PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد راه اندازی وبسایت

placebo111
19-10-2014, 20:42
دوستان بنده میخوام یک سایت آموزشی به زبان انگلیسی راه اندازی کنم. اطلاعاتم در زمینه طراحی وب در حد صفر (یا حداکثر 1!!!) هست.

اصلا نمیخوام شکل عجیب و غریبی داشته باشه و فقط هم تکست و عکس توش میخوام بذارم ولی اینکه صفحات وبسایت به سرعت لود بشن برام خیلی مهمه. (یه سری سایت ها هست که وقتی رو صفحات مختلفشون کلیک میکنی خیلی سریع صفحات مختلفشون لود میشه؟ همونجوری میخوام باشه.)

قبلا یه وبسایت داشتم که هاستش یه شرکت ایرانی بود و واقعا سرعت لود شدن صفحات افتضاح بود. و همچنین اون نرم افزار مدیریت بخش های مختلفش (جایی که میشد ماژولی یا مطلبی رو اضافه کرد و ...) واقعا افتضاح بود. حالا نمیدونم این مشکل از هاست بود و یا از اون برنامه ای که مربوط به مدیریت محتوا بود. (ببخشید اگه اسم های تخصصی رو نمیدونم)

حالا این بار تصمیم گرفتم اصولی کار کنم. از یک راهمایی طراحی وبسایت خارجی دارم راهنمایی میگیرم و میخوام مراحل رو قدم به قدم خودم انجام بدم.

اونجا گفته شده بود که بعد از خرید دامین و فضای هاست بهتره برای ساختن وب از نرم افزار Kompozer استفاده بشه که مخصوص مبتدی هایی مثل منه. برنامه رو هم که اجرا کردم دیدم ظاهرا همه چیز خیلی ساده و حاضر و آماده است برای انجام کار ها.

حالا سوالی که دارم اینه که این برنامه رو داشته باشم دیگه نیازی به Cpanel مثلا ندارم؟ یعنی از همین نرم افزار وبسایت رو طراحی میکنم و میفرستم به سایت و بعد هم مطالب جدیدی رو که میخوام اضافه کنم از طریق همین نرم افزار اضافه خواهم کرد؟؟

سوال دومی هم که داشتم اینه که این Template های آماده و مجانی که روی اینترنت هست رو هم میتونم استفاده کنم؟ و اگه میشه استفاده کرد کجا دقیقا باید این Template رو اضافه کنم؟

عذر خواهی میکنم اگه نتونستم به خوبی سوالم رو مطرح کنم، ولی امیدوارم دوستان مطلع از روی همین حرفای پراکنده متوجه اصل قضیه شده باشن و راهنمایی کنن که چی کار باید کنم؟

آیا با یه وب هاست مناسب برای کار من (لطفا راهنمایی بشه چه شرکتی بهتره؟) مثلا لینوکس و روی سرور خارجی و Cpanel مشکل حل میشه؟ یا اینکه مشکل از همون نرم افزار مدیریت سایت هست؟ و اینکه این نرم افزار kompozer کارم رو راه میندازه؟ و این جریان Template ها رو هم یه توضیحی بدین بهم لطفا.

واقعا یه دنیا ممنون میشم اگه در مورد هر تعداد از این سوال ها راهنماییم کنید!

tabriz-info
19-10-2014, 23:43
سلام دوست عزیز

بهتره یک نگاه به تاپیک های مهم شده در بخش بندازید تا با تعاریف و کلمات اولیه آشنا بشید

تاپیک هایی مثل این :
فهرست تاپیک های مهم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آموزش طراحي صفحات وب در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

cpanel برای مدیریت هاست هست

و ارتباطی با برنامه طراحی سایت نداره

قالب ها بسته به نرم افزار مورد استفاده شما متفاوت هستند

placebo111
20-10-2014, 00:47
با عرض سلام و سپاس از جناب مدیر عزیز،

ممنون از لینک های شما و راهنمایی های ارزشمندتون.

