PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید تبلت

Anastasia
20-10-2014, 21:11
سلام .
من تصمیم دارم تبلت بخرم تو حوالی پونصد الی هفتصد تومن با سی پی یو و حافظه بالا و دوربین قابل قبول که بشه باهاش فیلم هم دید و اهنگ گوش کرد و از همه مهمتر بازی کرد .
خلاصه بعد از یکم تحقیقات رسیدم به تبلت Lenovo A7-50 A3500 - 16GB .
منتها داشتم نظراتشو میخوندم بعضی ها یه مشکلاتی دربارش گفته بودند مثل تاچ که باید دو سه بار زد تا جواب بده که البته بعضی ها تکذیبش کرده بودن و گفته بودن با چند تا لایه محافظ هم که روی صفحه کشیدن هنوز عالیه .
دوربینشم فوکوس نداره که البته مسئله این نیست اینه که میگن دوربین پنجش در حد سه هم نیست !!
و یکی اینکه میگن اگه بهش کارت حافظه وصل کنی هر چی رو که روش بریزی با یه بار خاموش روشن کردن پاک میشه !! مگه میشه همچین چیزی ؟؟ پس اینطوری دیگه اون کارت حافظه به چه دردی میخوره اخه ؟! جالب اینه که خیلی ها هم اینو گفتن یعنی همین مسئله براشون پیش اومده بود .
حالا یکی که در مورد این تبلت تخصص داره میشه یه توضیحی بده لطفا . ممنون

ویرایش : و اینکه یه سوال : به نظرتون این بهتره یا ASUS Fonepad 7 FE375CG Dual SIM - 8GB ؟ اگه این ایسوسه مشکل کارت حافظه رو نداشته باشه اون هشت گیگه واسم مسئله ای نیست .

cheshayer
24-10-2014, 20:48
منم دنبال تبلتم برا همین رفتم شونصد مدل رو تست کردم، a3500 کیفیت صفحه اش خوبه، حتی a5500 هم که کانفیگش مثل 3500 و فقط صفحه اش 1 اینچ بزرگتره و در نتیجه ppi اش کمتر شده بازم کیفیت صفحه اش خوبه
اما در مورد تاچ باید بگم خیلی تعریفی نداشت، نه اینکه 2-3 بار بزنی تا عمل کنه، با همون بار اول عمل میکنه اما یکم کنده
و اینم در نظر بگیر که این تست با مدلهای داخل فروشگاه انجام شده که نه برنامه خاصی روشون هست و نه محافظ صفحه و ...
اما مدل های سامسونگ برعکس این تاچ خیلی خوبی داشتن ولی مثلا تب 3 (t111) صفحه اش خیلی بی کیفیته جوری که میگی صد رحمت به تبلتای دست فروشا اما تب 4 (t231) خوب بود
راستش ایسوس پیدا نکردم برا تست
ایسوس مدل 175 جدیدش 2 گیگ رم داره، که تو بازار کسی این مدل رو نداشت و همه 1 گیگی رو داشتن و این مدل رو فقط دیجی اورده، من خودم می خواستم 375 بگیرم، اما الان موندم، 175 2 گیگ رمی رو بگیرم یا 375

Anastasia
06-11-2014, 15:34
اون مدل ایسوس 175 رو اسم کاملشو مینویسی ؟ میخوام برم ببینم چطوره .
در مورد خرید تبلت من فعلا تصمیم گرفتم صبر کنم تا Lenovo TAB S8 - 16GB بیاد . ظاهرا از همشون بهتره . حالا کی میاد خدا میدونه البته تو ایران !! تو دنیا که چند ماهه اومده ...

cheshayer
06-11-2014, 15:58
منظورم fe170 بود اشتباهی نوشتم 175، اینم لینکش تو دیجی
fe170 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این مدل 2 گیگ رم، یکی 2 روز تو دیجی بود بعد زد ناموجود (شاید 2گیگ رم از بیخ و بن وجود نداشته و دیجی اشتباهی نوشته نمی دونم)

