PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 131seیا تیباصندوقدار؟

amirfrang
09-10-2014, 22:49
سلام.میخواستم نظردوستان بپرسم که تیباارزش 3-4تومن بیشترداره نسبت به 131صفریانه؟ازنظرایمنی و رانندگی؟ممنون

امير موسر
09-10-2014, 23:09
بله به نظر من داره .

mmf66
09-10-2014, 23:21
به نظر من هم داره

Pourya-pc
10-10-2014, 00:21
تیبا موتور قویتری داره ، صندوق و فضای داخلی کمی جادارتر هست . از نظر ایمنی با پراید برابر است اما پراید هندلینگ و چسبندگی بهتری دارد .
ظاهر هم سلیقه ایست .

amirfrang
10-10-2014, 06:36
تیبا موتور قویتری داره ، صندوق و فضای داخلی کمی جادارتر هست . از نظر ایمنی با پراید برابر است اما پراید هندلینگ و چسبندگی بهتری دارد .
ظاهر هم سلیقه ایست .

پس بااین حساب که پرایدبنظرم قیافه بهتری داره برام بصرفه تره.اگه رانندگی و ایمنیشون یکیه.

Pourya-pc
10-10-2014, 14:32
پس بااین حساب که پرایدبنظرم قیافه بهتری داره برام بصرفه تره.اگه رانندگی و ایمنیشون یکیه.

بله یکی هست ، فرم شاسی دقیقا یکی میباشد و جنس ورق هم از یک نوع هست .
خوبی تیبا اینه که تو سربالایی کم نمیاره . اگر موتورش روی پراید بود به نظرم پراید عملکرد بهتری میتونست داشته باشه .

amirfrang
10-10-2014, 14:47
بله یکی هست ، فرم شاسی دقیقا یکی میباشد و جنس ورق هم از یک نوع هست .
خوبی تیبا اینه که تو سربالایی کم نمیاره . اگر موتورش روی پراید بود به نظرم پراید عملکرد بهتری میتونست داشته باشه .
ممنون ازراهنماییت.ماشین خودم sl90هست که 56هزارتارفته.الان جلوبندی ویک جفت لاستیک میخواد.بنظرت بااین شرایط ارزش داره کلا بفروشم seصفربخرم بااحتساب اینکه ماشینم سه سال ازعمرش میگذره؟

Pourya-pc
10-10-2014, 17:34
ممنون ازراهنماییت.ماشین خودم sl90هست که 56هزارتارفته.الان جلوبندی ویک جفت لاستیک میخواد.بنظرت بااین شرایط ارزش داره کلا بفروشم seصفربخرم بااحتساب اینکه ماشینم سه سال ازعمرش میگذره؟

به نظرم ارزش داره مخصوصا فرمان اس ال که واقعا چرخوندنش کار سختی هست .

mmf66
10-10-2014, 18:57

نه آقا این چه حرفیه
واقعا پراید به نظر شما قیافه بهتری داره ؟ این به خاطر اینه که تو ذهن شما نهادینه شده وگرنه اینجوری نیست
شما پراید رو برو قشنگ نگاه کن دقیق کاپوت ستونها خطوط بدنه کاملا مثلا فرغون میمونه ولی تیبا به هر حال جدید تره و روی آیرودینامیکش کارکردن خطوط و ستونهای خوبی داره
رانندگیشم فرق میکنه پایدار تر از پراید هست
ایمنیش هم که صد درصد بالاتر از پرایده شاید از 405 هم بهتر باشه تو بحث ایمنی

مثال شما یه 131 و یک تیبا وردار ببر مثلا رومانی بعد از یکی بپرس به نظر شما کدوم بهتره صد درصد همه میگن تیبا بهتره

amirfrang
10-10-2014, 20:13
نه آقا این چه حرفیه
واقعا پراید به نظر شما قیافه بهتری داره ؟ این به خاطر اینه که تو ذهن شما نهادینه شده وگرنه اینجوری نیست
شما پراید رو برو قشنگ نگاه کن دقیق کاپوت ستونها خطوط بدنه کاملا مثلا فرغون میمونه ولی تیبا به هر حال جدید تره و روی آیرودینامیکش کارکردن خطوط و ستونهای خوبی داره

مثال شما یه 131 و یک تیبا وردار ببر مثلا رومانی بعد از یکی بپرس به نظر شما کدوم بهتره صد درصد همه میگن تیبا بهتره
حقیقتش تاحالاتیبانروندم ولی ازرنگ آبیش خیلی خوشم اومده.فقط میترسم تورانندگی وهندلینگ فرقی نکنن.شماخودتون روندینش؟ممنون میشم نظرتوبگی

mmf66
10-10-2014, 23:02
حقیقتش تاحالاتیبانروندم ولی ازرنگ آبیش خیلی خوشم اومده.فقط میترسم تورانندگی وهندلینگ فرقی نکنن.شماخودتون روندینش؟ممنون میشم نظرتوبگی

رنگ آبیش قشنگه همینجور نوک مدادی سفیدم خوبه
آره داداشم تیبا داره پایداری تیبا بهتره در کل از همه لحاظ از 131 سرتره ماشین نرمی هم هست ولی مثل پژوها نیست یک وقت فکر نکنی هندلینگش مثل 405 نه ولی از 131 بهتره و با توجه به اختلاف 4م ارزش داره

Pourya-pc
11-10-2014, 09:06
نه آقا این چه حرفیه

دوست عزیز بحث ظاهر سلیقه ایست که تیبا رو عامه مردم نمیپسندند . یه بنده خدایی میگفت ام وی ام 110 دارم از پراید بهتره و قیافش هم شبیه مینی ماینر هست . از دید ایشون اینجوره شاید چون خودش ام وی ام داره !
تیبا ارتقا یافته پراید هست که متاسفانه یا خوشبختانه پیرو مزدا 121 دهه 80 ( همین پراید خودمون ) بوده و به علت یکسان بودن شاسی و محورها با پراید و ارتفاع بیشتر این خودرو کمی از پراید ناپایدارتر شده است .
تیبا موتور بهتری دارد و تنها مزیت این ماشین همین مورد هست . من شخصا تنها به این دلیل به پراید ترجیهش میدم .

مزدا 121 ژاپن 1987 (پراید سایپا )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مزدا 121 ژاپن 1997 ( تیبای سایپا )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]