در صورتیکه امکان داره خواهشا این سوال ها رو هم جواب بدین.

1- اگه بخوام سرعت لود شدن صفحاتم بالا باشه (با توجه به اینکه وبسایتم جچم خیلی زیادیش فقط تکست هست و به مقدار بسیار کمتری عکس) چه مواردی مهمه؟ آیا یه وب هاست خوب کافی است یا اون نرم افزار هم مهم هست؟
2- آیا این نرم افزار kompozer مورد تایید شما هست و اگر نیست شما چه گزینه بهتری برای یک فرد تازه وارد پیشنهاد میکنید که بتونه از Template ها هم استفاده کنه؟ چون توی اینترنت که گشتم قالب های بسیار جالب مجانی دیدم که به دردم میخورد؟
3- چرا قیمت وب هاست با مشخصات ظاهرا یکسان انقدر متفاوته؟ یکی سالی 80 هزار تومن و یکی سالی 300 هزار تومن؟ میشه یک شرکت وب هاستینگ خوب تو ایران بهم معرفی کنید؟

از همه مهمتر همون سوال اول هست ولی اگه لطف کنید 2 و 3 رو هم جواب بدین واقعا شرمنده میکنید.

kian98
24-10-2014, 08:44
سلام

اصلا نمیخوام شکل عجیب و غریبی داشته باشه و فقط هم تکست و عکس توش میخوام بذارم ولی اینکه صفحات وبسایت به سرعت لود بشن برام خیلی مهمه. (یه سری سایت ها هست که وقتی رو صفحات مختلفشون کلیک میکنی خیلی سریع صفحات مختلفشون لود میشه؟ همونجوری میخوام باشه.)
توی اینجور وب سایت ها از زبان هایی مثل جی کوئری یا آجاکس و یا جاوااسکریپت استفاده میشه و اینجور زبان ها بسیار سبک هستند.
یکی دیگه از راه های سبک شدن وب سایت حداقل استفاده از آی فریم ها هست.
آی فریم ها به شدت سرعت لود رو کاهش میدهند.
در ضمن زیادی هم نباید از فونت های اختصاصی توی سایتتون استفاده کنید.

قبلا یه وبسایت داشتم که هاستش یه شرکت ایرانی بود و واقعا سرعت لود شدن صفحات افتضاح بود. و همچنین اون نرم افزار مدیریت بخش های مختلفش (جایی که میشد ماژولی یا مطلبی رو اضافه کرد و ...) واقعا افتضاح بود. حالا نمیدونم این مشکل از هاست بود و یا از اون برنامه ای که مربوط به مدیریت محتوا بود. (ببخشید اگه اسم های تخصصی رو نمیدونم)

درسته. یکی از دلایل کم شدن سرعت لود میتونه مربوط به سرور و هاست باشه.
به اون نرم افزار ها هم میگن « سیستم مدیریت محتوا » یا به زبان انگلیسی « Content Management System »
معروفترین هاشون هم وردپرس و جوملا و نیوک هستند.
بعضی از سیستم های مدیریت محتوا دارای قدرت کش و پردازش پایینی هستند.
شاید به این خاطر سرعت سایتتون پایین اومده.
ولی درحال حاضر تقریبا همه سیستم های مدیریت محتوا آپدیت شده و قوی هستند و اگر هم اینطور نباشه افزونه هایی برای افزایش سرعت لود سایت برای اون سیستم مدیریت محتوای مد نظرتون حتما وجود داره.

حالا این بار تصمیم گرفتم اصولی کار کنم. از یک راهمایی طراحی وبسایت خارجی دارم راهنمایی میگیرم و میخوام مراحل رو قدم به قدم خودم انجام بدم.
مطالب خارجی در عین کاملی یکم تخصصی هستند و ممکنه سر در نیارید.
بهتره اول با کتاب های ایرانی شروع کنید و یه شکل کلی از اصول وب و اینترنت و سایت در ذهنتون بوجود بیاد و بعد میتونید هر کتابی که خواستید رو بخونید.

