PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بهترین درایور دوربین برای K750/w800

arash_a
05-09-2006, 08:33
سلام دوستان

همون طور که می دونید برای گوشی های K750/W800 درایورهای مختلفی برای دوربین ارائه شده .
تو این تاپیک می خوام به کمک همدیگه بهترین درایور برای این گوشی ها رو با هم پیدا کنیم .

روش تغییر نسخه ی درایور :
بعد از دانلود فایل های درایورها توسط برنامه ی FAR اون فایل ها رو تو مسیر FS\ifs\settings\camera کپی کنید .
( برای اطلاعات بیشتر در مورد فار می تونید به این تاپیک مراجعه کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
درایورهای دوربین :
ورژن 1.81 هایبرد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ورژن 2.4 هایبرد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ورژن 5.3 : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ورژن 9.90 : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ورژن 9.145 : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و چند ورژن جالب دیگه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من به شخصه بیشتر از درایورهای 9.90 و هایبرد 1.81 بیشتر خوشم میاد یعنی به نظر من کیفیت برتر رو تو این دوتا
دیدم .

منتظر تست ها و نظرات شما دوستان عزیز هستم .

arash_a
05-09-2006, 08:50
می تونید نمونه عکساتونو اینجا آپلود کنید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم نمونه عکسای من :

W800 / R1BC002 / v1.81Hybird

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

====================

W800 / R1BC002 / v9.90

====================

W800 / R1BC002 / v9.145

ritana
05-09-2006, 20:35
[QUOTE=arash_a]سلام دوستان

اگر لطف كنيد طرز ريختن درايور دوربين را بطور مجزا و ساده توضيح دهيد بسيار سپاسگزار خواهم بود!

M E T A L
05-09-2006, 21:36
بنده ام ممنون ميشم اگه ساده وجز به حز توضيح بدين

arash_a
06-09-2006, 01:52
برای این کار لازم هست که ابتدا برنامه ی Far Manger رو به همراه پلاگین های مورد نیازش دانلود کنید و نیز طریقه
کار با اون رو یاد بگیرید . برای این کار می تونید از لینک زیر که دوست عزیزم سیاوش جان زحمتشو کشیده استفاده
کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

================================================== =============

الان که شما برنامه ی فار رو بطور کامل روی سیستمتون دارید و نحوه ی کار کردن با اون رو هم بلدید نوبت آموزش
نحوهی تغییر درایور دوربین میرسه .
ببینید دوستان در کل درایور دوربین های K750/W800 یک فایل با نام ( camdriver0.dat ) هست که در گوشی و در
مسیر : FS\ifs\settings\camera قرار گرفته .
تنها کاری که ما می کنیم اینه که اون فایل ( camdriver0.dat ) رو که دانلود کردیم در مسیر ذکر شده بجای فایل
اصلی گوشی قرار می دهیم . بدین ترتیب که اول شما باید از درایور خودتون پشتیبان بگیرید یعنی از درایور اصلی
گوشی خودتون یک کپی بر روی هاردتون تهیه کنید که در مواردی که خواستید درایور اصلی رو برگردونید بتونید
این کار رو انجام بدید .
و اما کل کاری که برای تغییر درایور انجام می دهیم :
1 - گوشی را خاموش می کنیم .
2 - برنامه ی فار را اجرا می کنیم و سپس با زدن Alt+F1 و انتخاب SEFP - گزینه های :
DCU-60 + 921600 + K750_W800_CID36
را انتخاب می کنیم و بر روی Enter The Matrix دکمه ی Enter رو می زنیم .
3 - در این حین برنامه منتظر وصل شده گوشی به کامپیوتر است پس برای این کار گوشی خودتون را که خاموش
کرده اید را دکمه ی C ش را نگه داشته و به کامپیوتر وصلش کنید .
( اگر با این کار گوشی شناخته نشد و در عوض گوشی روشن شد شما درایور آپدیت پورت USB رو نصب نکردید )
4 - بعد از وصل شدن گوشی و شناخته شدن با برنامه - مسیر FS\ifs\settings\camera را در گوشی طی بکنید .
5 - در درون این پوشه فقط یک فایل با نام ( camdriver0.dat ) هست که ما باید اون رو پاک کنیم . برای این کار
بر روی فایل ایستاده و دکمه ی F8 رو بزنید .
6 - سپس توسط زدن دکمه ی Tab محیط کاری تون رو در برنامه ی فار عوض کنید و به محیط سمت راستی برید و در
این محیط بر روی فایل درایوری که دانلود کرده اید و با نام ( camdriver0.dat ) هست قرار بگیرید و برای کپی زدن
بر روی گوشی - دکمه ی F5 رو بزنید .
7 - با این کار می بینید که فایل دانلود شده بر روی گوشیتان کپی شد .
8 - دوباره توسط دکمه ی Tab به محیط کاری چپی برید و آنقدر از پوشه ها بالا برید تا برنامه از شما سوال خروج
را بکند . به این سوال جواب مثبت بدهید و گوشیتان را از کامپیوتر جدا کنید .
9 - بعد از حدودا 15 ثاتیه گوشیتان را روشن کنید .
( اگر گوشی بعده 1 دقیقه روشن نشد یک بار باتری را در آورده و دوباره گوشی را روشن کنید . )

