PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ادامه تحصیل ارشد برای کارمند: دولتی یا آزاد؟

Mahziar-7
25-10-2014, 19:16
سلام دوستان

من کارمندم و فقط 5شنبه و جمعه و بعدازظهرها رو آزاد دارم. خودم دوست دارم دولتی (روزانه یا شبانه) بخونم و این توان رو هم در خودم می بینم که تو اینا قبول شم ولی شنیدم میگن کلاسای دولتی یا حتی غیرانتفاعی در طول هفته پخشه و ممکنه صبحا هم کلاس باشه و کلا اول و آخر روز و هفته بودنش معلوم نیست. ولی میگن کلاسای ارشد آزاد معمولا بعدازظهر و آخر هفته و پشت سر همه. این مطالب درسته؟ هیچ راهی نیست من بتونم دولتی بخونم؟ ممنون.

B.Russell
25-10-2014, 23:17
در مقطع کارشناسی ارشد اکثر دانشگاه های سراسری در چهار روز اول هفته کلاس هاشون برگزار میشه.
از طرفی چون هزینه تحصیل رو میدن طوری برنامه ریزی میکنن که دانشجویان این دانشگاه ها کار دائم و حتی موقت هم نداشته باشند.

اما دانشگاه های آزاد و پیام نور در تحصیلات تکمیلی در روزهای پایانی هفته کلاس هاشون برگزار میشه چون هزینه تحصیل رو از دانشجو میگیرند !!
من خودم موندم ملت با چه امیدی ارشد و دکترا رو تو آزاد میخونن !!!
جدا باید ازشون پرسید این مدرک در کجا به کارتون میاد جز ریختن پول تو جیب سیاست های فوق افتضاح آموزش عالی در این کشور.

Life24
26-10-2014, 10:28
من خودم لیسانس رو ازاد بودم کاملا.
اگر کسی پول و پارتی نداره . مدرک ازاد به دردش نمی خوره.
به درد کارمند ها میخوره که چشم طمع به پست های دولتی و افزایش حقوق دوختند.

Argada
11-12-2014, 14:30
دولتی نخون که بیچاره میشی... کلاس و استاد و امتحان میان ترم و جلسه و فان و بهمان که اگه نیای از امتحان اخر ترم محروم میشی.... اگه پیام نور پیدا کردی بهتره... اگه نشد که ازاد.

من خودم لیسانس رو ازاد بودم کاملا.
اگر کسی پول و پارتی نداره . مدرک ازاد به دردش نمی خوره.
به درد کارمند ها میخوره که چشم طمع به پست های دولتی و افزایش حقوق دوختند.

این حرفتون توهین به همه کارمنداها هست و یک گناه بزگ و حق الناس هست...لااقل بنویسید برخی از کارمندها!
ادامه تحصیل و تلاش برای گرفتن پست بالاتر چه ایرادی داره!؟ اگه طرف درست کار کنه و تلاش کنه هیچ ایرادی نداره و حتی ثواب هم داره...چون پست به کسی می رسه که هم سوادش رو دراه و همتش رو.

aminkhan2014
11-12-2014, 14:42
در مقطع کارشناسی ارشد اکثر دانشگاه های سراسری در چهار روز اول هفته کلاس هاشون برگزار میشه.
از طرفی چون هزینه تحصیل رو میدن طوری برنامه ریزی میکنن که دانشجویان این دانشگاه ها کار دائم و حتی موقت هم نداشته باشند.

اما دانشگاه های آزاد و پیام نور در تحصیلات تکمیلی در روزهای پایانی هفته کلاس هاشون برگزار میشه چون هزینه تحصیل رو از دانشجو میگیرند !!
جدا باید ازشون پرسید این مدرک در کجا به کارتون میاد جز ریختن پول تو جیب سیاست های فوق افتضاح آموزش عالی در این کشور.
ميشه بگي مدرك دولتي چه اميدي داره؟وقتي پول و پارتي نداري چه دولتي چه آزاد،چه فرقي داره؟؟

bijandarbari
11-12-2014, 17:16
سلام

اگه کسی کار مناسب داره و به هر دلیل می خواد مدرک بالاتری بگیره.
در درجه اول پردیس بین الملل براش مناسبه.
چون هم اسم دانشگاه سراسری روشه و هم اینکه سخت گیری نمی کنن.
از فکر روزانه و شبانه هم بیاد بیرون که حسابی اذیت میشه.
دانشگاه آزاد هم اسمش بد در رفته وگرنه پردیس بین الملل هم دست کمی از دانشگاه آزاد نداره فقط اسم سراسری روش رفته.

