PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 4700 یا 4710

iilliya
10-11-2014, 16:04
سلام همگی

خسته نباشید

دوستان من یه سوال دارم تفاوت این چیپ ها چیه ؟
intel 4700 , 4710?

من بین چند مدل از یک سری لپ تاپ گیر کردم

asus n56
این سری با چند کار گرافیک و سی پی یو و صفحه تاچ و این داستان ها تو بازار اصفهان هست ولی حالا سوال من چیه

بین کارت گرافیک هاشون GTX 850 (4G) و 760 (4G)
بین سی پی یو های 4700 و 4710 چه فرقی هست ؟

به من گفتن مدل n56jk از همش قوی تر هست مشصات ش هم اینه :

intel core i7 4rd genration-haswell 4710HQ 2.5 ~3.5GHz quad-core L3 cache 6M
RAM :8 1600hz
vga :GTX850 M (4G)

خلاصه که همگیشون گفتن این بهتر هست میتونید بهم بگین تفاوت هاشون چیه ؟ ایا ارزش داره بیشتر پول بدم چون یه 100 تومن میره بالاتر

بیشتر تو فکر ایسوز هستم چون برای ماردم گرفتم خوب بود

اسم acer نیارید که همین الان دارم کیفیت ساخت نداره !

بوجه حدود 3 تا 3.6 ملیون مثلا

برای چی میخوام ؟ من در روز بیشتر اینکه بخوابم دارم به لبتاب نگاه میکنم میخوام صفحش خوب باشه دیگه اینکه کیفیت صدا هم میخوام هم بلند هم شفاف به صدای این لب تاب گوش کردم خوب بود و نکته دیگه من میخوام باز یکنم برای همین تو فکر یه چیپ gtx هستم که تا یه مدتی جونم راحت باشه نه مثل الان یه کالاف میخوام بازی کنم برام اسلو موشن میره:n02:

زیادی حرف زدم شرمنده ممنون میشم پیشنهاد بدین :n06:

dell90
10-11-2014, 16:17
ببین اون دو مدل cpuزیاد تفاوت خاصی ندارن فقط مصرف باتری کمی بهتنه تر شده در 4710.
اما بین مدل های انتخابی ببین من الان خودمn56 مدل gtx 760m رو دارم خیلی راضی هستم مشکل خاصی نداره.ببین اگه جدید بودن برات مهم هست به نظر من همون gtx 850 رو انتخاب کن.به هر حال چیپ جدیدتری هست و باتری بهتری نگه میداره .در بازی ها هم در حد چند فریم با هم تفاوت دارن.از کجا میخوای خرید کنی همشهری.

iilliya
10-11-2014, 16:32
ببین اون دو مدل cpuزیاد تفاوت خاصی ندارن فقط مصرف باتری کمی بهتنه تر شده در 4710.
اما بین مدل های انتخابی ببین من الان خودمn56 مدل gtx 760m رو دارم خیلی راضی هستم مشکل خاصی نداره.ببین اگه جدید بودن برات مهم هست به نظر من همون gtx 850 رو انتخاب کن.به هر حال چیپ جدیدتری هست و باتری بهتری نگه میداره .در بازی ها هم در حد چند فریم با هم تفاوت دارن.از کجا میخوای خرید کنی همشهری.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لینک رو ببین جالبه همه جا میگن تفاوت 100 هرتز بالاتر بودن هست ولی تو سایت خود اینتل زده کارای قدمیه بهتر هست من برام مصرف باطری مهم هست حالا این کمتر بودن مصرف در چه حدی هست ؟

یه سوال دارم من یکی از دوستام دقیقا همین مدل شما رو داره منتها یه موردی هست بعضی جا ها مثلا تو ویندوز اکسپلوره نوشته ها یکمی حالت مات داره مال شما هم همچین حالتی داره ؟ البته تو بازی و نت من موردی ندیدم !

والا صبح میر و طالقانی رو گشتم جایه دیگه داری امار بده :n10:

dell90
10-11-2014, 16:37
چند قیمت دادن بهت .
اره مات هست به خاطر fullhd بودن صفحه.
در ویندوز 10 احتمالا حل میشه.
خلاصه لب تاپ خوبی هست برو بخر حالشو ببر.
مصرف هم در حد نیم ساعت بیشر باید باشه زیاد تفاوت نداره.ببین فقط مصرف نیست که حتما گرمای کمتری هم تولید میکنه.

iilliya
10-11-2014, 16:44
چند قیمت دادن بهت .
اره مات هست به خاطر fullhd بودن صفحه.
در ویندوز 10 احتمالا حل میشه.
خلاصه لب تاپ خوبی هست برو بخر حالشو ببر.
مصرف هم در حد نیم ساعت بیشر باید باشه زیاد تفاوت نداره.ببین فقط مصرف نیست که حتما گرمای کمتری هم تولید میکنه.