منم رفتم fe375 گرفتم که 1 گیگ رم داره و 8 گیگ حافظه، چند روز بعد 16 گیگی همین مدل هم اومد. البته به نظرم خیلی مهم نیست چون رو اندروئید 4.4 میشه برنامه ها رو به مموری اس دی انتقال داد (بدون روت کردن) و نگرانی بایت حافظه نداری
قبل از خرید حتما برو از نزدیک ببین و چند دیقه با هر کدوم کار کن، اگه تهران هستی جمهوری، علاء الدین و کمی پایین تر بازار موبایل تقریبا اکثر مدلا برای تست کردن هست، فقط من ایسوس پیدا نکردم برا تست و با نظرات مثبت بقیه خریدم که به نظرم خوبه :n02:

Anastasia
06-11-2014, 17:55
از همون بقیه سوال کن ببین نظر مثبتی درباره Lenovo TAB S8 - 16GB ندارن ؟ :n02:
دو گیگ رم داره دوربینشم بالاست میگن اگه بیاد تو ایران قیمتش طرفای هشتصد تومن میشه .
من تقریبا تا مرز خریدن همون ایسوسی که خریدی پیش رفتم بعد یهو اینو دیدم دچار تردید شدم !! :n02:
حالا خوبه انقدر صبر میکنیم تا اخرالزمان نیاد !! :n29:

cheshayer
07-11-2014, 18:19
حق داری 2 گیگ رم واقعا وسوسه انگیزه، من به خاطر همین رم بیشتر می خواستم جای fe375 برم fe170 با 2 گیگ رم بگیرم!!!
اما در مورد tab s8 ، نمی دونم چرا هنوز نیومده، 2 ماهه ظاهرا عرضه شده، با خر هم میومد تا الان میرسید:n13: ، ولی راستش شاید خالی بستن چون تو 1-2 سایت امارات هم نگاه کردم نداشتن
حتی فون ارنا هم فقط معرفی کرده و ریویوئی براش نداره که کمی شک برانگیزه، شاید اینم به سرنوشت fe170 دو گیگ رمی دچار شه:n10:
شوخی کردم ایشالا میاد می خریش کیفیشو می بری:n19::n20:

کانفیگ این تبلت که خیلی خوبه، هم بزرگه و هم سبک، و برعکس بعضی مدلای موجود لنوو که حاشیه های کلفتی دارن، این یکی حاشیه هاش خیلی باریکه و برای همین خیلی هم خوشگل تر شده
این مدل حتی 4G رو هم ساپورت میکنه:n04: ، اگه قابلیت مکالمه داشته باشه هم که عالیه
cpu این مدل هم اینتله، سی پی یو های 2 هسته ای اینتل، 4 هسته ای های شرکتای دیگه رو میزارن تو جیبشون چه برسه به 4 هسته ایاش
قطعا تلبتای جدید که از اینتل استفاده می کنن خیلی از مشکلات تبلتای دیگه رو نخواهند داشت
اما خیلی رو دوربینش حساب نکن، مطمئن باش فقط کار راه اندازه

امیدوارم زودتر بیاد اما به محض اینکه اومد نگیر، اول صبر کن دیگران بگیرن و نظراتشونو بگن، سایتایی مثل دیجی و mobile.ir ... معمولا پر نظرات کاربراس، که یه عده فقط از رو کانفیگ حدس و گمان می زنن اونا رو خیلی کار نداشته باش
یه عده هم طرفدار یه برند خاص هستن و میان شر و ور میگن، اینا رم کار نداشته باش
ببین کسایی که استفاده کردن چی میگن، چون مشکلات و مزایا موقع استفاده مداوم خودشونو نشون میدن، ممکنه یه محصول کانفیگ خوبی داشته باشه و به قول معروف رو کاغذ همه چی تمام باشه، اما در عمل مشکلات طراحیش اونقدر زیاد باشه که محاسنش رو پوشش بده و برعکس
پس قبل از خرید تا میتونی اطلاعات کسب کن و با آگاهی برو برا خریدش :n26: و به هیچ عنوان به تبلیغات کذب فروشنده ها اعتماد نکن

Anastasia
09-11-2014, 00:34
حالا یه چی بگم ؟ به احتمال 90 درصد همون ایسوزو میگیرم حال ندارم بصبرم :n02:
میترسم وقتی بیاد که دیگه فایده ای نداشته باشه و مدلای بهترش اومده باشه و باز هم میترسم بیاد قیمتش بزنه بالای یه میلیون منم که مایه دار سر هشتصد تومنشم دارم دخیل میبندم جور بشه :n07:
تازه یه حسی بهم میگه این تبلته سر کاریه اخرش میگن اشتباه تایپی بوده اصلا وجود خارجی نداره :n02:
اگه اون ایسوسه شد میخوام شونزدهشو بخرم میخوام فقط باهاش بازی کنم کیف میده :n19::n10:

cheshayer
09-11-2014, 02:21
فکر خوبیه:n02:
زندگی کوتاه تر از اونه که آدم بخواد برا صبر کردن پای تبلت هدرش بده :n09: باید هرچه سریعتر خرید و لذت برد:n12:

حالا جدای از شوخی خیلی عجله نکن، شاید اومد! شایدم نیومد، چی بگم والا
راستش من اهل بازی با تبلت نیستم و نمی تونم در این مورد نظری بدم، اما بعید می دونم 4 هسته ای اینل کم بیاره (شایدم کم اورد الله اعلم)
قیمت مدل 16 گیگ هم حدود 80-670 که امروز دیجی تو پیشنهاد شگفت انگیزش داره میده 649 :n13:

Anastasia
09-11-2014, 04:28
ممکنه تو بازی کم بیاره ؟؟ من سخت افزار زیاد سرم نمیشه ولی حتی اگه یه درصد ممکنه کم بیاره نخرم ها :n03:
از هر کی گیر اوردی بپرس کم بیاره به دردم نمیخوره :n29:
راستی این کی شد پیشنهاد شگفت انگیز تا سر شب که عادی بود :n04:

cheshayer
09-11-2014, 12:48
نگفتم که حتما کم میاره، من چون بازی نمی کنم خوب تجربه ای هم در این مورد ندارم :n13:
تو نظرای کاربرای دیگه، دیدم که بازی های مختلف رو روش ران کردن و مشکلی نداشتن، اما به هرحال هر سخت افزاری دیر یا زود قدیمی میشه :n02:
اما مثلا خیلی ها هم از این شکایت داشتن که این تبلت فرت فرت ریست میشه :n03:، اما من که اصلا خاموششم نمی کنم چه برسه به ریست، مثل موبایل دائما روشنه :n09:
(دروغ چرا 1-2 باری هم خاموش کردم:n07:)
اما کار شاقی هم باهاش انجام نشده
اینم بگم که همون اول کار 2 تا اپدیت داشت که سرجمع 70-160 مگ میشد، اپدیتا رو انجام دادم و بعدش برنامه ریختم
مشکلاتی که بعضیا در مورد بعضی تبلتا میگن رو که اصلا نداره، راحت برنامه ها به مموری انتقال پیدا می کنن و مشکلی پیش نمیاد، تاچش که خوبه، نور صفحه که تو اتاق خوبه اما زیر نور افتاب خیلی تعریفی نیست، به وای فای راحت وصل میشه، داغ هم که نمی کنه اما فکر کنم اگه بازی باهاش انجام بشه حتما داغ بشه و طبیعی هم هست
بعضیا گفتن اتاشغال میره زیره صفحه اش، ما که ندیدیم
دوربینش تعریفی نداره:n23:
خلاصه اش اینه که هر تبلتی بگیری باید یه جوری باهاش کنار بیای:n11:
پیشنهاد شگفت انگیز دیجی هم 12 شب ریست میشه، اما لازم نیست عجله کنی چون معمولا وقتی یه محصول رو 1 بار میزاره تو پیشنهاد شگفت انگیز چندین دفعه دیگه هم میزاره :n10:

