PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا در حال حاضر استفاده از ویندوز xp اشتباه است؟؟؟

behnamcp
10-11-2014, 14:08
به نام ایزد منان
با تقدیم سلام واحترام
کامپیوتر شخصی من رمش 512 هست قصدم ندارم ارتقاش بدم سئوالم اینه آیا استفاده از ویندوز xpاشتباه است چون یه مدت از ویندوز7 استفاده می کردم اما سرعتش کامپیتوترم پایین اومد الان از ویندوز xp استفاده می کنم که برای من سرعت مناسبی داره اما شنیدم ویندوز xp از رده خارجه و امنیت نداره.نظر شما چیه؟؟؟

_H2_
10-11-2014, 15:10
سلام
اگر میتوانید کمی RAM را افزایش دهید و حداقل به 1G برسانید...
در غیر این صورت یا از همان XP استفاده کنید یا گذینه های میانه دیگری هم مانند Windows Embedded Compact وجود دارد.
این نسخه های ویندوز برای تجهیزات خاص با حافظه و توان کم پردازشی طراحی شده اند...

یکبار Windows Embedded Compact 7 را نصب کنید (در زمان نصب فهرستی از امکانات مورد نیاز نمایش داده میشود که میتوانید مواردی که نیاز ندارید را نصب نکنید)، اگر سرعت و بازدهی راضی کننده بود که تمام است
وگرنه شاید XP از رده خارج شده باشد ولی وقتی با شرایط سخت افزاری تان مجبور باشید دیگر چه میتوان گفت.
فقط پیشنهاد میکنم یا سخت افزارتان بروز کنید (ارتقاء یا خرید) یا اگر احساس نیاز نمیکنید، حداقل نسخه Embedded7 را هم یکبار امتحان کنید.
موفق باشید.

SETIZEN
10-11-2014, 15:18
میتونید به گنو/لینوکس هم فکر کنید:n02:

sistani14
10-11-2014, 19:32
میتونید به گنو/لینوکس هم فکر کنید:n02:

عید سال90سیستم خریدم در حال حاضر از اکس پی استفاده میکنم گنو/لینوکس رو سیستم من جواب میده؟

milad_gta
10-11-2014, 19:40
عید سال90سیستم خریدم در حال حاضر از اکس پی استفاده میکنم گنو/لینوکس رو سیستم من جواب میده؟

قطعا یک توزیع مناسب سیستم و نیازهای شما پیدا خواهد شد، من برای شروع Mint Xfce یا Crunchbang رو بهتون پیشنهاد میکنم.

lakhid
10-11-2014, 19:45
به نام ایزد منان
با تقدیم سلام واحترام
کامپیوتر شخصی من رمش 512 هست قصدم ندارم ارتقاش بدم سئوالم اینه آیا استفاده از ویندوز xpاشتباه است چون یه مدت از ویندوز7 استفاده می کردم اما سرعتش کامپیتوترم پایین اومد الان از ویندوز xp استفاده می کنم که برای من سرعت مناسبی داره اما شنیدم ویندوز xp از رده خارجه و امنیت نداره.نظر شما چیه؟؟؟

با همین سخت افزار xp منطقی هستش تا 7 عزیز

farsitools
10-11-2014, 20:25
پیشنهاد میشه در صورت امکان درایورها. مرورگر.و سایر برنامه های آنلاین را به روز نگه دارید و هنگام استفاده از ورودی ها مانند سی دی و فلش یک کاسپرکای آپ شده را جهت اسکن و اطمینان فعال کنید
در صورت امکان از سرویس پک های بالا استفاده کنید
موارد امنیتی را دستی رعایت کنید خود بخود خطری نیست حتی اگر سیستم نا امن باشه
دسته گلا را ما ها خودمون معمولا ب آب میدیم
:n16:

Ali_RNT
10-11-2014, 21:04
به نظر من بهتره ایکس پی و مینت رابط xfce رو با هم داشته باشید.حتی میتونید فقط همون مینت رو نصب کنید و با wine برنامه های ویندوز رو روش اجرا کنید.من یه ماهه که ویندوز رو ترک کردم و فقط مینت دارم.البته رابط kde.رابط خیلی قشنگیه ولی سنگینه.

