PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نداشتن دور فن ها در نرم افزار speedfan

GHAGHALEELEE
02-11-2014, 08:53
سلام
من توی سیستم خودم 4 تا دورفن در نرم افزار speedfan دارم که البته فقط یکیش که مربوط به دروفن cpu هست فعال هست، ولی تو سیستم برادرم که بهتر از سیستم من هست هیچی دورفن وجود نداره.باید کانفیگ خاصی رو speedfan انجام بدم یا مادربردش نمیتونه دور فن رو به نرم افزار بشناسونه؟

یک سوال دیگه اینکه توی cpu هایی مثل corei که گرافیک مجتمع دارند دمای گرافیک همون دمای پردازنده هست ؟

اخری هم اینکه این دو تا دما که تو تصویر من منفی هست مربوط به کدوم قسمت هست ؟
سپاس فراوان:n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
02-11-2014, 09:48
سلام
من توی سیستم خودم 4 تا دورفن در نرم افزار speedfan دارم که البته فقط یکیش که مربوط به دروفن cpu هست فعال هست، ولی تو سیستم برادرم که بهتر از سیستم من هست هیچی دورفن وجود نداره.باید کانفیگ خاصی رو speedfan انجام بدم یا مادربردش نمیتونه دور فن رو به نرم افزار بشناسونه؟

یک سوال دیگه اینکه توی cpu هایی مثل corei که گرافیک مجتمع دارند دمای گرافیک همون دمای پردازنده هست ؟

اخری هم اینکه این دو تا دما که تو تصویر من منفی هست مربوط به کدوم قسمت هست ؟
سپاس فراوان:n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام معمولا دور فن سی پی یو زمانی که فن 4 سیمه است و سیم کنترل فن رو داره میتونید راحت از بایوس تنظیم کنید و نیازی به این نرم افزار نیست ولی علاوه بر software control میتونید روی حالت smart بزارید که با هر بار اجرا کردن این نرم افزار در زمان بوت شدن ویندوز اتوماتیک دورفن ها تنظیم بشه

دمای گرافیک مجتمع با خود پردازنده جدا است
پیشنهاد میکنم برای مشاهده دمای قطعات از آخرین ورژن نرم افزار hw monitor استفاده کنید

GHAGHALEELEE
02-11-2014, 10:08
سلام معمولا دور فن سی پی یو زمانی که فن 4 سیمه است و سیم کنترل فن رو داره میتونید راحت از بایوس تنظیم کنید و نیازی به این نرم افزار نیست ولی علاوه بر software control میتونید روی حالت smart بزارید که با هر بار اجرا کردن این نرم افزار در زمان بوت شدن ویندوز اتوماتیک دورفن ها تنظیم بشه

دمای گرافیک مجتمع با خود پردازنده جدا است
پیشنهاد میکنم برای مشاهده دمای قطعات از آخرین ورژن نرم افزار hw monitor استفاده کنید
مرسی مهران جان
1.پس یعنی اون سیستم که دور فن رونشون نمیده فنش 4 سیمه نیست ؟ درسته ؟
2.پس اگه دمای گرافیک مجتمع مجزا باشه نرم افزار میتونه اون دما رو هم نشون بده ؟
3.راستس سوال اخرم معلوم نشد اون دو تا دمای منفی برای چی هست ؟

EXTREME
02-11-2014, 11:27
مرسی مهران جان
1.پس یعنی اون سیستم که دور فن رونشون نمیده فنش 4 سیمه نیست ؟ درسته ؟
2.پس اگه دمای گرافیک مجتمع مجزا باشه نرم افزار میتونه اون دما رو هم نشون بده ؟
3.راستس سوال اخرم معلوم نشد اون دو تا دمای منفی برای چی هست ؟

نه منظورم این بود که اگه فن سیم کنترل فن رو داشته باشه نیازی به این نرم افزار نیست از بایوس میتونید دورشو تنظیم کنید حالت smart هم داره که خودش براساس میزان دما دورشو تنظیم میکنه

دمای گرافیک مجتمع جدا است و نرم افزار hw monitor نشونش میده
این نرم افزار برای مشاهده دما نرم افزار خوبی نیست و خطا زیاد داره بهتره از همون نرم افزاری که گفتم استفاده کنید