PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یادگیری طراحی سایت

mehdeejay
05-11-2014, 01:02
میخوام طراحی سایت یاد بگیرم از صفر.فتوشاپ رو بلدم و هنوز دارم تمرین میکنم.
مواردی که میخوام استفاده کنم.
1-طراحی سایت شخصی یا شغلی مثلا سایتی درباره محیط زیست و شهرداری و اخبار اونا و..
2-فروشگاه اینترنتی
3-انجام پروژه های دانشجوها.مثلا یه خدمات کامپیوتری بخواد پروژه دانشجو رو انجام بده چیزایی که استاد میخواد من در چه سطحی و با کدوم روش طراحی باید انجام بدم.
بعضیا میگن طراحی به روش کدنویسی این برنامه نویسی ها رو باید بلد بود:
html-css-php- جاوا اسکریپت-جی کوئری
عده ای میگن فقط html و css
دیدم جاهایی که فقط میگن با پی اچ پی به تنهایی میشه فروشگاه اینترنتی ساخت
گیج شدم ایا یادگیری اون 5 تا کامل نیازه برای سه موردی که گفتم؟کدوماش نیازه؟به کدوم ترتیب؟
ضمنا من چیزایی میدونم مقدماتی صفر صفر نیستم و استعداد خوبی دارم در یادگیری رشته دانشگاهیم هم کامپیوتر بوده.
دوره طراحی با وردپرس رو میخوام یاد بگیرم.شما چی پیشنهاد میکنید؟کدوم حرفه ای تر و بهتره؟ایا وردپرس کارامو راه میندازه؟

milad_gta
05-11-2014, 02:12
اگر میخوای برای کار بیای سمت طراحی یا توسعه وب نیا، کلا کد/برنامه نویسی رو به کسانی پیشنهاد میکنم که علاقه داشته باشند و ازش لذت ببرند و هدفشون درآمد نباشه، البته منظورم این نیست که نمیشه کسب درآمد کرد! هر چند به نظرم بازار طراحی و توسعه وب ایران مناسب نیست، اما اگر در هر کاری عالی باشید، درآمد خوبی خواهید داشت.

به هر حال:

برای ایجاد یک ساختار در وب لازمه Html بلد باشید.
در ادامه برای اینکه به ساختارتون به صورت استاندارد style بدید باید css بلد باشید.
برای اینکه بتونید صفحاتتون رو تعاملی کنید باید javascript‌ بلد باشید.
برای اینکه بتونید پردازش های سمت سرور انجام بدید باید php/python/perl/jsp/asp/etc (یکی از اینها) رو بلد باشید.
برای اینکه بتونید رو وردپرس تسلط داشته باشید، گسترشش بدید یا رو template هاش کار کنید باید رو مواردی که گفتم تسلط داشته باشید و گزینه سمت سرورتون php باشه و با ساختار پیاده شده در wordpress‌ آشنا باشید.

کل موارد فوق تنها اولین قدم ها هستند بعد از اون باید سعی کنید دید مناسب به برنامه نویسی داشته باشید، تعدادی کتاب پیرامون ساختمان داده، پیاده سازی الگوریتیم و روش صحیح کدنویسی مطالعه کنید، با پیاده سازی بانک های اطلاعاتی آشنا بشید. تلاش کنید قدرت برنامه نویسیتون رو در زبان هایی که بهش تسلط دارید افزایش بدید و ازشون برای پیاده سازی و ایجاد تکنیک های خاص خودتون استفاده کنید، هر روز تعداد زیادی فریم ورک و تکنیک برای زبان هایی که نام بردم ایجاد و گسترش داده میشه باید رو این ها تسلط پیدا کنید.

البته اگر میخواید واقعا یک توسعه دهنده وب باشید...

kian98
05-11-2014, 14:30
سلام العلیکم و رحمته الله

میخوام طراحی سایت یاد بگیرم از صفر.فتوشاپ رو بلدم و هنوز دارم تمرین میکنم.
فتبرک الله بسیار عالی :n06:

1-طراحی سایت شخصی یا شغلی مثلا سایتی درباره محیط زیست و شهرداری و اخبار اونا و..
2-فروشگاه اینترنتی
3-انجام پروژه های دانشجوها.مثلا یه خدمات کامپیوتری بخواد پروژه دانشجو رو انجام بده چیزایی که استاد میخواد من در چه سطحی و با کدوم روش طراحی باید انجام بدم.
شما طراحی سایت رو یاد بگیری دیگه نگران موضوعش نباید باشی. موضوعش رو که به راحتی میشه تغییر داد.

بعضیا میگن طراحی به روش کدنویسی این برنامه نویسی ها رو باید بلد بود:
html-css-php- جاوا اسکریپت-جی کوئری
عده ای میگن فقط html و css
php,css.html و جاوااسکریپت و جی کوئری برای ساختن یه چیز بینقص و کامل میتونن مفید باشن ولی اساس و پایه هر صفحه وبی اول HTML و بعد CSS هست. جاوااسکریپت و جی کوئری هم برای زیبایی بیشتر و افزایش امکانات به کار میرند و PHP هم برای تولید نرم افزارهای تحت وب و اسکریپت ها کاربرد داره.
در نتیجه می فهمیم تا HTML و CSS نباشه هیچ کاری از دستتون بر نمیاد.

دیدم جاهایی که فقط میگن با پی اچ پی به تنهایی میشه فروشگاه اینترنتی ساخت
میشه اسکریپت سازنده فروشگاه رو ساخت ولی برای طراحی ظاهر و قالب و رابط کاربری اسکریپت نیاز به HTML,CSS دارید.

گیج شدم ایا یادگیری اون 5 تا کامل نیازه برای سه موردی که گفتم؟کدوماش نیازه؟به کدوم ترتیب؟
هرکس خواست یه سایت بسازه قبل از هرکاری باید این دوتا رو یاد بگیره.
اول بایدHTML رو یاد بگیره.
نیاز دوم به CSS هست.
----------------------------------------------------------------------------- خوب تا اینجا اصلی ها رو یاد گرفتیم. این دوتا پایه و اساس وب هستند. حالا می رسیم به فرعی ها/
جاوااسکریپت
جی کوئری ( که یکی از کتابخانه ها و زیرمجموعه های CSS هست و یادگیریش ضروری نیست ولی در صورت یادگیری به کارتون میاد و امکانات بالایی داره.)
پی اچ پی که یک زبان برنامه نویسی هست و برای ساختن اسکریپت ها به کار میره نه طراحی.

در کل الویت های زیر:

HTML
CSS
Javascript
Jquery

ضمنا من چیزایی میدونم مقدماتی صفر صفر نیستم و استعداد خوبی دارم در یادگیری رشته دانشگاهیم هم کامپیوتر بوده.
دوره طراحی با وردپرس رو میخوام یاد بگیرم.شما چی پیشنهاد میکنید؟کدوم حرفه ای تر و بهتره؟ایا وردپرس کارامو راه میندازه؟
گزینه خوبیه! بیشتر طراحان و برنامه نویسان از وردپرس شروع کردند.

باتشکر:n16:

mehdeejay
05-11-2014, 16:05

شما طراحی سایت رو یاد بگیری دیگه نگران موضوعش نباید باشی. موضوعش رو که به راحتی میشه تغییر داد.

php,css.html و جاوااسکریپت و جی کوئری برای ساختن یه چیز بینقص و کامل میتونن مفید باشن ولی اساس و پایه هر صفحه وبی اول HTML و بعد CSS هست. جاوااسکریپت و جی کوئری هم برای زیبایی بیشتر و افزایش امکانات به کار میرند و PHP هم برای تولید نرم افزارهای تحت وب و اسکریپت ها کاربرد داره.

میشه اسکریپت سازنده فروشگاه رو ساخت ولی برای طراحی ظاهر و قالب و رابط کاربری اسکریپت نیاز به HTML,CSS دارید.

نیاز دوم به CSS هست.
----------------------------------------------------------------------------- خوب تا اینجا اصلی ها رو یاد گرفتیم. این دوتا پایه و اساس وب هستند. حالا می رسیم به فرعی ها/
جاوااسکریپت
جی کوئری ( که یکی از کتابخانه ها و زیرمجموعه های CSS هست و یادگیریش ضروری نیست ولی در صورت یادگیری به کارتون میاد و امکانات بالایی داره.)
پی اچ پی که یک زبان برنامه نویسی هست و برای ساختن اسکریپت ها به کار میره نه طراحی.