اونجا گفته شده بود که بعد از خرید دامین و فضای هاست بهتره برای ساختن وب از نرم افزار Kompozer استفاده بشه که مخصوص مبتدی هایی مثل منه. برنامه رو هم که اجرا کردم دیدم ظاهرا همه چیز خیلی ساده و حاضر و آماده است برای انجام کار ها.
نرم افزار های بسیار زیادی برای طراحی وب وجود داره.
اگه بخوایم از نظر کامل بودن و رابط کاربری ساده در نظر بگیریم دو نرم افزار « Artisteer » و نرم افزار « Xara Web Designer » میتونند گزینه های عالی ای باشند.

اما از نظر قدرت و امکانات بینظیر سه نرم افزار « Macromedia Dreamweaver » و نرم افزار « Macromedia Fireworks » و البته نرم افزار بسیار معروف طراحی وب از مایکروسافت یعنی « Microsoft Frontpage » که نام جدیدش « Microsoft Expression Web » هست رو میتونید استفاده کنید.
البته کار با این سه نرم افزار کمی سخته!

حالا سوالی که دارم اینه که این برنامه رو داشته باشم دیگه نیازی به Cpanel مثلا ندارم؟ یعنی از همین نرم افزار وبسایت رو طراحی میکنم و میفرستم به سایت و بعد هم مطالب جدیدی رو که میخوام اضافه کنم از طریق همین نرم افزار اضافه خواهم کرد؟؟

ببینید. با وجود سیستم های مدیریت محتوا وب سایت های داینامیک هم بوجود اومدند. بنابراین اگه شما فقط یه قالب اختصاصی برای خودتون بسازید مجبورید مثل سایت های ایستاتیک به صورت دستی روش مطلب بریزید که خیلی سخته و باید استاد برنامه نویسی باشید.
شما اگه می خواید قالبی طراحی کنید باید هماهنگ با کدهای سیستم مدیریت محتوا بسازیدش. برای مثال شما وقتی توی رزبلاگ یه وبلاگ ایجاد می کنید یه بخشی توی بخش مدیریت وبلاگتون هست که راهنمای کدهای رزبلاگه، مثلا یه کد میتونه که عنوان مطلب رو مشخص میکنه.یه کد میتونه متن مطلب رو مشخص کنه. یه کد میتونه صفحه تماس باما رو بسازه و...
خوب سیستم های مدیریت محتوا هم همینطورن. اون ها به کدهای خاصی واکنش خاصی میدهند.
برای اینکه بتونید یه قالب متناسب با یه سیستم مدیریت محتوا طراحی کنید باید آموزش ساخت قالبشو بگیرید.
فعلا پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا وردپرس هست و بعدش جوملا.
میتونید از اینجا استفاده کنید و سوال هاتون رو هم در اینجا بپرسید.
▓ راهـــنمای جــامع ساخت وب سایـت Ž▓ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوال دومی هم که داشتم اینه که این Template های آماده و مجانی که روی اینترنت هست رو هم میتونم استفاده کنم؟ و اگه میشه استفاده کرد کجا دقیقا باید این Template رو اضافه کنم؟
تقریبا 90 درصد این قالب ها برای سیستم های مدیریت محتوا ساخته شده اند و بقیه برای سایت های فلش و سایت های ایستاتیک.
سیستم های مدیریت محتوا همانند یک سیستم عامل هستند و میشه به راحتی قالب رو روشون نصب کرد (برای نصب قالب یک بخش اختصاصی دارند)
ولی در سایت های ایستاتیک و فلش باید به صورت دستی قالب ها رو نصب کرد.همین طور کد نویسی باید بلد باشید. ولی برای نصب قالب های سیستم های مدیریت محتوا به هیچ دانشی نیاز نیست.
گرچه تعداد سایت های ایستا و فلش انگشت شمارند.