:n04: یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی ویندوز 8.1 با صفحه فول اچ دی مشکل داره ؟؟؟ جل الخالق !!!! :24:

در خوبیش شکی ندارم :n09:

3460 بهم قیمت دادن !:n16:

dell90
10-11-2014, 16:46
کدوم مدل رو این قیمت گفتن

dell90
10-11-2014, 16:48
ویندوز 10 تا چند وقت دیگه عرضه رسمی میشه.

lakhid
10-11-2014, 17:21
دومی بهتره عزیز.جدیدتر و بهینه تر

iilliya
10-11-2014, 17:55
ویندوز 10 تا چند وقت دیگه عرضه رسمی میشه.

850 4g
4710
رو

بله دیدم نسخه ازمایشیش رو منتها تجربه ثابت کرده ویندوز هایه ماکروسافت یک در میون استیبل میشن از ویندوز 3.1 تا الان همه همین رو میگن دی:

98 خوب 2000 هی باز xp توپ vista اوووف 7 عالی 8 دری وری 8.1 پایدار تر اصولی تر:n09:

این چه فازیه اون از سی پی یو که 7400 میگفتن بهتره اینم از گرافیک که 760 بهتره ! فکنم مصرف رو کم کردن قدرت اومده پایین !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HOJ-JAT
10-11-2014, 18:59
سلام

اینم از گرافیک که 760 بهتره ! فکنم مصرف رو کم کردن قدرت اومده پایین !
چون ۷۶۰ از رم gddr5 استفاده میکنه سریعتر هست
درمورد cpu هم بسیار زیاد ب هم شبیه هستند و اصلا نمیشه یکی رو برتر دونست..

یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی ویندوز 8.1 با صفحه فول اچ دی مشکل داره ؟؟؟ جل الخالق !!!!
ویندوز مشکلی نداره اپلیکیشن ها و سایت ها هنوز تماما اپ دت نشده اند البته بستگی زیادی ب مرورگر هم داره
.
.
در مورد مدل های دیگر lenovo y5070 با گرافیگ gtx 860gddr5 از این مدل قوی تر هست و نکنته مهم بعدی این که بسیار کمتر داغ میکنه داغ کردن زیاد و مداوم عمر سایر قطعات رو کم میکنه ولی کیفیت نمایشگر به اندازه ۵۶ ایسوس نیست.
msi apache ge 60 هم بسیار مدل خوبی هست هاردش هم ۷۲۰۰ دوز هست که کمی از هارد ایسوس بهتر هست

iilliya
10-11-2014, 19:21
سلام

ویندوز مشکلی نداره اپلیکیشن ها و سایت ها هنوز تماما اپ دت نشده اند البته بستگی زیادی ب مرورگر هم داره
.
.
در مورد مدل های دیگر lenovo y5070 با گرافیگ gtx 860gddr5 از این مدل قوی تر هست و نکنته مهم بعدی این که بسیار کمتر داغ میکنه داغ کردن زیاد و مداوم عمر سایر قطعات رو کم میکنه ولی کیفیت نمایشگر به اندازه ۵۶ ایسوس نیست.
msi apache ge 60 هم بسیار مدل خوبی هست هاردش هم ۷۲۰۰ دوز هست که کمی از هارد ایسوس بهتر هست

لنوو خیلی بد فیس دیدمش امروز یاد ایسوز لامبورگینی میفتم منتها اسمش شده دی:

نکته اینجاست من هر 3 تایه این موارد برام مهمه شدید هم صدا هم تصویر در حدی که دنبال مک پرو 15 اینچی بودم منتها چون دیدم چیپ گرافیکی هاش ضعیفه منم از خیر بازی نمیتونم بگزرم بی خیال شدم (بماند باس 8 ملیون خرج میکردم کجا الان 4 ملیون )

د نکته همینه تو مای کامپیوتر فونت یه جوریه !:n13:اگه سایت بود یا برنامه تعجب نمی کردم

یه سوال دیگه حالا تو برند ایسوس دیوایسی که گرافیک gtx باشه 4 g باشه و ddr5 و مثلا هارد 750 با دور 7200 چیزی هست چند هست ؟ که با این ویژگی ها صفحه نمایش و صدای خوبی هم داشته باشه ؟البته هارد زیاد هم مهم نیست

این مورد داغ کردن مال ایسوس بودن هست یا کلا چیپ 850 کمتر داغ میکنه؟

dell90
10-11-2014, 19:25
به نظر من همون n56jr بگیر.بقیه پولتم بده یه ssd بگیر حالشو ببر.

iilliya
10-11-2014, 19:33
به نظر من همون n56jr بگیر.بقیه پولتم بده یه ssd بگیر حالشو ببر.

ssd بگیرم چی کارش کنم هارد 1 ترا رو باز کنم اس اس دی بندازم برای سرعت بیشتر ؟
من همین الان یه هارد وسترن بلک 1 ترا دارم منتها چون لپتاپ هست و اون ارشیو با هاب وصل میکنم

من سریال و فیلم زیاد دارم اس اس دی ب دردم نمیخوره چندان چون اونقدر که فیلم میبینم بازی نمیکنم :دی

lakhid
10-11-2014, 19:41
سلام

.
.

