PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب هارد SSD روی لپ تاپ در کنار هارد خودش

mohsenfulloption
09-11-2014, 21:01
سلام و خسته نباشید
من لپ تاپم مدل لنوو z510 هست /
مخواستم ی هارد SSD در کنار هارد خودش داشته باشم و ویندوز رو روی هارد SSD نصب کنم تا ویندوز خیلی سریع بالا بیاد ...

آیا امکانش هست؟؟؟؟؟
مرسی ممنون

ata.royalfalcon
09-11-2014, 22:01
سلام و خسته نباشید
من لپ تاپم مدل لنوو z510 هست /
مخواستم ی هارد SSD در کنار هارد خودش داشته باشم و ویندوز رو روی هارد SSD نصب کنم تا ویندوز خیلی سریع بالا بیاد ...

آیا امکانش هست؟؟؟؟؟
مرسی ممنون

سلام .

دو راه وجود دارد :

1. یک هارد دیسک WD Black² بخرید که همزمان 120 گیگابایت SSD و یک ترابایت HDD دارد . سابقاً در بازار موجود بود و قیمت گرانی هم داشت ولی الان نمیدونم در بازار موجود هست یا خیر .

2. یک SSD درایو بخرید و روی آن ویندوز نصب کنید و برای هارد دیسک هم یک HDD Caddy بخرید و به جای رایتر نصب کنید.

namgo
10-11-2014, 00:04
سلام اگر ssdرو دو تا پارتیشن بکنیم تو سرعت تاثیری دارد

اگر Caddy بزاریم بجای درایور نوری و هارد رو قرار بدیم سرعت کم نمیشود البته فقط برای دیتاهای دانلود شده ووو نه برای نصب نرم افزارها یا اینکه حرارت هارد باعث کاهش قدرت سیستم نمیشه
اگر اکسترنالش کنیم چی بهتره یا اینترنال
ممنون میشم شما طبق تخصصتونن ظر بدید کدام بهتره و چرا

و خودتان باشید کدام گزینه رو پیشنهاد میدید البته بدون در نظر گرفت بودجه

ata.royalfalcon
10-11-2014, 14:52
سلام اگر ssdرو دو تا پارتیشن بکنیم تو سرعت تاثیری دارد

اگر Caddy بزاریم بجای درایور نوری و هارد رو قرار بدیم سرعت کم نمیشود البته فقط برای دیتاهای دانلود شده ووو نه برای نصب نرم افزارها یا اینکه حرارت هارد باعث کاهش قدرت سیستم نمیشه
اگر اکسترنالش کنیم چی بهتره یا اینترنال
ممنون میشم شما طبق تخصصتونن ظر بدید کدام بهتره و چرا

سلام .

اگر ssdرو دو تا پارتیشن بکنیم تو سرعت تاثیری دارد

نبايد تاثيري داشته باشه برخلاف هارد ديسكها كه سرعت در تمام قسمتهاي پلاتر يكسان نيست .

دو نكته :

1. كارايي و سرعت خود هارد ديسك : پرفورمنس هارد ديسكي كه در HDD Caddy قرار گرفته در مقايسه با زماني كه در جاي اصلي خودش بوده تغييري نخواهد داشت مگر اينكه كنترلري كه رايتر به آن متصل شده متفاوت از كنترلري باشد كه هارد ديسك به آن متصل ميشد كه خيلي بعيد ميدونم دو كنترلر متفاوت براي رايتر و هارد ديسك لپتاپ وجود داشته باشد چون اكثر چيپستهاي اصلي مادربرد لپتاپ به تعداد كافي پورت براي رايتر و هارد ديسك فراهم ميكنند و نيازي به تعبيه كنترلر جداگانه نيست. حتي با فرض متفاوت بودن نوع كنترلر فكر نميكنم ميزان تفاوت پرفورمنس چشمگير و محسوس باشه .

2. كارايي و سرعت سيستم عامل و برنامه هاي نصب شده بر روي آن : همانطوريكه قبلاً در تاپيك خودتان هم گفته شد تا زمانيكه نرم افزارها ، برنامه ها ، درايورهاي مرتبط و ... بر روي HDD نباشند سرعت و كارايي سيستم هم كاهش نخواهد داشت .

