PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن سیستم بعد از حدوده 15 ثانیه

BATMAN-LOVE
14-10-2014, 05:22
یه سیستم قدیمی دارم که چند سال پیش این مشکل براش پیش اومد (خاموش شدن بعد از تقریبا 15 ثانیه یا 12 ثانیه)
تازگی متوجه شدم که تو هاردش اطلاعات مهمی دارم (هارد 40 Maxtor) هارد سیستم فعلی هم 1 ترا وسترنه
احتمال میدم مشکل از گرافیک باشه اما شک دارم
اگه از گرافیک باشه یه دست دوم قدیمی پیدا میکنم و کارم راه میندازه اگر هم نه راهنمایی کنید تا بی خیال شم و هارد باز کنم ببرم بیرون
اگر هم تو خونه امکانش هست (هارد به هارد) راهنمایی کنید، مشکل اینه که پورتهای هارد قدیمیه و به سیستم جدیدم نمیخوره

najee
14-10-2014, 07:06
نه دوست عزیز احتمال کمی داره از گرافیک باشه .معمولا اکثر قطعات کامپیوتر دچار مشکل بشن خاموش شدن سیستم طبیعی مثل هارد مادربورد پاور.ولی خرابی رم وگرافیک معمولا باعث اینکار نمیشن.
بهترین کار اینه که خودتو تو دردسر نندازی و هارد به هارد کنی اکثرمادربوردهای جدید یه پورت IDEرو هنوز دارن مطمئنی همچین پورتی رو مین شما نیست

faraname
14-10-2014, 09:16
منم با دوستمون موافقم که احتمال زیاد مشکل از گراف ات نیس. شما بهتره همون هارد به هارده رو پیگیر باشی . اگه مین ات خیلی بروزه و درگاه ide نداره بهتره از تبدیل IDE به ساتا استفاده کنی یا اینکه کلا ببری به یه کیسی که مین اش LGA775 هس که 100 % پورت IDE و ساتا رو همزمان داره بزنی . اون موقع راحت انتقال دیتا انجام بده .

EXTREME
14-10-2014, 10:06
یه سیستم قدیمی دارم که چند سال پیش این مشکل براش پیش اومد (خاموش شدن بعد از تقریبا 15 ثانیه یا 12 ثانیه)
تازگی متوجه شدم که تو هاردش اطلاعات مهمی دارم (هارد 40 Maxtor) هارد سیستم فعلی هم 1 ترا وسترنه
احتمال میدم مشکل از گرافیک باشه اما شک دارم
اگه از گرافیک باشه یه دست دوم قدیمی پیدا میکنم و کارم راه میندازه اگر هم نه راهنمایی کنید تا بی خیال شم و هارد باز کنم ببرم بیرون
اگر هم تو خونه امکانش هست (هارد به هارد) راهنمایی کنید، مشکل اینه که پورتهای هارد قدیمیه و به سیستم جدیدم نمیخوره

اول مطمئن بشید که دکمه پاور کیس مشکلی نداره به همین خاطر سیم پاور روی fpanel رو بکنید و دستی سوئیچ کنید ببینید بازم سیستم خاموش میشه یا نه

یک علت دیگه میتونه از دمای بالای قطعات مثل گرافیک مین یا پردازنده باشه

علت بعدی میتونه از پاور باشه

قطعاتی مثل رم گرافیک و هارد رو جدا کنید ببینید با اینکار بازم سیستم خاموش میشه یا نه همچنین کابل atx رو بکنید و سیستم رو روشن کنید و چک کنید سیستم خاموش میشه یا نه

اگه همه موارد چک شد و جوابی نگرفتید مشکل از مین است