PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحی وب ریسپانسیو چیست؟

Transporter2009
15-10-2014, 15:36
این روز ها احتمالا نام طراحی ریسپانسیو و یا واکنش گرا زیاد به گوش شما خورده. امروز قصد دارم تا شما را با این مفهوم نوظهور آشنا کنم.پیشرفت تکنولوژی و ظهور گجت های هوشمند در ابعاد مختلف، طراحان و توسعه دهندگان وب را بر آن داشت تا روشی را ابداع کنند که وبسایت هایی که طراحی می کنند در ابزار های مختلف به طور صحیح و متناسب با رزولوشن هر گجت به نمایش درآید. در لغت ریسپانسیو (Responsive) به معنای واکنش گرا می باشد. بدین معنا که طراحی وبسایت به گونه ای انجام می شود که اگر چنانچه صفحات آن را در دستگاه های مختلف با صفحه نمایش هایی با اندازه های مختلف مانند کامپیوتر،تبلت، تلفن های هوشمند و… مشاهده نمایید، صفحات سایت بدون آنکه به هم بریزند به طور صحیح نمایش داده می شود. به عنوان مثال زمانی که وبسایتی را در گوشی و یا تبلت خود مشاهده کنید، ساختار ظاهری آن نسبت به چیزی که در کامپیوتر شخصی خود مشاهده می کنید طوری تغییر می یابد که قابلیت مرور و پیمایش صفحات سایت در این گونه گجت ها (ابزار ها) به آسانی فراهم می گردد. به عبارت دیگر کاربران با هر ابزاری که به سایت شما مراجعه کنند، با داشتن سایتی با طراحی ریسپانسیو می توانند کمال بهره را از وبسایت شما ببرند و زمان بیشتری را صرف مشاهده وبسایت شما نمایند.

اکنون بیشتر وب سایت ها از طراحی ریسپانسیو (Responsive) یا واکنش گرا بهره می برند. از جمله وب سایت های ریسپانسیو می توان به سایت های شرکت اپل، مایکروسافت، اچ تی سی و… اشاره نمود.

منبع: توسعه دهنده و طراح وب سایت - مهدی کاشانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Transporter2009
16-10-2014, 21:05
ای کاش مدیران گرامی اگر ویرایشی انجام میدن دلیلش رو هم بنویسن!
مگر در قوانین سایت صریحا ذکر نشده اگر مطلبی کپی میشه با ذکر منبع باشه؟!!! :sq_11:

در صورتي که مايل به ارسال مطلبي از يک سايت ديگر مي باشيد، حتماً منبع آن را ذکر نماييد. در صورتي که مطلب يا موضوع مذکور توسط شخص خاصي نوشته شده، حتماً نام وي را ذکر کنید.

tabriz-info
16-10-2014, 23:07
ای کاش مدیران گرامی اگر ویرایشی انجام میدن دلیلش رو هم بنویسن!
مگر در قوانین سایت صریحا ذکر نشده اگر مطلبی کپی میشه با ذکر منبع باشه؟!!! :sq_11:

مطلب شما با توجه به تعداد لینک هایی که داشت کاملا روشن و مشخص بود که باید حذف میشد .

ولی بنده به جای حذف مطلب لینک ها رو برداشتم

Transporter2009
17-10-2014, 11:39
مطلب شما با توجه به تعداد لینک هایی که داشت کاملا روشن و مشخص بود که باید حذف میشد .

ولی بنده به جای حذف مطلب لینک ها رو برداشتم

اگر منبع رو میدیدید متوجه میشدید که بنده تنها لینکی که گذاشته بودم همان لینک منبع بود و چون خود متن اصلی لینک های داخلی داشت و عینا کپی شده بود، تعداد لینک ها به نظر زیاد می رسید. حالا اگر لینک های داخل متن حذف شوند و فقط یک لینک جهت معرفی منبع گذاشته شود باز هم مشکلی هست؟!

tabriz-info
17-10-2014, 13:43
اگر منبع رو میدیدید متوجه میشدید که بنده تنها لینکی که گذاشته بودم همان لینک منبع بود و چون خود متن اصلی لینک های داخلی داشت و عینا کپی شده بود، تعداد لینک ها به نظر زیاد می رسید. حالا اگر لینک های داخل متن حذف شوند و فقط یک لینک جهت معرفی منبع گذاشته شود باز هم مشکلی هست؟!

نخیر مشکلی نداره