پیام نور رو اطلاعی ندارم ولی به نظرم از آزاد پایینتره.

الان شما خیلی راحت میتونی یک امتحان ساده بدی و بری پردیس بین الملل تو معتبر ترین دانشگاه های ایران بشینی.
در صورتی که برای قبولی و پاس کردن درس روزانه و شبانه تو همون دانشگاه ها تقریبا پوستت کنده میشه.

B.Russell
11-12-2014, 17:57
ميشه بگي مدرك دولتي چه اميدي داره؟وقتي پول و پارتي نداري چه دولتي چه آزاد،چه فرقي داره؟؟

مدرک خالی از هاروارد هم داشته باشی مسلما به هیچ دردی نمیخوره.

مدرک در کنار تخصص تو یک زمینه، کار رو هم در پی خودش میاره.
ایرادی که من به اکثر واحدهای دانشگاه آزاد گرفتم بیشتر بر این مبنا بود که دانشگاه رو حتی در مقطع دکترا مشابه مدرسه فرض میکنه که از دانشجو حجم زیادی پول میگیره و یکسری فرمول به خوردش میده و آخر سر ولش میکنه.
ولی وضعیت دانشگاه های سراسری تو حوزه ارتباط با صنعت کمی بهتره و اموزش تخصص رو هم تا حدودی کنار آموزش درس میارن.

ناگفته نماند که برخی واحدهای دانشگاه آزاد تخصص رو هم آموزش میدن و واحدهای خوبی هستند و صرفا تعدادشون از دانشگاه های سراسری کمتره و داوطلبینش هم در مجموع کمتر درس میخونن، وقتی صحبت از در مجموع میشه یعنی میانگین کل وگرنه یکی ممکنه تو آزاد درس بخونه و از شریف و تهران بیشتر تلاش کنه و موفق بشه.

از طرفی اگر تخصص نداشته باشی در نبرد با غیرمتخصص دارای پارتی، اون غیرمتخصص دارای پارتی برنده میشه !!!

Atghia
11-12-2014, 18:18

مسلما از هرکسی بپرسید مایل هست که در دانشگاه سراسری ادامه تحصیل بده
اما آیا در توان همه هست؟
مسلما خیر
چرا؟ چون پذیرششون کمه خصوصا مقطع دکترا
چاره چیه؟ وقتی کسی بیکار هست و از لحاظ مالی هم توانش در حدی هست که بتونه به نوعی تامین کنه این مخارج رو خب چه کنه؟ نره نخونه بگه که فقط سراسری خوبه؟
خب خوبه که خوبه .وقتی کسی زورش نمیرسه میره آزاد یک واحد خوب! تلاشش رو میکنه که خوب باشه نه اینکه بشینه بپوسه داخل خونه که چیه نمیخوام برم آزاد فقط سراسری خوبه
خوشا به سعادت سراسری خوانان
صلوات

B.Russell
11-12-2014, 18:33
مسلما از هرکسی بپرسید مایل هست که در دانشگاه سراسری ادامه تحصیل بده
اما آیا در توان همه هست؟
مسلما خیر
چرا؟ چون پذیرششون کمه خصوصا مقطع دکترا
چاره چیه؟ وقتی کسی بیکار هست و از لحاظ مالی هم توانش در حدی هست که بتونه به نوعی تامین کنه این مخارج رو خب چه کنه؟ نره نخونه بگه که فقط سراسری خوبه؟
خب خوبه که خوبه .وقتی کسی زورش نمیرسه میره آزاد یک واحد خوب! تلاشش رو میکنه که خوب باشه نه اینکه بشینه بپوسه داخل خونه که چیه نمیخوام برم آزاد فقط سراسری خوبه
خوشا به سعادت سراسری خوانان
صلوات

خوب فرضا از ترس اینکه در خانه بپوسد رفت دکترای آزاد هم خوند و نزدیک 60 میلیون تومان هم در 4 سال هدر داد.
چهار سال به تعویق انداختن بیکاری با این هزینه به چه کارش مباد؟ :n26:
اگه کار برای ارشد آزاد و اونم فرد پولدار نباشه، برای دکتراش بدتر کار نخواهد بود، چون دکترا یا تو دانشگاه باید تدریس کنه که وضعیت دانشگاه ها دیگه به اشباع رسیده یا باید بره تو صنعت، که کمتر شرکتی یک دکترای غیرمتخصص با سن بالا رو استخدام میکنه و ترجیح میده یک جوان لیسانس پر انرژی رو بگیره و بهش آموزش بده.