در مورد حرارت ، از آنجايي كه هارد ديسكها در مقابل تغييرات گرمايي هر چندوقت يكبار مجدداً كاليبره ميشوند پس تغييرات گرمايي نبايد تاثيري بر روي عملكرد هارد ديسك و ساير اجزاء سيستم داشته باشد مگر اينكه دما آنقدر افزايش پيدا كند و آسيبهاي سخت افزازي ببيند.

اين بيشتر به سليقه خودتان و ميزان استفاده از رايتر و يا ديتاهاي آرشيو شده در HDD بستگي دارد. استفاده از هارد ديسك بصورت اينترنال بنظرم كارايي بهتري خواهد داشت و اگر از رايتر استفاده اي نداريد و يا كم ، ميتوانيد با HDD Caddy جايگزين كنيد.

namgo
10-11-2014, 15:18
ممنون از اینکه وقت گذاشتید
برای این سوال کردم چون تو لب تاپ های ایسوس وقتی سیستم روشن میشه یا فیلمی رو پلی میکنم اپتیکال درایور نوری تق تق میکنه و یکجورایی گمون به حرکت میفته

یک سوال تخصصی اگر باکس هارد تهیه کنم یو اس بی 3 نمیشه درسته تو سرعتش چقدر تاثیر داره و ضمانی که فایلی دانلود میشه برای تکمیل فایل فرضا 1 گیگ فیلم تو هارد باید ذخیره بشه کند عمل میکنه یا خیر
چون ssdاصلا مکث نداره مثل فرفره کپی میشه

راهی برای جلوگیری از صدای درایور هست
هارد لب تاپم چقدر قیمت میخوره
و ایا صلاح هست بفروشمش یک اکسترنال دیگه پاسپورتی بخرم یا واسش باکس بگیرم حیرون موندم

میخواهم برای امتحان باکس پاسپورتی رو که دارم دربیارم این هاردو بزارم جاش برای تست ایا صلاح هست یا خیر اسیب میبینه گرچه هارد لب تاپ رو خالی کردم

ata.royalfalcon
10-11-2014, 23:12
ممنون از اینکه وقت گذاشتید
برای این سوال کردم چون تو لب تاپ های ایسوس وقتی سیستم روشن میشه یا فیلمی رو پلی میکنم اپتیکال درایور نوری تق تق میکنه و یکجورایی گمون به حرکت میفته

یک سوال تخصصی اگر باکس هارد تهیه کنم یو اس بی 3 نمیشه درسته تو سرعتش چقدر تاثیر داره و ضمانی که فایلی دانلود میشه برای تکمیل فایل فرضا 1 گیگ فیلم تو هارد باید ذخیره بشه کند عمل میکنه یا خیر
چون ssdاصلا مکث نداره مثل فرفره کپی میشه

راهی برای جلوگیری از صدای درایور هست
و ایا صلاح هست بفروشمش یک اکسترنال دیگه پاسپورتی بخرم یا واسش باکس بگیرم حیرون موندم

میخواهم برای امتحان باکس پاسپورتی رو که دارم دربیارم این هاردو بزارم جاش برای تست ایا صلاح هست یا خیر اسیب میبینه گرچه هارد لب تاپ رو خالی کردم

1. فکر کنم بتونید یک باکس با اینترفیس USB 3 در بازار پیدا کنید. یا اینکه هارد های اکسترنال خراب که خود باکس و ماژول SATA to USB آن هنوز سالم هست را بخرید.
2. پهنای باند اینترفیس USB 2 پایین و در نتیجه انتقال دیتا (Copy/Paste کردن و یا تکمیل و ذخیره فایلهای دانلودی) کندتر و به زمان بیشتر نیاز خواهد داشت.

باز کردن باکس هارد دیسکهای اکسترنال معمولاً ساده و آسان نیست و خطر شکستگی خار و ضامنهای نگهدارنده وجود دارد مگر اینکه خیلی دقت کنید یا اینکه صرفاً دارای چند عدد پیچ باشد که بتونید با پیچ گوشتی راحت باز کنید. ضمناً مدلهای پرتابل وسترن دیجیتال SATA to USB جدا شدنی ندارند و جزئی از برد هارد دیسک هست.

از قیمت دست دوم اطلاعی ندارم ولی اگر میتونید به قیمت خوبی بفروشید (با وجودیکه عملکرد مناسبی نداشته و احتمالاً مشتری کمی پیدا خواهد شد که آنرا به مبلغ مناسبی بخرد) ردش کنید و یک هارد اکسترنال بخرید در غیر اینصورت یک باکس بخرید و تبدیل به اکسترنال کنید.

starsport
27-01-2015, 21:53
سلام دوستان

آیا میشه هارد ssd رو بدون استفاده از HDD Caddy و بدون درآوردن هارد اصلی لپتاپ بر روی خود main board اصلی سیستم نصب کرد؟؟؟؟؟؟؟
(مثل بعضی از مادربرد ها که جاشو داره)

مدل لپتاپم Asus N550j هست.

namgo
27-01-2015, 22:49
سلام دوستان

آیا میشه هارد ssd رو بدون استفاده از HDD Caddy و بدون درآوردن هارد اصلی لپتاپ بر روی خود main board اصلی سیستم نصب کرد؟؟؟؟؟؟؟
(مثل بعضی از مادربرد ها که جاشو داره)

مدل لپتاپم Asus N550j هست.

نه روی این مدل امکان نداره من خودم از همین ایسوس استفاده میکنم
من هارد اصلی رو دراوردم ssdزدم جاش و هارد اصلی رو زدم تو باکس اکسترنالش کردم الان چند ماهه دارم عالی استفاده میکنم

starsport
28-01-2015, 23:34
ای داد بیداد

حالا اگه خواهش هم کنیم فایده نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیجوری نمیشه یه جاییش جا داد؟

آخه لامصب هارد ssd ها ظرفیت کمی دارن الآن هارد خودش 1.5 ترا هست
نمیخوام هم hdd caddy استفاده کنم.

اصلا میشه از hdd cddy توی این مدل استفاده کرد؟

namgo
29-01-2015, 00:16
اصلا جای جداگانه نداره
بله میشه استفاده کرد

starsport
29-01-2015, 16:31
خب حالا یه سوال:

من دیدم وقتی از hdd caddy استفاده میکنن جای درب دی وی دی رایتر خالی میمونه!!!!!!
که خیلی ضایع هست حالا آیا میشه جوری ازش استفاده کرد که اون قسمت درب دی وی دی رایتر بمونه و جای خالی نداشته باشه؟؟؟؟؟

2. برای استفاده از ssd که بتونیم ویندوز رو روش نصب کنیم، آیا تنظیمات خاصی هم داره یا نه؟؟؟

3. آخرین سوال هم اینکه، من یه جا دیدم یه جعبه آچاری مخصوص لپتاپ بود که همه نوع آچار مخصوص باز و بسته کردن قطعات لپتاپ رو داشت، آیا اسم خاص یا چیز خاصی هست تحت عنوان جعبه ابزار لپتاپ یا نه و اگر هست از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

starsport
30-01-2015, 08:38
دوستان سلام
3تا سوال در همین رابطه داشتم:

1. وقتی از hdd caddy استفاده میکنیم، جای درب DVD خالی میمونه و یه قیافه زشتی به لپتاپ میده. آیا میشه کاری کرد که این فضای خالی پر بشه؟

2.وقتی SSD روی سیستم نصب شد آیا برای استفاده مثلا نصب ویندوز و برنامه ها روی آن نیازی به کار خاص و تنظیمات خاصی هست یا نه؟؟؟؟؟

3. در مورد لپتاپ من شنیدم جعبه ابزارهای خاصی وجود داره که همه آچارهای مورد نیاز برای تعمییر و باز و بسته کردن لپتاپ درونش هست، آیا همچین چیزی صحت داره یا نه و اگه درسته از کجا و با چه نامی میشه تهیه کرد؟؟؟؟؟؟ (اگر هم صحت نداره برای لپتاپ چه نوع آچارهایی باید گرفت)