در کل الویت های زیر:

HTML
CSS
Javascript
Jquery

ممنون دوست عزیز بابت پاسخ کامل .خیلی لطف کردی عزیز
کسی پکیج خوبی داره واسه فروش یا معرفی...معرفی کنه چیزی که تضمینی یاد بده همه چی رو

mehdeejay
05-11-2014, 16:13

نیاز دوم به CSS هست.
جاوااسکریپت

در کل الویت های زیر:

HTML
CSS
Javascript
Jquery

ممنون دوست عزیز بابت پاسخ کامل .خیلی لطف کردی عزیز
کسی پکیج خوبی داره واسه فروش یا معرفی...معرفی کنه چیزی که تضمینی یاد بده همه چی رو

kian98
05-11-2014, 17:19
سلام
به نظر من پول هاتون رو برای خرید بسته های آموزش از بین نبرید.
تا یه معلم نباشه که مسائل رو براتون توضیح بده چیز زیادی دستگیرتون نمیشه.
بهتره برید پیش معلمی و یا توی همون دانشگاه بخونید.

ولی اگه خواستید بسته های آموزشی بخرید بسته های شرکت learninweb که فارسی هم هستند خوبند.

mehdeejay
05-11-2014, 18:06
خخخخخخخخخخخخخخ دانشگاه.دانشگاه اگه چیز یاد ادم میداد که من دو سال پیش ولش نمیکردم.پاسکال درس میدادن ههههههههههه.ترم دوم سی .ساختمان داده هاش هم همش کشک و بیخود.پیام نور خوندم متاسفانه .اموزشگاه های بیرون خیلی بهتر از دانشگاه هستن.تنها چیزایی که من خوندم ریاضی عمومی و گسسته و منظق ریاضی و ... زبان سی و پاسکال و...بود فقط وقت تلف کردن بود خودمو نمیبخشم که چرا از اول رفتم و چند سال تلف کردم.کاش یکی راهنمایی کرده بود گرایش بهتری میرفتم.

Thor God
05-11-2014, 19:19
سلام
به نظر من پول هاتون رو برای خرید بسته های آموزش از بین نبرید.
تا یه معلم نباشه که مسائل رو براتون توضیح بده چیز زیادی دستگیرتون نمیشه.
بهتره برید پیش معلمی و یا توی همون دانشگاه بخونید.

ولی اگه خواستید بسته های آموزشی بخرید بسته های شرکت learninweb که فارسی هم هستند خوبند.

معلم ؟ واقعا پول به معلم دادن هم از بین بردن سرمایه هست.
بهترین راه استفاده از اینترنت و جستجو در کد ها هست. نمونش سایت :w3schools.com
مطمئن باشید کسی با آموزش های آموزشگاه ها و چند خط html و css یادگرفتن طراح وب نمیشه. وقتی html و css رو یادمیگیرد تازه متوجه میشید که هیچی از طراحی وب نمیدونید !

تازه وارد مباحثی مثل رنگ شناسی و روان شناسی رنگ ها، مطالعه در مورد انواع طراحی ها مثل فلت، ایده پردازی و گشتن تو سایت های مختلف برای کسب تجربه و ... میشید که در کمتر کلاسی اموزش داده میشه.

دانشگاه هم که ... /

kian98
06-11-2014, 17:18
معلم ؟ واقعا پول به معلم دادن هم از بین بردن سرمایه هست.

عزیز دل دارید جک میگید.
از کی تاحالا کتاب بهتر از معلم درس میده. اگه اینطوری بود واسه چی باید مدرسه میرفتیم.

بهترین راه استفاده از اینترنت و جستجو در کد ها هست. نمونش سایت :w3schools.com
آخه تا وقتی نفمید که این کد چیه و به چه دردی می خوره تا فردا همین طور بهش نگاه کنید. چیزی که آدم نمی فهمه!
با کتاب هم نگفتم آدم یاد نمیگیره. آخرش باید یه کتابی باشه تا معلم اونو درس بده.
ولی بالاخره یکی باید باشه تا موضوعات کتاب رو برای آدم باز کنه.
w3school هم که همش انگلیسیه.