شما میتونید مینت ۱۷ رو که تا ۲۰۱۹ ساپورت میشه از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید ۳۲ بیت - رابط XFCE

اگه سوالی هم داشتید ما گنو/لینوکسی ها در بست در خدمت شماییم!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سیستم مورد نیاز:

۵۱۲ مگ رم

پردازنده x86

دی وی دی رام یا یو اس بی

۱۰ گیگ فضای خالی هارد

pc-game
10-11-2014, 21:20
چقد شلوغش میکنید ، هکر بیکار نیست که بیاد سیستم منو شما رو خراب کنه ،
عزیزم با همین سخت افزار xp برات مناسبه ، منم از اکس پی استفاده میکنم و اصلا هم مشکلی باهاش ندارم:n16:

milad_gta
10-11-2014, 23:29
چقد شلوغش میکنید ، هکر بیکار نیست که بیاد سیستم منو شما رو خراب کنه ،
عزیزم با همین سخت افزار xp برات مناسبه ، منم از اکس پی استفاده میکنم و اصلا هم مشکلی باهاش ندارم:n16:

هکر بیکار نیست ولی افراد زیادی هستند که از بار علمی خاصی برخوردار نیستند و تنها با یادگرفتن یک سری تکنیک و به کارگرفتن برنامه هایی که حتی نمی دونند چگونه کار میکنه، جهت تخریب و نفوذ به سیستم دیگران اقدام میکنند.

کلا در حالتی که گزینه های بهتری موجود هست استفاده از یک نسخه منسوخ شده پیشنهاد نمیشه. حتی زمانی که از این سیستم عامل پشتیبانی هم به عمل می‌آمد استفاده از اون با تعداد زیادی خطر امنیتی رو به رو بود و باید تعداد زیادی مورارد امنیتی مدنظر قرار میگرفت.

_H2_
11-11-2014, 00:36
سلام
در حال حاضر یک نسخه اصل MSDN از ویندوز مطرح شده را توانستم پیدا کنم...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در فرم اول گزینه Build an Image و در چند پنجره بعد گزینه Do not use a template را انتخاب نمایید...
به پنجره ای خواهید رسید که تمام امکانات را فهرست کرده، بطور نمونه، میتوانید مواردی مانند اینها را تیک نگذارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با کمک دکمه Resolve Dependencies موارد تناقض یکی یکی نمایش داده میشود و هربار باید فقط یکی را انتخاب کنید...

در نهایت بقیه اش مانند نصب ویندوز 7 عادی است...
پس از نصب میتوانید ویندوز را با کد GJVTR-C4WQ6-BKRH3-DRFFH-J83DM و بطور قانونی و بدون کرک تا مدت 6 ماه فعال کنید

موفق باشید.

Ali_RNT
11-11-2014, 21:54
در ضمن شما میتونید ۷ نسخه home رو هم نصب کنید ولی خیلی توصیه نمیشه.میتونید جلوه های گرافیکی ویندوز ایکس پی رو هم غیر فعال کنید تا سرعت بهبود پیدا کنید.ولی به نظر من روی این سیستم لینوکس بهتر جواب میده تا ویندوز چون توزیعی که معرفی کردم گرافیک و قابلیت های بیشتری داره.ورود به لینوکس به نظر سخت میاد ولی اینطور نیست...

shabnam1986
16-11-2014, 15:13
سلام
اگر میتوانید کمی RAM را افزایش دهید و حداقل به 1G برسانید...
در غیر این صورت یا از همان XP استفاده کنید یا گذینه های میانه دیگری هم مانند Windows Embedded Compact وجود دارد.
این نسخه های ویندوز برای تجهیزات خاص با حافظه و توان کم پردازشی طراحی شده اند...