این استدلال شما مثل استدلال های جوانان برومندی هست که قلیون مصرف میکنن و میگن پول و ریه خودمان هست و به کسی مربوط نیست !!

در حالیکه هم دارن به سلامتی خودشون صدمه میزنن، هم به قاچاقچی های وارد کننده توتون و... کمک مالی میکنن و هم جوانان دیگر رو تشویق میکنن به این تفریح سالم بپردازند.

اگر شما کسی را یافتید که با گرفتن مدرک دکترای آزاد پس از 60 میلیون هزینه در موقعیت شغلی و اجتماعیش ارتقا خاصی ایجاد شده به ما هم معرفی کنید چون این فقط پول در دکان سودچویان ریختن است نه اینکه بخواهیم بگیم خدایی نکرده کسی خنگ تر از دیگران است.

Atghia
11-12-2014, 18:41
خوب فرضا از ترس اینکه در خانه بپوسد رفت دکترای آزاد هم خوند و نزدیک 60 میلیون تومان هم در 4 سال هدر داد.
چهار سال به تعویق انداختن بیکاری با این هزینه به چه کارش مباد؟ :n26:
اگه کار برای ارشد آزاد و اونم فرد پولدار نباشه، برای دکتراش بدتر کار نخواهد بود، چون دکترا یا تو دانشگاه باید تدریس کنه که وضعیت دانشگاه ها دیگه به اشباع رسیده یا باید بره تو صنعت، که کمتر شرکتی یک دکترای غیرمتخصص با سن بالا رو استخدام میکنه و ترجیح میده یک جوان لیسانس پر انرژی رو بگیره و بهش آموزش بده.

این استدلال شما مثل استدلال های جوانان برومندی هست که قلیون مصرف میکنن و میگن پول و ریه خودمان هست و به کسی مربوط نیست !!

در حالیکه هم دارن به سلامتی خودشون صدمه میزنن، هم به قاچاقچی های وارد کننده توتون و... کمک مالی میکنن و هم جوانان دیگر رو تشویق میکنن به این تفریح سالم بپردازند.

اگر شما کسی را یافتید که با گرفتن مدرک دکترای آزاد پس از 60 میلیون هزینه در موقعیت شغلی و اجتماعیش ارتقا خاصی ایجاد شده به ما هم معرفی کنید چون این فقط پول در دکان سودچویان ریختن است نه اینکه بخواهیم بگیم خدایی نکرده کسی خنگ تر از دیگران است.

گرامی شما پرسیدی به چه امیدی میرن میخونن منم براتون توضیح دادم که فکر نکنید همه تواناییشون در حد ارشد و دکترای سراسری هست:n26:
ببینید شما جوری قضیه رو بیان میکنید که انگار با گروهی از افراد برخورددارید که در این جامعه زندگی نمیکنند و نمیدونند که چه خبره !!
بهرحال کسی که لیسانس یا فوق گرفته فهمش در حدی هست که بدونه هزینه چقدر زیاده و احتماله بیکاری هم بالاست. خب؟ حالا دیگه انتخاب با خودشه!
خواهشا مقایسه با قلیون نداشته باشید گرفتن مدرک بالاتر حداقل چیزی که داره ارتقای شعور اجتماعی هست یعنی نهایتا هیچ فایده ای نداشته باشه یک اتفاق مثبته (منهای بحث هزینه که اونم گفتم کسی که داره!) ولی قلیون؟؟؟؟ فایدش چیه؟ خواهشا به بحث لذت لحظه ای و ...و .... مسائل فلسفی ربطش ندید چون اصلا ربطی نداره

شما از بالا به بقیه نگاه میکنید
خیلی خوبه که توجه کنیم اکثریت نمیتونن خاص باشند و شریف و دانشگاه تهران درس بخونن!:n33:
موضوع تاپیک هم توجه اگر داشته باشید.........ربطی به بیکاری و نرخ بیکاران دانشگاه ازاد نداره:n31: ایشون به لطف خدا کار دارن دنبال ارتقای مدرک هستند که دانشگاه ازاد خیلی هم در این زمینه مفید هست:n16:

