PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل آپدیت شدن خودکار ویندوز

wolfomid
17-10-2014, 22:27
با سلام
من روی لپ تاپم ویندوز سون 64 بیتی دارم، همون اول ک ویندوز رو نصب کردم، آپدیت خودکار ویندوز و فایروال رو غیر فعال کردم
ولی چند وقته خود به خود تنظیمات آپدیت به حالت اول برمیگرده و بدون اینکه من بفهمم خود ب خود شروع ب آپدیت میکنه، الانم حدود 500 مگ از نتم رو مصرف کرد،
بعضی وقتا توی برنامه های توی startup (بقل ساعت) میرم، اونجا میبینم ک داره دانلود میکنه، بعد میرم توی کنترل پنل و بخش آپدیت ویندوز، میبینم ک تنظیمات به حالت اول ک خودکار آپدیت میکنه برگشته،
چند بارم غیر فعال کردم ولی بازم این مشکل هست
چی کار کنم؟
ویندوزم رو باید عوض کنم؟

SETIZEN
17-10-2014, 23:10
این بار بزارش روی گزینه ای که چک کنه ولی بزاره انتخاب کنی، ببین بازم برمیگرده حالت اول؟( کامل غیرفعالش نکن )

wolfomid
17-10-2014, 23:34
این بار بزارش روی گزینه ای که چک کنه ولی بزاره انتخاب کنی، ببین بازم برمیگرده حالت اول؟( کامل غیرفعالش نکن )
آره اینکارو کردم ولی بازم نشد

vissoto
18-10-2014, 10:01
سلام

در Run بنویسید services.msc حالا سرویس windows update را disable نمایید. و سیستم را ریستارت نمایید.

اگر باز هم ترافیک مصرف شد ؛taskmanager را اجرا کنید و از منوی پرفومنس resource monitor را بزنید و در تب network در قسمت اول چک

کنید چه پروسس هایی ترافیک را مصرف می کنند.

در Run بنویسید msconfig و در تب sturtup چک کنید ؛ موردی به نام svchost وجود نداشته باشد.(در صورت وجود سیستم ویروسی است)

wolfomid
18-10-2014, 13:47
سلام

در Run بنویسید services.msc حالا سرویس windows update را disable نمایید. و سیستم را ریستارت نمایید.

اگر باز هم ترافیک مصرف شد ؛taskmanager را اجرا کنید و از منوی پرفومنس resource monitor را بزنید و در تب network در قسمت اول چک

کنید چه پروسس هایی ترافیک را مصرف می کنند.

در Run بنویسید msconfig و در تب sturtup چک کنید ؛ موردی به نام svchost وجود نداشته باشد.(در صورت وجود سیستم ویروسی است)

سلام
ممنون، مرحله اول رو انجام دادم، مرحله سوم رو چک کردم و نام svchost حدود 10 تایی بود تازه وقتی مرحله دوم رو ک چک کردم نام svchost مشخص شد
عکسش رو براتون گذاشتم
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر از لطف شما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vissoto
18-10-2014, 19:48
svchostها در startup در تنظیمات msconfig وجود دارند؟؟ اگر وجود دارند که سیستم ویروسی است ولی اگر وجود ندارند ؛ svchostهایی که در

resourse monitorمشاهده می کنید مربوط به ویندوز هستند و ارتباط انها با اینترنت طبیعی است ؛ ولی اگر اپدیت ویندوز غیرفعال شده است

نبایدحجم بالایی از اینترنت را مصرف کنند.

با نرم افزار زیر چک کنید چه نرم افزارهایی در حال استفاده از اینترنت هستند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

wolfomid
20-10-2014, 18:48
سلام
همه اون کارارو کردم
بازم امروز وقتی لپ تاپ توی حالت hibernate بود و روشن کردم دوباره شروع کرد ب آپدیت کردن
دوباره رفتم توی کنترل پنل، دیدم باز تنظیمات به حالت ابتدایی ک خودکار آپدیت میکنه برگشته
دیگه اعصابم داره خورد میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوتا اسکرین شات هم از برنامه ها برای شما گذاشتم

vissoto
20-10-2014, 21:02
سلام

در صورت امکان با آنتی ویروس و نرم افزار زیر سیستم را بررسی نمایید.

