PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با CPU

gamekhor2007
06-10-2014, 20:20
با سلام.من یه سیستم عتیقه دارم با این مشخصات:

CPU : AMD X2 4800
MAIN: GIGA MA69G-S3H
RAM: 2 GIG

مشکل اینکه ویندوز سون نصبه و ویدیو 720p واقعی یا یه کار سنگین انجام میدم CPU سریع لود میشه روی 100 درصد و داغ میکنه و بعد چند دقیقه سیستم خاموش میشه.فن deepcool هم روش هست(البته قدیمی).مشکل از چیه؟فن نمیتونه خنک کنه؟CPU ایراد داره؟یا چیز دیگه ای

اینم عکس از برنامه CPUID
در حالت عادی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی لود:

yoseffaraji
06-10-2014, 20:28
برنامه Hardware Monitor Pro رو دانلود کنید و یه عکس بزارید

ali_mohandes
06-10-2014, 20:49
با سلام.من یه سیستم عتیقه دارم با این مشخصات:

CPU : AMD X2 4800
MAIN: GIGA MA69G-S3H
RAM: 2 GIG

مشکل اینکه ویندوز سون نصبه و ویدیو 720p واقعی یا یه کار سنگین انجام میدم CPU سریع لود میشه روی 100 درصد و داغ میکنه و بعد چند دقیقه سیستم خاموش میشه.فن deepcool هم روش هست(البته قدیمی).مشکل از چیه؟فن نمیتونه خنک کنه؟CPU ایراد داره؟یا چیز دیگه ای

اینم عکس از برنامه CPUID
در حالت عادی:
توی لود:

دوست عزیز دور غن کمه اونم واسه یه سی پی یو 2هسته ای این خیلی زیاده ن همین مدل رو دارم نه دقیقا همین رو ولی فن روی3375هست دورش وبیشتر55داغ نمی شه این100درجه خیلیه یه فمکر به حال سی پی یو بکن قبل اینکه نیم سوز بشه!

gamekhor2007
06-10-2014, 21:04
یعنی ایراد از فنه؟چه فنی بخرم قیمتش مناسب باشه و کاراییش خوب؟
عادی:
لود:

afshin b
06-10-2014, 21:07
فن و هیت سینک پردازنده رو کاملا پاک کردید؟ خاک نداشته باشه.
خمیر سیلیکون قبلی رو با الکل پاک کنین و یه خمیر سیلیکون جدید به روی پردازنده بزنین. مشکل حل میشه

ali_mohandes
06-10-2014, 21:11
یعنی ایراد از فنه؟چه فنی بخرم قیمتش مناسب باشه و کاراییش خوب؟
عادی:
لود:

این مدل
DeepCool GAMMAXX 300
یه خمیرخوب هم تهیه کنید

gamekhor2007
06-10-2014, 21:15
خود CPU ایراد داره؟

ali_mohandes
06-10-2014, 21:16
خود CPU ایراد داره؟

دورفنش پایینه!

EXTREME
06-10-2014, 21:52
خود CPU ایراد داره؟

اگه فنتون سیک کنترل فن داره یعنی 4 سیمه است که از تو بایوس قابل تنظیم است ولی اگه نداره معمولا 3 سیمه است باید به طور دستی زیاد کنید با نرم افزار speedfan میتونید اینکارو بکنید هم روی حالت software control با تنظیمات دستی خودتون که حداکثر و حداقل دما رو براش با دور فن رو مشخص میکنید هم میتونید روی حالت smart software بزارید که خود نرم افزار این دور رو تنظیم میکنه

علاوه بر این موارد سیستم رو حتما خاک گیری کنید یک خمیر خوب به پردازنده بزنید و تهویه کیس رو بهتر کنید

chapanah
06-10-2014, 22:19
من که از این چیزا سر در نمیارم !

بنده هم دشواری همین دوست گرامیمون رو داشتم ! نخستش گمان کردم از هارد هست بردم رایانم رو پیش تعمیر کار گفت قطعاتت رو بد برات بستن، مادربوردت ا کیس تماس داره، فن سی پیوت خرابه درستش کردم ولی باید تعویض شه که گفتم تعویضش کن، و گرد و خاک گیری و کشتن بد سکتورهای هارد و .........

پیش از این تعمیر سرعت رایانم در حد لاکپشت بود و گهگاه هم خاموش میکرد ! دیگه همین اواخر تو تابستون اگه پنکه جلوی کیشم نمیذاشتم خاموش میشد تا خنک میشد بعد باز میشد از رایانم استفاده کنم :n02:

پس از تعمیر سرعت واسه چند هفته ایی خوب بود اما باز کم شد البته همانند گذشته نیست اما همانند روزهای نخست تعمیر هم نیست هر چند دیگه همانند گذشته خاموش نمیشه !

به نظرم اصن برو یه رایانه یا نوت بوک نو بگیر بره پی کارش ! من که تعمیر کردم فایده نداشت :n03: