PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا بعضی ها موفق ترند؟!

Demon King
09-11-2014, 19:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کمتر کسي است که دلش نخواهد در زندگي موفقيت چشمگيري به دست آورد، اما تا به حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که چرا بعضي از افراد هر چقدر تلاش مي‌کنند به نقطه ايده‌آلي که در ذهنشان تجسم کرده‌اند نمي‌رسند، اما در مقابل عده‌اي ديگر هستند که در هر زمينه‌اي که فعاليت مي‌کنند به موفقيت مي‌رسند.

تعداد اين آدم‌ها خيلي کمتر از تعداد آدم‌ها‌ي ناموفق است اما چرا؟ :

برنامه بريزيد و به آن بچسبيد
براي زندگيتان يک نقشه راه داشته باشيد. جزئيات اهدافتان را بنويسيد، اما اهدافتان را واقعي و در حد توانتان در نظر بگيريد. وقتي برنامه‌اي را تنظيم کرديد به آن وفادار باشيد و اجرايش کنيد. اکثر کساني که ناموفق هستند برنامه‌هاي زندگي و اهدافشان را نيمه رها مي‌کنند و نداشتن ثبات و پشتکار باعث مي‌شود موفق نباشيد.

قدم‌هاي کوچک برداريد
براي هدفتان خواه بزرگ باشد يا کوچک قدم برداريد، حتي اگر بسيار جزئي باشد. با اين کار در خودتان اين باور را به وجود آورده‌ايد که امر مهمي را آغاز کرده‌ايد و ملزم مي‌شويد که ادامه مسير را طي کنيد. براي مثال اگر هدفتان اين است که در عرض يك سال پس‌انداز بيشتري داشته باشيد همين لحظه در داخل يک قلک مبلغي پول به عنوان پس‌انداز بگذاريد.

خيلي سريع تغيير نکنيد
يکي از رموز موفقيت ايجاد تغييرات مناسب و کارآمد در سبک زندگي‌تان است، اما ايجاد اين تغييرات نيز نياز به رعايت تکنيک‌هاي مخصوص به خود دارد. براي مثال براي تغيير يا حذف کردن يکسري رفتارها و عادات نامناسب بايد زماني مشخص را برايش در نظر بگيريد و يک شبه انتظار منقلب شدن خودتان را نداشته باشيد. اگر انتظارات غيرواقعي از خودتان داشته باشيد به‌تدريج از انجام تغييرات دلزده مي‌شويد و بايد با موفقيت خداحافظي کنيد.

کمک بخواهيد
فرض را بر اين مي‌گيريم که شما نقشه راه مشخص و دقيقي را آماده کرده‌ايد و قدم‌ها‌ي کوچكتان را هم برداشته‌ايد. عزمتان را جزم کرده‌ايد که با پشتکار و تلاش به هدف مشخصتان برسيد، اما خيالتان را راحت کنيم، اينکه تنهايي نمي‌توانيد نتيجه مطلبوبي دريافت کنيد و براي اين کار به کمک ديگران نياز داريد، اما کمک گرفتن هم راه و روش مخصوص به خودش را دارد. از کساني کمک بگيريد که در عين واقع‌بين بودن به شما دلگرمي داده و نکات آموزنده‌اي برايتان بيان کنند. از افرادي که نسبت به هر چيزي بدبين هستند و جسارت لازم را براي پيگيري يک هدف ندارند پرهيز کنيد. شنيدن تجربيات ديگران و تکرار نکردن اشتباهات ديگران مي‌تواند در درازمدت شما را به موفقيتي چشمگير برساند.

ناله نکنيد
هيچ انسان موفقي اهل غر و شکايت نيست. چون اين دسته از افراد اعتقاد دارند به جاي غر زدن و انتقاد کردن از شرايطي که در آن قرار داريد بايد تلاش کرد و قدم‌هاي موثر برداشت. اگر از وضعيتي که در حال حاضر در آن قرار داريد راضي نبوده و حتي برايتان آزاردهنده است چاره اين موضوع شکايت و غر زدن نيست. با همه وجود براي يک بار هم که شده دست به تغيير بزنيد و با جايگزين کردن عادات خوب زندگي‌تان را دلنشين‌تر کنيد. به ياد داشته باشيد که هر انساني تنها يک بار فرصت زندگي کردن دارد و زندگي همان شانسي است که شما به دنبال آن هستيد. از اين اولين و آخرين شانستان به درستي استفاده کنيد.

منبع:

هفته نامه زندگی مثبت

parsa5564
09-11-2014, 20:41
با این مطالب کلیشه ای تا به حال ندیدم کسی موفقیتی کسب کرده باشه. موفقیت نیاز به پشتیبانی داره. مالی. فکری.احساسی...

A.N.A.P
09-11-2014, 20:52
با این مطالب کلیشه ای تا به حال ندیدم کسی موفقیتی کسب کرده باشه. موفقیت نیاز به پشتیبانی داره. مالی. فکری.احساسی...

مواردی که توی پست اول ذکر کردن درسته و غیرقابل انکار هست.

بستگی داره موفقیت رو چی معنی کنید. موفقیت مالی ، کار ، ورزش یا ...

شما انتظار داری یکی بیاد از شما پشتیبانی کنه ؟

mmf66
09-11-2014, 21:02
قبول دارم که خود انسان هم تو موفقیت خودش تاثیر داره ولی بیشتر موفقیت یک فرد بستگی به چیزهای خیلی زیادی داره مثل

کشورش . شهرش . محلش . خانوادش . اقوامش . نژاد و ریشه . تاریخ گذشته . و خیلی چیزهای دیگه

اینم که بعضی ها میگن سرنوشت هر کسی دست خودش هست من اصلا قبول ندارم . مثلا شما فکر کنید اگه هیتلر تو جنگ جهانی دوم پیروز میشد چی میشد تقریبا میشه گفت اصلا دنیا یه جور دیگه میشد یا اگه شوروی با آلمان نازی متحد میشدن الان دنیا چه جوری بود پس ببینین با این که اونها الان همشون مردن ولی به طور مستقیم روی سرنوشت همه ماها تاثیر گذاشتن

Demon King
09-11-2014, 21:10
قبول دارم که خود انسان هم تو موفقیت خودش تاثیر داره ولی بیشتر موفقیت یک فرد بستگی به چیزهای خیلی زیادی داره مثل

کشورش . شهرش . محلش . خانوادش . اقوامش . نژاد و ریشه . تاریخ گذشته . و خیلی چیزهای دیگه

اینم که بعضی ها میگن سرنوشت هر کسی دست خودش هست من اصلا قبول ندارم . مثلا شما فکر کنید اگه هیتلر تو جنگ جهانی دوم پیروز میشد چی میشد تقریبا میشه گفت اصلا دنیا یه جور دیگه میشد یا اگه شوروی با آلمان نازی متحد میشدن الان دنیا چه جوری بود پس ببینین با این که اونها الان همشون مردن ولی به طور مستقیم روی سرنوشت همه ماها تاثیر گذاشتن

سلام؛

شاید میزان تاثیر گذاری عوامل اطراف بر موفقیت انسان از ۵٪ بیشتر نباشه. به قولی بزرگی که میگفت « نگو وقت ندارم، به تو همان زمانی داده شده که به انیشتن داده شد. »

اگه سرنوشت هرکسی دست خودش نبود هیچگاه انسانی فقیر مثل خیلی از دانشمندان به این مقام نمیرسیدن و همون فقیر میموندن. این جمله هم که سرنوشتشون این بود که دانشمند شن، یه جمله کاملا مضحک و ساده لوحانه ایه.

بهتر نیست به جای گذاشتن نام قسمت و سرنوشت روی کم کاری هامون، مشکل رو ریشه یابی کنیم؟! برنامه ریزی نداشتیم یا انگیزه؟! هدف نداشتیم یا استعداد؟!

امید رض
09-11-2014, 21:24
ادمی که زیادزندگیش یاکارش بابرنامه ریزی پیش بره هم خودش خسته میشه وهم دیگران رواذارمیده مثل خیالاته و به جایه موفقیت پس رفت میکنه ادم باید هم قدم بلند وهم قدم کوچیک داشته باشه توزندگیش که خودش هم لذت ببره یعنی هم باید توقلک پس اندازکرد وهم یه
کلی ویه جاپس اندازکرد
درکل برایه موفقیت توزندگی اینوباید درنظر گرفت توانجام هرکاری یکی کمه دونفرزیاده
ادم موفق کسیه که به دوجا زندگی فکرکنه نه فقط به یه هدف فکرکنه

A.N.A.P
09-11-2014, 21:42
ادمی که زیادزندگیش یاکارش بابرنامه ریزی پیش بره هم خودش خسته میشه وهم دیگران رواذارمیده مثل خیالاته و به جایه موفقیت پس رفت میکنه ادم باید هم قدم بلند وهم قدم کوچیک داشته باشه توزندگیش که خودش هم لذت ببره یعنی هم باید توقلک پس اندازکرد وهم یه
کلی ویه جاپس اندازکرد

با خط اولت موافقم. به نظرم آدم باید 80% کاراش رو روی برنامه انجام بده. بقیش رو باید بندازی فردا پس فردا :n02:

mf.designing
09-11-2014, 22:00
در 99% مواقع اونائی موفق هستن که خانواده پولدار پشت سرشون باشه ! (حمایت مالی) این برام اثبات شده !
حتی آدمی به موفقیت استیوجابز اگه پدر خونده ای نداشت که هزینه اولیه کارهاش رو بهش بده تا الانشم به جائی نمیرسید !
در بعد دوم هم تلاش مستمر شرط دوم موفقیته از دید من و شرایط بعدی شامل پشتیبانی معنوی ، شرایط جامعه و ...