یکبار Windows Embedded Compact 7 را نصب کنید (در زمان نصب فهرستی از امکانات مورد نیاز نمایش داده میشود که میتوانید مواردی که نیاز ندارید را نصب نکنید)، اگر سرعت و بازدهی راضی کننده بود که تمام است
وگرنه شاید XP از رده خارج شده باشد ولی وقتی با شرایط سخت افزاری تان مجبور باشید دیگر چه میتوان گفت.
فقط پیشنهاد میکنم یا سخت افزارتان بروز کنید (ارتقاء یا خرید) یا اگر احساس نیاز نمیکنید، حداقل نسخه Embedded7 را هم یکبار امتحان کنید.
موفق باشید.

ی سوال داشتم به نظرتون نسخه های بلک ادیشن تا چه سالی برای xp تولید میشه؟

Ali_RNT
16-11-2014, 16:06
به نظر میاد با توقف پشتیبانی ویندوز xp این نسخه همدیگه نه ساخته و نه پشتیبانی بشه...

_H2_
16-11-2014, 20:48
سلام

به نظرتون نسخه های بلک ادیشن تا چه سالی برای xp تولید میشه؟
جواب دوستمان Ali_RNT منطقی بنظر میرسد، گرچه این نسخه ها را مایکروسافت ارائه نمی کرده ولی عرضه این نسخه ها وابسته به تجمیع بروزرسانی ها بوده که مایکروسافت عرضه میکرده، با توقف عرضه این بروزرسانی ها کسی نمیتواند نسخه جدیدی عرضه کند، البته پیش بینی میکنم، شاید برخی سایت ها باز هم نسخه جدیدی جهت جلب مخاطب و سوء استفاده عرضه کنند ولی این نسخه ها دیگر نباید چیز جدید و موثری داشته باشند...

Ali_RNT
16-11-2014, 21:33
البته این نسخه های ه ک شده ایکس پی هیچ اعتمادی به امنیتشون نیست.همون ایکس پی هم اعتمادی بهش نیست و الان بهترین کار اینه که از یه توزیع گنو/لینوکس استفاده کنید.زوبونتو هم توزیع سبک و شیکی هست...

aghazadeh_hastam
16-11-2014, 22:06
من نمیدونم چرا دارین لینوکسی که حرفه ایها هم به زور ازش استفاده میکنن رو به یه کاربر عادی که سالها با ویندوز کار کرده پیشنهاد میدین

Ali_RNT
17-11-2014, 06:05
اتفاقا اصلا اینطور نیست، این یه تفکر کالا اشتباهه که از لینوکس جا افتاده.شاید باورتون نشه که وقتی من اولین بار با لینوکس آشنا شدم، یه توزیع غیر گرافیکی به درد نخور بود ول با این حال لینوکس یه جذابیت خاصی داره و من تا حالا به مشکل خاصی برنخوردم.شما هم احتمال زیاد تا حالا استفاده نکردید و طبق گفته دیگران این حرف رو میزنید...

_H2_
17-11-2014, 22:23
سلام
البته ادامه این بحث ربطی به تاپیک ندارد وگرچه تا حدودی با نظر دوستمان Ali_RNT موافق هستم، ولی یک خاطره شخصی را اجازه دهید عرض کنم...
من لینوکس بلد نیستم اما تجربه و تعامل کوچکی با Ubuntu و openSUSE و CentOS داشتم و اتفاقاً از CentOS بیش از بقیه خوشم آمده...
ولی...
چند سال قبل برای اولین بار میخواستم دیتابیس Oracle را نصب کنم، آن زمان هیچ تجربه و اطلاعاتی از Oracle نداشتم، نسخه اصلی لینوکس اش را از خود سایت مستقیم دانلود کردم، جای تان خالی...!
ساعت ها کلنجار رفتم و سرچ کردم و خط فرمان زدم و خودم را به دیوار کوبیدم(!) آخرش هم نتوانستم نصبش کنم، (حسابی ناامید شدم...)
آخرش با ناامیدی نسخه اصلی ویندوز را هم از سایت اصلی دانلود کردم، بدون هیچ کمکی از هیچ کجا نصبش کردم و حتی بدون هیچ کمک و با کمترین سعی و خطا توانستم دقایقی پس از نصب برای شبکه هم پیکربندی اش کنم و از سایر رایانه های شبکه هم به سرور جدید Oracle متصل شوم، خودم باورم نمیشد، البته انتظار داشتم نصبش کنم ولی بعید میدانستم بدون هیچ مطالعه ای بتوانم برای شبکه هم راهش بیاندازم...