B.Russell
11-12-2014, 18:59
گرامی شما پرسیدی به چه امیدی میرن میخونن منم براتون توضیح دادم که فکر نکنید همه تواناییشون در حد ارشد و دکترای سراسری هست:n26:
ببینید شما جوری قضیه رو بیان میکنید که انگار با گروهی از افراد برخورددارید که در این جامعه زندگی نمیکنند و نمیدونند که چه خبره !!
بهرحال کسی که لیسانس یا فوق گرفته فهمش در حدی هست که بدونه هزینه چقدر زیاده و احتماله بیکاری هم بالاست. خب؟ حالا دیگه انتخاب با خودشه!
خواهشا مقایسه با قلیون نداشته باشید گرفتن مدرک بالاتر حداقل چیزی که داره ارتقای شعور اجتماعی هست یعنی نهایتا هیچ فایده ای نداشته باشه یک اتفاق مثبته (منهای بحث هزینه که اونم گفتم کسی که داره!) ولی قلیون؟؟؟؟ فایدش چیه؟ خواهشا به بحث لذت لحظه ای و ...و .... مسائل فلسفی ربطش ندید چون اصلا ربطی نداره

شما از بالا به بقیه نگاه میکنید
خیلی خوبه که توجه کنیم اکثریت نمیتونن خاص باشند و شریف و دانشگاه تهران درس بخونن!:n33:
موضوع تاپیک هم توجه اگر داشته باشید.........ربطی به بیکاری و نرخ بیکاران دانشگاه ازاد نداره:n31: ایشون به لطف خدا کار دارن دنبال ارتقای مدرک هستند که دانشگاه ازاد خیلی هم در این زمینه مفید هست:n16:

به هر حال اینگونه ادامه تحصیل دادن فرقی با خریدن مدرک نداره، وقتی فرضا دانشگاه شریف تو یک رشته فنی برای دکترا 3 تا دانشجو میگیره با اونهمه امکانات، اما یک واحد دانشگاه آزاد تو همون رشته 25 تا دانشجوی دکترا میگیره بدون یک صدم اون امکانات !!! پس مسلما به فکر ارتقای شخصیت و پرستیژ اجتماعی و دانش و... نیستند. :n05:

دانشگاه آزاد ایران بالاترین ظرفیت پذیرش دکترا رو در کل جهان داره و این حیرت آوره.

خیلی ها پول دارن میتونن مدرک بخرن، نتیجه این پولدارهای علاقمند به تحصیل در جامعه ما شده امثال دکتر محسن رضایی و دکتر فیروزآبادی !!! و دکتر ...

وقتی کلاس همون کلاس لیسانسه، امکانات همون امکانات مدسه ای لیسانسه، استاد هم دانش لازم رو نداره من که نمیدونم شعور رو دقیفا تو چه ابعادی گسترش میده. :n27:
به هر حال ما که برای مردم نمیتونیم نسخه بپیچیم، صرفا نظر خودمون رو میگیم.

صلاح پول جیب خویش، جوانان بیکار دنبال دکتری آزاد دانند. :n02:

Atghia
11-12-2014, 19:06
به هر حال اینگونه ادامه تحصیل دادن فرقی با خریدن مدرک نداره، وقتی فرضا دانشگاه شریف تو یک رشته فنی برای دکترا 3 تا دانشجو میگیره با اونهمه امکانات، اما یک واحد دانشگاه آزاد تو همون رشته 25 تا دانشجوی دکترا میگیره بدون یک صدم اون امکانات !!! پس مسلما به فکر ارتقای شخصیت و پرستیژ اجتماعی و دانش و... نیستند. :n05:

دانشگاه آزاد ایران بالاترین ظرفیت پذیرش دکترا رو در کل جهان داره و این حیرت آوره.

خیلی ها پول دارن میتونن مدرک بخرن، نتیجه این پولدارهای علاقمند به تحصیل در جامعه ما شده امثال دکتر محسن رضایی و دکتر فیروزآبادی !!! و دکتر ...

وقتی کلاس همون کلاس لیسانسه، امکانات همون امکانات مدسه ای لیسانسه، استاد هم دانش لازم رو نداره من که نمیدونم شعور رو دقیفا تو چه ابعادی گسترش میده. :n27:
به هر حال ما که برای مردم نمیتونیم نسخه بپیچیم، صرفا نظر خودمون رو میگیم.

صلاح پول جیب خویش، جوانان بیکار دنبال دکتری آزاد دانند. :n02:

جای بحث نیست
شما همه چیز رو به هم ربط میدی!...تهش اینه مثل قلیون سرطان زا نیست:n33:
اتفاقا اگر نظری بر نظرتون داشتم صرفا جلوگیری از نسخه پیچی اینگونه شما برای دیگران بود:n40:

aminkhan2014
12-12-2014, 09:29
مدرک خالی از هاروارد هم داشته باشی مسلما به هیچ دردی نمیخوره.

