازهامو برطرف كنم اما حقيقتاً حتي در مورد وب سايت ساده من هم نياز به اكستنشن هاي سفارشي به شدت وجود داشت چرا كه اكستنشهايي كه موجوده به طور كامل نيازمونو برآورده نميكنه. مثلاً مشتري من نياز به بخش پرسش و پاسخ در وب سايتش داشت كه من نتونستم با معيارهاي خواسته شده از طرف مشتري براش آماده كنم و سرآخر مجبور شدم اونو به استفاده از فروم ترغيب كنم.

در كل به دليل اينكه در اين وب سايت اصلاً برنامه نويسي به كار برده نشد بهم حال نداد. بيشتر حس يك اپراتور يا تايپيست را داشتم تا يك برنامه نويس.

منظورم از سئوالم اينه كه ورود به بحث نوشتن كمپوننت، پلاگين يا ماژل سفارشي و خبره شدن در اون و وابسته شدن به يك CMS معتبر ميتونه كليه نيازهاي يك طراح وب را برطرف كنه يا نه؟

حرف عجیبی زدید ...
ميبخشيد! چه چيزي باعث تعجب شما شد؟

Web Design
17-11-2014, 15:41
بیشتر تعجب برای عنوان تاپیک بود
ببینید ما 2 نوع برنامه نویس داریم :

برنامه نویس
کسی که با سرچ های گوگل توی زمینه برنامه نویسی آشنایی داره (googler)

اینجاست که فرق بین دوتا برنامه نویس مشخص میشه، وقتی شما واقعا بتونید بنویسید دیگه به CMS راضی نمیشید ... همش فکرتون اینجاس که چرا جوملا ؟ من خودم بلدم بنویسمش چرا باید من از این استفاده کنم ؟
این میشه وقتی که شما برنامه نویسی می کنید .

اگه یک CMS معتبر رو حرفه ای بشید تا حد زیادی جوابگوی کار های مشتریان هستش اما مجبور میشی پروژه هایی که پوب بهتری دارند رو رد کنید چون 100% چیز های خاصی نیاز دارند .

Pejvak61
19-11-2014, 16:04
بهتره سئوالم را اينطور اصلاح كنم :

به نظر شما آيا با نوشتن Extension براي CMS معتبر همه نيازهاي طراحي وب سايت بر طرف ميشه يا اينكه بهتره از اولش يك CMS اختصاصي بنويسيم؟

Pejvak61
03-05-2015, 09:08
من قرار شده وب سايت فروشگاه مجازي را براي يكي از دوستانم راه بندازم. مواردي كه دوستم از من خواسته بسيار اختصاصيه و من هم با توجه به تجربه كوتاهي كه در اين مدت نسبت به ابزارهاي روز پيدا كردم ديدم يافتن پكيج هايي كه بطور كامل بتونه نيازهامونو برطرف كنه تقريباً غير ممكنه.
از اين جهت تصميم گرفتم براي راه اندازي اين وب سايت چند تا سئوال از دوستان مطرح كنم و اگر ممكنه مشورتي بهم بديد كه بتونم تصميم درستي بگيرم.

و اما سئوالات:

1- براي طراحي اين وب سايت آيا بهتره كه از CMS هاي موجود استفاده بشه و براش افزونه نوشته بشه يا اينكه كل وب سايت با كدنويسي مستقل از CMS ساخته بشه. البته ميدونم در بالا در اين مورد سئوال و جواب شده اما ميخوام به جمع بندي برسيم. دليل اينكه اين سئوالو مطرح كردم هم بيشتر برميگرده به اينكه نسبت به نوشتن افزونه هاي CMSهايي مثل joomla يا wordpress اطلاعات خوبي ندارم و به همين علت هم نميتونم درك كنم اين كار شدني است يا نه.

2- استفاده از افزونه هاي فروشگاه ساز منطبق بر cms هايي كه ذكر شد را چطور ميبينيد؟ با توجه به اينكه سفارشي نيستن و همه چيزش آماده است و قابليت تعريف طبق نياز شما را نداره آيا ميشه گسترشش داد؟

3- از لحاظ امنيت اين وب سايت چه كارهايي بايد انجام بشه؟

4- محافظت از پايگاه داده چطوري بايد انجام بشه؟ آيا فقط بكاپ گيري كافيه يا اينكه بايستي در آن واحد چندين پايگاه داده موازي وجود داشته باشه تا در صورت از كار افتادن يكي بقيه بتونن كار را ادامه بدن.

hamedarian2009
03-05-2015, 10:12
من فکرمیکنم شما از open cart یا پرستا شاپ استفاده کنید بهتره چون اینها توسط بهترین برنامه نویسا طراحی شده اند و نیازی نیست شما از ابتدا یک سیستم با توجه به اینکه خیلی وقته از وب دور بودین رو بنویسید

Pejvak61
03-05-2015, 16:10
ممنونم از راهنمايي شما.

اينها فارسي نميشن؟
افزونه هاي مربوط به پرداخت الكترونيك در اينها وجود داره؟

hamedarian2009
04-05-2015, 09:25
بله دوست عزیز هردو نسخه فارسی هم دارند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مازول پرداخت الکترونیکی هم دارمد مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pejvak61
08-05-2015, 21:23
ضمن تشكر از شما در اين مدت كلي جستجو انجام دادم و به نظرم فروشگاه ديجي كالا خيلي به معيارهام نزديك بود و اين فروشگاهي كه معرفي كرديد كار فروش را كامل انجام ميده ولي به نظرم ديجي كالا خيلي بهتر و كاربر پسند تر بود. من بسته مشابه ديجي كالا را اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پيدا كردم اما شباهتي با ديجي كالاي فعلي نديدم. در وب سايتي هم كه معرفي كرديد 4 پكيج پايه، پيشرفته، نيمه حرفه اي و حرفه اي قرار داشت كه مبلغش از 160000 تا 1600000 تومان متغير بود. آيا به نظر شما امكانش هست با كمترين هزينه بتونيم بيشتريم امكانات را داشته باشيم؟ به عبارت ديگر آيا راه حل ايجاد اين وب سايت از مسير خريد كردن ابزارها ميگذره؟

fotross.com
26-10-2019, 12:55
سلام و عرض ادب
در رابطه با استفاده کردن از cms های آماده یا برنامه نویسی اختصاصی باید این مسئله رو عرض کنم که برای استفاده از cms های آماده هم،باید فرد دانش برنامه نویسی داشته باشه وگرنه صرفا فرد یک وبلاگ نویس ساده خواهد بود و در مورد استفاده کردن یا نکردن از cms ها وقتی ما میتونیم از یکسری ماژول آماده استفاده کنیم و توسعش بدیم و به بهترین شکل ازش استفاده کنیم چرا باید استفاده نکرد؟!