در این ماجرای شخصی تنها دلیل موفقیت ام در ویندوز آن بود که قربان این ویندوز برم! هرچه باشد، حداقل دبل کلیک میکنی یک پنجره ای باز میشود :n02: و آدم چیزی میخواند و کاری انجام میدهد...

من کاملاً موافق هستم، درخیلی از کارهای عادی و روزمره ، کسی که لینوکس را ندیده، فوراً میتوان لینوکس را نصب و یادبگیرد و بطور خاص رایگان بودن آن بسیار ارزشمند است، به کسانی که کار نکرده اند میگویم که بسیار راحت و قدرتمند میتواند باشد، ولی خدانکند بخواهید یک برنامه خاص را نصب کنید و قسمت گرگ بیابان نشود که بخواهد درایور نصب کند!!! آنوقت باید بروید ساعت ها وقت بگذارید و ده ها صفحه مطالعه کنید، سورس دانلود کنید وسط سورس یک خط خاص را عوض کنید ... ... ... ...

مطلب فوق فقط تجربیات شخصی من و با اعتراف به بلد نبودن لینوکس است.
جمیعاً در هر کاری که انجام میدهید موفق و سربلند باشید.
شب خوش. :n01:

jorj
17-11-2014, 23:21
سلام
می خواستم بدونم داستان چی هست که پشتیبانی اکس پی متوقف شده ولی ویندوز ریلیز می شه با آپدیت آخرین ماه ها مثل این
Windows XP Pro Corporate SP3 Black Edition November 2014 که مال این ماه هستش و سایت سافت گذر گذاشته
راهنمایی بفرمایید

_H2_
18-11-2014, 00:23
سلام

می خواستم بدونم داستان چی هست که پشتیبانی اکس پی متوقف شده ولی ویندوز ریلیز می شه با آپدیت آخرین ماه ها...
درجریانش نیستم و باید ببینیم سایت اصلی و فرد اصلی که این تجمیع و انتشار را انجام داده یا میدهد چه بندها و مواردی را برای انتشار مجدد بیان کرده والبته ارزش وقت گذاشتن و تحقیق را هم ندارد (آن هم XP !)، شاید کس دیگری الاعات بیشتری داشته باشد که من هم بدم نمی آید بدانم...
ولی شاید همان نظر چند پست قبلی هم دور از ذهن نباشد:

این نسخه ها را مایکروسافت ارائه نمی کرده ولی عرضه این نسخه ها وابسته به تجمیع بروزرسانی ها بوده که مایکروسافت عرضه میکرده، با توقف عرضه این بروزرسانی ها کسی نمیتواند نسخه جدیدی عرضه کند، البته پیش بینی میکنم، شاید برخی سایت ها باز هم نسخه جدیدی جهت جلب مخاطب و سوء استفاده عرضه کنند ولی این نسخه ها دیگر نباید چیز جدید و موثری داشته باشند...

sasan.69
18-11-2014, 02:32
هرکاری میکنم نمیتونم سون کنار بیام و اکس پی رو ترجیح میدم...فونتاو آیکوناش برام کوچیک میاد!

Ali_RNT
20-11-2014, 07:24
سعی کنید رزولوشن رو تغییر بدید...