مدرک در کنار تخصص تو یک زمینه، کار رو هم در پی خودش میاره.
ایرادی که من به اکثر واحدهای دانشگاه آزاد گرفتم بیشتر بر این مبنا بود که دانشگاه رو حتی در مقطع دکترا مشابه مدرسه فرض میکنه که از دانشجو حجم زیادی پول میگیره و یکسری فرمول به خوردش میده و آخر سر ولش میکنه.
ولی وضعیت دانشگاه های سراسری تو حوزه ارتباط با صنعت کمی بهتره و اموزش تخصص رو هم تا حدودی کنار آموزش درس میارن.

ناگفته نماند که برخی واحدهای دانشگاه آزاد تخصص رو هم آموزش میدن و واحدهای خوبی هستند و صرفا تعدادشون از دانشگاه های سراسری کمتره و داوطلبینش هم در مجموع کمتر درس میخونن، وقتی صحبت از در مجموع میشه یعنی میانگین کل وگرنه یکی ممکنه تو آزاد درس بخونه و از شریف و تهران بیشتر تلاش کنه و موفق بشه.

از طرفی اگر تخصص نداشته باشی در نبرد با غیرمتخصص دارای پارتی، اون غیرمتخصص دارای پارتی برنده میشه !!!

تخصص را كجا آموزش ميدهن!!!كدام دانشگاه تخصص را آموزش ميده؟؟؟؟اگه دانشگاههاي ايران تخصصص در كنار مدرك بود كه الان وضع مملكت گل و بلبل بود..ميشه بگيد كدام دانشگاه در ايران تخصص را در كنار مدرك ميدهن؟؟؟؟گشتم نبود نگرد نيست!!!!اينجا ايرانه!!!
شما دارين ايده آل نگاه ميكنيد و اون بنده خدا كه سوال كردند،دنبال مدرك راحت ميگردند ولو خريدني!!!پس براشون آزاد و بين الملل و حتي مجازي راحت تره كه قابل توجه شما اونم باعث ارتقائ شغلي شون ميشه!!!!

Life24
12-12-2014, 10:09
دولتی نخون که بیچاره میشی... کلاس و استاد و امتحان میان ترم و جلسه و فان و بهمان که اگه نیای از امتحان اخر ترم محروم میشی.... اگه پیام نور پیدا کردی بهتره... اگه نشد که ازاد.

این حرفتون توهین به همه کارمنداها هست و یک گناه بزگ و حق الناس هست...لااقل بنویسید برخی از کارمندها!
ادامه تحصیل و تلاش برای گرفتن پست بالاتر چه ایرادی داره!؟ اگه طرف درست کار کنه و تلاش کنه هیچ ایرادی نداره و حتی ثواب هم داره...چون پست به کسی می رسه که هم سوادش رو دراه و همتش رو.

اینکه بری هی بگی من کارمند فلان جا هستم. یعنی چی؟ یعنی کمک کن من نمره بگیرم.
بعد مدرک رو بدی ، پست و حقوق بالاتر بگیری.
نکنه طرف عاشق درس و دانشگاه بوده. اما رفته کارمند شده؟
پس فرق یکی که نرفته استخدام بشه و درس رو الویت قرار داده چیه؟
بیخیال دوست عزیز . واقعیت بین باشیم بهتره

Khan gholi
12-12-2014, 10:57
ارشد ازاد تا جایی من میدونم کلاس هاشون بیشتر رشته ها اویل هفته بود بعضی اواخر هفته

مدرک سراسری ازاد پیام نور غیر انتفاعی و.... از لحاظ اعتبار در استخدامی هیچ فرقی نداره.یک زمان فرق داشت الان نه. نگاهی به اگهی استخدامی ها بزنید.اولویت خانواده شهداست و جانبازن.در تعیین مدرک تحصیلی فقط معدل شرط که بیشتر بالای 12 می خوان و بعضی بانک ها 14.
کاری به پارتی بازی برای استخدامی شغل ها ندارم ولی از نظرم هیچ اشکالی در این نیست که یک فرد کارمند بتونه درس بخونه و شرایط کاریش رو بهتر کنه.ایا این کار به باقی همکارش ها اسیب میزنه؟ صدر در صد نه چون شرایط رقابتی هست. هر که توانش بیش بارش بیش.از لحاظ نمره گرفتن هم بیشتر دانشجو ها گدایی نمره می کنن اونایی که نمی کنن یا کارشون درسته یا راهشون بلد نیستن که تعدادشون کمه