$_$
09-11-2014, 23:32
سلام.
اگه دقّت کنید می‌بینید تو دوران مدرسه چه دبستان، چه راهنمایی و چه دبیرستان، همیشه یه تعداد خاص و اندک بودن که تو درس موفّق بودن. مثلاً تو یه کلاس 30 نفره حدّاکثر 5 نفر. بقیه به نوعی سیاهی لشکر بودن. تازه بعضی از این افراد ِ موفّق هر چه به رده‌های بالاتر تحصیلی می‌رفتن اُفت می‌کردن. فقط یه عدّۀ خاص موفّق نامیده می‌شدن و بقیه علناً خنگ شمرده می‌شدن. امّا آیا حقیقت اینه؟
تو یک کلیپ دیده بودم که می‌گفت این دید یک‌سانی که مدرسه به همۀ دانش‌آموزان داره به طوریکه همه رو میخواد یه جور تربیت کنه اساساً غلطه. استعدادها متفاوته و روش تدریس باید متناسب با هر فرد باشه. (پیشنهاد می‌کنم این کلیپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببینید.)
این یه مثال بود تا بگم: موفّقیت اون چیزی نیست که از طرف جامعه تحمیل شده. و این‌که ما خودمون رو شکنجه بدیم تا موفّق شمرده بشیم.
کسی که هدف واقعی داشته باشه و به اون هدفش «نیاز» داشته باشه حتماً اون مسائلی که در پُست اوّل اشاره شده رو ناخودآگاه انجام می‌ده.
امّا کم‌تر کسی به نیاز خودش توجّه می‌کنه و متناسب با اون هدف‌گذاری می‌کنه. به نظرم این کار شجاعت مقابله با فرهنگ و ارزش‌های حاکم رو نیاز داره.
موفّق باشید.

mmf66
09-11-2014, 23:57
بیشتر موفقیت یک فرد دست خودش نیست بلکه دست شرایط هست مثلا الان مردم ایران چرا موفق نیستن چون سیستم روشون تاثی میزاره
شما وقتی تو یه سیستم قرار میگیری باید خودت رو با اون سیستم وفق بدی مثال میزنم
به طور مثال فرض کنیم 20 تا نوزاد دقیقا عین هم کپی برابر با اصل 10 تاش رو میریم تو کشورهای عقب مونده و فاسد قرار میدیم تو طبقات پایین و ده تا دیگه رو تو کشورهای پیشرفته و منضبط مثل سوییس سوئد لوکزامبرگ و غیره قرار میدیم حالا اینا بزرگ بشن به نظر شما نتیجه چی میشه پس میبینیم که خود انسان تو سرنوشتش سهم خیلی کمی داره

Demon King
10-11-2014, 07:18
بیشتر موفقیت یک فرد دست خودش نیست بلکه دست شرایط هست مثلا الان مردم ایران چرا موفق نیستن چون سیستم روشون تاثی میزاره
شما وقتی تو یه سیستم قرار میگیری باید خودت رو با اون سیستم وفق بدی مثال میزنم
به طور مثال فرض کنیم 20 تا نوزاد دقیقا عین هم کپی برابر با اصل 10 تاش رو میریم تو کشورهای عقب مونده و فاسد قرار میدیم تو طبقات پایین و ده تا دیگه رو تو کشورهای پیشرفته و منضبط مثل سوییس سوئد لوکزامبرگ و غیره قرار میدیم حالا اینا بزرگ بشن به نظر شما نتیجه چی میشه پس میبینیم که خود انسان تو سرنوشتش سهم خیلی کمی داره

من هم عوامل اطراف رو بی تاثیر ندونستم، عرض بنده اینه موفقیت یا عدم موفقیت فرد در نهایت دست خودش هست گرچه عوامل اطراف ممکنه تاثیر ناچیزی روی موفقیت فرد داشته باشه اما هیچوقت به موفقیت کامل اون نمیانجامه.
با این حرف شما نباید در کشور هایی مثل سوییس و آلمان هیچ بی سوادی وجود داشته باشه و نباید در کشور های عقب مونده مثل قاره ی آفریقا هم هیچ با سوادی وجود داشته باشه؟! گرچه ممکنه درصداش متفاوت باشه که این تفاوت همین تاثیر عوامل اطرافه، اگر عوامل اطراف اینقدر میتونست تاثیر داشته باشه نه بی سوادی در سوییس بود و نه با سوادی در آفریقا.

