PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای تغییر رشته کاردانی برق به کارشناسی مدیریت بازرگانی

sam_gh_lq
05-10-2014, 11:20
سلام
من کاردانی برق قدرت از دانشگاه دولتی دارم (فنی)
و در حال حاضر نمیخوام در رشته برق کارشناسی بگیرم(بنا به دلایل کمبود کار و نداشتن پارتی)
و میخوام در مقطع کارشناسی رشته مدیریت باررگانی رو ادامه بدم

سپوال هایی که مدنظر هست:
1.ایا میتونم تغییر رشته بدم؟
2. تو چه کنکوری باید شرکت کنم؟؟
ایا دانشگاه ازاد و یا علمی کاربردی و یا پیام نور این امان رو میده که تو مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی شرکت کنم؟
و اینکه از طریق بدون ازمون میشه وارد این مقطع تحصیلی با این رشته شد؟

غول مرحله اخر
05-10-2014, 14:56
سلام
من کاردانی برق قدرت از دانشگاه دولتی دارم (فنی)
و در حال حاضر نمیخوام در رشته برق کارشناسی بگیرم(بنا به دلایل کمبود کار و نداشتن پارتی)
و میخوام در مقطع کارشناسی رشته مدیریت باررگانی رو ادامه بدم

سپوال هایی که مدنظر هست:
1.ایا میتونم تغییر رشته بدم؟
2. تو چه کنکوری باید شرکت کنم؟؟
ایا دانشگاه ازاد و یا علمی کاربردی و یا پیام نور این امان رو میده که تو مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی شرکت کنم؟
و اینکه از طریق بدون ازمون میشه وارد این مقطع تحصیلی با این رشته شد؟
سلام
کاردانی برق(قدرت) رشته خوبیه. یه چند باری آگهی استخدامی وزارت نیرو دیده بودم کاردان برق زیاد میخواست یعنی تا 25نفر :n04:
البته سازمان های دیگه هم میخوان...
( اگه یکم آدم تلاش کنه قبولی 100% هستش)
ولی کارشناس برق خیلی کم میخواست حدود 1یا 2نفر
کلن تو مملکت ما هر چی مدرکت پایین تر باشه کار بهتر و راحت تر گیرت میاد...
بله میتونید تغییر رشته بدید
چون یه بارکنکور سراسری خوندید فکر نکنم کنکور سراسری بشه!( حالا شما یه بار از مشاور بپرس)
بله کنکور آزاد میشه که با توجه به رتبت انتخاب رشته میکنید حالا یک جایی رو میارید
بله بدون کنکور هم میشه... حالا شما یه سر به شعبه پیام نور دانشگاه شهرتون بزن به احتمال زیاد باید بدون کنکور دانشجو بگیره.
-------------------------------------------
کلن رشته مدیریت رشته آسونی هستش... من نظرم اینه اگه میخوای بخونی پیام نور بخون

sam_gh_lq
05-10-2014, 16:22
سلام
کاردانی برق(قدرت) رشته خوبیه. یه چند باری آگهی استخدامی وزارت نیرو دیده بودم کاردان برق زیاد میخواست یعنی تا 25نفر :n04:
البته سازمان های دیگه هم میخوان...
( اگه یکم آدم تلاش کنه قبولی 100% هستش)
ولی کارشناس برق خیلی کم میخواست حدود 1یا 2نفر
کلن تو مملکت ما هر چی مدرکت پایین تر باشه کار بهتر و راحت تر گیرت میاد...
بله میتونید تغییر رشته بدید
چون یه بارکنکور سراسری خوندید فکر نکنم کنکور سراسری بشه!( حالا شما یه بار از مشاور بپرس)
بله کنکور آزاد میشه که با توجه به رتبت انتخاب رشته میکنید حالا یک جایی رو میارید
بله بدون کنکور هم میشه... حالا شما یه سر به شعبه پیام نور دانشگاه شهرتون بزن به احتمال زیاد باید بدون کنکور دانشجو بگیره.
-------------------------------------------
کلن رشته مدیریت رشته آسونی هستش... من نظرم اینه اگه میخوای بخونی پیام نور بخون

ممنون از پاسختون.فکر نمیکردم کسی جواب بده

والله رشته خودم رو دوست دارم اما اگه بخوام تو رشته خودم فعالیت کنم باید پارتی داشته باشم که ندارم
و البته رشته صنعتی هم چون انتخاب کردم بیشترین دامنه کاری جنوب و جنوب غربی کشور هستش که برای من در حال حار خروج از استان مقدور نیست
اما رشته مدیریت مخصوصا مدیریت بازرگانی دامنه کاری بیشتری داره و شامل تمام امور اداری میشه(بدلیل نزدیک بودن به گمرک و منطقه آزاد) و استخدامی بانک ها و بیمه ها +برای کارشناسی این رشته رو انتخاب کردم-
قید کنکور سراری رو کلا زدم- چون خروج از استان برام مقدور نیست