اگر پس از غیرفعال کردن سرویس اپدیت در سرویس ها سیستم ریستارت شده است (hibernate و sleep کارایی ندارد) باز هم این سرویس فعال شده است ؛ ویندوز دچار مشکل است چون تنظیمات گویا save نمی شوند ؛ اگر نمی خواهید ویندوز را دوباره نصب کنید با نرم افزارهای مشابه net limiter ( مانندBWMeter) دانلود توسط host prosses for windows services ( و زیر مجموعه هایش) را محدود نمایید.

در صورت نصب مجدد ویندوز ؛ ویندوز فعلی را نصب نکنید و یک ویندوز دستکاری نشده نصب نمایید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

wolfomid
27-11-2014, 00:17
سلام

متاسفانه با انجام همه روشهای بالا بازم درست نشد مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم، درست شده بود ولی دیشب و امشب باز ب طور خود ب خود آپدیت اتوماتیک شروع شد، دوبار رفتم توی تنظیمات، دیدم برگشته ب حالت پیش فرض ک آپدیت میکنه، دیگه دارم دیوونه میشم، نمیدونم چیکار کنم، کلی از نتم رو مصرف میکنه، چیکار کنم؟

sky1sky
27-11-2014, 01:01
سلام علاوه بر غیرفعال کردن پروسه windows update ایا پروسه background intelligent transfer service رو هم غیر فعال کردین؟؟؟؟ در همون قسمت services.msc چک کنید

wolfomid
27-11-2014, 01:23
سلام علاوه بر غیرفعال کردن پروسه windows update ایا پروسه background intelligent transfer service رو هم غیر فعال کردین؟؟؟؟ در همون قسمت services.msc چک کنید
سلام، نه الان دیدم اونم روی اتوماتیکه، این چی کار میکنه؟
این رو هم stop کنم و disable؟

sky1sky
27-11-2014, 01:40
سلام، نه الان دیدم اونم روی اتوماتیکه، این چی کار میکنه؟
این رو هم stop کنم و disable؟

این هم مال دانلود های اپدیت ویندوز هست روی پروسس اول کلیک کن stop بزن که اول پروسه رو متوقف کنه بعدش disableکه کلا دیگه بعدا اجرا نشه

wolfomid
27-11-2014, 09:36
این هم مال دانلود های اپدیت ویندوز هست روی پروسس اول کلیک کن stop بزن که اول پروسه رو متوقف کنه بعدش disableکه کلا دیگه بعدا اجرا نشه

سلام
ممنون، پس به خاطر این بوده که بازم از حالت غیر فعال در میومد و شروع میکرد ب آپدیت؟ چون من قسمتهای قبلی ک توضیح دادم، همه چیز رو غیر فعال میکردم و فقط اینی ک شما گفتید رو دست نمیزدم.
ممنون

sky1sky
27-11-2014, 10:45
سلام
ممنون، پس به خاطر این بوده که بازم از حالت غیر فعال در میومد و شروع میکرد ب آپدیت؟ چون من قسمتهای قبلی ک توضیح دادم، همه چیز رو غیر فعال میکردم و فقط اینی ک شما گفتید رو دست نمیزدم.
ممنون
سلام حدس می زنم بله چون من خودم این با مشکلات اپلود و دانلود های بی رویه برنامه های مختلف و ویروس و ویندوز در برهه های زمانی مختلف بار ها و بار ها و بار ها مواجه شدم و هر دفعه هم یک عامل خاصی باعث اش شده بود و حتی همین چند روز اخیر باز به نوعی دیگه با این اپللود دانلود بیرویه مواجه هستم:n35:
حالا نتیجه رو بازهمین تاپیک بذار که اگه باز هم مشکل برطرف نشده بقیه بچه ها هم کمکت کنن:n16:

wolfomid
04-12-2014, 23:35
سلام
باز هم مشکلم پا بر جاست و چند روز در میون تغییراتی ک گفتید (توی قسمت service) باز هم به حالت start و اتوماتیک بر میگرده و باید مجدد تغییرش بدم
نمیدونم طبیعیه یا بازم ایراد داره!!!
ممنون میشم راهنمایی کنید

vissoto
05-12-2014, 04:19
سلام
باز هم مشکلم پا بر جاست و چند روز در میون تغییراتی ک گفتید (توی قسمت service) باز هم به حالت start و اتوماتیک بر میگرده و باید مجدد تغییرش بدم
نمیدونم طبیعیه یا بازم ایراد داره!!!
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام

آنتی ویروس نصب هست ؟( یا firewall )

wolfomid
05-12-2014, 10:25
سلام

آنتی ویروس نصب هست ؟( یا firewall )
سلام
آنتی ویروس شید دارم و دستی آپ دیت میکنم، فایروال رو هم غیر فعال کردم.

vissoto
05-12-2014, 20:08
یک بار دیگر تنظیمات آپدیت و سرویس های مربوطه را غیرفعال کنید. و سپس در run (کلید ویندوز + R) تایپ کنید gpedit.msc
در پنجره باز شده سمت چپ بر user configuration کلیک کنید .سپس admistrative template را بزنید.سپس windows component
حالا گزینه آخر یعنی windows update را انتخاب و سمت راست بر remove access to use all windows update feature دوبار کلیک و enabled را انتخاب کنید.

wolfomid
07-12-2014, 20:32
یک بار دیگر تنظیمات آپدیت و سرویس های مربوطه را غیرفعال کنید. و سپس در run (کلید ویندوز + R) تایپ کنید gpedit.msc
در پنجره باز شده سمت چپ بر user configuration کلیک کنید .سپس admistrative template را بزنید.سپس windows component
حالا گزینه آخر یعنی windows update را انتخاب و سمت راست بر remove access to use all windows update feature دوبار کلیک و enabled را انتخاب کنید.
سلام
ممنون
میشه بگید کارش چیه و چیکار میکنه؟
منظورم اینه ک آپدیت تمام برنامه های ویندوز رو غیر فعال میکنه یا فقط آپدیت ویندوز؟
الان انجام دادم

vissoto
07-12-2014, 20:55
سلام
ممنون
میشه بگید کارش چیه و چیکار میکنه؟
منظورم اینه ک آپدیت تمام برنامه های ویندوز رو غیر فعال میکنه یا فقط آپدیت ویندوز؟
الان انجام دادم

سلام

دوبار بر ان کلیک کنید ؛ توضیحاتش را در پایین صفحه تنظیمات نوشته. منظورتان از برنامه های ویندوز کدام برنامه ها هستند؟

wolfomid
07-12-2014, 21:56
سلام

دوبار بر ان کلیک کنید ؛ توضیحاتش را در پایین صفحه تنظیمات نوشته. منظورتان از برنامه های ویندوز کدام برنامه ها هستند؟
بله متوجه شدم، منظورم برنامه هایی مثل media player و .... ک توی خود ویندوز نصبه

vissoto
08-12-2014, 10:02
بله متوجه شدم، منظورم برنامه هایی مثل media player و .... ک توی خود ویندوز نصبه

سلام

احتمالا آپدیت همه برنامه هایی که با نصب ویندوز ؛ نصب می شوند نیز متوقف می شود. این روش جهت تست برای این که مشخص شود مشکل پست های 1و 15 شما حل می شود یا خیر پیشنهاد شده است.(ابتدا همه تنظیمات مربوط به غیرفعال کردن سرویس های آپدیت و خاموش کردن آپدیت خودکار در کنترل پنل را انجام دهید+پست 10 و سپس تنظیمات فوق را انجام دهید)

اگر تنظیمات وبرنامه مورد نظر شما(که تمایل دارید دانلود داشته باشند ) هم غیرفعال شد ؛ می توانید تنظیمات را به disable یا not configured تغییر دهید.

این روش را هم چک کنید :

در همان group policy به computer configuration بروید. سپس Administrative template. سپس system .
سمت راست بر Restrict internet communication دوبار کلیک و enabled را بزنید.

در هر صورت اگر تمایل به بازگرداندن تنظیمات به تنظیمات پیشفرض داشتید ؛ همین مسیرها را بروید و disabled یا Not configured را انتخاب کنید.