Anastasia
09-11-2014, 19:35
خو حاال چند تا سوال :
اینکه میگن فایلهای دیتا حتما باید برن تو مموری خود تبلت و نمیتونن برن تو مموری کارتی که خودت نصب کردی . این واقعا هست ؟ یعنی میگن هر اطلاعاتی که بریزی توی مموری کارت بعد یه بار خاموش روشن کردن پاک میشه و باید همه فایلهای بازیو و برنامه رو ریخت توی خود تبلت !! پس دیگه مموری کارت بخریم واسه چی ؟ به چه دردی میخوره ؟ میخوام یه 64 بخرم اخه . :n10:
و اینکه میگن وقتی خاموش میشه چشمک میزنه دورش این چی اینم هست ؟ :n13:

cheshayer
09-11-2014, 22:37
اولی که مسلمه نه، نه تنها غیرممکنه بلکه خیلی هم مسخره میشه اگه اینجوری بود، فکر کن 30 گیگ برنامه ریختی رو مموری، حالا خاموش روشن کنی این 30 گیگ می خواد بره تو 16 گیگ چطور جا بشه؟!!!!
دومی هم من زیاد خاموش نکردم اکثرا روشنه ولی چند باری که خاموش بوده همچین چیزی ندیدم
راستش کاورش در داره، درش رو می بندی (یعنی رو صفحه تبلت قرار میگیره) خود بخود صفحه تبلت خاموش میشه و وقتی باز می کتی خودبخود روشن میشه :n04: خیلی باحاله :n12:

akbarnet
09-11-2014, 22:42
نميخوام فضولي كنم ولي كمي صبر كن و كمي موجودي رو افزايش بده هواوي x1 بخر، در طراحي باطري و كيفيت و قطعات كم برات نميزاره

Anastasia
10-11-2014, 00:27
میشه این هوآوی رو اسم کاملشو بنویسی ؟
باور کن من میخوام موجودیو افزایش بدم ولی موجودی دست بابامه که تازه با کلی التماس و نذر و نیاز و خیرات از سیصد رسوندمش هفتصد تومن دیگه یه قرون بالاتر نمیره :n02:
تازه من نمیخوام صبر کنم اگه بخوام که همون لنوو از همشون بهتره ولی اونم معلوم نیست کی میاد :n03:
اخرش اگه نشد همون ایسوسه هر چی خواستین بگین :n02:

akbarnet
10-11-2014, 06:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mediapad X1

Anastasia
10-11-2014, 20:24
یه سوال .
میگن فلش به هیچ وجه روی این ایسوسه اجرا نمیشه حتی با ادوب فلش راسته ؟ هی تا میایم بخریم یکی یه چیزی میگه :n27:

cheshayer
10-11-2014, 22:37
یه مثال میزنی مثل چی؟ تا تست کنم
اگه فلشی که تو سایتای اینرنتی هست، که تا به حال در بازکردن سایتی مشکلی پیش نیومده
یا اگه منظور فایل خاصی هست، می تونم تست کنم

Anastasia
11-11-2014, 01:57
مثال بلد نیستم یکی تو دیجی نوشته بود :n02:
فکر کنم منظورش اینترنت باشه همین فایلهای فلشی که توی بعضی صفحه ها هستن . این دقیقا جمله ایه که نوشته : :n27:

"ایراد اساسی تو این تبلت اجرا نشدن فایلهای فلش می باشد. لطفا به این موضوع دقت کنید وگرنه تو ذوقتون میخوره! با نصب برنامه ادوب فلش مشکل مرتفع نخواهد شد."

یه سوال بی ربط :
توی این رم های میکرو اس دی کلاس چند از همه بهتره ؟ از این چیزا بلد نیستم زیاد .

cheshayer
12-11-2014, 10:51
بله کاملا درسته، البته این قضیه مربوط به تمام دیوایس های اندروئیدی هست نه فقط این یک مورد
توی ویندوز یا لینوکس هم دقیقا همینطوره و ابتدا باید پلاگین مربوطه نصب بشه، موضوع اینه که ظاهرا این پلاگین دیگه روی گوگل پلی یا پلی استور نیست، اما باز هم میشه نصبش کرد

در مورد کلاس ها، هر چی بالاتر باشن سرعت بیشتری دارن، الان هم کلاس 10 ظاهرا سرعت بیشتری داره، بعضیا یکی دوتا پسوند هم دارن که ادعا میشه سرعت بالاتری خواهند داشت
اما دقیقا نمی دونم ایا این تبلت می تونه از حداکثر سرعت همین کلاس 10 استفاده کنه یا نه

cheshayer
12-11-2014, 15:54
تو این مقاله خیلی مختصر و مفید در مورد کلاس های مختلف توضیح داده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]