عذر خواهی میکنم اگه نتونستم به خوبی سوالم رو مطرح کنم، ولی امیدوارم دوستان مطلع از روی همین حرفای پراکنده متوجه اصل قضیه شده باشن و راهنمایی کنن که چی کار باید کنم؟
خواهش میکنم. سوالاتون قابل فهمه. اشکالی نداره.

آیا با یه وب هاست مناسب برای کار من (لطفا راهنمایی بشه چه شرکتی بهتره؟) مثلا لینوکس و روی سرور خارجی و Cpanel مشکل حل میشه؟ یا اینکه مشکل از همون نرم افزار مدیریت سایت هست؟ و اینکه این نرم افزار kompozer کارم رو راه میندازه؟ و این جریان Template ها رو هم یه توضیحی بدین بهم لطفا.

اگه از سرورهای داخلی استفاده کنید بهتره.چون هم سرعت بالاتر میره و هم اگه مشکلی پیش اومد میتونید پولتون رو پس بگیرید.(امکان داره بعضی از سرورهای خارجی ایران رو توی لیست تحریم قرار داده باشند.)
همین طور پیشنهاد من اینه که اگه میخواید سرعت سایتتون بالاتر بره از هاست های ابری استفاده کنید. چون این هاست ها هم ارزون هستند و پرسرعت. (توضیحات راجع به هاست ابری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
چندتا از شرکت های خوب پارس دیتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، هاست دی ال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، تهران هاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، میهن وب هاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، نت افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، سرور پارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آبتین وب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و... هستند.
فکر نمی کنم نرم افزار kompozer کارتون رو راه بندازه. چون نرم افزار ساده ای هست و نمیشه باهاش یه سایت خوب ساخت.نرم افزارهایی که در بالا معرفی کرده بودم معروفترین ها هستند.و تقریبا 90 درصد طراحان از اون ها استفاده می کنند.

Template (تمپلت) ، قالب ها، پوسته ها همشون یکی هستند. قالب هم به مجموعه کد و استایل هایی هست که شکل ظاهری یک سایت رو می سازه. برای مثال قالب خود انجمن.
بیاید یه مثال ساده بزنم. آیا میشه تم های سیستم عامل مک رو روی سیستم عامل ویندوز نصب کرد؟
خیر. شما هم اینجور فکر کنید. مثلا هر سیستم مدیریت محتوا با یه جور کد و قالب سازگاره. مثلا قالبی که کدهاش برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی و تناسب داده شده روی سیستم مدیریت محتوای جوملا کار نمی کنه چون جوملا نمیتونه پردازشش کنه.

1- اگه بخوام سرعت لود شدن صفحاتم بالا باشه (با توجه به اینکه وبسایتم جچم خیلی زیادیش فقط تکست هست و به مقدار بسیار کمتری عکس) چه مواردی مهمه؟ آیا یه وب هاست خوب کافی است یا اون نرم افزار هم مهم هست؟
جواب این سوال رو در بالا دادم ولی این رو هم بگم سرعت سایت به نرم افزار سازنده اون هم بستگی داره. بعضی از نرم افزارها کدهای اضافی می سازند که باعث پایین اومدن سرعت سایت میشه.
که البته میتونید با رعایت چند مسئله در برنامه نویسی سایت باعث افزایش سرعت سایت بشید مثل استفاده کمتر از آی فریم ها،استفاده کمتر از Table ها، استفاده کمتر از کدهای زیباسازی توی سایت مثل فال حافظ یا تاریخ و ساعت و.../

چون توی اینترنت که گشتم قالب های بسیار جالب مجانی دیدم که به دردم میخورد؟
هر قالب مجانی خوب نیست. چون این قالب ها مجانی هستند طراحانشون زیاد روشون دقت نمی کنند. (هرچقدر بیشتر پول بدید همونقدر آش می خورید)

- چرا قیمت وب هاست با مشخصات ظاهرا یکسان انقدر متفاوته؟ یکی سالی 80 هزار تومن و یکی سالی 300 هزار تومن؟ میشه یک شرکت وب هاستینگ خوب تو ایران بهم معرفی کنید؟
میتونه به عواملی مثل پشتیبانی بیشتر،کیفیت بالاتر و سرورهای بهتر باشه.