در حال حاضر دنبال دانشگاهی هستم که بتونم این رشته رو ادامه بدم و هم بتونم به کار فعلی خودم مشغول باشم
یکی از دوستان میگفت که پودمانی شرکت کن-- امروز که تعطیل هست فردا باید برم تو کار دانشکاههای شهر

paranoid_android
05-10-2014, 18:10
شما همین الان می تونید برای کارشناسی ناپیوسته آزاد مدیریت بازرگانی بدون کنکور از طریق سایت azmoon.org ثبت نام کنید.
اگر تهران هستید، واحد تهران شمال پذیرش داره برای این رشته:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rsh
05-10-2014, 20:32
با سلام مهم نیست مدرک کاردانیتون چی باشه راحت میتونید در رشته مدیریت بازرگانی یا هر رشته دیگه ای چه ازاد چه پیام نور چه سراسری شرکت کنید چون برای ورود با دیپلم ثبت نام میکنید بدون ازمون هم میتونید وارد بشید اما زمان ثبت نامشو نمیدونم در مورد پیام نور فکر کنم پذیرش بدون ازمون تا یکی دو ماه اینده شروع بشه
بعد قبولی هم میتونید دروس عمومی که خوندید رو تطبیق واحد بدید

sam_gh_lq
05-10-2014, 21:20
با سلام مهم نیست مدرک کاردانیتون چی باشه راحت میتونید در رشته مدیریت بازرگانی یا هر رشته دیگه ای چه ازاد چه پیام نور چه سراسری شرکت کنید چون برای ورود با دیپلم ثبت نام میکنید بدون ازمون هم میتونید وارد بشید اما زمان ثبت نامشو نمیدونم در مورد پیام نور فکر کنم پذیرش بدون ازمون تا یکی دو ماه اینده شروع بشه
بعد قبولی هم میتونید دروس عمومی که خوندید رو تطبیق واحد بدید

یعنی باید 4 سال مدیریت بازرگانی رو بخونم تا کارشناسیشو بگیرم؟؟؟
بصورت کارشناسی ناپیوسته نمیشه؟؟؟2.5 ساله کارشناسی مدیریت بازرگانی رو بگیرم؟؟(اگر با دیپلم ثبت نام کنم که دیگه یعنی از اول شروع کردن دانشگاه!!)

PLAΨMID
06-10-2014, 01:00
بله . همینطوره . تغییر رشته از کاردانی به کارشناسی به طوری که فقط دروس باقیمانده رو نسبت به اونی که قبلا کاردانی اش مدیریت بوده (اصولا کاردانی مدیریت نداریم:n02:) بخونید امکان پذیر نیست . باید عین 4 سال رو بخونید .

paranoid_android
06-10-2014, 10:53
بله . همینطوره . تغییر رشته از کاردانی به کارشناسی به طوری که فقط دروس باقیمانده رو نسبت به اونی که قبلا کاردانی اش مدیریت بوده (اصولا کاردانی مدیریت نداریم:n02:) بخونید امکان پذیر نیست . باید عین 4 سال رو بخونید .

چرا، تا جایی که می دونم دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته مدیریت بازرگانی رو داره، و به این دلیل هم کارشناسی ناپیوسته این رشته رو در خیلی از واحدهای دانشگاهی خودش ارائه میده.
فکر نمیکنم 4 سال بشه. نهایتا به ایشون یک ترم تا نهایت 8-12 واحد درس جبرانی میدن و ایشون اگر خوب درس بخونه تا 2.5 سال میتونه تحصیلاتش رو تکمیل کنه.
این چارت دروس کارشناسی ناپیوسته یکی از واحدهای دانشگاه آزاد هستش:

و اینم چارت دروس کاردانی ناپیوسته مدیریت بازرگانی:

rsh
10-10-2014, 21:01
یعنی باید 4 سال مدیریت بازرگانی رو بخونم تا کارشناسیشو بگیرم؟؟؟
بصورت کارشناسی ناپیوسته نمیشه؟؟؟2.5 ساله کارشناسی مدیریت بازرگانی رو بگیرم؟؟(اگر با دیپلم ثبت نام کنم که دیگه یعنی از اول شروع کردن دانشگاه!!)
اره باید 4 سال بخونید فقط میتونید دروس عمومی رو تطبیق بدید که اونم فکر نکنم بیش از 20 واحد بشه من تا حالا کارشناسی ناپیوسته مدیریت ندیدم اگه هم باشه بازم قادر نیستید با مدرک الکترونیک در دوره ناپوسته شرکت کنید شما با این مدرک میتونید در کارشناسی ناپیوسته رشته های فنی مثل برق یا کامپیوتر شرکت کنید و دوساله مهندس بشید
پ.ن
(البته بازم پرس و جو کنید اگه دانشگاهی کارشناسی ناپیوسته مدیریت رو میده برید بپرسید ظاهرا در پست بالا یکی از دوستان اشاره کرده کارشناسی ناپیوسته توسط دانشگاه ازاد ارایه میشه )