و بعد از روشن شدن اگر درایور گوشی رو تست بکنید متوجه تغییر ورژن درایور دوربین خواهید شد .
برای تست کردن درایور دوربین :
ستاره
راست
ستاره
چپ
چپ
ستاره
چپ
ستاره
یک
دو

امیدوارم که کامل تونسته باشم توضیح بدم .

منتظر سوالات و نظرات و عکس و ... دوستان هستم .

M O H S E N
06-09-2006, 10:57
آرش جان دوربين كا 750 و دبيليو 800 كه با هم فرقي ندارن؟ منظورم از نظر كيفيت و... است چون من ميخوام كا 750 بخرم
باشد كه رستگار شويد.

ritana
06-09-2006, 18:44
[QUOTE=arash_a]برای این کار لازم هست که ابتدا برنامه ی Far Manger رو به همراه پلاگین های مورد نیازش دانلود کنید و نیز طریقه

آرش خان بسيار سپاسگزارم اما خواهشا طرز نصب درايو يو اس پي و بك آپ گرفتن از درايو نيز بگوئيد كه ديگر كاملا مشگلمان حل گردد .

با تشكر

arash_a
07-09-2006, 07:58
دوست عزیز واسه درایور usb تو کامپیوتر اول اینو دانلود کنید :

بعد این فایل زیپ شده رو رو هاردتون باز کنید . اولین باری که گوشی تونو خاموش کردید و دککمه ی C اونو گرفتید و
اونو به کامپیوتر وصل می کنید یک پیغام : Find new hardware میده که می خواد اونو نصب کنی و شما هم خیلی
آسون مسیر فایل دانلود شدتونو که بازش کردید رو می دید .

و اما در مورد بک آپ گیری :
بک آپ گیری که دیگه چیزی نیست برای این کار روی همون فایلی که می خوای ازش بک آپ بگیری وا میاستی
و بعد از این که مسیر رو توی محیط سمت راستی تعیین کردید توی محیط سمت چپی روی فایل مورد نظر F5 رو
میزنید و اون فایل روی کامپیوترتون کپی میشه .

و اما در مورد سوال محسن جان :
دوست عزیز بله دوربین K750 و W800 هر دو یکی هستند و اینو هم بدونید که سری K تو سونی معروف به دوربین
و سری W هم معروف به واکمن هست .
تنها فرقی که بعده این جور هک ها بین K750 و W800 می مونه رنگ قاباشونه که اون هم عوض میشه ولی خیلی
سخته .
( فقط K750 ی که می خری باید CID 36 باشه که بشه اونو هک کرد . برای اطلاعات بشتر به تاپیک :
هک گوشی های سونی اریکسون مراجعه کنید . )

اینجا مثل اینکه زیاد از تعویض درایور دوربین استقبال نشد . مثل این که دوستان زیاد باهاش حال نمی کنن .
فوروم های خارجی یک سرو کله ای میشکنن .

بازم منتظر پست های دوستان هستم .

ritana
07-09-2006, 09:45
دوست عزيز اگر لطف كنند مرا راهنمائي كنيد:

من گوشي را خاموش ميكنم و دگمه C را گرفته اما بجاي انتقال اطلاعات گوشي به برنامه فار گوشي روشن ميشود!!

همه كارها را براي نصب يو اس بي انجام دادم اما فايده اي ندارد اين پيغام را مينويسد:

Eror
Uneble to open device:EPIUSB
Check for EpIUSB.sys driver insatalled

ضمنا ميخواهم بدانم حك گوشي آيا با همان كابل يو اس بي همراه گوشي انجام ميشود يا كابل ديگري ميخواهد؟

metal_militia
07-09-2006, 12:16
آرش جان دوربين كا 750 و دبيليو 800 كه با هم فرقي ندارن؟ منظورم از نظر كيفيت و... است چون من ميخوام كا 750 بخرم
باشد كه رستگار شويد.
ک750 گوشی خوبی نیسعت اصلا نخر!!!!!!!!!!اه اه اه
شما همون نوکیا باید بخری!!!!

من گوشیم امشب از تعمیر گاه بیاد حتما این کار ها رو انجام میدم !!!!!تازه گوشیم کجاش خراب شده دوربینش!!!!!!!
با اینکه کاور لنز داره ولی لنزم شیشه روش خط افتاده ایشالا امشب درست شه

ritana
07-09-2006, 14:02
[
و( فقط K750 ی که می خری باید CID 36 باشه که بشه اونو هک کرد . برای اطلاعات بشتر به تاپیک :
هک گوشی های سونی اریکسون مراجعه کنید . )

دوست عزيز با هزار بدبختي كه يو اس بي فلاش نصب شد !!!!!!

تازه متوجه شدم كه گوشي ام سي آي دي 49 است :tongue: جالبه نه ؟!!!

حالا تكليف چيه ؟!! راهي هست ؟

arash_a
08-09-2006, 01:28
در مورد دوستی که گوشیش با گرفتن دکمه ی C بازم روشن میشه اینه که شما دوست عزیز اون
درایور Usb رو دانلود کن و همون طور که گفتم نصب کن .
مطمئن هستم که مشکلت حل میشه .

و در ضمن گوشی شما حتما باید Cid 36 باشه و متاسفانه Cid 49 هنوز هک نشده . باید منتظر باشید .

Al_pacino
16-10-2006, 00:17
آرش جان لطفا فایل های درایور رو دوباره آپلود کن چون دانلود نمیشن

با تشکر از شما

feryshad
16-10-2006, 20:25
آرش جان ميگه فايل ها پاك شدند

farid ejay
18-10-2006, 10:16
اره پاک شدن

e_mohsen83
18-10-2006, 14:26
براي سيد 49 راهي نيست...........

feryshad
18-10-2006, 20:05
كسي درايو 1.81 رو نداره
من بقيه رو از topsony گرفتم ولی 1.81 رو نداشت

arash_a
19-10-2006, 05:08
دوستان ببخشید دیر جواب دادم .

اینم لینک درایور 1.81 :

واسه CID 49 هم هنوز راهی نیست .

feryshad
19-10-2006, 19:43
دوستان ببخشید دیر جواب دادم .

اینم لینک درایور 1.81 :

واسه CID 49 هم هنوز راهی نیست .
آقا دستت درد نكنه
فكز كنم همين درايو تو فيلمبرداري هم بهتر باشه

Mar$hal
20-10-2006, 09:34
به نظر من ورژن 2.4 هایبرد بهتره
اینم نمونه عکس برداری با k750

salar_2oo5
21-12-2006, 14:56
از کجا بدانم که گوشی Cid 36 یا Cid 49
گوشی من 750

Braveheart
31-12-2006, 13:18
میشه یکی بگه الان جدیدترین درایو دوربین کدام است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شیردل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

feryshad
31-12-2006, 14:48
آخرین ورژنی که تو topsony گذاشته ZUZA3 هست

ورژن گوشی خودم SHARP هست که ازش راضیم که تو مشخصات دوربین ورژنشو4.85 میزنه