خخخخخخخخخخخخخخ دانشگاه.دانشگاه اگه چیز یاد ادم میداد که من دو سال پیش ولش نمیکردم.پاسکال درس میدادن ههههههههههه.ترم دوم سی .ساختمان داده هاش هم همش کشک و بیخود.پیام نور خوندم متاسفانه .اموزشگاه های بیرون خیلی بهتر از دانشگاه هستن.تنها چیزایی که من خوندم ریاضی عمومی و گسسته و منظق ریاضی و ... زبان سی و پاسکال و...بود فقط وقت تلف کردن بود خودمو نمیبخشم که چرا از اول رفتم و چند سال تلف کردم.کاش یکی راهنمایی کرده بود گرایش بهتری میرفتم.
دلیل نمیشه چون توی دانشگاه مسائل رو یاد نگرفتید یعنی درس دادنشون ضعیفه.
نمونه اش ریاضی. خیلی ها دبیرستانین هنوز جدول ضرب بلد نیستن.
طراحی وب یه چیزیه که توش همه چیز به هم ربط داره.
اگه ژیام نور هم خوب درس نمیه علت معروفیتش توی ایران چیه؟
بعدش هم اصلا از زبان پاسکال چی بهتر؟

Thor God
06-11-2014, 19:36
آخه تا وقتی نفمید که این کد چیه و به چه دردی می خوره تا فردا همین طور بهش نگاه کنید. چیزی که آدم نمی فهمه!

ببینید چندین مورد رو از طرف خودتون اضافه کردید به متن من.
بنده نگفتم معلم بده، اتفاقا خوب هم هست، اما امروز قیمت کلاس های طراحی واقعا سر به فلک کشیده و چیز های خیلی پیش پا افتاده رو درس میدند.
نگاه کنید شرکت هایی که در ایران موفق بودند همش خودشون دنبال مباحث جدید رفتند، تو وبسایت های خارجی جستجو کردند، خودشون تمرین کردند و کد زدند و حالا موفق شدند.
رفتن به مدرسه هم دلیلش با برنامه جلو رفتن، بازیگوش بودن کودک، گستردگی مطالب، وقت نداشتن خانواده ها و ... هست که باعث میشه بچه ها به مدرسه برند. وگرنه کسانی که به دانشگاه میرند و یا دانشگاه رو گزروندن بررسی کنید. خودشون در حال یادگیری هستند

درسته آدم کد رو نمی فهمه، ولی یادگیری html و css چیزی نیست که نیاز به کلاس داشته باشه. واقعیتش بنده کلاس های آموزشی رو ندیدم اما سر فصل چندین کلاس رو که بررسی کردم اصلا قابل قبول نبود برام.
در ظمن این نکته هم هست که html و css رو یادگرفتید اما فردا روز یک قابلیت جدید بیاد در وب باز هم باید کلاس برید ؟ قطعا باید مطالعه آزاد داشته باشید، و البته این مطالعه آزاد عموما در وبسایت های خارجی هست. پس چه بهتر که از همان اول با مطالعه آزاد و خوندن کتاب مطالب رو فرا بگیریم.

در همون دانشگاه هم که مثال زدید دانشجو ها رو تشویق به مطالعه آزاد می کنن که دانشجو خودش بره دنبال مباحث :n26:

موفق باشید /

mehdeejay
06-11-2014, 20:36
عزیز دل دارید جک میگید.
از کی تاحالا کتاب بهتر از معلم درس میده. اگه اینطوری بود واسه چی باید مدرسه میرفتیم.

دلیل نمیشه چون توی دانشگاه مسائل رو یاد نگرفتید یعنی درس دادنشون ضعیفه.
نمونه اش ریاضی. خیلی ها دبیرستانین هنوز جدول ضرب بلد نیستن.
طراحی وب یه چیزیه که توش همه چیز به هم ربط داره.
اگه ژیام نور هم خوب درس نمیه علت معروفیتش توی ایران چیه؟
بعدش هم اصلا از زبان پاسکال چی بهتر؟

فکر نکنم شما دانشگاه رفته باشید یا حتی تو ایران:n02: جسارت نیستا منظورم اینه که شرایط دانشگاه و نوع تدریس.یه نفر کامپیوتر خونده رو بیار که راضی باشه بیاد اینجا تایید کنه چه برسه پیام نور
از 70 نفر ورودی اون سال 50 نفر رشته شونو عوض کردن .لابد چیزی هست که میگم/
معروفیت یه چیز یعنی خوب بودن؟خوب صنعتی شریف هم مشهوره.دانشگاه ازاد هم مشهوره.دانشگاهی که کلاس نداشته باشه به چه درد میخوره؟من اینو میگم رفیق .اشتباه برداشت نکن.قرار بود تو خونه بخونم که کتابای بیرون رو میگرفتم.تازه کتابای پیام نور پر از اشکال.بفرستم برات؟
پاسکال مال دوره تیرکمونه الان کاربرد نداره