PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد لیزیک

Golbarg01
08-11-2014, 01:25
سلام دوستان
من حدود 25 روز پیش در بیمارستان فارابی عمل لیزیک (prk) کردم و چند تا سوال داشتم
من تا دو هفته بعد از عمل قطره اشک و قطره بتامتازون می ریختم ولی یک هفته بعد از عمل که رفتم پیش دکتر تا لنز پانسمان رو در بیاره گفت باید از هفته سوم قطره فلوکورت رو جایگزین بتامتازون کنم , قطره اشک رو هم دوباره تجویز کرد.
الان از قطره اشکی آرتلاک 4 ساعت یکبار و قطره فلوکورت 6 ساعت یکبار استفاده می کنم.
می خواستم بدونم تا چه مدت بعد از عمل باید از این قطره ها استفاده کنم؟
تا 1 ماه بعد از عمل یا بیشتر؟
------
شماره چشمهای چپ و راست من قبل از عمل -6.5 و -6.25 بود و استیگماتش هم به ترتیب -2.5 و -2.25
چرا دکتر برای من عمل prk رو انتخاب کرده به خاطر شماره بالای چشم بوده؟
در ضمن چرا الان هنوز تاری دید دارم؟ این تاری دید تا چه مدت بعد عمل از بین میره؟
مگه لایه قرنیه تا یک هفته بعد از عمل ترمیم نمیشه پس چرا تاری دید هنوز پابرجاست؟
آیا این تاری ربطی به قطره هایی که استفاده می کنم داره و از عوارض اوناست یا طبیعیه؟ اگه ریختن قطره ها رو چند روز قطع کنم تاری دید برطرف نمیشه؟
-----
سوال آخر اینکه نمره چشم بعد از عمل prk صفر میشه یا ممکنه مقداری از شماره چشم بمونه؟
اگر موقع عمل شماره چشم صفر نشه در هفته های اول بعد از عمل این شماره کاهش پیدا می کنه و صفر میشه یا زیادتر میشه؟
ممکنه مدت کوتاهی بعد از عمل مثلا 4 - 5 ماه بعد دوباره چشم ضعیف بشه یا ضعیفی چشم فقط بعد از چند سال ممکنه دوباره برگرده؟ چون در بین اقوام و آشنایان کسانی که چند ساله عمل کردن راضی هستن و دوباره چشمشون ضعیف نشده

laxer
08-11-2014, 02:25
نظری درباره ی نمره چشم ندارم ولی قطره های تجویزی باید طبق دستور مصرف بشند.
آرتلاک که اشک مصنوعی است و بتامتازون ضد التهاب پس ربطی به نمره چشم ندارند.
قطره آرتلاک و مخصوصا" نوع خارجیش ( آکوایس( اسپانیا )) حتی برای افراد با چشم سالم هم پیشنهاد میشه, زمانی چشم هاتون خستن یا خشک میشن ( بدلیل خیره شدن به مونیتور یا tv) آرتلاک یکی از بهترین دراو ها برای استفاده است و از خشکی و خستگی چشم می کاهد.
( شما یک ماه رو زیاد فرض نکنید من دوستانی داشتم که عمل پیوند قرنیه انجام دادند و مجبور بودن هر روز به مدت 2.5 سال و بیشتر از قطره های چشمی استفاده کنند)

خیر بعد از عمل اگر مشکل فیزیکی یا زمینه ای وجود نداشته باشد نمره چشم تغییری نمیکند.

Golbarg01
08-11-2014, 19:09
نظری درباره ی نمره چشم ندارم ولی قطره های تجویزی باید طبق دستور مصرف بشند.
آرتلاک که اشک مصنوعی است و بتامتازون ضد التهاب پس ربطی به نمره چشم ندارند.
قطره آرتلاک و مخصوصا" نوع خارجیش ( آکوایس( اسپانیا )) حتی برای افراد با چشم سالم هم پیشنهاد میشه, زمانی چشم هاتون خستن یا خشک میشن ( بدلیل خیره شدن به مونیتور یا tv) آرتلاک یکی از بهترین دراو ها برای استفاده است و از خشکی و خستگی چشم می کاهد.
( شما یک ماه رو زیاد فرض نکنید من دوستانی داشتم که عمل پیوند قرنیه انجام دادند و مجبور بودن هر روز به مدت 2.5 سال و بیشتر از قطره های چشمی استفاده کنند)

خیر بعد از عمل اگر مشکل فیزیکی یا زمینه ای وجود نداشته باشد نمره چشم تغییری نمیکند.

ممنون
نگفتید این تاری دید از عوارض قطره هاس یا طبیعیه؟

laxer
09-11-2014, 00:14
ممنون
نگفتید این تاری دید از عوارض قطره هاس یا طبیعیه؟
خیر تاری دید طبیعیست و ربطی به قطره ها ندارد.

Golbarg01
09-11-2014, 12:36
ممنون
بعضی وقتا یه لکه های سیاه متحرکی که بعضیاش نقطه ای هست بعضیاشم مثل کلاف نخ کشیده شده از کنار میدان دیدم رد میشه اینا نشانه چیه؟
زمانی که عینک میزدم این لکه ها رو میدیدم حالا که عمل کردم تا دو سه هفته بعد عمل این لکه ها محو شده بودن ولی الان چند روزه که دوباره ظاهر شدن مخصوصا چشم راستم بیشتره این مساله
نکنه دوباره چشمم ضعیف شده باشه؟
خودمم احساس می کنم دید چشم راستم یه کم از چشم چپم کمتره
ممکنه 20 روز بعد عمل دوباره چشم ضعیف بشه؟

laxer
09-11-2014, 13:30
شما باید از نظر پارگی پرده شبکیه تست بشید.

تا زمانی که اپیتلیوم قرنیه ترمیم نشه تاری دید و مشکلات بینایی طبیعیتست.

اگر مشکل شما بسیار جدیست حتما" به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

Golbarg01
09-11-2014, 18:26
اپیتلیوم قرنیه چقدر طول می کشه ترمیم بشه؟