گرامی
لنوو که خرابیش بر اثر گرما تابلو شده دیگه!و بین 2 سی پی یو هم که فرمودید،فقط مقداری اختلاف فرکانس مطرح است.

iilliya
10-11-2014, 19:51
،فقط مقداری اختلاف فرکانس مطرح است.

میشه یکی برای من توضیح بده با اینکه 4710 فرکانس 100 تا بالاتر هست ولی وقتی موقع کار کردن هماهنگ هسته ها میشه از 4700 ضعیف تر عمل میکنه همین 1 % کارایی کمتر با فرکانس بالاتر !:n13:

HOJ-JAT
10-11-2014, 20:29
لنوو که خرابیش بر اثر گرما تابلو شده دیگه
دوست عزیز مدرک؟؟؟؟
وقتی یک مدل دیگه چند وقت پیش خراب میشه ما نباید کل برند رو زیر سوال ببریم
مثلا همین ایسوس سری x فوق العاده خرابیش بالاست ولی سری n خیر

یه سوال دیگه حالا تو برند ایسوس دیوایسی که گرافیک gtx باشه 4 g باشه و ddr5 و مثلا هارد 750 با دور 7200 چیزی هست چند هست ؟ که با این ویژگی ها صفحه نمایش و صدای خوبی هم داشته باشه ؟البته هارد زیاد هم مهم نیست

تو این رنج شما n56 هست فقط هاردش مشکل داره که میشه یک ۲۵۶ گیگ ssd انداخت و برای فایل های ارشیو مثل فیلم از اکسترنال استقاده کرد

این مورد داغ کردن مال ایسوس بودن هست یا کلا چیپ 850 کمتر داغ میکنه؟
۵۶ ایسوس یک مدل مالتی مدیا هست ولی لنوو و msi یک مدل گیمینگ پس طبیعتا کمتر داغ میکنند
..
حرف اخر:
اگر میخوای حرفه ای بازی کنی msi و leneovo خیلی بهتره اگر گیمت متوسط هست (مثلا از ۱۰ ساعت که پیشت سیستم هستی ۴ ساعتش رو بازی میکنی) ایسوس..

lakhid
10-11-2014, 21:10
دوست عزیز مدرک؟؟؟؟

تو این رنج شما n56 هست فقط هاردش مشکل داره که میشه یک ۲۵۶ گیگ ssd انداخت و برای فایل های ارشیو مثل فیلم از اکسترنال استقاده کرد

۵۶ ایسوس یک مدل مالتی مدیا هست ولی لنوو و msi یک مدل گیمینگ پس طبیعتا کمتر داغ میکنند
..
حرف اخر:
اگر میخوای حرفه ای بازی کنی msi و leneovo خیلی بهتره اگر گیمت متوسط هست (مثلا از ۱۰ ساعت که پیشت سیستم هستی ۴ ساعتش رو بازی میکنی) ایسوس..

یه سرچ ساده در نت بکنید متوجه آمار بالای خرابی لنوو خواهید شد!
1-صفحه نمایش (عمده خرابی افتادن خط)
2-خرابی گرافیک به علت گرما
3-باتری
شما هم دلیل بیارید که خرابی کمی دارد

ali_mohandes
10-11-2014, 21:13
من به جای شما بودم اصلاgalaxy s tab4رو می گرفتم

HOJ-JAT
10-11-2014, 21:38
یه سرچ ساده در نت بکنید متوجه آمار بالای خرابی لنوو خواهید شد!
1-صفحه نمایش (عمده خرابی افتادن خط)
2-خرابی گرافیک به علت گرما
3-باتری
شما هم دلیل بیارید که خرابی کمی دارد
يك مورد رو لينك بدين برام جالب شد !

iilliya
10-11-2014, 22:10
دوست عزیز مدرک؟؟؟؟

..
حرف اخر:

ممنون
یه جورای من توهمی یم یعنی مثلا یه بازی جدید بیاد میشینم بازی میکنم تموم میکنم بعد ول میکنم ولی شده 24 ساعت پشت هم بازی کردم البته کول پد هست برای خنک کردن

اسیب که نمیرسه ؟ در این حد که ضعیف نیست :n24:
نه من اصلا نیازی به ssd ندارم نمیخوام کلید پاور رو نزده ویندوز بوت شه دی::n07:

میشه لطف کنی بگی علت افت کارای 4710 در مقابل 4700 با این که کلاک بالاتری داره چیه ؟ ( رشتم it این چیزا برام جالبه )

من به جای شما بودم اصلاgalaxy s tab4رو می گرفتم

خدا رو شکر نیستی عزیزم :blink::wac::weird::thumbsdow:eh::wink: فکنم این شکلک ها برای بیان احساس من نسبت به این برند گویا باشه کلا باش حال نمی کنم تو سیستم ها الکترونیکی

HOJ-JAT
10-11-2014, 23:25
ولا منم نرم افزار ميخونم سخت افزاري نيستم كه بخوام فني توضيح بدم ولي تو لينكي كه كذاشتي همه چيز شبيه هم هست حتي يك نمره هم از سايت گرفتن نميدونم جرا ميگي افت كارايي دارند ؟؟؟!!!
در ضمن يادم رفت بگم مساعل گرما چيز ناراحت كننده اي نيست كه بخاطرش بخواي ٥٦ رو كنار بگذاري ولي بعضي ها براشون ناخوشايند ميشه كه لپتاپ شون خيلي داغ بشه و اصلا بازي كه ميكنن بهشون نميچسپه مثل خود بنده ! بدليلي بنده فلزي دما بيشتراحساس ميشه

iilliya
11-11-2014, 09:59
ولا منم نرم افزار ميخونم سخت افزاري نيستم كه بخوام فني توضيح بدم ولي تو لينكي كه كذاشتي همه چيز شبيه هم هست حتي يك نمره هم از سايت گرفتن نميدونم جرا ميگي افت كارايي دارند ؟؟؟!!!
در ضمن يادم رفت بگم مساعل گرما چيز ناراحت كننده اي نيست كه بخاطرش بخواي ٥٦ رو كنار بگذاري ولي بعضي ها براشون ناخوشايند ميشه كه لپتاپ شون خيلي داغ بشه و اصلا بازي كه ميكنن بهشون نميچسپه مثل خود بنده ! بدليلي بنده فلزي دما بيشتراحساس ميشه

درسته نزده برنده ولی به بنچمارک ها اگه نگاه کنی اونایی که در حالت سینگل کر هست رو 4710 بالاتر بوده (بوده اگه نه اون یه ریزه من حس نمیکنم:n09: دی: ) و در حالت هایی که 4 تا هسته با هم اندازگیری شده 4700 بهتر بوده:n18:

من تگران شدم نکنه به قطعات داخلی آسیب بزنه اگه نه من که با خود لپتاپ نمی شینم بازی کنم اونم مثلا کالاف ! فکن با تاچ پد بشینی کالاف بازی کنی:n08:

یه کول پد یه هاب یو اس بی موس و کیبورد دی::n10:

بازم ممنون ازت همون رو میگیرم :n16::n11:

MOSTAFA_ABBASI
14-11-2014, 11:31
سلام ایلیا
به نظر من که asus N56JK بگیر مدل جدیدتریه و یه سری مشکلات JR هم توش حل شده.
خلاصه یه جورایی همه چی تمومه.
گرافیک GTX850 هم از 760 قوی تره.

iilliya
14-11-2014, 13:54
سلام ایلیا

سلام گل پسر

اصلا رفتم نمایندگی ایسوس تو اصفهان به یه مورد جالبی بر خوردم یه سری سری ان 56 اومده که روش برچسب 760 gtx هست اما داخل 840 هست منتها نگو سر کاری چیپ 760 کلا 4گیگ نداره و همشون دو گیگ هستن دیگه منم دقیقا همین مدلی که گفتی رو خریدم :n10: به 3450 :n16:

alp13
14-11-2014, 13:56
سلام ایلیا

دوست عزیز از چه لحاظی میگی 850 قویتره

850 دو نوع داره ddr3 * ddr5
مدلی که تو ام اس آی کانفیگ شده از نوع ddr5 هست و مسما خیلی قویتر از 760 هست
ولی مدلی که تو سری های ان ایسوس استفاده شده n550 - g56 - n56JK همکی از نوع ddr3

MOSTAFA_ABBASI
14-11-2014, 14:04
سلام گل پسر

اصلا رفتم نمایندگی ایسوس تو اصفهان به یه مورد جالبی بر خوردم یه سری سری ان 56 اومده که روش برچسب 760 gtx هست اما داخل 840 هست منتها نگو سر کاری چیپ 760 کلا 4گیگ نداره و همشون دو گیگ هستن دیگه منم دقیقا همین مدلی که گفتی رو خریدم :n10: به 3450 :n16:
ایول چه خوب:n12:
پس شما هم ایسوسی شدی.
مبارکه:n02: