PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف شدید اینترنت ! بشتابید که ورشکست شدم

ar.behnam
29-10-2014, 12:54
سلام و یک گیگابایت سلام !
دوستان به مشکلی بر خوردم که قصد ورشکست کردن منو داره !
مسئله : مصرف زیاد حجم اینترنت + برابری ترافیک ارسالی و دریافتی
آیا بد افزار است؟: بعید میدونم چون آشنایی نسبتا خوبی با بد افزارها دارم ، از ناد سکیوریتی استفاده می کنم ، تمامی آپدیتها بجز آنتی ویروس رو بلاک کردم ، با نرم افزار BWmeter هر اتصالی رو چک میکنم
توضیح اضافی: با باز کردن یک صفحه نا قابل فیس بوک (هوم پیج بدون اسکرول داون و بدون ویدیو) 6 مگابایت از اینترنت بنده کسر میشه ، با یک ساعت وبگردی حداقل 250 مگابایت اینترنت بنده مصرف میشه... ( تقریبا روزی +1 گیگابایت )
توضیح مهم : در حالت استراحت ( کار نکردن با اینترنت و بدون وبگردی ) حجم زیادی مصرف نمیشه ، به محض شروع استفاده با هر مرورگر یا نرم افزاری شیب تندش شروع میشه (بخاطر بد افزار عرض کردم)

با دانلود یک فایل 5 مگابایتی چیزی حدود 8 مگابایت sent و 8 مگابایت receive دارم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پی نویس: برای ارسال این بحث تقریباً 15 مگابایت مصرف شد

Ghaioom
29-10-2014, 14:53
چون تا حالا تجربه ای نداشتم فقط میتونم اینارو بگم:

ویندوزو عوض کن تست کن.
با ISP تماس بگیر سوال کن شاید بدونه دلیلشو.

pc-game
29-10-2014, 16:08
درایو ویندوز رو فرمت و دوباره اقدام به نصب سیستم عامل کن
اما به نظرم این مشکل بر میگرده به شرکت سرویس دهنده ، منم با باز کردن صفحات که نه ، اما با دانلود هر فایلی دو برابر حجم کم میشه .
کسانی هم که از سرویس دهنده ی شما استفاده میکنن همین مشکلو دارن ؟ پرس جو کنید تا به نتیجه برسید...:n16:

rar
29-10-2014, 16:08
احتمالا از فیلتر شکنت هست ( که اینم بر میگرده به ISP )
خودم وقتی از یوتوب یا فیسبوک دانلود میکنم
سرعت کل مثلا 700 کیلوبایته( du meter ) ، ولی سرعت دانلود منجر 150 کیلوبایت هست ، مثل شما 50 مگ رو 200 مگ کم میکنه واسه من !
که با چند بار قطع و وصل کردن اینترنت ، سرعت دانلود منجر به کل پهنایه باندم میسره و درست میشه
اینم از شیوه جدیده فیلترینگشونه ( به اصلاح بافرینگ میکن )

ar.behnam
30-10-2014, 11:13
چون تا حالا تجربه ای نداشتم فقط میتونم اینارو بگم:

ویندوزو عوض کن تست کن.
با ISP تماس بگیر سوال کن شاید بدونه دلیلشو.

اصلاً نمیتونم ویندوز عوض کنم شدیداً شخصی سازی شده قسمتهای مختلف ویندوز و نرم افزارام
تماس گرفتم گفت که Protocol filtering ناد 2 رو غیر فعال کن ، کردم نتیجه حاصل نشد

درایو ویندوز رو فرمت و دوباره اقدام به نصب سیستم عامل کن
اما به نظرم این مشکل بر میگرده به شرکت سرویس دهنده ، منم با باز کردن صفحات که نه ، اما با دانلود هر فایلی دو برابر حجم کم میشه .
کسانی هم که از سرویس دهنده ی شما استفاده میکنن همین مشکلو دارن ؟ پرس جو کنید تا به نتیجه برسید...:n16:

اخه عوض کردن ویندوز راه حل مناسبی نیست :-( . بله این کار رو باید بکنم :-)

احتمالا از فیلتر شکنت هست ( که اینم بر میگرده به ISP )
خودم وقتی از یوتوب یا فیسبوک دانلود میکنم
سرعت کل مثلا 700 کیلوبایته( du meter ) ، ولی سرعت دانلود منجر 150 کیلوبایت هست ، مثل شما 50 مگ رو 200 مگ کم میکنه واسه من !
که با چند بار قطع و وصل کردن اینترنت ، سرعت دانلود منجر به کل پهنایه باندم میسره و درست میشه
اینم از شیوه جدیده فیلترینگشونه ( به اصلاح بافرینگ میکن )