خیلی ممنون از همه دوستان

exeda
30-07-2015, 12:34
سلام دوستان من مطالب توی سایت رو خوندم و یه سوال واسم پیش اومده من لنونو Z510 i7 دارم و میخواستم سیستمو ارتقا بدم. ایا اگه بخوام یک هارد 120 ssd با HDDcaddy بذارم روی سیستمم و ویندوز رو روی اون بوت کنم سرعت ویندوز در مقایسه با این که هارد اصلیه سیستم رو ssd بذارم یکسان خواهد بود ؟؟یا کند تر یا سریعتره؟؟؟(منظورم فقط سرعت ویندوز و و نرخ انتقال داده از ssd هستش)
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
راستی ایا میشه این پروسه رو برعکس انجام داد؟؟ ینی که هارد SSD رو جای هارد اصلی بذارم و هارد HDD رو به درایو نوری منتقل کنم؟؟؟
و اینکه ایا اصلن این دوتا هارد کنار هم باشن باعث نمیشه سرعت ssd کم بشه؟ (این سوالو محض این پرسیدم که ایا سیستم عامل میتونه نوعشون رو از هم تفکیک کنه و مدیریت صحیحی روی سرعت داده ها داشته باشه یا نه)
ببخشید سوالاتم زیاد شد ولی فک کنم سوال خیلیا باشه

afshin b
30-07-2015, 12:41
سلام دوستان من مطالب توی سایت رو خوندم و یه سوال واسم پیش اومده من لنونو Z510 i7 دارم و میخواستم سیستمو ارتقا بدم. ایا اگه بخوام یک هارد 120 ssd با HDDcaddy بذارم روی سیستمم و ویندوز رو روی اون بوت کنم سرعت ویندوز در مقایسه با این که هارد اصلیه سیستم رو ssd بذارم یکسان خواهد بود ؟؟یا کند تر یا سریعتره؟؟؟(منظورم فقط سرعت ویندوز و و نرخ انتقال داده از ssd هستش)
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
راستی ایا میشه این پروسه رو برعکس انجام داد؟؟ ینی که هارد SSD رو جای هارد اصلی بذارم و هارد HDD رو به درایو نوری منتقل کنم؟؟؟
و اینکه ایا اصلن این دوتا هارد کنار هم باشن باعث نمیشه سرعت ssd کم بشه؟ (این سوالو محض این پرسیدم که ایا سیستم عامل میتونه نوعشون رو از هم تفکیک کنه و مدیریت صحیحی روی سرعت داده ها داشته باشه یا نه)
ببخشید سوالاتم زیاد شد ولی فک کنم سوال خیلیا باشه
بهتره SSD رو جای هارد اصلی بذارید و هارد رو درون کدی. اینطوری SSD از نهایت سرعتش استفاده میکنه.
ویندوز و نرم افزارها رو روی SSD نصب کنین.
SSD پیشنهادی من:
Samsung 850 EVO 120GB : 260,000
برای استفاده ی بهینه از SSD و افزایش عمر اون، طبق این آموزش عمل کنین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

exeda
08-08-2015, 16:23
متشکرم بابت پاسخ
یک سوال دیگه ای هم واسم پیش اومده اینکه اگه من هارد اصلی رو داخل کدی قرار بدم (با فرض اینکه پارتیشن بندی رو تغییر ندم) و هارد جدید رو هم اضافه کنم و ویندوز 10 روش نصب کنم ایااااا اطلاعات هارد قبلی باقی میمونه؟؟ و اگر باقی میمونه ایا ویندوز قبلی 8.1 که روی هارد داخل کدی هست هم بوت میشه؟؟ ینی هر دوتا ویندوز در دسترس میمونه؟؟؟

exeda
08-08-2015, 18:20
متشکرم بابت پاسخ
یک سوال دیگه ای هم واسم پیش اومده اینکه اگه من هارد اصلی رو داخل کدی قرار بدم (با فرض اینکه پارتیشن بندی رو تغییر ندم) و هارد جدید رو هم اضافه کنم و ویندوز 10 روش نصب کنم ایااااا اطلاعات هارد قبلی باقی میمونه؟؟ و اگر باقی میمونه ایا ویندوز قبلی 8.1 که روی هارد داخل کدی هست هم بوت میشه؟؟ ینی هر دوتا ویندوز در دسترس میمونه؟؟؟
کسی نیییییییییییییییییس؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
پیشنهاد شما برای لپ تاپ z510 چه برند و مدلی از کدی و و ssd 120 Gb هست؟؟ این خوبه سامسونگ 850 evo 120 gb؟؟؟ مدلش میخوره توی لپتاپم؟؟؟؟
فرق ssd 120 و ssd 128 چیه؟؟؟

ata.royalfalcon
08-08-2015, 21:06
متشکرم بابت پاسخ

ایااااا اطلاعات هارد قبلی باقی میمونه؟؟

بله ، اطلاعات هارد دیسک قبلی باقی میمونه .