مثلا موتور پیکان و RD یکیه و از نظر قدرت یکسانند ولی امکانات و کیفیت و زیبایی RD بیشتره و RD گرونتر میشه.

باتشکر:n16:

Transporter2009
24-10-2014, 13:05
دوستان بنده میخوام یک سایت آموزشی به زبان انگلیسی راه اندازی کنم. اطلاعاتم در زمینه طراحی وب در حد صفر (یا حداکثر 1!!!) هست.

واقعا یه دنیا ممنون میشم اگه در مورد هر تعداد از این سوال ها راهنماییم کنید!

دوست عزیز؛ اونطوری که من متوجه شدم شما میخواید یک سایت داینامیک (پویا) داشته باشید یعنی اینکه دائما می خواهید مطالب جدید ایجاد کنید و این به این معناست که استفاده از نرم افزار Kompozer به شما کمکی نمیکنه چرا که با استفاده از این نرم افزار فقط میتونید صفحات ایستا و یا به عبارتی استاتیک ایجاد کنید و اضافه کردن مطالب جدید خیلی سخت میشه.
من پیشنهاد می کنم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید که کارایی، سرعت و سادگی رو همه رو یه جا داره. ضمن اینکه قالب های رایگانی برای این سیستم مدیریت محتوا وجود داره و با جستجوی کمی میتونید به نتیجه برسید.
در مورد cPanel هم باید بگم که این نرم افزار یک نرم افزار مدیریت هاست هست و معمولا بعد از اینکه وب سایتتون آماده بشه و بر روی هاست قرار بگیره خیلی شما با اون سر و کار نخواهید داشت و بیشتر با سیستم مدیریت محتوا کار خواهید کرد.
قیمت های شرکت هاستینگ هم بر میگرده به کیفیت سرور هاشون، آپتایم سرور هاشون و کیفیت پشتیبانی شرکت ها. من به شما سایت Server.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو پیشنهاد می کنم. پشتیبانی و کیفیت خدماتش بی نظیره. هم میتونید دامنه رو از اینجا بخرید هم هاست مورد نیازتون رو.

موفق باشید

mobile2014
24-10-2014, 15:26
اغا سلام
من یه چند تا سایت میخوام طراحی کنم
در مورد موبایل هست
کی میتونه کمکم کنه؟

mobile2014
24-10-2014, 15:28
ایا کسی هست که بتونه برای من این کار رو انجام بده؟
خیلی در این مورد تحقیق و برسی کردم ولی به نتیجه درستی نرسیدم

placebo111
24-10-2014, 22:08
:n16:

دوست عزیز kian98 جان،
آقا من واقعا از این همه وقت و راهنمایی که فرمودید و جواب بی نهایت کاملتون سپاسگزارم! واقعا خوشحالم که هموطن خوبی مثل شما دارم.

متاسفانه همین الان جوابتون رو خوندم که چند روزی هست که یه سری کارها رو شروع کردم. خوشبختانه در مورد هاست یکی از همین شرکت هایی که شما پیشنهاد داده اید رو انتخاب کردم (مهر هاست) ولی مطمئن نیستم ابری هست یا نه. فعلا سرعت نسبتا خوبی داره و از نظر امکاناتی هم که در اختیارم گذاشتن راضی هستم.

از اون روز تا حالا کاملا در حال کلنجار رفتن برای سر در آوردن از این بدیهیات هستم و از این نظر کمی پیشرفت کردم. خوشبختانه الان فرق نرم افزار مدیریت محتوا و مدیریت هاست رو یاد گرفتم.

برای مدیریت محتوا از امکانات WordPress استفاده کردم که واقعا کارم رو خیلی راحت کرده. الیته متاسفانه چون امکان خرید Template های خیلی پیشرفته و شیک رو نداشتم یک Template مجانی رو گرفتم که تقریبا امکانات خوبی داره (Customizable هست) و حتی تونستم برای انجام بعضی از تغییرات توی کد ها هم دست ببرم.

توی این چند روز شاید هزاران فوروم رو زیر رو رو کردم تا بتونم چیز های خیلی ساده رو یاد بگیرم.
حالا تصمیم دارم منابعی رو هم که شما توی فوروم پیشنهاد کردید بخونم تا یه کم پایم قوی تر بشه. من کلا علاقه دارم به یاد گیری این جور مطالب ولی این شروعش کلی ازم انرژی گرفت. البته هر وقت که موضوع و ترفند جدیدی یاد میگرم کلی از خستگیم در میره.

اون برنامه هایی که معرفی کردید رو هم خیلی دوست دارم کار باهاشون رو یاد بگیرم ولی فکر کنم دانشم برای شروع باید یه کم از این سطح مبتدی بالاتر باشه. ولی مطمئنم به محض اینکه یه کم اعتماد به نفسم بالاتر بره یادگیری اونها رو هم شروع خواهم کرد.

باز هم ممنون از کمکتون و توضیحاتتون. واقعا همه به کارم اومدن. روز و شبتون خوش.

placebo111
24-10-2014, 22:14
دوست عزیز

دوست خوبم ممنون از جواب کامل شما. بله درست میفرمایید تمایل دارم سایتم پویا باشه و بعد از کمی کلنجار رفتن با kompozer متوجه شدم که خیلی به درد کار من نمیخورده و به همین دلیل همینطور که شما هم پیشنهاد کردید در حال حاضر دارم از وردپرس استفاده میکنم. یک قالب رایگان پیدا کردم و چندین روزه دارم باهاش کلنجار میرم. پیشرفتم خیلی کنده ولی فکر کنم برای مبتدی ای مثل من خیلی هم غیر عادی نباشه.
در مورد پیشنهادتون در خصوص شرکت هاستینگ هم سپاسگزارم ولی چند روز پیش قبل از اینکه جواب های شما دوستان رو بخونم از یک شرکت فضای هاستینگ رو دریافت کردم.

امیدوارم همیشه سالم و موفق باشید.
باز هم ممنون بابت کمکتون!
روز و شبتون خوش.
:n16:

kian98
30-10-2014, 09:09
سلام

دوست عزیز kian98 جان،
آقا من واقعا از این همه وقت و راهنمایی که فرمودید و جواب بی نهایت کاملتون سپاسگزارم! واقعا خوشحالم که هموطن خوبی مثل شما دارم.

متاسفانه همین الان جوابتون رو خوندم که چند روزی هست که یه سری کارها رو شروع کردم. خوشبختانه در مورد هاست یکی از همین شرکت هایی که شما پیشنهاد داده اید رو انتخاب کردم (مهر هاست) ولی مطمئن نیستم ابری هست یا نه. فعلا سرعت نسبتا خوبی داره و از نظر امکاناتی هم که در اختیارم گذاشتن راضی هستم.

از اون روز تا حالا کاملا در حال کلنجار رفتن برای سر در آوردن از این بدیهیات هستم و از این نظر کمی پیشرفت کردم. خوشبختانه الان فرق نرم افزار مدیریت محتوا و مدیریت هاست رو یاد گرفتم.

برای مدیریت محتوا از امکانات WordPress استفاده کردم که واقعا کارم رو خیلی راحت کرده. الیته متاسفانه چون امکان خرید Template های خیلی پیشرفته و شیک رو نداشتم یک Template مجانی رو گرفتم که تقریبا امکانات خوبی داره (Customizable هست) و حتی تونستم برای انجام بعضی از تغییرات توی کد ها هم دست ببرم.