درسته رسیدن به موفقیت در آفریقا شاید سخت تر باشه و این سختی باید بدست خود فرد شکسته بشه و در سوییس هم ممکنه شرایط اونقدر راحت باشه که گاه فرد راحتی زیردلش بزنه و به موفقیت نرسه.

پس سختی رسیدن به موفقیت در مکان های مختلف متفاوته.

ملا نصرالدین
10-11-2014, 09:20
من اگر بخواهم توی یک جمله جواب این سوال رو بگم پاسخم اینه :چون سخت کوش تر و هشیار ترند

من قبول دارم که رسیدن به موفقیت وقتی از صفرشروع کنی خیلی سخته ولی نشدنی نیست.همان طور که بسیاری از پدران ما از صفر شروع کرده اند
از طرفی سخت کوشی بدون فکر هم فایده ای نداره.من کسی رو میشناسم که کارمند یه شرکته.ساعت ها اضافه کاری می ماند(در واقع برای او اضافه خوابی هست) اخرش نصف اضافه کاریش را به او نمیدهند ولی همچنان الکی اضافه کاری می ایستد.

کلی ویه جاپس اندازکرد

حرف شما درست ولی اینکه همون اول شروع کار هم ادم بخواد به لذت و تفریح فکر کنه که به جایی نمیرسه
به نظر من اولش فقط و فقط باید به هدفش متمرکز بشه.درسته سختی داره.ولی هیچ موفقیتی هم بدون سختی بدست نمیاد.بعد از اینکه به موفقیت نسبی رسید به تفریح و... هم بپردازد

از طرفی به چند چیز در زندگی فکر کردن خیلی وقت ها باعث از این شاخه به اون شاخه پریدن و بی هدفی میشه

در 99% مواقع اونائی موفق هستن که خانواده پولدار پشت سرشون باشه ! (حمایت مالی) این برام اثبات شده !
حتی آدمی به موفقیت استیوجابز اگه پدر خونده ای نداشت که هزینه اولیه کارهاش رو بهش بده تا الانشم به جائی نمیرسید !
در بعد دوم هم تلاش مستمر شرط دوم موفقیته از دید من و شرایط بعدی شامل پشتیبانی معنوی ، شرایط جامعه و ...

حمایت مالی خوبه ولی همه چیز نیست
من ادم های زیادی میشناسم که پدرشون از لحاظ مالی هیچ چیزی برایشان کم نگذاشته اند.ولی طرف اخرش چی شده؟یه پول حروم کن
فقط و فقط به فکر خوش گذرونی هست....تا جایی که من میدونم تعریف موفقیت پول دور ریختن نیست
جالب اینجاست که بعضی هاشون هم ناراحتی اعصاب گرفتند!!!
من مطمئنم استیو جابز اگر پدرخوانده هم نداشت بالاخره یه راهی پیدا میکرد که هزینه ی اولیه کارش را در بیاورد

البته من مخالف حمایت مالی نیستم.ولی معتقدم ادم سخت کوش و خوش فکر همیشه یه راهی برای رسیدن به هدفش پیدا میکنه

BestDev
10-11-2014, 14:30
دوستان بهونه نياريد اينها كليشه و شعار نيست واقعيته ! اگه هر كسي پول و پشتوانه داشت آدم موفقي ميشد كه خيليها الان موفق بودن!