مدرک گرفتن در مقطع لیسانس رو به نظرم کسی بخواد بگیره و اگر درس خوندن اذیتش نمی کنه در رشته که دوست داره خودم بهش توصیه می کنه.چون فضای اموزشی و رفتار هم کلاسی یک جور تربیت توسط جامعه البته برای بیشتر افراد.یک سری رفتار هایی یاد می گیرید که به کمک تون میاد.
ولی اینکه هر رشته شد بره چون کلاس داره اصلا نمی تونم قبول کنم.شاید ترم های اول محیط تازه باشه و لی ترم اخر میگه کی بشه راحت شم
بعضی تحصیل کردن رو دوست دارند چون ارامش و اعتماد به نفس میده و با همین می تونند سرشون بالا نگه دارند.مثل اون کسی ماشین اخرین سیستم زیر پاش میندازه.اینم که بگی فردی این چهار سال دنبال یک کار می رفت وضعش بهتر بود الکی هست.چون تو این مملکت یا باید ارث پدر داشته باشی یا دزد گوش بر باشی اگر نه هیچ وقت زندگی نمی کنی فقط زنده هستی
با این حال به نظرم تحصیلات عالی زمانی بدرد می خوره که ازش بتونی کارایی بکشی.حالا می خواد دولتی باشی یا سرمایه گذاری شخصی باشه.اگر نه بری حتی از طریق دولتی هم درس بخونی جز تلف کردن عمر گران بهات هیچ سودی نداره.لیسانس جذب بازار کار(نیازمندی به مدارک عالی ==> ارتقا مدرک تحصیلی)

B.Russell
12-12-2014, 12:54
جای بحث نیست
شما همه چیز رو به هم ربط میدی!...تهش اینه مثل قلیون سرطان زا نیست:n33:
اتفاقا اگر نظری بر نظرتون داشتم صرفا جلوگیری از نسخه پیچی اینگونه شما برای دیگران بود:n40:

خطر سونامی دکتری در ایران از صدتا سرطان بدتر خواهد بود، 4 سال دیگه نتیجه ش رو میبینید. :n33:

درسته نباید برای دیگران نسخه پیچید که دکتری دانشگاه آزاد برن جز ضرر چیزی عایدشون نمیشه، ولی نباید هم تشویقشون کرد که اگر جیبی پر پول دارین و حس و حال درس خواندن هم ندارید، دانشگاه آزاد مثل یک شیر پشت شماست و دکترا اعطا میفرماید. :n22:

تخصص را كجا آموزش ميدهن!!!كدام دانشگاه تخصص را آموزش ميده؟؟؟؟اگه دانشگاههاي ايران تخصصص در كنار مدرك بود كه الان وضع مملكت گل و بلبل بود..ميشه بگيد كدام دانشگاه در ايران تخصص را در كنار مدرك ميدهن؟؟؟؟گشتم نبود نگرد نيست!!!!اينجا ايرانه!!!
شما دارين ايده آل نگاه ميكنيد و اون بنده خدا كه سوال كردند،دنبال مدرك راحت ميگردند ولو خريدني!!!پس براشون آزاد و بين الملل و حتي مجازي راحت تره كه قابل توجه شما اونم باعث ارتقائ شغلي شون ميشه!!!!

تخصص رو خیلی از دانشگاه های مطرح تهران و اصفهان و حتی تبریز آموزش میدن. (تا حدودی هم آزاد علوم تحقیقات یا حتی آزاد قزوین)
اینکه وضع مملکت گل و بلبل نیست، مشکلش از دانشگاه های سراسری و مطرحش نیست، مشکل از بلعیدن صنایع کشور توسط یکسری ولی و صاحب اختیار هست، اونا بیان پایین مشکل حل میشه.

در مورد اون بنده خدا هم من نظرم رو گفتم، والا نمیدونم چه اصراری دارین همه اگر پول داشتن دکترا بگیرن.

من اگر عرضه فوتبال بازی کردن نداشته باشم و با پول بازیکن بشم، نتیجه اش میشه فوتبال امروز ایران.
کسی هم که عرضه درس خوندن نداره و با پول میخواد دکتر بشه و در سیستم فاسد اداری ایران ارتقا بگیره صرفا آب در آسیاب این شیوه غلط آموزشی کشور میریزه، حالا اگر فکر میکنید چاره دیگری ندارید از شنا در این مرداب لذت ببرید.