PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا سریال هوش سیاه تخیلی بود یا -- به اون روش امکان پذیره؟!

rmd
07-11-2014, 13:58
سلام.

مث سریال هوش سیاه که طرف یک فلش میداد و فلش یه برنامه ای رو روی سیستم نصب میکرد و بعد بوسیله اون برنامه ه-ک- میکرد حس میکنم یک نفر بیشعور با من این کارو کرده ...
هفته پیش یک نفر به بهانه اینکه براش فیلم بریزم به من یک فلش داد آدم معلوم الحالیه میدونستم یک قصد شومی داره از این کار اما اشتباه کردم که اول فلشش رو روی یک سیستم دیگه فرمت نکردم ...
من چون شک کرده بودم دیگه بعد اون روز به اینترنت وصل نشدم ... ویندوزمو عوض کردم از 7 به 8.1
تازه میخواستم کلا یک سیستم عامل دیگه به جز ویندوز نصب کنم که اون برنامه (به فرض وجود داشتنش) رو ساپورت نکنه اما زمان لازمو نداشتم که سرچ کنم ببینم چی باید بنصبم و از اطلاعاتم بک آپ بگیرم (چون لینوکس fat32 و ntfs رو نمیخونه و باید از کل هارد بک آپ گرفت...)
به فرض اینکه انجام شده باشه: آیا با تعویض ویندوز اون برنامه پاک نمیشه؟! مگه فایل سیستمی نیست؟!
الان با این تفاسیر ممکنه سیستمم آلوده باشه؟! چیکار کنم؟!
ضمنا دیشب که توی نت بودم اتفاقات عجیبی داشت میافتاد... مثلا گاهی استفاده از cpu میرفت بالا و یه صدایی از لپتاپ شنیده میشد .... یا یکبار دیگه که بیشتر منو به شک درآورد اینکه دی وی دی رام یه هو باز شد خودش:blink:
ضمنا روزیکه فلش رو داشتم روی همین لپتاپ خودم فرمت میکردم اولیکه اومدم فرمت کنم یه پیام داد ویندوز که معنیش این بود: فلش داره استفاده میشه و نمیشه فرمت بشه! یا روی ok کلیک کنید تا در هرحال فرمت بشه و یا cancel بزنید... من سریع بدون اینکه فکر کنم کنسل زدم (بهتر بود اکی میزدم شاید...) بعد 5 ثانیه دوباره فرمت کردم و این دفعه اون پیامو نداد...
آیا همه اینها علایمی نیست از حمله ی یک هکر؟!

Milad4171
08-11-2014, 12:00
سلام.
اول اینکه اون سریال موضوع مسخره ای بیش نبود.
اما
مبحث ویروس ها یا مبحث هــک دو مورد کاملا مجزا از هم هست. هـک کنترل شده هست ولی ویروس خودمختاره و خودش میدونه باید چیکار کنه.

اگر ویروس هست که باید با برنامه هایی که دوستان معرفی میکنن سیستم رو چک کنید :

اورژانس سیستمهای آلوده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما اگر مبحث مربوط به هــک شدن باشه با برنامه های ضد جاسوسی کار کنید.

در مورد هــکرهای کنترل کننده. معمولا اونها از طریق تنها راه ارتباطی بین شما و دنیای اینترنت یعنی پورت و آی پی به شما متصل میشن.که شما با تنظیم مودم و تغییر IP به صورت حداکثر روزانه یک بار ، میتونید از ورود این هکر ها جلوگیری کنید و البته داشتن یک فایروال خوب در سیستم !

البته در این مورد بیشتر شبیه یک ویروس یا Worm هست که از طریق انجمن بالای قابل پیگیری و حل است !

rmd
08-11-2014, 17:07
ممنون دوست عزیز ... توی قسمتی که فرمودید سوالمو پرسیدم...