PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ مقطعی در برخی کاره در ویندوز 7

roger670
02-11-2014, 15:46
سلام دوستان؛
چند روزی هست که مشکلی توی ویندوز 7 پیدا کردم که قبلا بسیار بندرت برام پیش اومد.
توی برنامه های مختلف، وقتی دستم رو روی یه دکمه خاص از کیبرد نگه میدارم؛ برای مثال توی گوگل کروم موقع بالا یا پایین کردن صفحه دستم رو میذارم روی دکمه جهت بالا یا پایین کیبرد؛ پس از چند لحظه ی خیلی کوتاه که کلید مورد نظر اعمال میشه؛ دیگه اتفاقی نمیفته و هنگ میکنه تا اینکه دستمو از روی کلید برمیدارم یه دفعه خیلی زیاد و ناگهانی تاثیر اون نگه داشتن کلید دیده میشه و برای مثال صفحه وبی که داشتم میدیدم یهو کلی بالا یا پایین میره. در واقع انگار نمیشه زود اعمال بشه کلید و توی بافر کیبرد اونقدر میریزه تا دستمو از روی کلید بردارم. اونموقع یدفعه همش اعمال میشه!!!!

بنظرتون مشکل از چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Ali_RNT
02-11-2014, 16:00
احتمالا پردازنده تون ضعیفه یا یه برنامه از سی پی یو استفاده میکنه و کامپیوتر نمیتونه پردازش کنه.بنابراین کامپیوتر صبر میکنه تا سی پی یو آزاد شه و اونو پردازش کنه.علت معمول این مشکل همینه ولی ممکنه علت دیگه ای هم داشته باشه...

roger670
02-11-2014, 18:59
احتمالا پردازنده تون ضعیفه یا یه برنامه از سی پی یو استفاده میکنه و کامپیوتر نمیتونه پردازش کنه.بنابراین کامپیوتر صبر میکنه تا سی پی یو آزاد شه و اونو پردازش کنه.علت معمول این مشکل همینه ولی ممکنه علت دیگه ای هم داشته باشه...

ممنون از پاسختون، اما همونطور که توی سوالم هم گفتم، قبلا این مشکل بسیار به ندرت پیش میومد و نمیشه گفت پردازندم ضعیفه چون پردازنده ام core i5 هستش. در مورد استفاده برنامه خاص از سی پی یو هم خب راستش همون موقعع که اینطوری میشد یکی دو بار توی Task Manager نگاه کردم و برنامه خاصی سی پی یو نگرفته بود و سی پی یو در حد پایینتر از 5% بود.