توی این چند روز شاید هزاران فوروم رو زیر رو رو کردم تا بتونم چیز های خیلی ساده رو یاد بگیرم.
حالا تصمیم دارم منابعی رو هم که شما توی فوروم پیشنهاد کردید بخونم تا یه کم پایم قوی تر بشه. من کلا علاقه دارم به یاد گیری این جور مطالب ولی این شروعش کلی ازم انرژی گرفت. البته هر وقت که موضوع و ترفند جدیدی یاد میگرم کلی از خستگیم در میره.

اون برنامه هایی که معرفی کردید رو هم خیلی دوست دارم کار باهاشون رو یاد بگیرم ولی فکر کنم دانشم برای شروع باید یه کم از این سطح مبتدی بالاتر باشه. ولی مطمئنم به محض اینکه یه کم اعتماد به نفسم بالاتر بره یادگیری اونها رو هم شروع خواهم کرد.

باز هم ممنون از کمکتون و توضیحاتتون. واقعا همه به کارم اومدن. روز و شبتون خوش.
خواهش میکنم. وظیفه بود. :n12:
انجمن هایی مثل Barnamenevisi.org و VBIran.ir و همین انجمن خودمون میتونه کمکتون کنه.
راجع به هاست ابری هم بگم معمولا اگر یه هاستینگ هاست هاش ابری باشه توی اطلاعات هاست درج میکنه. احتمالا هاستتون ابری نیست.
البته معمولا قبل خرید از یه شرکت هاستینگ قبلش بخش قوانین اون هاستینگ رو بخونید. چون ممکنه قوانینش بعدا دردسر ساز بشه.

مهرهاست هم سایت بسیار خوبیه و بنده خودم هم ازشون هاست گرفتم.

همین طور نرم افزار های دریم ویور و فایرورک و فرانت پیج که در بالاتر معرفی کردم تخصصی هستند و شاید کارباهاشون سخت باشه ولی نرم افزارهای آرتیستر و Xara Web Designer نرم افزارهای ساده ای هستند و کارباهاشون عین کار کردن با فتوشاپ هست.

این رو هم برای اطلاعات عمومی بگم که نرم افزار های مدیریت هاست نوعی اسکریپت های پیشرفته تحت وب هستند که توی هاست نصبشون میکنیم و اون وقت میتونیم از هاست استفاده کنیم.
یه مثال ساده اینه که شما یه کامپیوتر دارید ولی روش سیستم عامل نصب نیست. پس نمیتونید ازش استفاده کنید. ولی وقتی این سیستم عامل رو نصب کنید براحتی هر بلایی که بخواید میتونید سر کامپیوتر بیارید.
این مثال در رابطه با سیستم عامل خود هاست هم مصداق داره.

سی پنل هم که بهترین نرم افزار مدیریت هاست هست. البته اگه بخواید بخریدش کمی لایسنسش گرونه و همین طور ایران توی لیست تحریمی هاشه.
البته وقتی هاست بخرید نرم افزار مدیریت هاست رو خود هستینگ روش نصب میکنه.ولی در صورتی که بخواید سرور مجازی و یا سرور اختصاصی بخرید معمولا این جور هاست ها رو خام تحویلتون میدهند و مجبورید خودتون لایسنس رو بخرید نه هاستینگ.

به غیر از سی پنل نرم افزارهای مدیریت هاست های دیگه ای هم وجود دارند که بعد از سی پنل «دایرکت آدمین» از همه معروفتره.
به خاطر امنیت بالاش و همین طور ارزونتر از سی پنله و امکاناتش با سی پنل برابره.

سی پنل هم دارای امنیت خوبیه و هم این که ظاهر و رابط کاربریش ساده است و محیطش کاملا گرافیکیه و کار میتونه به راحاتی کارباهاش رو یاد بگیره.

باتشکر:n16: