PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد برنامه نویسی در OS X

محمد سوداني
04-10-2014, 11:51
با عرض سلام خدمت شما

خواستم این سوال رو در قسمت سیستم عامل OS X مطرح کنم ولی فکر کردن که در این قسمت تجربه ی دوستان بیشتر هست.

مدتی هست که قصد خرید لپتاپ کردم و از بین لپتاپ ها، MacBook Pro رو انتخاب کردم.
دلیل این انتخابم این هست که توی مقایسه و تحقیق هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که این لپتاپ از نظر سخت افزاری و سیستم عامل و همچنین برنامه هاش به صورت بهینه تر و کارآمدتری عمل میکنه.
قبل از اینکه سوالم رو اینجا مطرح بکنم، در همین انجمن و در انجمن سایت آپل سوال مشابه ی رو مطرح کردم و تقریبا به جواب مورد نظرم رسیدم. اما یک سوال دیگه باقی میمونه که فقط ایرانی هایی که تو ایران زندگی میکنن و تا حدودی برنامه نویسی کار میکنند و با سیستم عامل OS X كار کردن، میتونن جواب بدن.

من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته ی فناوری اطلاعات هستم. و کارم بیشتر اداری هست که از این نظر این لپتاپ میتونه نیازم رو رفع بکنه. اما در کنارش با زبان Python و PHP برای Web Developing And Design و همچنین در تعامل با Database برنامه نویسی میکنم و این یکی از مهمترین نیاز هام هست.

سوالم این هست که : از اونجایی که برنامه هایی که تو کشورمون داره استفاده میشه بیشتر بر اساس Windows هست، آیا از لحاظ نوع برنامه نویسی که ذکر کردم و یا کلا ارتباط با کسانی که Windows دارن، با مشکل مواجه میشم؟

طرف داران شرکت Apple زیاد هستند، من خودم هم عاشق محصولات این شرکت هستم ولی لطفا بدون جبه گیری و طرف داری به این سوال پاسخ بدین.
همچنین اطلاع دارم که میشه روی لپتاپ های این شرکت Windows هم نصب کرد. اگر جوابتون این باشه، لطفا توضیح بدین در این صورت چه فرقی داره اگه یه لپتاپ عادی بخرم که فقط میتونه Windows استفاده کنه.

با تشکر فراوان

kasra_khan2003
04-10-2014, 13:52
سلام،

نرم افزارهای زیادی برای کد نویسی هستن، که اکثراً نسخه ی لینوکس و مک هم دارن. مشخصاً برای برنامه نویسی تحت وب معروف ترینشون نرم افزار Dreamweaver هست که من خودم رو مک بوک خودم نصب کردم. در مورد دیتابیس هم، فکر میکنم MySQL اجرا بشه.

سوال آخرتون بیشتر بحث مشاوره برای خرید هست که جاش اینجا نیست. اما حالا که پرسیدین، این بسته به استفاده ی شما داره. برای من، سه دلیل برای کوچ کردن از Windows به Mac OS X بود: ۱. خوش ساخت بودن لپ تاپ (کم وزن، بدنه محکم و فلزی، کیفیت تصویر فوق العاده) ۲. امکان برنامه نویسی برای iOS که جزئی از پایانامم بود ۳. کلافگی از سیستم عامل ویندوز و درواقع بخاطر Stabale بودن Mac OS X

محمد سوداني
04-10-2014, 14:06
خیلی ممنون از پاسخ کاملتون. طبق پاسختون میشه به این نتیجه رسید که با استفاده از سیستم عامل OS X، مشکل آنچنانی برای من در زمینه کاریم به وجود نخواهد امد.
دلیل اول و سومتون برای کوچ کردن از Windows به OS X میشه گفت دوتا از دلایل من برای انتخاب سیستم عامل OS X هست. دلیل سوم من راحتی در برنامه نویسی در سیستم عامل OS X هست كه پایه ی ساختش Unix هست.
در کل لطف کردین که به سوالم پاسخ دادین. من رو از سر در گمی خارج کردین.

با تشکر فراوان و آرزوی موفقیت برای شما