یجورایی اینی که میگی رو احساس کردم ولی مشکل اینجاست که این سرویس دهنده ما بدون فیلطر شکن چهارتا سایت ایرانی رو فقط باز میکنه!!!!.
خب الان ما باید چیکار کنیم !؟

sky1sky
30-10-2014, 14:40
سلام:n01:
آی اس پی ای که من ازاینترنتش استفاده می کنم در ساعات غیر رایگان حجم صفحات بازشده رو خیلی زیاد حساب می کنه اما اگر در ساعات شبانه رایگان همون صفحات رو باز کنم میزان مگ مصرف شده با روز بسیارکمتر هست (خیلی نامردن :n14:)و هم چنین بنده با مشکل مصرف شدن گیگ اضافی بار ها و بار ها مواجه شدم و هر دفعه هم یک عاملی متفاوت ازدفعات پیش موجبش شده بود !! شما همین الان دو نرم افزار رو نصب کن و به راحتی پیگیر شو علت چی هست- کلیه برنامه هایی که نتت رو مصرف می کنن نشون داده میشن
1- نرم افزار Net limiter
2-نرم افزار networkx versione 5.3.2

تاپیک های مشابه هم در انجمن زیاد مطرح شده و مسئله تا حدی پیگیری شد به عنوان مثال این تاپیک مراجعه کنید و پنج صفحه رو بخونید بچه ها یه سری راه حل ها رو مطرح کردن امیدوارم به درد بخوره
مصرف الکی اینترنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidsfa
30-10-2014, 20:25
با یه وسیله دیگه مثل موبایل یا لپ تاپ تست کنید ببینید مشکل از سرویسه یا سیستم شما.
من هم با *شکن دو برابر حجم میندازه برام

abcdab
31-10-2014, 14:00
با فیلتر شکن دو برابر حجم نمیندازه فقط du meter سرعت رو دو برابر نشون میده وگرنه همون حجم رو مصرف میکنه.
شما نرم افزار du meter رو نصب کن ببین بدون اینکه صفحه ای رو باز کنید du meter چه سرعتی رو نشون میده اگر سرعت بالا باشه که یک برنامه دیگه داره استفاده میکنه چک کنید ببینید اینجوریه یا نه (داخل تنظیمات du meter ، data transfer rate رو بزارید روkB/sec)

kourosh4u
31-10-2014, 17:11
با همون نود 32 ورژن smart security نصب کن
بعد تو قسمت firewall بهت نشون ميده دقيقاً
چه برنامه اي چقدر داره اينترنت مصرف ميکنه
چيزشکن هم که احتمالاً ..روکسی فاير داری اونم
بهت نشون ميده و پيشنهاد دوستان خوبه که با
يه سيستم ديگه امتحان کن مطمئن شی ايراد
از سيستم شماس نه اونا..

p30v0rd
31-10-2014, 17:36
مرورگری که استفاده می کنید از این تولبار ها و چیزهای اضافی نداره ؟ صفحه ای رو که باز می کنید تبلیغات و چرت و پرت نمی یاد ؟ اگه آره تولبار و چیزهای اضافی رو حذف کنید ببینید بهتر مشه :n13:

ehsan_iace
04-11-2014, 13:04
جاوا و فلش و gif و نمایش عکس را از تنظیمات مرورگرت را غیرفعال کن!

ویندوزت شاید خودش را بروزرسانی میکنه چک کن که بروزرسانی‌اش غیرفعال باشه!

اگر نرم افزار پخش ویدئو و موسیقی داری که وقتی وصل میشی به اینترنت آنرا باز میکنی چک کن که آپدیت خودکار نشه!

ar.behnam
08-11-2014, 11:01
از همه دوستان ممنونم تا حدودی فهمیدم مشکل از کجاست
همونطور که دوستمون hamid گفتند چیز شکن بزرگترین عامل هستش . من از سای فون استفاده می کردم که با قطعش مصرفم واقعی تر میشه. ولی خوب گویا چاره ای نیست چون بدون این چیزا اصلا سایتی رو نمیشه باز کرد....

از یه طرف دیگه مودمم رو عوض کردم نمیدونم چرا بهتر شدواسه خودم سوال عجیبیه مودم روتر با سیم داشتم الان بی سیمشو گرفتم ....

ar.behnam
08-11-2014, 11:02
از همه دوستان ممنونم تا حدودی فهمیدم مشکل از کجاست
همونطور که دوستمون hamid گفتند چیز شکن بزرگترین عامل هستش . من از سای فون استفاده می کردم که با قطعش مصرفم واقعی تر میشه. ولی خوب گویا چاره ای نیست چون بدون این چیزا اصلا سایتی رو نمیشه باز کرد....

از یه طرف دیگه مودمم رو عوض کردم نمیدونم چرا بهتر شدواسه خودم سوال عجیبیه مودم روتر با سیم داشتم الان بی سیمشو گرفتم ....

mani6606
08-11-2014, 11:21
با توجه به چیزی که دوستمون گفتن آیا واقعا ممکنه که مودم باعث مصرف حجم بشه؟