ببينيد موفقيت هم مثل خيلي چيزهاي ديگه يه چيزه نسبيه. مسلما تعريف موفقيت در كشور عقب مونده و بيچاره اي مثل ايران با يك كشور پيشرفته مدرن زمين تا آسمون تفاوت داره
ولي چه باور كنين چه نه و چه قبول كنين چه نكنين ميزان موفقيت افراد رابطه مستقيم با هدفمند بودن و سعي و تلاشو پشتكارشون داره...فرقيم نميكنه كه كجاي دنيا باشن
ولي بعضي از عوامل ميتونن به كسي كه شرايط موفق شدن رو داشته باشه كمك كنن تا زودتر به موفقيت برسه. مثلا اگر پشتوانه مالي داشته باشيد مسلما كمك بزرگي خواهد كرد تا زودتر به اهدافتون برسيد.
بعضي مواقع شانس هم ممكمنه در خونتون رو بزنه و يك شبه و تصادفي به اهدافتون برسين. حتما داستان زندگي افراد مشهور رو خوندين و چيزي كه در همه مشتركه يك اتفاق يا نقطه عطف در زندگيشونه
پشتوانه عاطفي قوي و مداوم هم چيزيه كه هر كسي نداره موقع شكست خوردنها و تنهاييها خيلي به كار مياد و ميتونه از طرف دوست و خانواده و همسر باشه (به قول معروف پشت هر مرد موفق يك زن موفق هست و بالعكس)
آدمهاي موفق تعدادشون كمه چون با افراد معمولي تفاوت دارن. طرز فكرشون و عملشون فرق ميكنه...
از قبل ميدونن دنبال چي هستند و چي ميخوان (برنامه ريزي)
هيچ وقت به اين فكر نميكنن كه چرا پول ندارن و چرا همه چيز سخته. به اين فكر ميكنن كه بايد به چيزي كه ميخوان برسن. (جاه طلبي مفيد)
نكته مهم ديگه در مورد افراد موفق اينه كه همشون عاشق كارشون هستند و اين خيلي مهمه كه هميشه دنبال كاري بريد كه از انجامش لذت ميبرين

به قول اديسون موفقيت به 90% تلاش و پشتكار و 10% نبوغ نياز داره...

موفق باشين...

البته در ايران موفقيت يعني داشتن رابطه و پول ! كه البته اين ديگه تعريفش موفقيت نيست يه چيزه ديگست...

mf.designing
10-11-2014, 17:06
حمایت مالی خوبه ولی همه چیز نیست
من ادم های زیادی میشناسم که پدرشون از لحاظ مالی هیچ چیزی برایشان کم نگذاشته اند.ولی طرف اخرش چی شده؟یه پول حروم کن
فقط و فقط به فکر خوش گذرونی هست....تا جایی که من میدونم تعریف موفقیت پول دور ریختن نیست
جالب اینجاست که بعضی هاشون هم ناراحتی اعصاب گرفتند!!!
من مطمئنم استیو جابز اگر پدرخوانده هم نداشت بالاخره یه راهی پیدا میکرد که هزینه ی اولیه کارش را در بیاورد

البته من مخالف حمایت مالی نیستم.ولی معتقدم ادم سخت کوش و خوش فکر همیشه یه راهی برای رسیدن به هدفش پیدا میکنه

در مورد مثال نقضی که فرمودید ، مثال نقض شامل کل قضیه نمیشه ! قرار نیست همه آدما یا همه آدمهای پولدار موفق باشن اگه اینجور باشه که موفقیت معنی نداره ! اما پیش نیازهای اولیه مادی شرط اولیه موفقیته
در مورد اینکه به عنوان مثال استیو جابزی که گفتیم میتونست یه راهی پیدا کنه برا خرج اولیه ، بله درسته ، اما تو کدوم جامعه ؟! تو جامعه ای مفهومی مثل سرمایه گزاری درست تعریف شده !
علت اینکه ما الان تو همین ایران خودمون هیچ فرد موفقی در حد عالی نمیبینیم چیه ؟! یعنی از بین 80 میلیون حتی یک نفر هم نیست ؟! نه ! اما همه ما درگیر شرایط شدیم ...

bia2mob
11-11-2014, 23:39
تو زندگی چند چیزه مهمه که تغییر شگرفی در موفقیت ادمها داره 1- جادوی شکرگذاری هرچیزی که بهت رسید شکرگزار باش
2- اعتقاد به شانس و نیروی مثبت اندیشی
3- تعیین اهداف طبقه بنده شده

ملا نصرالدین
12-11-2014, 09:21
در مورد مثال نقضی که فرمودید ، مثال نقض شامل کل قضیه نمیشه ! قرار نیست همه آدما یا همه آدمهای پولدار موفق باشن اگه اینجور باشه که موفقیت معنی نداره ! اما پیش نیازهای اولیه مادی شرط اولیه موفقیته
در مورد اینکه به عنوان مثال استیو جابزی که گفتیم میتونست یه راهی پیدا کنه برا خرج اولیه ، بله درسته ، اما تو کدوم جامعه ؟! تو جامعه ای مفهومی مثل سرمایه گزاری درست تعریف شده !
علت اینکه ما الان تو همین ایران خودمون هیچ فرد موفقی در حد عالی نمیبینیم چیه ؟! یعنی از بین 80 میلیون حتی یک نفر هم نیست ؟! نه ! اما همه ما درگیر شرایط شدیم ...

دقیقا مثال نقض من هم همین جمله رو میگفت