و اگر باقی میمونه ایا ویندوز قبلی 8.1 که روی هارد داخل کدی هست هم بوت میشه؟؟ ینی هر دوتا ویندوز در دسترس میمونه؟؟؟

ویندوز 8.1 قبلی که روی هارد دیسک داخل Caddy هست هم بوت میشه و در واقع هردو ویندوز هم قابل بوت هستند البته شما باید از داخل بایوس اولویت اول بوت رو مشخص کنید .

amin_b2
12-02-2016, 03:23
سلام. واسه منم این سوال پیش اومد که ایا میشه بدون استفاده از کدی و حفظ هارد فعلی به لپتاپم ssd اضافه کنم؟ مدل لپتاپم asus n43sm هست. و اینکه توی لپتاپ هایی که این امکان وجود داره ssd به چه پورتی وصل میشه؟ ممنون

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

ata.royalfalcon
12-02-2016, 11:47
سلام. واسه منم این سوال پیش اومد که ایا میشه بدون استفاده از کدی و حفظ هارد فعلی به لپتاپم ssd اضافه کنم؟ مدل لپتاپم asus n43sm هست. و اینکه توی لپتاپ هایی که این امکان وجود داره ssd به چه پورتی وصل میشه؟ ممنون

سلام .

مشخصات لپتاپی که دارید رو در سایت Asus بررسی کردم . این مدل اسلات mSATA یا M.2 نداره و در نتیجه چاره ای ندارید که بجای رایتر از کدی استفاده کنید .

amin_b2
12-02-2016, 13:43
سلام .

مشخصات لپتاپی که دارید رو در سایت Asus بررسی کردم . این مدل اسلات mSATA یا M.2 نداره و در نتیجه چاره ای ندارید که بجای رایتر از کدی استفاده کنید .
ممنون از راهنماییتون

faramarz_k_m
10-11-2016, 12:45
سلام .

سلام
داداش در صورت امکان ببین لپ تاپ asus n56vm اسلات m.2 or msata داره یا نه
ممنون

ata.royalfalcon
10-11-2016, 16:56
سلام
داداش در صورت امکان ببین لپ تاپ asus n56vm اسلات m.2 or msata داره یا نه
ممنون

سلام دوست عزیز .
مدلی که دارید قابلیت نصب M.2 یا mSATA رو نداره .

vafamostaan
16-11-2016, 00:18
سلام دوستان، یه سوالی داشتم، Lenovo Ideapad 310-15ISK کانفیگ بدون لمسی، روی مادربوردش اسلات M.2 داره؟ متاسفانه شرکت گارانتی کننده (سازگار) هم نمیدونستن جوابشو! گفتن باید 1000 کیلومتر بیایی تهران ما پشتشو باز کنیم و بهت بگیم، بعدش 1000 کیلومتر برگردی. اگر هارد خریدی دوباره 1000 کیلومتر بیای تهران، ما نصبش کنیم بعد 1000 کیلومتر برگردی!!! لطفاً اگر اطلاعاتی تونستید پیدا کنید به همراه لینک مربوطه بنده رو هم مطلع کنید. ممنونم.
Ideapad 310-15ISK core i7 6500U 4MB cache
8GB DDR4
geforce 920 2GB
15.6"
1TB 5400 RPM HDD
No touch screen صفحه لمسی ندارد

habib.agho
27-06-2017, 12:15
سلام . من مدل لپتاپم n5110 هستش . برای این مدل هم امکانش وجود داره که با حذف dvdrw یک هارد ssd اضافه کرد؟

habib.agho
27-06-2017, 12:25
سلام . من مدل لپتاپم دل N5110 هست . تو لپتاپ من هم این امکان وجود داره که یک هارد SSD به جاب رایتر داشته باشم.